Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Riffo 14 maja 2011, 08:04
jakubkowa, w najbliższym czasie zapewne poszukam czegoś dla siebie ;-) Dziękuje za każdą radę :angel:

Dzisiaj kort... ciekawe czy pogram dłużej niż pół godziny. Poranne samopoczucie na to nie wskazuje ;-)

przez jakubkowa 14 maja 2011, 10:41
ja też próbuję coś ćwiczyć, na razie w domu,nie pozwala mi na razie na nic innego małe dziecko, kupiłam orbiterek i codziennie jeżdzę , mam słabą kondycję , muszę się rozruszać:)
ale powiem Ci że jak się poruszam to się lepiej czuję , jestem po psychoterapii to moze też dlatego:)
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

przez Riffo 14 maja 2011, 13:00
jakubkowa, też kiedyś sporo ćwiczyłem. Przed kortem zawsze rower bądź trucht aby rozgrzać mięśnie.

Teraz... szkoda gadać , nie biegam , rower odstawiony w kąt na kort idę jak na krzyżowanie. Nie jest to nawet spowodowane brakiem sił lecz lękiem przed tym , że coś mi się stanie. Tylko co ma mi się stać ? :roll:

Oczywiście po Tych 6 miesiącach czuję się już słabszy fizycznie bardziej wypluty , ale to wszystko raczej psycha , bo jak już się rozkręcę to jest nawet spoko.

Czemu ludzie z nerwicą tak boją się raka ? Nigdy o tej chorobie nie myślałem , a teraz węzły chłonne , pieprzyki i szukanie sobie zgrubień na ciele. Swego czasu pół nocy z otwartą szczęką przed lustrem i chyba szczęścia tam szukałem ;-) :roll:

W dodatku boję się tego w taki sposób , to nie ma myślenia , że wyzdrowieję , tylko że jak trafie do szpitala to już będzie za późno...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jakubkowa 14 maja 2011, 19:46
RIFFO -pozbędziesz sie tych lęków na terapii :) idz czym predzej , szkoda zycia :)

przez togolina 16 maja 2011, 15:12
judyta14 napisał(a):Nie było mnie tu jakiś czas. Pamiętacie? Chodziło o mojego syna, jego powiększone węzły i wysoki poziom limfocytów w rozmazie.
Tydzień temu miał kolejną morfologię i jeszcze więcej limfocytów,przedtem 60%-teraz 66%. Jednak nie wszystko to nasza psychika i nie wszystko można załatwić słowami: będzie dobrze.
Ma podejrzenie tego najgorszego!!! Chociaż ogólna morfologia wzorcowa!! OB wzorcowe!! Brak objawów somatycznych!! Stanęłam na tzw.uszach i w ciągu jednego dnia mieliśmy prywatną konsultację z hematologiem, rozszerzył badania...nie mówił,że na 100% to jest to,ale...również podejrzewa. Ja już wiem. Raczej taki doświadczony lekarz nie wysuwał by takich przypuszczeń. To czekanie mnie wykończy, nie będę opisywać co się ze mną dzieje,tego nie da się opisać słowami.
Żałuję tylko,że dałam się tak długo uspokajać, nie można lekcewarzyć niczego , jeśli się czuje,że coś się w organiźmie dzieje to trzeba to diagnozować.Przede wszystkim u specjalisty,bo u rodzinnych to tak jak w hurtowni.
Jestem już u kresu sił,nie wiem czy dam radę.

judytka - a hemoglobina i płytki są w normie, pozostałe wartości rozmazu??? Myślę, ze nie masz co panikować...same podwyższone limfocyty w rozmazie nie świadczą o tym czyms o czym myslisz.... dobrze, że byłaś u hematologa,dobrze, że rozszerzył diagnostykę, napewno dla Twojego spokoju jest to niezbędne...

Robiłaś wogóle ten rozmaz ręczny ????

przez paulik 16 maja 2011, 17:08
WItam,

pisze znow,jesttakjako kiedys,,,, dziwne uczucie w glowie i w oczach...jakby zawroty glowy przy ruszaniu szyja....niewyrazne widzenie:( zrobilam wdzis wreszcie rundke po lekarzach. Laryngolog powiedxzial ze z blednikiem jest raczej ok. ale neurolog........ skierowala mnie na rezonans magnetyczny wpisujac w uzasadnieniu wyklyuczenie SM. ... i dla mnei bylo juz wszytsko ajsne....dostalam strasznegi ataku histerii ze nie mam po co zyc i wiedzialam ze to ta choroba. w najgorszych snach sie jej balam... nei wiem co myslec. miala, robieone tk glowy jakies 3 lata temu i bylo wszytsko ok....ale rezonans jest dokladniejszy....jestem przerazona badanie mam w piatek nei wiem jak wytrzymam do tego czasu:( myslicie ze lekarz jest juz pewny ze to to??? mama przegladnela internet i stwierdzila ze tylko zawroty glowy pasuja do opisu choroby:/ wiecie jak jest moja wyobraznia juz dziala...od razu zaczely mi dretwiec rece:( pomozcie...... bylam jeszcze u okulisty powiedziala ze w zasadzie jest ok...ale ze ona by jeszcze zrobila badanie przeplywu tetnic szyjnych, rtg kregoslupa, i badanie pola widzenia....aha i pwoiedzcie mi prosze czy po badaniu bede wiedziala czy to SM czy nie? ? czy dopiero muze dlugo czekac na wynik? dziekuje Wam z gory:* wiem jetem histeryczka i panikara....ale ten neurolog mnie zalamal/.....

przez Riffo 16 maja 2011, 17:27
paulik , nie poradzę za wiele , jedynie mogę powiedzieć , że pewnie wszystko będzie dobrze !

