Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez *Monika* 05 cze 2011, 12:49
eligojot, I co z pieprzykiem? Do usunięcia?
Obrazek
Główny Moderator

przez Ramonna 05 cze 2011, 21:06
Witam, jestem nowa na forum. Mam 31 lat i chyba walczę z hipochondrią. Musze ejdnak nadmienić,że poza doszukiwaniem się u siebie coraz to nowych chorob, mam kilka prawdziwych jak problemy z tarczycą, sercem-arytmia ia parę innych.Co jakich czas cos mi dolega-chodze badam, zawsze poajwia sie natrętna mysl ,że to rak- potem okazuje się,że cos ejst an rzeczy, ale to nie rak tylko np..torbiele, refluks, albo inne mneij grożne schorzenie.Ostatnio jednak już wariuję...czytam i czytam w necie o raku gardła, jezyka i wogole jakamy ustnej.

Osttanio odkryłam w języku zgrubienia- jedno małe wielkości pestki od jablka, ale jakby z łodyzką, tak cm od czybka języka, drugie duzo większe w glebi języka po tej samej stronie. Chyba polączone jest z tym mneijszym tez takim cieńkim czymś-grubsza niteczką, żyłką- nie wiem kompletnie jak to nazwać. Do tego od 3 tygodni pobolewają mnie wezły podżuchwowe i przyuszne, bolą skronie, gardło mam suche i zaraz za jezykiem często mam wrażenie jakbym miała tam stwardniałe,powoduje to lekki ból i duzy dyskomfort w połaczeniu z bólami węzłów pod żuchwą i czasem cąlej żuchwy. Miałam usg wezłów i jeden węzel jest powiększony 1, 3 cm, ale odcyznowy podobno....Z grudkami na języku byłam u doch lekrzy- jeden kazał zapomniec mówąc, że to cysta, a drugi, że mam sie zgłosić za miesiąc.....i że to nie jest napewno rak, ale trzeba zobaczyć co sie z tym dziać będzie. Ponieważ w gardle mam tez naloty świdczące o refluksie i gardlo mam to mi w głowie pojawia sie jedna myśl- poczatki raka, a lekarze bagatelizują to......naloty to nie refluks tylko naloty raka -nasady jezyka, a guzki w jezyku to nie włókniaki , cysty czy zastoje tylko nowotwór złóśliwy....

Dz

-- 05 cze 2011, 21:08 --

Dzisiajw yczułam amse kuleczek na górną wargą w tej skórze pomiędzy warga a nosem i sobie myslę czy tak powinno być czy to jakieś gruczoły czy koeljne nadprogramowe grudki.......ja sie po prostu wykończę i wkoncu dostane raka czegoś.....

przez _asia_ 05 cze 2011, 21:27
Monika1974 napisał(a):catherinum, NIektórzy są na dzień dobry z kibelkiem parę razy dziennie.

Biegunka (łac. diarrhoea; również rozwolnienie) - objaw kliniczny polegający na znacznym zwiększeniu liczby wypróżnień (WHO określa to jako trzy lub więcej) w ciągu doby, lub zmianą konsystencji stolca na płynną lub półpłynną. Biegunką określa się również stan, gdy nawet jednorazowo w stolcu pojawia się treść patologiczna, taka jak śluz, ropa lub krew. Biegunce towarzyszy wzmożona perystaltyka jelit i często kurczowe bóle brzucha. Stan chorobowy trwający do 10 dni określany jest jako biegunka ostra, natomiast utrzymywanie się objawów chorobowych ponad 10 dni nosi nazwę biegunki przewlekłej. Największym zagrożeniem dla zdrowia jest utrata wody oraz elektrolitów.

:shock: :shock: :shock: to ja chyba nie do końca wiedziałam co to jest biegunka. :hide: To jak ja się wypróżniam 3 lub czasem 4 razy na dobę (stolec uformowany, normalny) to znaczy, że mam biegunkę? :shock: Śluz w stolcu miałam długo, ale to był objaw oczyszczania.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 05 cze 2011, 21:35
_asia_,

Myślę ,że nie. Muszę Ci powiedzieć ,że u mnie też się to bardzo zmieniło , po zmianie diety. Przedtem miałam zaparcia i czasami nawet kilka dni bez wypróżnienia. Teraz nawet 2 razy dziennie mi się zdarza i na dodatek inaczej też stolec wygląda.
Moderator

przez _asia_ 05 cze 2011, 21:40
Wiolu, dokładnie, ja kiedyś też miałam zaparcia, u mnie to najbardziej było związane z produktami z pszenicy. A teraz... Pierwszy stolec codziennie rano jak w zegarku i potem jeszcze ze 2 razy. :lol:

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez *Wiola* 05 cze 2011, 21:44
_asia_,

U mnie też rano w trakcie pierwszej kawki:) Potem różnie ale czasami jest i drugi:) Jestem sama zszokowana tymi zmianami. Być może tak jak mówisz po odstawieniu pszenicy. Chociaż teraz jadam mnóstwo ziarenek , więc chyba też to ma wpływ.
Moderator

przez _asia_ 05 cze 2011, 22:12
Wiolu, a jaką masz grupę krwi jeśli mogę zapytać? :mrgreen:
nooo, wszelkie ziarna i nasiona zdecydowanie mają znaczenie. :D

Helen Keller

przez Badziak 05 cze 2011, 23:29
A wypróżnianie się tylko dwa razy w tygodniu jest szkodliwe? Czym skutkuje?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez m_antoinette 05 cze 2011, 23:35
Badziak, lepiej częściej, zaleganie może być później przyczyną raka jelita grubego

przez _asia_ 06 cze 2011, 07:34
Badziak, :shock: no zaparcia nie mogą ale są szkodliwe.
"Zaparcia mogą być przyczyną wielu dolegliwości, na przykład bólów głowy. A to wszystko przez szkodliwe substancje zalegające w jelitach i przedostające się do krwi. Zaparcia mogą także być przyczyną zaburzeń pracy żołądka, wątroby i nerek."

zaparcia powodują zatruwanie organizmu. ja pamiętam, że jak w dzieciństwie miałam zaparcia to bardzo bolała mnie głowa i czułam się bardzo ociężała, w końcu mdlałam/wymiotowałam i po tych zdarzeniach się wypróżniałam. i lepiej mi się robiło.

Helen Keller

przez m_antoinette 06 cze 2011, 17:24
Tylko gdzie ból głowy a gdzie rak jelita :P
Wniosek jest jednak taki sam, zaparcia są szkodliwe

przez Badziak 06 cze 2011, 18:31
Nie wiem czy to są zaparcia. Jak raz na jakiś czas mi się zachce to idę się wypróżnić i nie mam z tym najmniejszego problemu. A zaparcia to chyba są wtedy, kiedy się chce, ale nie może.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez biedronka 06 cze 2011, 19:23
m_antoinette jakies bzdury wypisujesz, w dodatku na watku o hipochondrii, skad wzielas informacje, ze zaparcia moga powodowac raka jelita grubego :shock: Nie strasz ludzi niepotrzebnie :?

przez *Wiola* 06 cze 2011, 19:26
_asia_,

Asiu mam B Rh +, dlaczego pytasz?

-- 06 cze 2011, 18:28 --

biedronka,

Niestety ale m_antoiinette ma rację. Zaparcia mogą przyczynić się do powstania raka jelita grubego.
Moderator

Sortuj wg