Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez George 25 lis 2011, 22:34
kornelia_lilia
Muszę zrobić te badania + oznaczyć ACTH + MRI przysadki jak będzie trzeba. Jeśli wykluczę podłoże endokrynologiczne, to w 100% będzie to nerwica.
Ad maiora natus sum

przez kornelia_lilia 25 lis 2011, 22:38
George,
a masz stwierdzoną nerwicę?
Sorry, nie pamiętam czy pisałeś to wcześniej.
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez George 26 lis 2011, 22:45
kornelia_lilia
Zdiagnozowana 3 lata temu - nerwica z epizodami hipochondrii i objawami somatycznymi. Leczony farma i pschycho...
Ad maiora natus sum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anka00 26 lis 2011, 23:33
Smelka92 i kasia000 dobrze wiem co czujecie bo jak czytam wasze wpisy to tak jakbym czytała o sobie. W wymacywaniu różnych guzów jestem mistrzem. Tyle sie juz naczytałam o różnych nowotworach ze mogłabym byc ekspertem :? Tylko po co mi to wszystko?! Walcze z tym...tzn staram sie walczyc ale to jest cholera trudne. Dziewczyny a próbowałyście jakiejs terapi, albo spotkan z psychologiem? Ja jestem na etapie szukania jakiegos psychologa bo sama sobie z tym nie poradze. Ja mam tez te okropne objawy podobno spowodowane nerwicą, tzn zawroty głowy, walące serce, wysoki puls, drżenie rąk, uczucie osłabienia, wrazenie ze zaraz strace przytomnosc, strach. Ciężko mi z tym strasznie. U mnie to tak wygląda ze jak psychicznie uda mi sie uspokoic i chwilowo odzyskac spokój to zaczynaja sie objawy fizyczne a jak przeją fizyczne to odwala mi psychicznie i znowu stres odpuszcza to zaczyna sie karuzela i tak wkółko. Czasem sa lepsze dni, ale ta cholerna nerwica marnuje mi najlepsze lata mojego życia a ja mam wrazenie ze nic nie moge na to poradzic. Czuje sie bezsilna

przez jasaw 27 lis 2011, 00:12
anka00, nie wiem na ile to wszystko utrudnia Ci życie, czy pracujesz, uczysz się???
Jeśli możesz pozwolić sobie na samodzielną pracę, masz na to czas, możliwości, podam Ci kilka linków, które dla mnie są niezawodne - przy stresie, wysokim pulsie itp. Może spróbujesz i to Ci wystarczy...spróbować zawsze można, tak sądzę.....

http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/813301 ... tacja.html

http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/474387 ... tacja.html

http://w810.wrzuta.pl/audio/12cY0Z8NaTK ... _jacobsona

http://www.wrzuc.to/XbPBWX7THK.wt

http://hjdb.wrzuta.pl/audio/3KSklSLV4T8 ... koj_umyslu
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez kasia000 28 lis 2011, 08:51
uwaga uwaga..dziś poszłam na badania rano w kierunku Boreliozy w klasie IGM koszt 100zł..nie wiecie jak mi sieręce trzęsą wyniki w czwartek!!!trzymac kciuki proszę!

-- 28 lis 2011, 14:34 --

i jeszcze jedno mnie martwi ,bo zrobiłam wyniki w kalsie IGM,ale od ukąszenia minęło 5 miesięcy..cholera czy może powinnam IGG zrobić zamiast IGM?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez George 28 lis 2011, 20:01
Stawiam 100:1, że wynik będzie negatywny.
Ad maiora natus sum

przez hardchorusss 28 lis 2011, 20:15
Byłem dzisiaj w sklepie,chciałem kupić córeczce zabawkę na Mikołaja.znalazłem maskotke Kubusia Puchatka którego mała uwielbia.Kosztował 130zł,za duzo w tej chwili jak dla mnie.Nie wziąłem.W ciągu ostatniego roku wydałem na lekarzy i różne badania kilka tysięcy.Miałem łzy w oczach wychodząc ze sklepu

przez _asia_ 28 lis 2011, 21:23
kasia000 napisał(a):i jeszcze jedno mnie martwi ,bo zrobiłam wyniki w kalsie IGM,ale od ukąszenia minęło 5 miesięcy..cholera czy może powinnam IGG zrobić zamiast IGM?

