Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez clone 05 gru 2011, 18:06
Dodam, że miałem bardzo duży węzeł hipoechogeniczny, czyli taki, który może być podejrzewany o nowotwór. Następne badanie, jakiś miesiąc, dwa potem, nie wykazało już żadnych powiększonych węzłów. Pomyśl, że inni mieli gorzej i żyją.

przez Ardash 05 gru 2011, 18:13
Smelka ja jakies trzy i pol roku temu bedac w 12 tyg ciazy wyczulam u siebie na szyi zgrubienie wielkosci orzecha laskowego. Wtedy jeszcze nie mialam takich jazd jak teraz, ale oczywiscie zaczelam grzebac w necie...Doktor Google przepowiedzial chloniaka Hodgina (tak to sie chyba pisze)...Na drugi dzien z rykiem pedzilam do lekarza. Stres podwojny bo bylam przeciez w ciazy. Lekarz pomacal zgrubienie, zapytal czy ostatnio bylam przeziebiona, chora itp. Akurat wtedy nic mi nie dolegalo. Powiedzial, ze ciaza na pewno oslabila organizm i ze nawet jak nie chorowalam to byc moze zetknelam sie gdzies z jakims wirusiskiem i moje wezly tak zareagowaly. Powiedzial, ze w ciagu miesiaca to powinno zniknac. Zakazal dotykania i meczenia tego guzka.
Oczywiscie mialam stresa, ale w domu jakos to sobie zdroworozsadkowo przetlumaczylam. Postanowilam zadbac o siebie, mniej stresu, wysypianie sie, dobre odzywianie itp. Po jakim czasie zapomnialam o tym guzku. Gdzies po poltora miesiaca mi sie przypomnialo, sprawdzilam i zgrubienie znilko na amen :smile:
Ego says:"Once everything falls into place, I will find the peace".
Spirit says:"Find peace and everything will fall into place".

przez joakar4 05 gru 2011, 19:09
Witam. Wróciłam i ja :(
Obecnie "przechodzę" czerniaka. Mam na udzie podejrzanego pieprzyka - jest w miarę regularny, 4mm, jasnobeżowy i ma kilka ciemnobrązowych kropek. Był taki od zawsze. Ale teraz zauważyłam, że zrobiła się na nim (na brzegu) czerwona kropeczka/kreseczka. Ma ok.1mm,widać ją dopiero jak przyłożę do pieprzyka lampkę i go podświetlę. Wydaje mi się, ze to pęknięte naczynko. U mnie to nic nowego, na udach mam pełno pajączków, kropeczek itp.itd. Ale na pieprzyku? Nie wiem czy to normalne. Zresztą boję się, że to nie naczynko, a znamie zmienia barwę. :hide: Do dermatologa nie wiem kiedy pójdę, dzwoniłam dzisiaj i na ten rok już nie rejestrują. A jedyny dermatolog któremu wierzę prywatnie nie przyjmuje. Zresztą i tak boję się pójść i usłyszeć wyrok, a tu jeszcze święta. Dzisiaj pomyślałam, że muszę kupić rodzinie ładne prezenty na święta, bo to mogą być ostatnie prezenty, jakie im robię. :roll:

Aha, zauważyłam to tydzień temu i nic się z tym nie dzieje, pieprzyk nie boli, nie rośnie. Wyrastają z niego trzy włoski.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ardash 05 gru 2011, 20:46
Joakar welkome back :D Wedlug mnie ta czerwona kreseczka to naczynko lub zadrapanie (nie zadrasnelas sie przy goleniu??). Ja mam z kolei czasami tak, ze obok sporego znamienia jakie mam na twarzy wyskoczy mi jakas krostka i wyglada to tak jakby znamie sie powiekszylo i nabralo nieregularnego ksztaltu. Oczywiscie za pierwszym razem wzbudzilo to moj niepokoj, ale po dokladnym przestudiowaniu w lustrze stwierdzilam, ze to nic takiego. Posmarowalam to Sudocreamem i po paru dniach krostka zniknela a znamie wygladalo jak dawniej. Poza tym wiele razy mialam pryszcza wlasnie na pieprzyku ;)

aredhel mysle, ze nie powinnas zwlekac z wizyta u psychiatry/psychologa. I nie martw sie, jeszcze cale zycie przed toba :D Na 100% uda ci sie przerwac te negatywna spirale, tylko potrzebujesz do tego pomocy specjalisty. Bedzie dobrze :great:

przez joakar4 05 gru 2011, 21:53
Ardash, Hej :smile: Raczej naczynko, staram się omijać pieprzyk przy depilacji, bo jest troszkę wypukły i kilka razy na niego najechałam. Wydaje mi się, że ta kropeczka jest pod skórą.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez Smelka92 06 gru 2011, 01:31
wiem wiem że to zgrubienie to pewnie jakiś węzeł albo nic groźnego ale mój umysł już zaczyna działać i widzę raka . Jeszcze niedawno spędzałam długie godziny na wyszukiwaniu objawów różnych nowotworów i według moich diagnoz miałam jednocześnie chyba z 6 odmian tej choroby bo objawy pasowały mi dosłownie wszystkie . A teraz naglę zaszła w mnie dziwna przemiana , nie szukam objawów chorób , nie wertuje internetu [ no może czasem ;p ] i generalnie próbuje nie wmawiać sobie że coś poważnego mi dolega ALE jak na złość zalewa mnie fala przeróżnych dziwnych sygnałów płynących z mojego organizmu . Najbardziej martwią mnie węzły chłonne których mam powiększony aż 7 , w tym wszystkie w rejonie głowy : szyja , żuchwa , przyuszne oraz jednego rodzynka w pachwinie . No i tutaj następuję mój największy problem bo nie chcę sobie nic wmawiać i żyć normalnie jak na 19latke przystało ale nie potrafię tak bo wiecznie mam jakieś fizyczne objawy . Teraz np: pisząc tego posta boli boli mnie nadbrzusze . Chciałabym iść do lekarza ale tak straszliwie boję się diagnozy Że po prostu nie pójdę . Wszystkie inne moje nietypowe skargi cielesne typu różnego rodzaju bóle począwszy od stóp a skończywszy na oku już lekceważę , pomału przywykam że nieodłącznym elementem mojego życia będzie ból ale co mam zrobić w przypadku tych pieprzonych węzłów ? Mieliście takie uczucie że na 100% byliście pewni że tym razem to jednak naprawdę rak ? Bo ja właśnie coś takiego odczuwam teraz , nawet moja kobieca intuicja i przeczucie mówią mi że te węzły to na pewno coś groźnego .

