Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez julka77 12 maja 2011, 15:23
missblige, tak to swędzenie skóry związane jest u mnie z nerwicą,najważniejsze aby nie zaczynać się drapać bo wtedy rozkręca się na całego i jest jeszcze gorzej. Atarax staram się brać doraznie ,choć powinnam codziennie. Świąd nie jest tak dokuczliwy w ciągu dnia,jak nie ma czasu o tym myśleć,natomiast jeśli nadchodzi wieczór i stan spoczynku to wówczas zaczyna się dziać.

przez carmen1988 12 maja 2011, 16:51
Czyli rozumiem, że leki zażywane regularnie na to akurat nie pomogą. Ja nie moge się nie podrapać bo wtedy nie przestaje mnie swędzieć dane miejsce.
nerwica wegetatywna

przez Riffo 12 maja 2011, 18:37
zetVi, dzięki za odpowiedź.

Byłem u lekarza , to mi powiedział , że ból w tylu miejscach to nerwobóle, Może ma rację ;-)

Ciężko mi w to uwierzyć , ale muszę się przełamać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez julka77 12 maja 2011, 20:19
missblige napisał(a):Czyli rozumiem, że leki zażywane regularnie na to akurat nie pomogą. Ja nie moge się nie podrapać bo wtedy nie przestaje mnie swędzieć dane miejsce.

Na tę kłopotliwą dla mnie dolegliwość czasem ten lek pomaga dorażnie,powinnam brać go codziennie,ale są dni,że mniej swędzi i nie zażywam. Naturalną reakcją na swedzenie jest podrapanie się,ale czasem po tym zaczyna swedziec bardziej mimo tego. Mój lekarz psychiatra doskonale wie o co chodzi i nazwał to pokrzywką,gdyż mam po tym na skórze ślady jak po poparzeniu pokrzywą,które po jakimś czasie znikają. Tak więc te objawy jak i wiele innych które utrudniają mi życie towarzyszą mi stale,nie jest to przyjemne ,ale muszę jak narazie je tolerować :why:

przez *Monika* 12 maja 2011, 22:17
Kto z Was moi kochani borykając się z hipochodndrią chodzi na terapię, doszukując się wpływu lęku na Wasze samopoczucie?
Obrazek
Główny Moderator

przez jakubkowa 12 maja 2011, 22:43
Riffo napisał(a):zetVi, dzięki za odpowiedź.

Byłem u lekarza , to mi powiedział , że ból w tylu miejscach to nerwobóle, Może ma rację ;-)

Ciężko mi w to uwierzyć , ale muszę się przełamać.

ja Ci już pisałam wcześniej że to nerwobóle, tez je miewam, mam ich duuuuuużo :)
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

przez Riffo 13 maja 2011, 10:22
jakubkowa, również trochę ich mam. Obecnie najczęściej pojawiają się w klatce piersiowej i za łopatką , więc boję się , że mam coś z płucami. Z drugiej strony skoro mam coś z płucami to dlaczego boli mnie też ręka i noga. Dlaczego więc biegam po domu jak głupi i wmawiam sobie innym , że coś mi się dzieje. Dlaczego nie mam duszności , kaszlu już o krwiopluciach nie wspomnę ?

Dlaczego też skoro cały czas mi się wydaję , że coś mi się stanie , że umrę padnę , serce przestanie bić , to zawsze tylko mi się wydaję i jeszcze nigdy nic mi się nie stało ?

Więc dlaczego jak wstaję rano , to moje pierwsze myśli są takie , że dzisiaj będzie mnie wywozić karetka ? :shock:

Mam już dość...

przez bardotka 13 maja 2011, 10:44
Ja mam tak samo z uciskami głowy.Od stycznia mnie uciska po prawej stronie,czasami już widzę,jak coś mi pęka w głowie i tracę świadomość. Jeszcze nic mi się nie stało,ale ten strach ciągle jest.Kładę się,zasypiam,nic mnie nie boli,budzę się,boję się tętniaka i głowa zaczyna ściskać.I tak w kółko.Tylko,że ja nie wiem czy to nerwobóle czy co innego.

przez asienka2011 13 maja 2011, 10:49
Witam serdecznie! Prosze, pomóżcie. Od stycznia mam na szyji takie jakby galaretowate zgrubienie( pod zuchwa z lewej strony) , mogę je przesunąć na druga stronę. Nie wyglada mi to na węzeł chłonny( mam powiększone ale są zupełnie inne niż to zgrubienie) . Czuje tam nieraz taki kujacy ból, czasem suchosc w gardle i chrypka. Lekarza mam we wtorek, bo nie daje mu to już spokoju;( Zsle znając angielska służbę zdrowia, to nic mi nie pomogą;( Czy ktoś z Was tak miał? Bardzo prosze o pomoc. Już sobie wieś am raka krtani, tchawicy albo ślinianki.

