Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez kasia000 15 gru 2011, 08:52
no to jak już lecimy z węzłami i różnego rodzaju "gulkami" to i jak mam problem a zatem,jak jest łokieć to od wewnętrznej strony (styk łokcia z brzuchem) w tym miejscu mam kulkę,byłam u lekarza powiedział mi ,że to raczej nie węzeł chłonny-to ki pieron?? nie wiedomo dostałam skierowanie do chirurga aby to zobaczył i wycioł..a potem badanie histopatologiczne..strasznie się boję,ale oczywiście nasza służba zdrowia już nie ma kontraktu,więc czekam do stycznia..co to może być??

Magda ,ja mam tak,że jak mam dobry humor to zawsze sobie go zepsuję nie mogę mieć luzu i życ beztrosko-zawsze przypomni mi się co tam kiedyś wyczytałam,co mi może dolegać itp..zawsze muszę się czymś wystraszyć..bo po co żyć jak inni? to jest chyba jakiś rodzaj natręctw..sama nie wiem.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez jasaw 15 gru 2011, 17:24
Kasiu, a jak Twoje wyniki badań, czy robiłaś ostatnio??? Bo jeśli są w porządku, to może być zwykła narośl, jakich mamy mnóstwo w całym ciele...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Jerry168 15 gru 2011, 17:34
Ja sobie przypisywałem guzy mózgu i inne choroby związane z głową, do tej pory sobie wmawiam że mam guza i żyje w takiej świadomości, chociaż nie wiem czy go mam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jasaw 15 gru 2011, 17:43
Jerry168, trzeba porozmawiać o tym z lekarzem, wykonać badania, które pomogą Ci wyeliminować te najgorsze choroby.
Dobra Dusza Forum

przez Quantum 15 gru 2011, 20:42
Trzyma :( chwilami myślę sobie ... auto , 200km i drzewo... ale czy to wyjście ?? chyba nie mam na tyle odwagi...

A znalazłoby się miejsce na przednim siedzeniu?

Ja sobie przypisywałem guzy mózgu i inne choroby związane z głową, do tej pory sobie wmawiam że mam guza i żyje w takiej świadomości, chociaż nie wiem czy go mam.

A ja żyję w świadomości, że mam SLA. Wszystkie objawy idealnie pasują...nad czym tu się zastanawiać, co tu jeszcze diagnozować?

przez George 15 gru 2011, 23:03

A ja żyję w świadomości, że mam SLA. Wszystkie objawy idealnie pasują...nad czym tu się zastanawiać, co tu jeszcze diagnozować?[/quote]

Nie chcę być złośliwy, bo to nie miejsce i czas, ale Ty akurat masz poważne zaburzenia emocjonalne i tyle... Żadne SLA... Mogę publicznie się założyć o co chcesz, sfinansuję Ci badania i udowodnię, że masz chorą głowę... Ot co...
Ad maiora natus sum

przez Quantum 15 gru 2011, 23:17
Nie chcę być złośliwy, bo to nie miejsce i czas, ale Ty akurat masz poważne zaburzenia emocjonalne i tyle... Żadne SLA... Mogę publicznie się założyć o co chcesz, sfinansuję Ci badania i udowodnię, że masz chorą głowę... Ot co...

Nawet moja internistka nie wykluczyła zaniku rdzeniowego (SLA to rodzaj takiego zaniku, tak jak SMA czyli rdzeniowy zanik mięśniowy). Tylko, że moje objawy nie pasują do SMA tylko do SLA i to idealnie. Co roku w Polsce choruje na to 2-3 tys osób. Oczywiście na wikipedii jest napisane, że chorują głównie ludzie starsi, ale z tego co ludzie piszą na forach (forach dla SLA'wców) to dotyka głownie tych po trzydziestce! I to nie jest wcale rzadka choroba...
Zresztą mam tak silne bóle mięśni, jakby ktoś je porozrywał...i ciągle trwają razem z obrzękiem łydek i ciągłymi fascykulacjami.
Nawet gdybyś mi chciał postawić te wszystkie badania to taki MRI niczego nie pokazuje, właściwie to pozostaje czekanie :(

przez George 15 gru 2011, 23:50
Czekaj czekaj... na zbawienie! Zmień internistę, zrób badania w kierunku SLA i ciesz się fizycznym zdrowiem. Głowę zaś lecz od razu!
Sam czekam na wyniki specjalistycznych badań endokrynologicznych, które dziś mi wykoanano w klinice. Mam stracha i obawy, że to guz przysadki, ale pogodziłem się z ew. wyrokiem. Trzeba żyć i już... W końcu zawsze może mnie TIR rozwalić na drodze... :zonk:
Ad maiora natus sum

przez Quantum 16 gru 2011, 00:08
Nie mogę tak po prostu zrobić badań w kierunku SLA, bo SLA diagnozuje się gdy można wykluczyć wszystko inne. Czyli jesli zrobię sobie MRI głowy i EKG mięśni i wszystko będzie ok - wtedy mogę uznać, że mam przeje***e.

W końcu zawsze może mnie TIR rozwalić na drodze...

Może to już mała skrajność, ale codziennie mam cichą nadzieję, że mnie to spotka.
Nawet spacerują po najniebezpieczniejszych dzielnicach mojego miasta bez strachu. lol

przez Magda88 16 gru 2011, 16:27
Atak czas zacząć...
Znów pobolewa mnie serducho. Kurczę, nie wiem już, czy boli, czy sama sobie wkręcam. Ale czuję,że to dziadostwo już jest blisko...;(

przez burakota 16 gru 2011, 23:04
Mnie też coś od wczoraj boli serce... Aż nie mogę wytrzymać chwilami. Ech ten stres. :cry: :x

przez jasaw 17 gru 2011, 00:17
Od kiedy wiem, że podobne /jak ból w okolicach serca/ objawy, może powodować zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego czy nerwoból w tej okolicy, przestałam myśleć o chorobie serca. Wykonałam podstawowe badania serca, EKG, echo, wyszły w normie, więc jestem w miarę spokojna...
Dobra Dusza Forum

przez burakota 17 gru 2011, 04:06
Ja mam wrażenie, że u mnie to jakiś taki silny nerwoból. Ale pójdę może do lekarza, bo to już mnie męczy. Może mi coś zaleci.

przez kasia000 17 gru 2011, 09:46
Jestem od wczoraj totalnie rozbita wręcz załamana!!
Opisze po skrócie,
miałam 2 razy robiona resekcję górnej 5 tki zęba, jedną 3 lata temu drugą w tym roku w kwietniu ,oczywiście w końcu doszło do usuniecia tego zeba 10 dni temu ,ładnie sie goi ale,od dziury po wyrwaniu do podniebienia pojawiło się zgrubienie jakby obrzęk...nie boli-ale jestem załamana,że to jakiś nowotwór był,bo skąd ten obrzęk????? jak to szkliwiak? nie mogę całą noc nie spałam ryczę i ryczę..mam dość pomóżcie co to może byc?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Sortuj wg