przez kasia000 06 gru 2011, 08:56
idę do dentysty właściwie chirurga na na zabieg nie pytać co czuję :hide:
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Ardash 06 gru 2011, 10:42
kasia000 trzymam kciuki zeby poszlo szybko i bezbolesnie :D

Smelka nie wiem, czy przejrzalas troche starsze posty w tym watku, jesli nie to zapewniam Cie, ze 90% piszacych tu osob ma schizy z wezlami. Na drugim miejscu plasuje sie chyba borelioza :D Ja jestem chyba jedna z nielicznych osob, ktora nie maca sobie wezlow i ktora nie wzrusza borelioza 8)
Moja hipochondria umiejscowila sie w brzuchu :evil: Piszesz, ze boli cie nadbrzusze....kochana, ja mam takie rewolucje w jelitach ze szok. Tak ja ty przez pare miesiecy mialam spokoj m.in dzieki wizytom u psychologa. Przestalam spedzac czas na konsultacjach z doktorem Guglem i bylo nawet OK. Do zeszlego czwartku, kiedy to zakulo mnie cos w okolicach watroby. Nie musze mowic jakie choroby przewidzial moj ulubiony pan doktor. I od czwartku mam jazde na calego :( Dzis spalam moze ze trzy godziny. Ciagle budze sie, sprawdzam, czy nie boli brzuch, normalnie Meksyk :cry: Tak jak ty smiertelnie boje sie pojsc do lekarza. Kiedy ostatnio robilam morfologie to tak mnie sparalizowalo ze strachu, ze babeczka w laboratorium musiala mnie dwa razy kluc, bo z jednej reki nawet kropla krwi nie chcialam poleciec, wiec klula w druga lape i tam udalo jej sie z wielkim trudem wyciagnac potrzebna ilosc krwi.
Moze poczytaj troche starsze posty, tam jest duzo bardzo rozsadnych informacji na temat wezlow, moze to cie troszke uspokoi.

przez kasia000 06 gru 2011, 12:22
heh..żyję;-)) odstawiałam panikarski Meksyk ale żyję;-))))
ząb wyrwany,ucho dalej zatkane..ale daję sobie czas na zniwelowanie stanu zapalnego...kilka dni,jak się nie odetka szukam dalej;-(((((((((((

przez Smelka92 06 gru 2011, 21:51
Ardash ja też mam masę problemów z żołądkiem , wątrobą trzustką i bóg wie czym jeszcze ;p ciągłe przelewanie w jelitach , bóle brzucha przeróżnego rodzaju , koszmarne wzdęcie brzucha po posiłku , oszaleć można ;p
Ale jeśli chodzi o mój układ trawienny to raczej nie panikuję , bo kiedyś wmówiłam sobie wrzody i jak zaakceptowałam fakt że jest mam to nagle ból przeszedł i więcej się nie pojawił . Teraz głownie mnie mdli i przelewa mi się w żołądku jak jestem zestresowana np: dzisiaj jechałam odpowiadać z karty dań w mojej nowej pracy , karty się nie nauczyłam więc automatycznie strasznie się denerwowałam . W autobusie próbowałam sobie wkręcać a może to jednak rak albo jakaś zapaść żołądka ale jak dotarłam na miejsce i skupiłam myśli na czymś innym to odrazu mi wszelkie bóle przeszły ;p
Natomiast teraz czuję się dziwnie , ból w plecach taką klatkę ciężką mam i głowę i ogólnie odczuwam lęk ale to pewnie dlatego że zmarła jakaś młoda dziewczyna koleżanka mojego znajomego i teraz pół nocy będę rozmyślać co jej się stało więc znowu nocka nie przespana ;p
A co do zgrubienia , robi się coraz bardziej widoczne ale mam twierdzi ze to skutek skoliozy którą mam , nie wiem czy jej wierzyć czy nie.
Pozdrawiam

przez George 06 gru 2011, 22:09
Smelka92 - objawy ze strony układu trawiennego są typowym symptomem nerwicowym. Często prowadzi to do Zespołu Jelita Drażliwego (IBS). Nie ma paniki. Idź do gastrologa albo rodzinnego, może zapisze leki pomagające w tym problemie.
Ad maiora natus sum

przez burakota 07 gru 2011, 01:25
joakar4, ja też "przechodzę czerniaka"! Postanowiłam w najbliższym czasie iść na dermatoskopię, żeby wiedzieć, czy to rzeczywiście coś groźnego, czy tylko jakiś rodzaj znamienia...

przez kasia000 07 gru 2011, 08:45
ucho zatkane...
czekam czekam ..cierpliwie na wizytę u laryngologa,ech..nie ma lekko!

przez kornelia_lilia 07 gru 2011, 08:50
kasia000, a bierzesz kropelki zmiękczające woskowinę?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Sortuj wg