Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez burakota 29 gru 2011, 01:00
aredhel, szkoda, że nie poszłaś ale trudno. Może następnym razem się uda. Rozumiem Twoje zachowanie, bo ja sama bym się bardzo bała.

Ostatnio boję się raka i jak pomyślę o badaniach i wynikach mówiących o najgorszym, to słabo mi się robi. Chciałabym wiedzieć, czy mam się czego bać, czy nie. Jak łatwo rozpoznać, że w organizmie dzieje się coś złego? Co powie zwykła morfologia? Czy każdą złą rzecz jest w stanie wykryć, a jakby coś było nie tak to już dalsze badania?

przez aredhel 29 gru 2011, 01:28
Ardash, burakota,
dzięki wielkie za słowa otuchy, bo to jak na razie jedyne jakie usłyszałam. Ogólnie wszyscy są na mnie wściekli, a najbardziej tata, który wiózł mnie na miejsce prawie 2h. W sumie to mu się nie dziwię, chociaż miałam do niego pretensje, że za mało mnie wspierał, a raczej podchodził do tego wszystkiego sceptycznie. Przepłakałam pół popołudnia, bo jednak też sama się denerwowałam, przygotowywałam do tego badania i byłam pewna, ze będę mieć to już za sobą. Na miejscu jednak zaczęłam mieć okropne wątpliwości i wahania, czy dobrze robię. Teraz kompletnie nie wiem co mnie poniosło, że narobiłam takiego ambarasu. Czuję się podle wobec samej siebie. Od nowego roku podejmuję postanowienie, ze przestanę zmieniać impulsywnie podjęte decyzje, będę konsekwentna, nie będę uciekać ani tchórzyć i nie będę wszystkiego zwalać na nerwicę. Nie wiem ile z tego wyjdzie, ale się postaram. Jutro zadzwonię do rejestracji, przeproszę i postaram się coś naprawić. Dzisiaj chyba tez nie zasnę, ale już nie ze strachu tylko raczej z wyrzutów sumienia.

przez jasaw 29 gru 2011, 03:38
aredhel, nie miej do siebie pretensji....ja także w zeszłym roku stchórzyłam i odwołałam badanie /rezonans/ szyi i głowy. Najpierw wymyślałam, że jestem przeziębiona i mam kaszel, a w czasie badania nie można się poruszyć, by w końcu przyznać się sama przed sobą, że po prostu boję się...do dzisiaj go nie wykonałam. Przekonałam się i uwierzyłam, że to moja "cierpiąca" psychika powoduje dolegliwości, które mnie niepokoiły, a że było to wskazanie lekarza prywatnego, zrezygnowałam i już... Neurolog w ramach NFZ nie potwierdził konieczności wykonania rezonansu...wtedy mi ulżyło już całkowicie....

Najwidoczniej i Ty nie jesteś gotowa do tego, musi dotrzeć do Twojej świadomości, że naprawdę to konieczność, popracujesz troszkę nad sobą i w końcu wykonasz to badanie. Nie bądź dla siebie sroga, nie miej pretensji i nie rób sobie wyrzutów..to nerwica zawiniła, nie jesteś temu winna :!: :!:

Pozdrowienia nocne przesyłam.... :papa:
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mightman 29 gru 2011, 07:07
A ja mam ciągłe wrażenie że coś mi jest tylko lekarze tego nie wiedzą, że mam raka czy inna ciężką chorobę. Czesto mam kłucia tak poniżej mostka do łuku ostatniego żebra taki ból ćmienie, do tego mam ciśnienie non stop 140/90 jest mi słabo serce jakby mi szwankowało, do tego mam biały nalot na języku i czasami delikatny śluz w stolcu i miałem przewlekłe zapalenie prostaty jakies 2 lata temu to myśle że to jakas kandydoza i zapadne na sepse ;( zatrulem sie miesem jakos 2 miesiace temu to może jakies bakterie mnie atakuja? :( albo po paleniu mam cos :( kuźwa budzę się codziennie rano i w ciągu dnia myśle że jestem nieuleczalnie chory ;(

przez Ardash 29 gru 2011, 12:47
George te bole glowy moga byc rowniez migrenowe...moze stad te mdlosci. Zanim pojdziesz do lekarza po skierowania na TK radze sprobowac tzw. dziennika bolu glowy. Ja robilam cos takiego za rada mojej fizjoterapeutki przez dwa tygodnie (zwykle obserwacja trwa miesiac). Dostalam od niej taki wydrukowany dziennik i mialam zapisywac przez dwa tygodnie kazdy bol glowy tzn. w jakich godzinach w ciagu dnia bolala mnie glowa, jak dlugo, jaka czesc glowy, jaki to byl bol (czy pulsujacy czy np. takie cmienie itp.) intensywnosc bolu w skali 1 do 10, czy towarzyszyly temu mdlosci, wymioty, zaburzenia w widzeniu itp. W jakich okolicznosciach nastapil bol glowy. Poszukaj w googlach, moze znajdziesz gdzies taki dziennik do wydrukowania.
Poza tym wazne jest tez jaki tryb zycia prowadzimy, jaka prace wykonujemy itp. Np. muzycy grajacy na instrumentach takich jak flet, trabka, saksofon czy skrzypce moga cierpiec na bole glowy spowodowane faktem, ze podczas gry uzywaja pewnych miesi twarzy, szyi itp. Fizjoterapeutka pokazywala mi bardzo fajne obrazki wyjasniajace zaleznosc miedzy bolem glowy a uzywaniem roznych grup miesni.
Moze warto poobserwowac sie troche i ewentualnie pokazac taki dziennik neurologowi.

Mightman to moze przebadaj sie na te nieszczesna kandydoze, bo podejrzewam, ze to klucie ponizej mostka, podwyzszone cisnienie to efekty nakrecania sie ta kandydoza. A co do wkrecania sobie, ze jest sie nieuleczalnie chorym...niestety znam to i wiem jak takie mysli potrafia "umilic"zycie :evil: . Zreszta kazdy, kto pisze na tym watku mial okazje tego doswiaczyc...
Ego says:"Once everything falls into place, I will find the peace".
Spirit says:"Find peace and everything will fall into place".

przez aredhel 29 gru 2011, 14:24
jasaw, no ja właśnie przez ostatni czas oprócz pobolewania w oku czułam się nawet dobrze i zaczęłam mieć wątpliwości. Jednak skoro już dostałam to skierowanie to warto by było zrobić, nawet żeby potem iść do neurologa i powiedzieć co i jak, bo z migreną pewnie jeszcze nie raz pójdę. Co mam w głowie to mam i tak od tego nie ucieknę. Najbardziej bałam się tętniaka, bo mój wujek ma wykrytego gdzieś w okolicach serca i już kilka lat żyje z bombą, która w każdej chwili może wybuchnąć. Tego najbardziej się bałam. Ale dzisiaj zadzwoniłam znowu do rejestracji i babka mnie pocieszała, ze ludzie uciekają, ze następnym razem mam ją zawołać i jak trzeba będzie to ona mnie potrzyma za rękę i z marca przełożyła mi na 7 lutego, czyli o miesiąc wcześniej. Nadal żałuję, ze wczoraj nie dałam rady. Ale teraz to już nie mam co biadolić. Stało się...

przez jasaw 29 gru 2011, 15:07
aredhel, to świetnie, że udało Ci się przesunąć to badanie.Trafiłaś widocznie na jakąś sympatyczną i życzliwą osobę, co jak wiemy, jest niezbyt często spotykane. Masz więc ponad miesiąc,by przygotować się psychicznie do tego...tym razem Ci się uda :!: :!: - masz właściwe nastawienie....
Dobra Dusza Forum

przez Mightman 29 gru 2011, 18:01
aredhel, weś sobie jakiś uspokajacz porządny i będzie dobrze o ile można . Pomyśl że dostałaś drugą szanse i warto z niej skorzystać :) Nastawiaj się od dzisiaj afirmuj to że nie boisz się tego badania, a wyniki będą pozytywne.

