Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mightman 14 gru 2011, 12:00
Palenie nie uspokaja tylko właśnie Ci jeszcze podwyższa ciśnienie ja już nie pale około 50 dni :) bo atak drugi pojawił się po papierosku i powiedziałem że rzucam to w cholere :yeah:

przez Magda88 14 gru 2011, 12:02
Raczej od palenia ciśnienie się podnosi, ja mam po każdym papierosie dosłowny szał serca... Wiesz, ja mam wrażenie,że moje ataki trwają cały czas, non stop w głowie siedzi mi ta obawa o życie, wystarczy tylko więcej myśleć i panika jest. Ja nie robiła żadnych badań-panicznie się tego boję, ale też raz wylądowałam w szpitalu z tętnem 133-dali mi zastrzyk z relanium i kazali brać leki. Nie biorę. Ew.kiedy serce zacznie szaleć wezmę propranolol i się uspokaja. Pytasz, co robię, kiedy mam te objawy. Staram się odwrócić uwagę. Często dzwonię do siostry, która też z tym dziadostwem walczy i jakoś się wzajemnie wspieramy. Poza tym jestem z tym sama... Moi rodzice nie rozumieją-wódka ważniejsza, dziecko samo już w to wpada, kiedy widzi ciągle roztrzęsioną matkę. Chłopak dowala w kłótni- ,,Z Tobą porażka jest", ,,Pierdolnij się w łeb". I jak tu wyzdrowieć?...

przez Adżi_1989 14 gru 2011, 13:06
Odebrłm właśnie zdjęcie kregosłupa szyjnego.W opisie mam napisane zniesiona lordoza szyjna.Nie chce szukac w google bo staram się już tego nie robić:)Czy ktoś z użytkowników wie co to jest ta zniesiona lordoza??Na 14:30 mam wizyte u lekarza, ale jestem troche ciekawa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kiciaczek88 14 gru 2011, 13:22
George napisał(a):Widzisz, neurolog potwierdził tylko moją teorię o zaniku mózgu u ludzi XXI wieku :) Na jakiej podstawie skierowano Cię na MRI?

Psychiatra podejrzewał, że nerwica może wynikać z fizycznej wady mózgu (czy jak to nazwać..:P )

przez jasaw 14 gru 2011, 13:59
Adżi_1989, na opisie mojego RTG szyi było to samo. Lordoza, to naturalne wygięcie kręgosłupa, a my, jak wytłumaczył mi fizjoterapeuta, mamy niepotrzebnie wyprostowany ten odcinek, być może to wada wrodzona, a być może nadmiernie staramy się trzymać głowę prosto. Powoduje to dyskomfort, ale nie zagraża naszemu zdrowiu, ale trzeba starać nie napinać mięśni szyi, starać się rozluźniać ten odcinek.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Magda88 14 gru 2011, 14:41
Adżi_1989,a czy masz bóle w odcinku szyjnym? Drętwieją Ci ręce? Odczuwasz dyskomfort,kiedy odchylasz głowę do tyłu? Pytam,bo ja również muszę się wybrać na prześwietlenie:/

przez szybki_g 14 gru 2011, 14:56
Nie mogę przedchwilą , w prawej stronie głowy przez kilka sekund mocno pulsowała mi skóra , czy to mógł być wylew , udar ??!! mam dość nie dam tak dalej rady :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why:

Dlaczego akurat ja :( nawet dnia wytchnienia :( mam już dość :why: :why: :why: :why: :why: :why:
Każdego dnia upadam, by na nowo powstać....

