Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez *Monika* 18 maja 2011, 18:26
klebeknerwow, To nie czytaj dziewczyno! Dr google to nie jest wcale wiarygodny lekarz.
Ludzie mają nowotwory i wcale nie muszą mieć powiększonych węzłów chłonnych.
NIe diagnozuj się sama.
A jeśli masz obiekcje co do stanu Twojego zdrowia ...to idź do lekarza.
Niesądzę,żebyś miała raka.

Co z tymi Twoimi łokciami się dzieje?
Obrazek
Główny Moderator

przez klebeknerwow 18 maja 2011, 19:11
Lewy łokieć przy dotyku mnie boli ale tak teraz jak się "macam" to wydaje mi się, że to kość, może cię opieram często i od tego ten węzeł w postaci twardego zgrubienia w miejscu pomiędzy tą kością łokcia a tą obok.. mam nadzieję, że to od tego jedynie.. do hematologa potrzrebne jest skierowanie? Podejrzewam, że to od opierania bo kość w tym miejscu o które się opieram mnie boli (nie pamiętam żebym się opierała jakoś ostatnio ale mogłam nieświadomie nawet w tramwaju. Nie wiem...)

przez zetVi 18 maja 2011, 19:17
węzły to od kleszcza w główce

Olinelka, a czy przy tym kleszczu nie było jakiegoś rumienia czy wysypki? To bardzo istotne! Zazwyczaj (lecz nie zawsze) kleszcz niezakażony nie powoduje infekcji ani stanu zapalnego w miejscu wkłucia się toteż nie powoduje lokalnego powiększenia węzłów chłonnych.. jeśli one były powiększone i skojarzono tą sytuację z kleszczem - warto wykonać test na Boreliozę, nie zaszkodzi! Zwłaszcza, że...

ma wysypkę na rączkach i nóżkach

Aczkolwiek może być to reakcją alergiczną - wówczas węzły również ulegają powiększeniu, zwłaszcza u dzieci. Tak czy owak, wybierz się z dzieckiem do pediatry... tylko bez nerwów i ze spokojem. :smile:
Ostatnio edytowano 18 maja 2011, 19:21 przez zetVi, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 18 maja 2011, 19:19
klebeknerwow napisał(a):Lewy łokieć przy dotyku mnie boli ale tak teraz jak się "macam" to wydaje mi się, że to kość, może cię opieram często i od tego ten węzeł w postaci twardego zgrubienia w miejscu pomiędzy tą kością łokcia a tą obok.. mam nadzieję, że to od tego jedynie.. do hematologa potrzrebne jest skierowanie? Podejrzewam, że to od opierania bo kość w tym miejscu o które się opieram mnie boli (nie pamiętam żebym się opierała jakoś ostatnio ale mogłam nieświadomie nawet w tramwaju. Nie wiem...)

Może jakis nagniotek?
Idź do rodzinnego najpier i mu to pokaż. On będzie wiedział gdzie Cię wysłać, jeśli ten łokieć będzie wydawał się mu być podejrzanym.
Ja myślę,że to nic poważnego.
Obrazek
Główny Moderator

przez klebeknerwow 18 maja 2011, 19:50
Dziękuję Ci bardzo za poświęcony czas i odpowiedź :) Pocieszyłaś mnie :) Zaczekam ze dwa dni, może mi przejdzie, a jak nie to zrobię tak jak piszesz :) Pozdrawiam :))

PS. Mam od wielu lat powiększone węzły chłonne obojczykowe, jeden jest twardy jak kość, nigdy nie mówiłam o tym lekarzowi. Morfo i ob wychodziło ok przez ten czas i nie zwracałam szczególnej uwagi na to. Dziwię się, że nic się nie dzieje bo to podobno nie dobry znak.. może kiedyś zapytam lekarza.

przez carolka 19 maja 2011, 20:17
to znowu ja, byłam u lekarza z tymi bólami głowy i...oczywiscie na tle nerwowym.przepisał mi lexapro, ale wziełam dwa dni i fatalnie sie czułam i oczywiscie przestałam brac, bede meczyc sie dalej z bólem głowy:( a wy bierzecie jakies wspomagacze?bo wydaje mi sie , że kiedys poradze sobie z tymi lękami:)

przez paulik 19 maja 2011, 22:03
hej

jutro mam rezonans....jestem przerazona. ale stalos ie cos dziwnego.....
wczoraj dowiedzialam sie ze przyjezdzaja do mnie rodzice w odwiedziny:) i dzis wogole nagle wszystko przeszlo....w sekundzie jak za sprawa pstrykniecia palcem. glowie sie nie kreci moge ruszac szyja, nie chce mi sie spac... nie wierze...:> ciekawe na jak dlugo:>

Buziaki

roofi---> jak tomografia?

przez olinelka 20 maja 2011, 12:34
zetVi kleszcz był rok temu i robiliśmy badania w kierunku boreliozy i było ok. Ale na wszelki wypadek wybiorę sie z małą do pediatry, porobię badania na wszelki wypadek. Wczoraj byłam u dermatologa, podejrzewamy alergię na pyłki,dostałyśmy mazidła ale zapomniałam powiedzieć o węzłach!!! :why: :why: :why:

przez klebeknerwow 20 maja 2011, 20:43
Olinelko, spokojnie, przecież już wiesz, że węzły mogą być od alergii właśnie :) spokojnie, naprawdę :)) Na spokojnie zapytaj pediatrę - to Cię uspokoi. Pamiętam, że jak ja byłam mała to ciągle łapałam jakieś infekcje, później okazało się, że mam alergię (niemal na wszystko) a węzły chłonne - pamiętam fdo dziś - miałam non stop powiększone, zwłaszcza podżuchwowe. Twoje dziecko miało robioną morfologię?

przez zetVi 22 maja 2011, 16:50
węzły mogą być od alergii właśnie

Mogą być. Zwłaszcza jeśli alergia objawia się "skórnie". Każda zmiana skórna może powodować powiększenie lokalnych węzłów chłonnych.