przez jasaw 29 gru 2011, 18:12
Słuszna rada Mightman, przyłączam się...aredhel, skorzystaj z niej :!: :!:
Dobra Dusza Forum

przez monica_j 29 gru 2011, 19:15
witam. a czy wmawiał sobie ktos z was schizofrenie../ tak jak ja obecnie;|

-- 29 gru 2011, 18:19 --

witam. a czy wmawiał sobie ktos z was schizofrenie../ tak jak ja obecnie;|
monica_j

przez _asia_ 29 gru 2011, 20:29
George napisał(a):Mnie z kolei wróciły jakieś mdłości i pobolewa mnie głowa w części czołowej i z lewej strony nad okiem, jakby tak na rogu głowy. Od razu na myśl mi przyszło, że mam jakiegoś guza czy tętniaka w mózgu! Zaczyna się jazda - lęki :( A CITABAX leży w apteczce i czeka złośliwie. Czyżbym musiał jednak zacząć go brać? A może znowu do neurooga muszę iść i prześwietlić łeb na TK?

George napisał(a):To nie jest taki typowy ból głowy, raczej takie ćmienie... Jakby czasem ktoś mnie w tej głowie ukłuł czymś. A mdłości do tego?

masz dosłownie książkowe objawy migreny...

-- 29 gru 2011, 19:31 --

Mightman napisał(a):A ja mam ciągłe wrażenie że coś mi jest tylko lekarze tego nie wiedzą, że mam raka czy inna ciężką chorobę. Czesto mam kłucia tak poniżej mostka do łuku ostatniego żebra taki ból ćmienie, do tego mam ciśnienie non stop 140/90 jest mi słabo serce jakby mi szwankowało, do tego mam biały nalot na języku i czasami delikatny śluz w stolcu i miałem przewlekłe zapalenie prostaty jakies 2 lata temu to myśle że to jakas kandydoza i zapadne na sepse ;( zatrulem sie miesem jakos 2 miesiace temu to może jakies bakterie mnie atakuja? :( albo po paleniu mam cos :( kuźwa budzę się codziennie rano i w ciągu dnia myśle że jestem nieuleczalnie chory ;(

spokojnie, ja miałam potężną i bardzo przewlekłą kandydozę i nie dostałam sepsy. :D a teraz ją opanowałam. ;)
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez monica_j 29 gru 2011, 21:43
hej:)
to jak? mial ktos tak jak ja?
monica_j

przez Walczący 30 gru 2011, 00:01
Tez myślałem ze mam schizofrenię. W dodatku w rodzinie mam zdiagnozowany przypadek tej choroby co potegowalo lęk przed nią. Lekarze ja u mnie wykluczyli. Malo tego gdybym miał mieć schizofrenię to po lekach z grupy SRRI pojawiła by sie ta choroba - tak mi mówił psychiatra. Ostatnio śmiać mi sie chciało. Zauważyłem ze mocz mi sie pieni. Wcześniej nie zwracalem na to uwagi. Jednak gdzieś przeczytałem ze to białko w moczu co moze sugerować poważna chorobę. Natychmiast prywatnie zrobiłem badania i po raz kolejny wygrała nerwica nad zdrowym rozsądkiem. Wyniki prawidłowe. Gorzej ze nerwica rozwalila mi kręgosłup. Ciagle napięcie, słaby sen doprowadziły do takich napięć i uciskow ze zdecydowałem sie na fizykoterapie. Okzalo sie ze mięśnie mam niezłe pospinane. Stad bóle, i drgania mięśni. Co prawda neurologiczne w normie ale co z tego skoro boli. Zobaczymy jak sie sprawdzi fizykoterapia

przez emiliEM 30 gru 2011, 00:05
Walczący,sprawdzi sie jezeli bedziesz sie staral i bardzo w to wierzył!
wszystko jest do osiągnięcia :!:

'Kocham samotność, tak, proszę, podejdź bliżej,
kocham ciszę tak mocno, mów do mnie głośno
... bym mogła słyszeć.'

Sortuj wg