przez Magda88 14 gru 2011, 15:19
To nie wylew,nie udar:) Ja też tak czasem mam,ostatnio po incydencie z sercem drgały mi strasznie mięśnie klatki piersiowej. Miałam wrażenie, jak gdyby to serce tak uderzało. Nie martw się, przeróżniaste rzeczy się z nami dzieją. Nic Ci nie będzie,tylko się uspokój. I nie mów,że nie dasz rady, bo to my musimy mieć kontrolę nad naszą chorobą,nie ona nam nami.
3m się:)

przez Quantum 14 gru 2011, 16:04
Kurde mole, już przynudzam, wiem, ale boję się tego SLA jak diabli :( Mam WSZYSTKIE objawy!
I żadnego mrowienia, co dziwne bo zawsze przy atakach nerwicy, parestezje typu mrowienie były moim towarzyszem. Bóle mięśni spowodowane ich kurczeniem są silne. Czyżby przeznaczone mi jest zachorować? Jedna osoba na setki tysięcy? Na to wygląda.

przez szybki_g 14 gru 2011, 16:08
Magda88 napisał(a):To nie wylew,nie udar:) Ja też tak czasem mam,ostatnio po incydencie z sercem drgały mi strasznie mięśnie klatki piersiowej. Miałam wrażenie, jak gdyby to serce tak uderzało. Nie martw się, przeróżniaste rzeczy się z nami dzieją. Nic Ci nie będzie,tylko się uspokój. I nie mów,że nie dasz rady, bo to my musimy mieć kontrolę nad naszą chorobą,nie ona nam nami.
3m się:)

Wiesz ale skąd taka duża pulsacja pomiędzy uchem a skronią z prawej strony ??

Wiesz chwilami mówię sobie dość... most albo drzewo... ale chce żyć... tylko czy można nam pomóc ??

Madzia bierzesz coś ??
Każdego dnia upadam, by na nowo powstać....

przez Magda88 14 gru 2011, 16:29
Teraz? Nie. Odstawiłam wszystkie leki po ms.stosowania-bo wyglądałam jak chodząca śmierć. Poza tym przez 3ms.miałam całkowity spokój. Uwierz,że ja też czasem myślę,że lepiej byłoby umrzeć, pytam samą siebie, jak długo to wytrzymam. Myślałam,że moje ataki są silne, dopóki moja chrzestna nie opowiedziała mi o swoich... Wiesz,mnie dużo pomagają ludzie tutaj. Nawet moja siostra wczoraj po przeczytaniu kilku postów stwierdziła,że trochę lepiej Jej się zrobiło. Skąd taka pulsacja? Nie wiem,może no taki tik nerwowy. Przy udarze ciśnienie musi być bardzo wysokie. Nie grzeb w google,ja siętym tylko pogrążałam. Wszystkie objawy mi pasowały. Moja siostra wynalazła sobie nawet glistę ludzką bo kasłała. Leki wykupiła jeszcze przed odebraniem wyników:) Po odebraniu kaszel minął:)
Rób coś,co sprawia Ci przyjemność. Odpocznij,może Twój organizm tego właśnie potrzebuje?I nie poddawaj się!!!:)

przez clone 14 gru 2011, 16:47
szybki_g napisał(a):Wiesz ale skąd taka duża pulsacja pomiędzy uchem a skronią z prawej strony ??

Bo tam są tętnice... Czasami się tak dzieje, nie u wszystkich rzecz jasna.

przez Adżi_1989 14 gru 2011, 17:00
Magda88, miałam bóle karków, potylicy, tak samko drętwienie kończyn.Czasami w nocy się budziłam ze zdrętwiałymi palcmi.Czasami też miałam
uczucie strsznie sztywnego karku i ramion.Tylko się zastanawiam czy to z powodu kręgosłup czy nerwicy:)Zauważyłam, że te objawy występowały głownie pod wpływem nerwów.Dostałam skierowanie do neurologa, lekarz powiedział że mam ćwiczyć, jakieś masarze itp.

przez Magda88 14 gru 2011, 17:16
Ja również mam bóle w potylicy,uczucie takie, jak gdyby dosłownie bolały mnie żyły czy tętnice.:/ Prawy bark dosłownie sztywny, a kręgi szyjne jakby ze stali:/ Nie bałaś się zrobić prześwietlenia?:)

Sortuj wg