Trochę Cię może pocieszę , w środę mam TK głowy więc chyba wiem co przeżywasz :zonk:

przez joakar4 16 maja 2011, 20:11
Ja chyba zwariuję :( Byłam dzisiaj na zakupach i w lustrze w sklepie przyjrzałam się swojemu pieprzykowi na szyi - z boku szyi. I tak na niego spojrzałam, ze on jest jasny ale ma brązową plamkę. Z boku był zaczerwieniony, ale okazało się że zrobił się pryszcz. Od zawsze mam taki podobny pieprzyk na samym środku szyi. Ale ten podejrzany jest większy (ok. 4-5mm) i jak spojrzałam na zdjęcia sprzed dwóch lat to go tam nie widziałam, a powinien być widoczny. Boję się. :why: Pamiętam, ze kilka miesięcy temu zwróciłam na niego uwagę i pomyślałam sobie, ze ma ciemniejszą plamkę, ale ja wtedy się na czerniaku nie znałam. I nie zwracałam na niego uwagi, a teraz mi się bardzo nie podoba. Kurcze nawet nie mam kogo spytać, czy miałam już ten pieprzyk wcześniej. Na tej szyi cholera to mam trzy różnokolorowe pieprzyki. I jeszcze te węzły powiększone, a jak to przerzuty. Ostatnie usg miałam w grudniu i od tego czasu mogło się wiele zmienić. :why:

Jutro wracam do domu, to w środę rano może już mi się uda dostać do dermatologa. Wtedy jej pokażę wszystkie moje pieprzyki, bo co chwila panikuje z kolejnym, a mam ich setki.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez jakubkowa 16 maja 2011, 22:26
Riffo napisał(a):paulik , nie poradzę za wiele , jedynie mogę powiedzieć , że pewnie wszystko będzie dobrze !

Trochę Cię może pocieszę , w środę mam TK głowy więc chyba wiem co przeżywasz :zonk:

Rifoo - ja też miałam skierowanie na TK głowy i to takie dokładniejsze naczyniowe ale nie poszłam bo po co, przecież to nerwica :)

przez bardotka 16 maja 2011, 22:52
jakubkowa,a jak dostałaś skierowanie na to dokładniejsze tk,skoro,neurolodzy nie są chętni na rzucanie skierowaniami na tk a tymbardziej angio? ;D

przez judyta14 16 maja 2011, 23:31
Tak,oczywiście,że robiłam rozmaz ręczny,właśnie na jego podstawie rodzinna dała od razu skierowanie do hematologa i zasugerowała szybką wizytę.
W rozmazie nie ma jakiś patologicznych komórek,tylko limfocyty z 60% wzrosły do 66% a neutrofilie spadły z 32% na 22%, reszta to monocyty,pałeczki i zasadochłonne-te trochę podwyższone do 8% przy normie max 5%.
Cała ogólna morfologia w normie,płytki,hemoglobina i reszta ok! Nic nie jest poniżej lub powyżej. Ogólne leukocyty też 7.2,miesiąc temu miał 7.6 czyli w sumie tak samo. OB 5, crp ujemny.
Nie wiem na jakiej podstawie rodzinna powiedziała wprost o chorobie rozrostowej, hematolog uznała,że trochę na wyrost, i że te węzły palpacyjnie nie budzą u niej niepokoju,ale diagnostykę rozrzerzyła...syn czuje się świetnie. Kurde...ale skąd te rosnące limfocyty.
Ta diagnostyka troche potrwa, samo badanie moczu po zbiórce 24 h musi być poprzedzone tygodniem nie jedzenia czekolady i orzechów.Potem kolejny tydzień na wyniki. To badanie hormony nadnerczy, ale syn raczej nie ma z tym problemu, ciśnienie ma wzorcowe,żadnych napadów skokowych,zawrotów głowy. W czwartek mamy usg brzucha,ponowne węzłów.Jeszcze rtg klatki pier. potem kolejna morfologia z badaniem na tarczycę.

Chyba oszaleję,skąd te rosnące limfocyty...

-- 1

przez Riffo 16 maja 2011, 23:56
jakubkowa, ja miałem wcześniej termin na luty i nie poszedłem , bo bardzo się bałem... trochę jak małe dziecko mimo 24 lat na karku , ale teraz jednak pójdę. Trochę Tych badań mam , ale moja nerwica zaczęła się od bólów głowy i od razu uświadomiłem sobie , że to guz. Dlatego teraz chcę iść , oczywiście wybieram się z tą nadzieję , że wszystko będzie ok i nie jako zabije swój problem u źródła , czyli wykluczę swoje najgorsze obawy.

Dzisiaj po raz kolejny przekonałem się , że to nerwica. Dwa kursy autobusem podczas których umierałem , a po powrocie do domu ozdrawiałem. Choć teraz chyba od tych przeżyć mam trochę dziwaczny wzrok , ale ogólnie jest ok 8)

przez carmen1988 17 maja 2011, 07:21
Ja obecnie poza tym, że nadal boje się,że zachoruję na oskrzela czy złapie jakiegoś wirusa, trzymam się bezpiecznie. Nie wiem jak długo.
nerwica wegetatywna

przez jakubkowa 17 maja 2011, 08:09
Roffo - skąd ja to znam:) jak wejdę do jakiegoś marketu, idę gdzies w publiczne miejsce - do kościoła np. też mam objawy, a jak idę z powrotem czuję się dobrze:)

a jaką masz tomografię - zwykłą? z kontrastem?

Sortuj wg