Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Thazek 07 sie 2011, 19:43
JA sobie ostatnio wmówiłem,że mam przepuklinę... masakra jakaś. :P faktycznie ciężko pracuję i podnoszę ciężko.
Kumpel z pracy miał przepuklinę i operację nie dawno...
to ja sobie zacząłem wkręcać i oczywiście czytać i wszystkie objawy się zgadzały... Bulgotanie w podbrzuszu podczas zginania nogi...
Mdłości, i ból w podbrzuszu z prawej strony. Trwało to dwa tygodnie ale nie dałem się i przeszło.
Od czego się to bierze? :roll:
a węzły chłonne to ja mam często powiększone i bolą ale nie zwracam tak na to uwagi bardzo ;)
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez marcja 07 sie 2011, 19:53
Perla, to idz dla pewnosci jeszcze raz na badanie. Ale ja uwazam, ze nic sie nie dzieje, tez mam rozne "guzy" w piersiach i zmieniaja sie one w zaleznosci od fazy cyklu.

przez m_antoinette 07 sie 2011, 20:03
biedronka napisał(a):Tak sie sklada, ze my ciagle chodzimy po lekarzach, prawda? I nic z tego nie wynika :?

To może dlatego, że nic wam nie jest?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez biedronka 07 sie 2011, 20:46
m_antoinette napisał(a):
biedronka napisał(a):Tak sie sklada, ze my ciagle chodzimy po lekarzach, prawda? I nic z tego nie wynika :?

To może dlatego, że nic wam nie jest?

Z pewnością masz rację, ale chyba nie znasz mechanizmu hipochondrii i nie wiesz, ze hipochondryk to ktoś kto mimo doskonałych wyników badań i ciągłych wizyt u lekarzy wciąż jest przekonany, że jest chory. To choroba i rady takie jak Twoje po prostu nie działają.

przez Violette 08 sie 2011, 18:23
A ja byłam dziś nareszcie u lekarza, odwlekałam to 2 miesiące, bo bałam się strasznie,byłam pewna, że mam stan przedzawałowy , albo jakąś chorobe sreca. Zrobili mi ekg i sie okazało ze jest wszystko w porzadku , lekarka powiedziala ze to przez nerwy te bóle..jej ale mi ulzyło, nawet nie wiecie..ale do konca i tak nie czuje się pewnie..dostałam skierowanie do kardiologa i dopiero jak on stwierdzi że wszystko ok , to przestane myslec o chorobie serca..
A jak mi robili ekg i w wogóle potem jak czekałam, aż lekarka zinterpretuje wynik, to taki mega stres miałam , serce mi waliło jak młotem..bylam pewna ze wykaże jakis zawal albo co

secretladykkk bardzo ci współczuję, wyobrażam sobie jak się boisz, nie wiem czy to to samo , ale ja często mam cos takiego , że zaczynam tak dziwnie widziec, niby wszystko wyraznie , ale tak inaczej, jakoś kolory się nagle wyostrzają, czuje sie jak w nierzeczywsitym świecie.....ja mysle , że jakbys faktycznie miała SM , to doszłyby ci jeszcze inne objawy, jakies drętwienie konczyn, czy coś, a może faktycznie to jest od zmęczenia? Trzymaj sie:)

Znowu coś nie tak

przez pjj33 10 sie 2011, 15:12
No i jestem znowu. Przestałem brać leki (velafax) w maju bo lekarz stwierdził że można. W swoim życiu trochę przesadzałem z alkoholem, czasami piłem codziennie po 4 piwa na wieczór by móc zasnąć. Piwa nie piję od maja, od tygodnia wkręcam sobie marskość wątroby. Oczywiście cały internet przeszukany, najgorsze jest to, że nie mam objawów a w marskości na początku ich nie ma. Dziś byłem u lekarza rodzinnego, zrobilem badania tzw. próby wątrobowe. Jutro wyniki o 10.00 Deadline - odliczanie. Już czytam o przeszczepach wątroby.
Ostatnio edytowano 10 sie 2011, 15:16 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z uwagi na tematykę