przez carmen1988 13 maja 2011, 15:25
Ja mam tak, że na wieczór zaczyna mi to bardziej dokuczać. śpię normalnie. z rana kiepsko. potem jako tako, aż do wieczora i to takie błędne koło. Ja jestem na Lexotanie i Hydroksyzynie, ale teraz poszłam do psychiatry i zalciła mi Citabax, za jakieś 2-3 tygodnie powinien zacząć działać.
nerwica wegetatywna

przez jakubkowa 13 maja 2011, 17:47
Riffo napisał(a):jakubkowa, również trochę ich mam. Obecnie najczęściej pojawiają się w klatce piersiowej i za łopatką , więc boję się , że mam coś z płucami. Z drugiej strony skoro mam coś z płucami to dlaczego boli mnie też ręka i noga. Dlaczego więc biegam po domu jak głupi i wmawiam sobie innym , że coś mi się dzieje. Dlaczego nie mam duszności , kaszlu już o krwiopluciach nie wspomnę ?

Dlaczego też skoro cały czas mi się wydaję , że coś mi się stanie , że umrę padnę , serce przestanie bić , to zawsze tylko mi się wydaję i jeszcze nigdy nic mi się nie stało ?

Więc dlaczego jak wstaję rano , to moje pierwsze myśli są takie , że dzisiaj będzie mnie wywozić karetka ? :shock:

Mam już dość...

Riffo - a byłeś na jakiejś psychoterapii????

przez judyta14 13 maja 2011, 18:34
Nie było mnie tu jakiś czas. Pamiętacie? Chodziło o mojego syna, jego powiększone węzły i wysoki poziom limfocytów w rozmazie.
Tydzień temu miał kolejną morfologię i jeszcze więcej limfocytów,przedtem 60%-teraz 66%. Jednak nie wszystko to nasza psychika i nie wszystko można załatwić słowami: będzie dobrze.
Ma podejrzenie tego najgorszego!!! Chociaż ogólna morfologia wzorcowa!! OB wzorcowe!! Brak objawów somatycznych!! Stanęłam na tzw.uszach i w ciągu jednego dnia mieliśmy prywatną konsultację z hematologiem, rozszerzył badania...nie mówił,że na 100% to jest to,ale...również podejrzewa. Ja już wiem. Raczej taki doświadczony lekarz nie wysuwał by takich przypuszczeń. To czekanie mnie wykończy, nie będę opisywać co się ze mną dzieje,tego nie da się opisać słowami.
Żałuję tylko,że dałam się tak długo uspokajać, nie można lekcewarzyć niczego , jeśli się czuje,że coś się w organiźmie dzieje to trzeba to diagnozować.Przede wszystkim u specjalisty,bo u rodzinnych to tak jak w hurtowni.
Jestem już u kresu sił,nie wiem czy dam radę.

przez Riffo 13 maja 2011, 19:42
jakubkowa, nie byłem jeszcze. Ja nawet nie biorę poważnych leków cały czas jadę na jakiś ziołowych , a to psu na budę :/

Muszę coś z tym zrobić , nerwica mnie wykończy. Kocham tenis , kiedyś spędzałem dziennie 3 godziny na korcie , a potem jeszcze waliłem piłką o ścianę przez kolejne dwie godziny. Dzisiaj... 5 minut na korcie i myślenie , czy nie mam ciśnienie w głowie , ręka na klatę jak bije serce :(

W dodatku wykańczam się fizycznie , żuchwa już chyba do wymiany bo cały czas nerwowo ruszam szczęką , kark boli bo cały czas głowa raz na boki , raz do tyłu i do przodu. Nogi zmęczone bo cały czas telepie - masakra :(

przez jakubkowa 13 maja 2011, 21:30
Riffo - polecam Ci psychoterapię , zobaczysz poczujesz się lepiej po niej, pozbędziesz się hipochondrii, lęków już podczas terapii a objawy zaczną znikać z czasem i to nie zwlekaj , szkoda życia na tą " france "...

idz jak najprędzej na psychoterapię i polecam grupową , wiem z doświadczenia że jest najbardziej skuteczna, przychodziły osoby które były strasznie już zdesperowane i zmęczone terapiami indywidualnymi które trwały latami bez efektów a po grupowej wychodziły jak nowo narodzone :)

W każdym większym mieście takie psychoterapie prowadzą wykwalifikowani terapeuci od nerwic w Poradni Leczenia Nerwic. Piszę terapeuci od nerwic, bo często ludzie trafiają do gabinetów psychiatrów którzy faszerują lekami i udają że prowadzą terapię albo do psychologów, a powtórzę się muszą to być licencjonowani psychoterapeuci a takich z praktyką leczenia nerwic znajdziesz tylko w takim Ośrodku .

Sortuj wg