Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Hooligan123 06 paź 2011, 23:02
Witam , mam jeszcze kilka pytań odnosnie nerwicy. U mnie nerwica zaczela sie od atakow paniki , natretnych mysli , tikow nerwowych , lekow. Zaczolem sie leczyc . Na poczatku leczenia wszystko mi sie nasililo , ale potem bylo juz ok. Teraz mi sie wrocilo bo mialem duzo stresow i odstawilem leki. Zaczolem pic , ale teraz biore inne leki. Mam nieraz mysli samobojcze , depresje . Mam zmienne nastroje. Ciagle wydaje mi sie ze jestem jakis inny od wszystkich. Najbardziej boje sie tych zlych mysli ktore mnie nachodza np. ze zwariuje i zrobie krzywde bliskim , zrobie cos niewinnej osobie , ze nagle niewiadomo czemu udeze kogos , oczywiscie nie moglbym tego zrobic. Leczylem sie tez u lekarza na pewna fobie. Mialem tk glowy robione i nic tam nie wyszlo . Psychiatra mowi ze to nerwica , ale ja sie boje czy nie mam jakiejs choroby psychicznej . Niedawno jak , mialem jakies niepowodzenie to kaleczylem sie , bilem sie po twarzy . Gdy ktos w domu mnie wkurzy wpadam w szal , krzycze , przeklinam... Mam takie odczucie czasem ze to co sie dzieje nie jest naprawde , ze to co robilem kiedys to byl ktos inny. Czasem nad soba nie panuje... Mam tez hipochondrie. JAK MYSLICIE ? MOZE TO BYC CHOROBA PSYCHICZNA CZY NERWICA??? Boje sie ze skrzywdze kogos . Prosze o pomoc. Zgory dziękuję.

przez tahela 06 paź 2011, 23:08
Hooligan123,
Przynajmniej Cie nie kuje nagle w obu uszach, gardle , przełyku i żołądku, rozmawiasz z kimś i nagle czujesz kucie w tych wszystkich organach sa połączoone ze sobą, ale toraczej na tle nerwowym , opisąłam to kiedys lekarzowi im powiedział,ze nerwy bo dziwne objawy.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Hooligan123 06 paź 2011, 23:15
ALE CZY MOJE OBJAWY TE CO NAPISALEM TO JAKAS CHOROBA PSYCHICZNA ???

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 06 paź 2011, 23:20
Hooligan123,
Raczej nerwica jak zaczną kosmici na tobie doświadczenia robić albo CIA cię śledzić to to wtedy będzie znaczyło że pogorszyło sie tobie.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez iza800 07 paź 2011, 10:54
jak przestac sie martwic?
mam taki problem-gdy mnie cos boli np glowa to tak dlugo sie z tym mecze dopoki nie zrobie badan i nie okaze sie ze wszystko jest ok,wtedy bol od razu mija.teraz boli mnie stale brzuch i probuje sobie wmowic ze to kolejny objaw nerwicy ale mi sie to nie udaje i znowu sie wkrecam ze to cos powaznego.przeciez nie moge cale zycie robic badan w zaleznosci od tego co mnie boli.czy ktos z was tak ma?jak sobie z tym radzicie?
Ostatnio edytowano 07 paź 2011, 21:36 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez kasiotla 07 paź 2011, 21:22
problemy z ostrocią widzenia i zatykanie w uszach miałam przez dwa miesiące - przeszło tydzień temu, gdy wybrałąm się na kompleksowe badania do okulisty - dno oka, ciśnienie gałki ocznej itd, 165 zł + idalny wynik mnie uzdrowiły ale przełyk doskwiera bardzo - nie mogę łykać, bo wszytsko staje mi w gardle:( i nic nie pomaga...

przez *Monika* 07 paź 2011, 21:37
iza800, myślałaś o tym ,żeby wybrać się do psychiatry/psychoterapeuty?
Obrazek
Główny Moderator

przez iza800 07 paź 2011, 21:58
chodziłam na dzienny odział leczenia nerwic przez pare miesiecy.uswiadomilam tam sobie dlaczego mam nerwice ale dolegliwosci zostaly..po lekach od psychiatry czułam sie jeszcze gorzej jedynie xanaks mi pomaga ale biore go sporadycznie bo nie chce sie uzaleznic

przez *Monika* 07 paź 2011, 22:05
iza800, może za szybko ją zakończyłaś?
Obrazek
Główny Moderator

przez iza800 07 paź 2011, 22:39
u mnie jest tez taki problem ze boje sie brac leki,wkrecam sie i mam wszystkie skutki uboczne z ulotki dlatego nie bardzo moge sobie pomoc..tylko po benzo dobrze sie czuje.ostatnio lekarka mowila mi o pramolanie ze ma malo skutkow ubocznych.brał ktos z was ten lek?

przez *Monika* 08 paź 2011, 00:04
iza800, Ja brałam. Nie pomógł. U Ciebie może być inaczej.
Ale odsyłam Cię do wątku: :szukam: post646999.html?hilit=pramolan#p646999
Obrazek
Główny Moderator

przez Smelka92 08 paź 2011, 14:26
U mnie dzisiaj kiepsko , wczoraj spędziłam cały wieczór na doszukiwaniu się tym razem raka nerki albo raka pęcherza ponieważ wyczułam u siebie na odcinku ledźwiowym jakiś guzek . Przebadałam tatę mamę oraz mojego chłopaka u nich takich guzków nie znalazłam a więc od razu panika płacz , czytanie objawów w internecie aż w końcu doszedł mi straszny ból w lędźwiach .
Z tego wszystkiego postanowiłam nawet rzucić palenie ale póki co niezbyt mi to wychodzi .
Wczoraj byłam już tak zdesperowana że zapisałam się do onkologa na poniedziałek tylko że wizyta kosztuje 120 zł a ja tych pieniędzy nie mam skąd wziąć ;/ Natomiast wiem że dłużej już chyba nie wytrzymam tej wiecznej niepewności i lęku o swoje zdrowie i życie i po prostu muszę iść się przebadać tylko że strasznie się boję że lekarz faktycznie stwierdzi nowotwór i dowiem się że zostało mi kilka tygodni życia...
Dzisiaj od rana natomiast wróciła mi faza na raka płuc i raka szyjki macicy a więc w najbliższym czasie mam zamiar wybrać się do ginekologa oraz po skierowanie na rtg płuc .
Pozdrawiam wszystkich hipochondryków i powiedzcie czy też macie różne guzki na ciele ? czy tylko ja tak mam i mogę się spodziewać rakowej diagnozy ??

przez aredhel 08 paź 2011, 15:28
Ja na razie mam straszny natłok nauki na uczelni i trochę zapomniałam o tych nierównych źrenicach i guzie mózgu(ale nie całkiem). Od czasu do czasu tylko jestem napięta z tego powodu. Niestety już minęło półtorej miesiąca, a ja z okiem nadal mam problem. Wykropiłam wszystkie preparaty, które przepisał mi okulista, używam teraz tylko takiego żelu nawilzającego na zespół suchego oka. Niestety nic mi nie pomaga. Oko jak bolało tak boli. A miałam je już tyle razy badane przez dwóch okulistów. Czy to możliwe żeby coś przeoczyli albo czegoś nie zauważyli? Czy to moze być spowodowane jakimś guzem albo zapaleniem w okolicy oka, którego okulista nie jest w stanie zoabczyć? Ale skoro robił badania to chyba gdyby się coś działo to jakieś symptomy wyraźne w oku mógłby zaobserwowac chyba? Niby podrażnienie spojówki jest wyleczone i stwierdził, że mam zaburzony film łzowy no ale używam tego żelu nawilzającego i nic. Co to moze do cholery być? Gdzie ja mam już się zwrócić żeby ktoś konkretnie odpowiedział na moje pytania? Później się okaże, że będzie już za późno, wytną mi oko albo jeszcze nie wiadomo co...

przez Hooligan123 08 paź 2011, 18:12
Smelka92 Napewno nie bedziesz miec raka , nakrecasz sie i se wmawiasz to czego niema... Wiem cos o tym ;]

Sortuj wg