Znowu coś nie tak

przez Mataforgana 10 sie 2011, 15:14
Nie powinieneś nakręcać się, że skończy się najgorszym. Wyników jeszcze nie znasz, poczekaj spokojnie i nie martw się na zapas.
Mataforgana

przez pjj33 10 sie 2011, 15:26
Martwi mnie to, że zawsze lęki kręcily się wokół nowotworów. Czasami SM i zawał ale głównie raki a tu taka akcja.

przez *Wiola* 10 sie 2011, 15:30
pjj33, To bez różnicy wokół czego , czy wmawiasz sobie raka , czy zawał , czy jeszcze coś innego. Chodzi o to ,że w ogóle to robisz, działa ten sam mechanizm,
Moderator

przez pjj33 10 sie 2011, 15:34
Jutro jak wyniki wyjdą ok (oby wyszły) choć zrobiłem ich za ponad 90zł morfologia+ob+rozmaz+trójglicerydy+alat+aspat+żelazo+ggtp+glukoza. Z własnej kieszeni musiałem dać bo lekarz powiedział, że nie widzi potrzeby ale jak zrobię to mi je zinterpretuje. Chyba mają w kartotece zaznaczone, że mam nerwice :) Kiepsko ze mną. Aha, zaczęło się od śmierci lLppera i poszukiwań w google na co był chory jego syn - otóż ma marskość.

przez EMlinka 10 sie 2011, 18:33
Egzystencja bez bólu niemożliwa

Od dłuższego czasu borykam się z nie lada problemem. Mam już po prostu dość. Nazywam się Michalina, mam 22 lata i bez przerwy "coś m jest". Strasznie się boję wszelakich chorób, a jak już coś mnie boli zakładam, że to coś groźnego, nieuleczalnego itp. Chodziłam do psychiatry, leczyłam się przez prawie 2 lata, i kiedy stwierdziłam, że jest ok, odstawiłam (była oczywiście konsultacja z lekarzem). Kiedy miałam zajęcie, studia- harówa, nie miałam czasu myśleć. Zaliczyłam sesję, zaczęłam chorować. Byłam już oczywiście na pogotowiu, kilka razy u rodzinnego, robiłam badania specjalistyczne (ciągle mi mało- ciągle nowe objawy, "jak nie to... to na pewno coś innego...."
Nie wytrzymuje już ze sobą. Nie chcę się faszerować chemią, chce być wolna....
Ostatnio edytowano 10 sie 2011, 20:07 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
Michalina

przez *Monika* 10 sie 2011, 20:09
EMlinka, Witaj.
Wybierz się do psychiatry przede wszystkim po skierowanie na psychoterapię. Leki niewiele tu zdziałają.
Obrazek
Główny Moderator

przez pjj33 11 sie 2011, 08:42
Nie pospałem za wiele, w głowie planowałem swój pogrzeb, za 2 godziny jadę po wyniki i okaże się, czy znowu mi odbiło na całej linii czy faktycznie coś jest na rzeczy.

przez *Monika* 11 sie 2011, 10:28
pjj33 napisał(a):Jutro jak wyniki wyjdą ok (oby wyszły) choć zrobiłem ich za ponad 90zł morfologia+ob+rozmaz+trójglicerydy+alat+aspat+żelazo+ggtp+glukoza. Z własnej kieszeni musiałem dać bo lekarz powiedział, że nie widzi potrzeby ale jak zrobię to mi je zinterpretuje. Chyba mają w kartotece zaznaczone, że mam nerwice :) Kiepsko ze mną. Aha, zaczęło się od śmierci lLppera i poszukiwań w google na co był chory jego syn - otóż ma marskość.

Myślę, że jeśli wyniki bedą w normie , powinieneś rozglądnąć się za porządną psychoterapią.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg