Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez kornelia_lilia 10 gru 2011, 09:43
kasia000,
chyba przesadzasz z tym atakiem na nich, choć kto tam wie. Mnie takie fora tylko dołują.
Leczysz się na hipochondrię?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez kasia000 10 gru 2011, 09:46
A kogo nie dołują?????
ale to jest właśnie po to dołowac dołować i jeszcze raz dołować!!!
oczywiście ,że mam hipochondrię..ale kto by nie miał czytając non stop o chorobach?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez kornelia_lilia 10 gru 2011, 09:51
kasia000, to je przestań czytać. A co będzie, jak naprawdę zachorujesz?
Lepiej skup się na profilaktyce i zdrowym trybie życia.
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia000 10 gru 2011, 09:54
masz rację;-))
ale wiesz jak net kusi a dr.GOOGEL szcególnie-echhhh..tak bym chciała skasować całą tą wiedzę którą mam o chorobach z głowy,mniej wiesz lepiej śpisz????? chyba to prawda!

przez kornelia_lilia 10 gru 2011, 09:58
kasia000, wiesz, ja mam chorobę somatyczną i takie szukanie info po necie tylko mi zaszkodziło na głowę.
Nie kasuj tej całej wiedzy, ja uważam, że lepiej wiedzieć niż żyć w niewiedzy. Rozumiem, że trudno nad tym zapanować, ale najważniejsze, że walczysz. Powodzenia.

przez kasia000 10 gru 2011, 10:18
walcze ale ta walka mnie niszczy,jeste pół wrakiem psychicznym..
Nerwica to jest straszna choroba,natręctwa mysli,hipochondria,wahania nastroju,skupianie uwagi na sobie...szlak!!! czy to się kiedys skończy?

przez kornelia_lilia 10 gru 2011, 10:29
kasia000, a leczysz się?

przez kasia000 10 gru 2011, 10:30
ja jestem na niziutkich dawkach leków...chodzę na terapię od roku i jest poprawa ale jeszcze długa droba przede mną

przez _asia_ 10 gru 2011, 16:36
kasia000 napisał(a):aaa właśnie PCRY przypomniało mi się coś - PCR i PCR TIMEwychodzą dodatnie w zasadzie każdemu, można się ładnie wpieprzyć w miesiące leczenia czegoś, czego nie ma. Potem pojawiają się efekty uboczne antybiotyków - i znowu się to leczy, bo "może to borelioza".czegoż to nie zrobi sie dla pieniędzy!

Kasiu, nie szerz proszę nieprawdziwych informacji, bo mylisz badania. pcr i pcr real time wcale nie wychodzą fałszywie dodatnie tylko testy ELISA. skąd masz takie informacje o tych PCR? przecież to bzdura, jak już to mogą one wyjść fałszywie ujemne a nie dodatnie. to ELISA są bardzo niemiarodajne w przypadku boreliozy.

-- 10 gru 2011, 15:45 --

Kasiu, proszę napisz skąd masz takie informacje, bo szalenie mnie to interesuje. to kompletna bzdura z tymi fałszywie dodatnimi pcr/pcr real time. jak można znaleźć we krwi coś czego nie ma? :) co innego ELISA, te są niestety bardzo niemiarodajne, bo badane są wytwarzane przeciwciała, które z racji niespecyficzności w przypadku ELISA i licznych reakcji krzyżowych mogą imitować przeciwciała przeciwboreliozowe podczas gdy będą reakcją na obecność innych bakterii itd. dlatego to ELISA jest odradzana przy badaniu boreliozy. jej miarodajność wynosi średnio 10-30%, a wyniki mogą być zarówno fałszywie ujemne jak i fałszywie dodatnie.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Quantum 11 gru 2011, 12:56
Podejrzewam u siebie Stwardnienie Zanikowe Boczne i jestem przerażony. Oto listy objkawów, które mnie nakierowały bna tą chorobę:
- drganie mięśni (fascykulacja) pomimo dobrej suplementacji magnezem z b6
-bóle mięśni, ścięgien nawet w stawie skroniowo-żuchwowym
- pieczenie skóry a czasami zanik czucia w pewnych płatach skóry
- ból stawów
- kłucie i ból w dłoniach i stopach
- spinanie mięśni
- tak jakby osłabienie bicepsów

Aż boję się iść do neurologa... Zabawne, tak bardzo bałem się niedawno raka, wręcz te słowo mnie przerażało a teraz jest na odwrót - to SLA wywołuje u mnie strach.

przez George 11 gru 2011, 13:13
A wiesz jak rzadka to choroba? Prędzej trafisz w lotto! Akurat 90% objawów wymienionych przez ciebie pasuje do nerwicy wegetatywnej.
Ad maiora natus sum

przez Quantum 11 gru 2011, 13:52
Najczęściej chorują osoby starsze, jednak u młodych to wygląda podobno tak: 1-3:500 000. To oznacza, że w Polsce chorych może być nawet powyżej 250 chorych młodych osób. 250 bardzo dużo. Nie tyle co te 50-50tys chorych na SM, ale i tak dużo.
Cholera, prawy biceps nawala... i teraz te fascykulacje łydki...

przez George 11 gru 2011, 15:06
250 osób na 37 mln ludzi to dużo? Przestań mnie ranić, dramatyzujesz zwyczajnie... Prędzej uwierzę, że kosmitów widziałeś... :8):
Ad maiora natus sum

przez Quantum 11 gru 2011, 16:28
250 osób na 37 mln ludzi to dużo? Przestań mnie ranić, dramatyzujesz zwyczajnie

To i tak niedokładne statystyki bo co roku choruje coraz więcej osób.
Myślałem, że to co mi jest należy wiązać z jakimś stanem zapalnym, ale eh... do tego od pachy do rąk tak jakby promieniuje mi nerw. To samo z kończynami dolnymi.

Życie hipochondryka jest beznadziejne. Podejmuję decyzje często sugerując się myślami typu ,,i tab pewnie jestem chory, więc...''. Zapisuje sobie w komórce objawy jakie mi towarzyszą. Wciągu miesiąca chorowałem na:
-raka trzustki
-raka wątroby
-autoimmunologiczne zapalenie wątroby
-wirusowe zapalenie wątroby
-cukrzyce
-szpiczaka
-białaczke
-chłoniaka
-SM
-SLA
-raka w klatce piersiowej
-raka krtani