Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez perla86 05 kwi 2011, 23:38
Anetka nawet nie po kapuscie tylko po kaszy jeczmiennej to samo :( a dzisiaj nie wiem przez co :(jadlam pomidory wczoraj i dzisiaj to samo dzem truskawkowy dzis i wczoraj ale czy by to mialo wplyw :bezradny:

A ja jestem za spotkaniem:D a skad jestescie ja małopolska nie daleko Krakowa ;)

przez joakar4 05 kwi 2011, 23:54
Aneta tak, myślę że z twoimi węzłami wszystko w porządku. Na milion procent :D No bo, sama pomyśl jak długo już się z nimi męczymy. Od listopada? Gdyby coś było nie tak, to już by były gołym okiem je widać.

Ewelina ja jestem z Bydgoszczy. A co do przeczyszczeń, to ja mam od kilku dni podobnie. Nie wiem od czego, może ta dieta mi służy. chociaż ja tylko wprowadziłam więcej warzyw i owców zamiast słodyczy i białego pieczywa, czyli żadna dieta. Ale 5kg schudłam :D

Tylko znowu o tym rtg taty myślę. Doszłam do wniosku, ze jak się czymś nie zadręczam to mam dzień stracony. :( Jak mi cycek przeszedł to sprawdziłam kulkę, a jak kulka ok to nasłuchałam się na wykładzie i mam za swoje. :twisted:
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez clone 06 kwi 2011, 09:34
Chciałbym zapytać czy ktoś miał coś takiego. Otóż od dwóch lat borykam się z pewnym problemem. Najpierw występowało to co kilka miesięcy, potem co kilka tygodni, aż wreszcie teraz co kilka dni. W głowie odczuwam takie nagłe kopnięcie prądu, nie jest to żadne mrowienie. Kogo kopnął prąd, ten wie o co chodzi. Jest to takie pojedyncze kopnięcie, trwające może sekundę. Na ten czas to kopnięcie niesie ze sobą ból, a niekiedy taki szum w uszach. Ten objaw występuje nagle, bez względu na sytuację. Tym bardziej się dziwię, że najczęściej ten prąd występuje w tym samym miejscu. Niekiedy odczuwam także kłucie w głowie.

Powie ktoś co to może być? Nie ukrywam, że jest to cholernie wkurzające. Czy to tylko nerwica, jeden z jej objawów?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ~Kasiek~ 06 kwi 2011, 10:01
cześć :smile:
Kurcze tak piszecie, że macie swoje węzły od listopada i jakby coś było nie tak to do tej pory powinny już być widoczne gołym okiem. Ja mam swoje jakieś 10 lat więc teoretycznie tym bardziej nie powinnam sie martwić a ja wariuję :-|. Z tym węzłem za uchem najgorsze jest to, że jego pojawienie i ból powiązałam z wypiciem alkoholu no i wiadomo co sobie zaraz przypisałam... :why: teraz już mnie nie boli ale jest cały czas :why: do tego kilka razy w ciągu dnia kłuje mnie w uchu tym za którym jest węzeł :why: najgorsze jest to, że wiosna wcale mnie nie nastraja optymistycznie... Najfajniejsza pora roku bo budzi do życia wszystko i robi się pięknie... Niestety budzi do życia też nasze stany depresyjne :evil:
clone, ja Ci nie odpowiem bo nigdy tak nie miałam. Miałam za to i mam uczucie uderzenia krwi do głowy, uczucie przepełnienia w głowie, szumy w uszach, pulsowanie, mrowienie w uszach. Od czasu do czasu kłucie z tyłu głowy. Często mam też takie uczucie jakby ktoś stał za mną i ściskał mnie za głowę. Zauważyłam, że wszystko to odczuwam w chwilach kiedy bardziej się denerwuję więc z pewnościa u mnie ma to związek z nerwicą. Ogólnie objawów nerwicy są tysiące więc niewykluczone, że twój objaw też jest z nią związany. Zawsze możesz udać się z tym do lekarza, myślę że on udzieli Ci bardziej fachowej odpowiedzi niż my tutaj :D tylko pytanie czy mu uwierzysz jeśli jesteś hipochondrykiem a nie wiem czy jesteś bo nie napisałeś :D

przez clone 06 kwi 2011, 10:17
Pulsowanie i bulgotanie w głowie to też mam... Mimo wszystko mam nadzieję, że ktoś wypowie się na temat mojego problemu. Hipochondrykiem nie jestem aż tak przesadnym, ale w tej jednej kwestii obawiam się najgorszego. Bo to, że mam nerwicę, jest wiadome i przywykłem już do niektórych objawów, aczkolwiek ten jeden nie daje mi spokoju i nie wiem czy jest związany z moją chorobą.