powinnaś zrobić IgG. :roll: lub ewentualnie IgG i IgM. :roll: w klasie IgM robi się do kilku tygodni po ugryzieniu. :roll: choć jeśli infekcja jest akrywna to wyjdziechyba i w klasie IgM. Ja miałam w IgM wątpliwy i w IgG dodatni.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez anka00 28 lis 2011, 22:07
A ja dalej sie mecze sama ze sobą. Byłam u lekarza z moimi powiększonymi węzłami. Lekarka po zbadaniu powiedziała ze te wężły nie są jakies podejrzane. Stwierdziła ze moga to byc zwapnienia jako pozostałość po przebytych infekcjach, chorobach. Kazała mi sie tym nie przejmowac i nie zwracac na to uwagi. Za 3 tygodnie mam je sobie znowu sprawdzic i jakby sie powiekszały itp to wtedy przyjsc a jak nic sie nie bedzie działo to nic z tym nie robic. I mam ich przez 3 tygodnie nie dotykac!!! zebym nie popadła w paranoje.m Ale ja niepotrafie, ciągle je macam i zastanawiam sie czy aby sie nie powiększyły. Wiem ze to głupie. Staram sie czyms zając i nie myślec o tym i czasami mi sie udaje.

hardhorusss rozumiem cie. Ja tez wydałam mnóstwo kasy na badania, wizyty itp. Niby miały mnie uspokoic ale ciągle odkrywałam cos nowego co koniecznie musiałam zbadac. Nie mam żadnych oszczędności. Dzieci jeszcze nie mam ale jestem mama chrzestną i chciałam kupic malutkiej cos fajnego i tez sie zastanawiam z kąd na to wytrzasne pieniądze. Dodam ze jestem na wypowiedzeniu i na koniec stycznia zostane bez pracy

-- 28 lis 2011, 21:09 --

hardhorusss moze znajdziesz dla córeczki jakąs tańszą maskotke kubusia puchatka? Mozna tez zamówic przez internet, wtedy jest taniej

-- 28 lis 2011, 21:12 --

jasaw bardzo dziekuje za linki

przez Quantum 28 lis 2011, 22:14
Jednak nie mam (najprawdopodobniej) raka krtani. Byłem u hematologa i wyszło na zapalenie. A wiecie do czego prowadzi zapalenie? hehe. Morfologia też dobra.

Ale mam hipochondrię i wiem, że coś jest nie tak...

...musi być.

Męczy mnie ból kości, stawów i mięśni. Głownie tkanek miękkich wokół stawów: łokciowego i kolanowego. Dzisiaj jednak bolą kości palców, piszczele,, dosłownie wszystko. Coś musi być nie tak, nie ma innej opcji. Nerwica nie jest dobrym wytłumaczeniem. Nigdy nie była bo nie wierzę w TAKIE objawy nerwicy przez tak długi czas (stawy i tkanki miękkie nawalają już od dobrych paru, może 6 miesięcy).
Pozostaje mu wydać kolejną stówę na ortopedę.

:D

przez lenka_23 29 lis 2011, 00:37
Quantum napisał(a): Byłem u hematologa i wyszło na zapalenie. A wiecie do czego prowadzi zapalenie?
...musi być.

:D

Wiemy...ja mam zapalenie żołądka, i cały czas myślę, że od tego tylko krok do raka...

przez _asia_ 29 lis 2011, 11:44
wiecie co, ja myślę, że można czasem spojrzeć na bieganie po lekarzach i robienie różnych badań łagodniejszym okiem i pozytywniej... można się upewnić, że wszystko ok bądź coś nie jest ok...
mojego dziadka często bolał żołądek, miał problemy gastryczne, leczył się jakimiś lekarstwami bez recepty bądź czaem poszedł do zwykłego lekarza, który mu coś przepisał... ale nie robił specjalistycznych badań, nie położył się do szpitala w celu dokładnego przebadania się, bo u mnie w domu raczej zawsze unikano lekarzy, lekceważono problemy zdrowotne... no i w końcu jak już było z nim tak źle, że poszedł na badania do szpitala to okazało się, że ma raka i to w takim stadium, że nic się już nie da zrobić. żył 2,5 miesiąca od zdiagnozowania choroby. to było 19 lat temu, a ja wciąż myślę, że gdyby chodził wcześniej do lekarzy, na badania, leczył się to może mógłby jeszcze żyć...
tak więc w sumie to uważam, że lepsza hipochondria niż ignorowanie i lekceważenie dolegliwości. :roll:
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez jasaw 29 lis 2011, 13:11
_asia_, zgadzam się z Tobą, ponieważ podobna sytuacja była ze mną, długo lekceważono moje objawy. W końcu trafiłam na lekarza, który skierował mnie na właściwe badania i diagnoza była wiadomoa :!: :!: :!: :!:
Uratowało mnie to, że działałam szybko, nieustępliwie, a choroba została wychwycona w I stadium, które zwykle rokuje pozytywnie....
Dbajcie o siebie, wyjaśniajcie, gdy Was coś niepokoi...warto :D
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Sortuj wg