Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Monii 24 mar 2011, 11:52
Margrietpeet ja mam identycznie z tą waga :)
cięzko pracowałam na silowni/stepie aby schudnąć i po roku jestem lżejsza o 13 kg. teraz moja waga jest idealna w stosunku do wzrostu. a ja sie martwie, że napewno musze być na cos chora i tez sie obżeram zeby zobaczyc czy bede miec wiecej kilogramów....to jest błędne kolo...
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez joakar4 24 mar 2011, 15:28
Hej. U mnie za długo był względny spokój i wynalazłam sobie coś w piersi. Takie podłużne coś, nieruchome - wydaje mi się, ze to jakiś gruczoł bo mam jeszcze kilka podobnych. Ale to mnie jakoś niepokoi. Jadę dzisiaj do domu to pokażę mamie i albo polecę na usg albo do gina. Boję się. :( Czy w wieku 22 lat rak piersi jest prawdopodobny?
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez Madzialenka 24 mar 2011, 15:29
perła86 i olinelka myslicie,ze powinnam znów powtórzyć badania?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joakar4 24 mar 2011, 15:36
ja nimi nie jstem, ale zrób sobie morfo z rozmazem - żelazo, magnez i ob. Może brakuje Ci jakiś witamin i dlatego źle się czujesz? Bo to na pewno nic poważnego i nie musisz powtarzać tk ani dna oka :smile:

przez Madzialenka 24 mar 2011, 15:47
Dzięki za odpowiedz!A test na borelioze i hiv powinnam powtórzyć( od ubiegłego badania nie miałam ryzykownych kontaktów)?

przez Margrietpeet 24 mar 2011, 17:48
joakar,powiem Ci tak...ja sobie zawsze tlumacze: jesli w piersi,w brzuchu,na nogach czy gdziekolwiek mam kilka podejzanych ale takich samych wyrostkow,zjawisk to to rak nie jest bo przy tak wielu guzach jest to niemal niemozliwe zeby chodzic jeszcze mysle..jesli chodzi o wiek to pewnie jakies przypadki byly ale jednak stanowczo rzadkie...nie martw sie,mysle ze jest ok.
Madzielanka,jesli nie mialas ryzykownych kontaktow a ostatnie badanie na hiv mialas 3 miesiace po tzw ryzykownym kontakcie,to nie ma najmniejszej szansy na hiv;D ja jeszcze 10 dni temu przezywalam ten sam koszmar,zrobilam raz badania bo mialam niebezpieczny kontakt(powiedzmy)obiecalam sobie juz zawsze sie zabezpieczyc zeby nie miec nigdy watpliwosci...no ale potem doszla mnie wiadomosc ze mam hpv a ze on tylko droga plciowa i jak jest prezerwatywa to raczej zabezpiecza...o to sobie wkrecilam ze jak prezerwatywa mnie nie zabezpieczyla przed hpv to hiv tez mogl sie dostac :hide: ...choc nie spalam z byle kim ale nidgy nie wiadomo.No i czarne scenariusze..ale okazalo sie ze hiva nie mam:)

-- 24 mar 2011, 17:17 --

Monii,glupie to nie? ale dzis waga mi wreszcie skoczyla z pol-do kilograma,a wczoraj to juz sie ludzie na kursie patrzyli-ciastka,jakis batonik itp:D ogolnie zauwazylam ze szybciej tyje od tluszczow niz cukru ale jednak wkoncu sie tyje nawet od cukru...takze wracam juz do mojej zdrowej diety kora kocham zreszta.Postaram sie dalej dazyc do idealnej figurki,a to tylko 3 kilo;)
Teraz panicznie boje sie raka trzustki i pochwy:/ przez ten hvp cholerny...caly czas mam jakis dyskomfort w podbrzuszu i pecherzu.Biegunki raczej nie mam ale jakis czas po jedzeniu zamiast zgagi nawet pojawia mi sie taki ucisk od splotu slonecznego na lewo,czasem dziwne pieczenie,swedzenie,klucie albo taki tepy wlasnie bol..wszystko raczej lekkie..mysle ze to raczej zoladek,mam refluks...ale przez te inne objawy boje sie o trzustke...choc ta ponoc jest bardziej odczuwalna w plecach,i po srodku i odrobine nizej niz miedzy zebrami,ponadto oprocz tego jelita mi sie wywracaja czasem i mam takie przelewania...boje sie troche...jak mysliscie,czy to moze byc trzustka?