Olinelka, tylko pytanie, JAK one są powiększone. Czy to kwestia kilku mm czy wielkość przekracza 1cm? Są miękkie, przesuwalne? Gdzie się znajdują? U dzieci węzły lubią powiększać się nawet dość znacznie.. zwłaszcza szyjne i pod pachami. Z dziećmi jest bowiem trochę inaczej niż z nami, dorosłymi. U dorosłego, powiększenie kilku węzłów chłonnych zawsze wymaga konsultacji i nie rzadko USG czy innych badań - u dziecka zaś, najczęściej wystarczy dobry wywiad i zwyczajna morfologia krwi + mocz. A to dlatego, że "dziecięce" węzły chłonne reagują znacznie częściej nawet na niewielkie stany zapalne.

przez tajemniczyusmiech 22 maja 2011, 18:32
Witajcie kochani, wróciłam.
Jak Wy się czujecie i jak nastroje? Na minus czy na plus?
U mnie coraz gorzej, węzły dały mi o sobie znać, generalnie wyczułam węzły w dole łokciowym !!! A, że one są wyczuwalne tam tylko przy nowotworach i normalnie nie ulegają powiększeniu- nawet mało o tym w necie jest to już napisałam scenariusz: (rok temu wyczułam pierwsze węzły jak zaczęła się jazda z ziarnicą&hiv). Więc pewnie rok już rozwija mi się czerniak a teraz jest tak fatalnie, że powiększyły się węzły nawet w dole łokciowym... Ja już nie daję rady, ja nie chcę tego mieć !!!
Mam do Was pytanie- gdzie macie wyczuwalne węzły? Ja nawet pod pachą oczywiście gula... ale mam na myśli takie węzły u Was na ok 1cm i w innych miejscach niż szyja....

Pozdrawiam Kochani.
Fałsz, zawiść, płaskość, mierność, nikczemność, głupota: oto rafy, o
które łódź moja potrąca, płynąc przez życia mętne i cuchnące błotem pod
niebem zachmurzonym, bez gwiazd i bez słońca. Wiem, że błota nie
przepłynę.

przez atewu 22 maja 2011, 22:36
moje uporczywe ból głowy związane z "tętniakiem"( a fe!) zniknęły wraz z wynikiem MR, który zrobiłam sobie prywatnie(lekarz nie widział wskazań). badani dość kosztowne ale warto było! :) teraz mam jazdę na jakiegoś guza bo ciężko mi się oddycha... ah, szkoda gadać.
a! test na boreliozę warto wykonać(oprócz z krwi) także z moczu bo oglądałam kiedyś taki program, że kobicie 3 razy nic z krwi nie wyszlo, dopiero w moczu.

przez joakar4 22 maja 2011, 23:18
Cześć. U mnie aktualnie średnio (okres się zbliża więc będę miała jak zawsze gorsze dni). Od dwóch dni czasami zaboli mnie lewa strona twarzy tak zaraz przy uchu w różnych miejscach), ale przy dotyku, naciskaniu nic nie boli. Od razu sprawdziłam moją kulkę o której już zdążyłam zapomnieć (nie urosła :uklon: ). Mam nadzieje, że to nerwobóle, a nie mięsak. Nawet teraz jak pisze to zaczyna mnie tam pobolewać. :roll:
Pieprzyki mi przeszły, nawet do dermatologa się nie wybrałam, martwi mnie tylko ta kulka. Niby pół roku od kidy ja wyczułam i nic się nie dzieje. Ale czasami mam takie przebłyski strachu, że to mięsak. Dzisiaj poczytałam sobie posty zetVi, jak mi tłumaczyła, ze przy 5 usg szyi radiolog nie przeoczy mięsaka na żuchwie i do tego dwóch macających lekarz.

Aneta, Nie martw się węzłami u dziecka, to na pewno od alergii. Moja siostra jak miała alergię na świnkę morską to węzły były gołym okiem widoczne. Poza tym czytałam gdzieś i zetVi to potwierdza), że u dzieci węzły są bardzo często powiększone i nic złego się nie dzieje.

tajemniczyusmiech, Witaj. Co do węzłów to ma ten temat gruntownie przerobiony ;) Jesteś pewna, że to co wyczuwasz w dole łokciowym to węzeł? Bo widzisz, my hipochondrycy wszystko co znajdziemy w naszym ciele traktujemy jako guz, węzeł itp. Też kiedyś myślałam, że mam powiększone węzły pod kolanem i w dole łokciowym. Ale to na szczęście były mięśnie, ale ja to autentycznie czułam jako kulka.

Jeśli chodzi o węzły, to ja mam powiększone szyjne (ale e nie maja wg usg 1cm) i jeden karkowy 11mm. I ten karkowy jest twardy i nieruchomy, więc potencjalnie nowotworowy, ale na szczęści po prostu zwłókniał. Pod pachami też kiedyś myślałam, że mam powiększone, ale lekarz tego nie potwierdził :smile:
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez perla86 22 maja 2011, 23:21
Czesc wam:)
Dawno mnie tu nie bylo ale nie mam dostepu do kompa popsuty znowu:(
Ja zaczelam staz w przedszkolu ju ztydzien pracuje i cos mnie gardlo zaczelo bolec:(
Anetka nie martw sie cora to napewno przez alergie bedzie dobrze:)
Asia nio to dobrze ze faza ci przeszla z pieprzykami:)
Ja ostatnio robilam morfo i mocz bo musialam do pracy i oki echh

Sortuj wg