przez Anna Maria 06 kwi 2011, 13:45
clone mam to samo
nie wiem co to,ale przypuszczam,że mam to przez zmęczenie emocjami
u mnie tak jest,że emocje bardzo mnie męczą
fakt,wkurzająca dolegliwość :evil:
Anna Maria

przez clone 06 kwi 2011, 13:59
Masz na myśli efekt tego nagłego kopnięcia prądem? W takim razie nie jestem sam :o Miło i niemiło zarazem. Może lekarz coś mi na to przepisze, bo jeszcze nic nigdy nie brałem.

przez Anna Maria 06 kwi 2011, 14:07
clone,tak, prądy,przez całe ciało,ale z reguły głowa,przy nie wielkich ruchach m.in.gałek ocznych
trwa kilka sekund i odcina mnie "od świata"
jak pójdziesz z tym do lekarza to daj znać,jestem ciekawa
Anna Maria

przez clone 06 kwi 2011, 14:20
Hmm... Ja mam trochę inne objawy. Problem pojawia się samoistnie i to tylko w części głowy, nigdy tego nie odczuwałem na całym ciele.

Dziwnie to wygląda, że gdy z kimś rozmawiam, to łapię się z bólu za głowę (to kopnięcie wywołuje krótkotrwały ból). Tak jak pisałem, trwa to krótko, bo sekundę, może dwie, ale to jest piekielnie uporczywe. Z tym że powiem o tym lekarzowi, ale nieprędko, bo u mnie w mieścinie trudno znaleźć psychiatrę dziecięcego (mam 17 lat), a prywatnie trochę mi szkoda, bo musiałbym chodzi co miesiąc i co za tym idzie płacić co miesiąc za wizytę.

przez Anna Maria 06 kwi 2011, 14:42
clone to do neurologa
rzeczywiście inaczej,trochę niepokojące
Anna Maria

przez clone 06 kwi 2011, 15:01
Najgorsze jest to, że może być to tętniak. Objawy są niepokojące, a i nie raz uderzyłem się w to miejsce.

przez Shadowmere 06 kwi 2011, 15:14
Ostatnio na tapecie są te same hity co zawsze:
-przeoczone w badaniach stwardnienie rozsiane
-CHAD
-Dystymia
-Schizofrenia prosta
-uzależnienie (jest to choroba!) od lekow,szczegolnie alprazolamu
-opętanie (z miłości)
-otępienie w przebiegu przedwczesnego uwiądu starczego
-Wirusowe zapalenie mózgu
-czerniak
-choroba Leśniewskiego-Crohna
-Choroba Parkinsona
-choroba Adissona
-zespół Cushinga
-guz chromochłonny nadnerczy
Staram sie o tym za dużo nie myslec. :mrgreen:
Shadowmere

przez _asia_ 06 kwi 2011, 15:18
Shadowmere napisał(a):Ostatnio na tapecie są te same hity co zawsze:
-przeoczone w badaniach stwardnienie rozsiane
-CHAD
-Dystymia
-Schizofrenia prosta
-uzależnienie (jest to choroba!) od lekow,szczegolnie alprazolamu
-opętanie (z miłości)
-otępienie w przebiegu przedwczesnego uwiądu starczego
-Wirusowe zapalenie mózgu
-czerniak
-choroba Leśniewskiego-Crohna
-Choroba Parkinsona
-choroba Adissona
-zespół Cushinga
-guz chromochłonny nadnerczy
Staram sie o tym za dużo nie myslec. :mrgreen:

:hide:

to ja się teraz schizuję moim guzkiem na podniebieniu. wprawdzie dentystka wczoraj po oględzinach powiedziała, że to pewnie nic takiego, ale skierowała mnie do chirurga szczękowego i wyczułam nutkę niepokoju w jej głosie. :roll:
no i martwię się, że mam hashimoto, a tego mi jeszcze do szczęścia "potrzeba". :evil:
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez milka89 06 kwi 2011, 15:40
a mnie boli drugi dzień miejsce po wyrwaniu zęba i histeryzuje, że coś sie tam na pewno dzieje i umre...a do tego, jestem przekonana ,ze za kilka dni dostane potwornych boli zoladka jak kiedys po ketonalu, bo w likend zazywalam ... nie dam rady na prawde, sluchajcie mam dosc
Velaxin ER 150mg + Sedam 3mg doraźnie

Sortuj wg