przez zetVi 24 mar 2011, 22:43
Margrietpeet, nie sądzę aby był to problem związany z trzustką. Ona boleć może na kilkanaście sposobów, może z tyłu, może z przodu, może promieniować do łopatki, w okolice klatki piersiowej - prawdę powiedziawszy trzustka jest narządem, który boleć może "wszędzie". Nie chodzi jednak o rodzaj bólu czy lokalizację.. nie wystarczy samo zjawisko bólu, by móc podejrzewać ten narząd o złe jego funkcjonowanie. Jeśli nie masz niepokojących objawów związanych z pracą trzustki (np. brzydkie biegunki) - jesteś młodą osobą, nie spożywasz nadmiernie alkoholu a w rodzinie nie było przypadków niewydolności czy przewlekłego zapalenia trzustki - to "szanse" na to, że choruje ten narząd są skrajnie niewielkie. Jeśli stwierdzono refluks - to z pewnością on jest powodem tych nieprzyjemnych objawów. I warto zainteresować się tym refluksem, zadbać o żołądek (refluks lubi chodzić parą z nadkwasotą niestrawnością a nawet chorobą wrzodową czy przepukliną - i prędzej takie opcje - w ostateczności - brałabym pod uwagę). :-)

przez milka89 24 mar 2011, 23:19
Witam ponownie, nie pisałam kilka dni, bo dużo się działo. Udało mi się w końcu dostać do okulisty, powiedziała mi że wszystko ok, dno oka ok, jedynie lekka wada wzroku. To było w poniedziałek i przez 2 dni czułam się dobrze, zniknęły uciski i szumy w uszach. Do wczoraj. Rano wstałam z uciskiem w obu uszach, tj. w tych dziurkach uszu i z szumem, wieczorem miałam wizytę u psycholog i stwierdziłam, że tak reaguję, bo się boję. Po wizycie czułam się dobrze. Ale wieczorem znów się pojawił straszny ucisk szum i takie dziwne "przeskakiwanie" w głowie...rano wstałam i zaczęłam to ignorować, po południu poszłam na zakupy z chłopakiem i 5h chodziliśmy po galerii a mi cały czas czułam ten ucisk w obu uszach i miałam straszne mdłości i to dziwne przeskakiwanie w głowie im bardziej to ignorowała, tym bardziej się nasilało. Teraz jest tak samo...i znów się boję, że to tętniak bądź guz już daje takie objawy że juz mi dziwnie przeskakuje w głowie i mam mdłości od tego i ucisk w obu uszach już w konkretnych miejscach...że to już objawy przed śmiercią...boje się strasznie, powiedzcie, myślicie, że to psychika?

P.S. udało mi się dostac do neurologa ale na 12 kwietnia i boje sie, ze nie dozyje tej wizyty bo wcześniej się coś stanie...:(
Velaxin ER 150mg + Sedam 3mg doraźnie

przez joakar4 24 mar 2011, 23:28
Milka na pewno dożyjesz do wizyty. :smile: Tak to psychika. Dobrze, że idziesz do neurologa to się chociaż uspokoisz. A mówiłaś psychologowi o tych szumach?
Co do tych szumów, mdłości to czasami też tak mam. Do tego wrażenie zatkanych uszu, wiem co to za koszmar.

No więc pokazałam mamie ten guzek i kazałam pomacać - stwierdziła, że wg niej to gruczoł ew. tłuszcz (kilka lat temu schudłam ok 20 kg i moje piersi zrobiły się lekko obwisłe), a słyszałam że jak ktoś schudnie to tłuszcz się tak zbija. Zresztą w drugiej piersi wymacałam coś podobnego prawie w tym samym miejscu. A już myślałam, że ta hipochondria mi mija a tu znowu coś wynalazłam. :(
Myślicie, że powinnam pójść na usg piersi? Miałam tylko boki piersi sprawdzone na usg pach i tam mniej więcej mam to coś.

przez milka89 24 mar 2011, 23:39
joakar4 dziękuje Ci za odpowiedź...mówiłam psychologowi, ale Ona mówi, że ja przychodze i mowie o tym, co mnie boli, bo nie chce rozmawiac o swoich uczuciach i produkuje objawy domatyczne, zeby odrocic uwage od swoich emocji...ale ja jej do konca nie wierze...mi sie wydaje ,ze na prawde mi cos jest..i ten ucisk najpierw w glowie, teraz w uszach i szum mdlosci....boje sie bardzo...jestes pewna, ze to psychika?

a co do guzków w piersi, ja tez mam w jednej takie cos wieksze wyczuwalne a w prawej mniejsze i bylam z tym kiedys u ginekologa i mi powiedzial, ze to normalne zgrubienia, ktore wystepuja u wszystkich kobiet...mniej lub bardziej wyczuwalne, takze nic sie nie martw, ale jesli usg ma Cie uspokoic, to lepiej idź ;)

przez perla86 24 mar 2011, 23:46
Czesc dziewuszki:)
Asia ja wyczułam coś takiego w czerwcu tamtego roku wystraszyłam sie i pobiegłam n ausg ale to była tkanka tłuszczowa cyz tam gruszoł mam cos takiego podłuznego blisko dołka wiec sie nie martw a tez wtedy ubylo mi z kilogram czy tam dwa :D
milka nie martw sie napewno nic ci nie jest serio :)

przez Margrietpeet 25 mar 2011, 15:56
zetVI,dzieki za odpowiedz..ja mam wlasnie takie dziwne te bole...czasem podczas posilku,czasem podczas zgagi,pod lewymi zbrami na gorze,bardziej do srodka,czasem zakluje mnie cos kolo lewej piersi ale ja tam mam nerwobole od malego dziecka,co do biegunki-jako takiej nie mam ale musze isc do toalety od 1 do 3 razy dziennie,nie jest to jednak typowa biegunka,bo hm..no,nie ta konsystencja;)
za to wczerajszej nocy nie moglam spac bo poli mnie podbrzusze,mialam jakis czas temu jakas bakterie ktora leczylam antybiotykiem..jednak od kilku dni boli mnie i piecze tam,raz bardziej raz mniej....no mowie Wam,zwariowac mozna!!!!

przez catherinum 25 mar 2011, 18:48
choroby, jakie... zacznę od tego co teraz i będę się cofać wstecz. A więc obecnie wyrostek robaczkowy mnie boli i obawiam się że może się rozlać, kilka dni temu miałam bardzo ciężki stan związany z napromieniowaniem ( wiadomo z jakich powodów) to tak na bieżąco

Dawniej: chora tarczyca, świńska grypa, wściekłych krów, ptasia grypa, sepsa, aids ... szczerze mówiąc dużo by wymieniać
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. "

przez milka89 25 mar 2011, 21:23
catherinum przechodziłam przez lęk przed pęknięciem wyrostka i wierz mi...to tylko psychika, juz sobie tak wkrecalam ze wszystko mnie tam bolalo, latalam po lekarzach ciagle, na pogotowie i w ogole...ciagle dotykalam tgo miesca az zdarlam sobie skore...i co? i w koncu dalam sobie spokoj ;P teraz mam tetniaka badz guza mozgu i nie umiem sobie dac spokoju...znow dzis bylam u lekarza i znow mi powiedzial, ze to nerwy...juz mi wstyd chodzic do przychodni...

Sortuj wg