Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez dr robert chase 07 mar 2011, 16:19
olinelka napisał(a):Asia, wracaj szybko! :D

Dr Robert Chase, po pierwsze nie czytaj w internecie o węzłach, bo Cie to strasznie nakręci i nic dobrego nie da. Nie wolno :nono: . Ja przez moje węzły, informacje z internetu o nich i moją hipochondrię o mało się nie wykończyłam. Przeczytaj sobie wcześniejsze posty (listopad) Razem z joakar4 miałyśmy wtedy niezłą jazdę węzłową. A macanie węzłów było obsesyjne, na porządku dziennym i przekraczało normy przyzwoitości, bo po takim intensywnym macaniu węzłów powstawały różnego rodzaju obrzęki, siniaki, zdarty naskórek... i u Ciebie jest podobnie. Albo spowodowałeś tym macaniem obrzęk węzła (na pewno się nie zezłośliwił- niemożliwe), albo (bardziej prawdopodobne) to jest przyczep mięśnia czy cos takiego :D . Nie martw sie i nie macaj. "Złe" węzły byłyby widoczne gołym okiem. Jeżeli nie możesz dać sobie rady ze swoją obsesją węzłową i nie potrafisz o niczym innym myśleć, to jak najbardziej wybierz się do psychiatry. Warto, bo pomaga :D . A jak masz ochotę to pisz, my tu wszyscy tacy dziwni :mrgreen:

Dzięki. Już macam się mniej. To "coś" jest koło tego większego naczepu a że naczytałem się o pakietach nowotworowych zaczeła się jazda. Na forum ziarnica.pl też popukali się w czoło, tam trafia dużo hipochondryków. Ale powoli wyjdę z tego, może wiosna pomoże. :) Nawet nie myślałem, że się wpędzę w taką paranoję. A Wam kiedy te obrzęki znikły??

przez biedronka 08 mar 2011, 14:31
Witajcie,

ja na razie nic nie piszę, wczoraj rano spadłam z moim synkiem ze schodów, mi na szczęście nic nie jest, ale on ma złamany nosek i cierpi okropnie :-| :-| :-|

Trzymajcie się.

przez Anna Maria 09 mar 2011, 22:27
Chodze cały czas zmęczona,jak próbuje coś robić to mam zawroty głowy i mdłości,ale mdłości mam cały czas tym bardziej jak długo nie jem,zawroty głowy mam też przy wstawaniu czasem robi mi się słabo i długo nie przechodzi mimo że wkładam głowe mięczy kolana i kucam,bolą mnie kości,kolana i w ogóle nogi to wiem od czego a teraz się nasila doszedł kęgosłup przy nie wielkim wysiłku np. jak sciele łóżko,w nogach jakby mi się kości wpijały w ciało.Poza tym leci mi krew nosa,coraz więcej.Całe dnie potrafie przespać będąc 4 godziny z przerwami na nogach.
Nie wiem co mi jest,może anemia,ale pół roku temu,nawet nie całe,miałam robioną i było dobrze i wcześniej miałam na cukier,na trzustke szczegłowe bo mi czasem cukier spada,wątrobe wszystko jest ok
To czemu ja się tak źle czuje
a może to tylko wiosenne zmęczenie :?
mam depresje,może to mnie tak wykończyło?,ale teraz nastrój się poprawił
albo trucie się lekami bo po tym badań szczegłówych nie miałam tylko podstawowa morfologia
ręce mi opadają,jak ja mam żyć,skoro na nic nie mam siły :bezradny:
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joakar4 11 mar 2011, 16:36
Monii napisał(a):Kn24 mi ten nervosol nie pomógł, wzielam go jednorazowo- i pewnie dlatego.nic nie zacznie dzialac po jednym razie :) smak okropny, odbijało mi sie tym całą noc bleee

A mi on pomaga, ale smak faktycznie ma paskudny.

Hej, wróciłam.

Taka tutaj cisza, nikogo nie ma.
Przez to cholerne forum onkologiczne miałam chyba najgorszy tydzień mojego życia. Wszystkie moje urojone choroby razem wzięte nie dały mi tak w kość. :why: Do środy jak tylko zostawałam sama to wyłam, koszmar. Chodziłam na wszystkie wykłady, żeby tylko nie siedzieć sama.

Co do tego forum, to odpisała mi moderatorka bodajże (podobno lekarz), w każdym razie ona udziela się we wszystkich wątkach - pamiętam ją z tego mojego mięsaka nieszczęsnego. No i przejrzałam jeszcze inne posty i boje się, bo tam nie każdy miał jakieś okrągłe zacienienia. Niektórzy mieli tą niedodmę, albo zacienienie (bez podania kształtu) i kilka osób bolał bark i łopatka. A mojego tatę bolą te plecy. Kurcze strasznie mnie to martwi. Nie znam jeszcze wyników morfologii, bo wróciłam rano do domu i jeszcze nikogo nie widziałam. A staram się już go nie wypytywać tak natrętnie, bo widzę że ma mnie dość.

Najgorsze jest to, że ten cholerny rak płuc to nawet kilkanaście lat może się bez objawowo rozwijać :(

-- 11 mar 2011, 18:46 --

Morfologi podobno idealna, ob czy tam crp też.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez perla86 11 mar 2011, 21:25
hej Asia ja obserwuje forum ale nikt sie nie odzywa chyba wszyscy zapomnieli :(
Ciekawe co u Anety cisza wogole ech

przez Monii 11 mar 2011, 22:34
Kasiek witaj w klubie jelitowo-watrobowych...mecze sie z tym juz jakies 2 tygonie, tez mnie ciagle kluje cos pod prawym zebrem
dodatkowo cierpie strasznie od wczoraj- nie wiem czy mnie zawialo, czy to od zeba-cala prawa strona twarzy mnie boli, najbardziej węzeł podzuchwowy, nie moge skrecic glowa w rpawo i strasznie sie martwie :( zwlaszcza tym wezłem ..boli mnie tez ucho ..co to moze byc :zonk:
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez olinelka 11 mar 2011, 23:41
Hej, ja też jestem. Jutro napiszę, bo dziś już jestem zmęczona jak nie wiem co. Asia, nie martw się , jak u taty morfo i ob i crp wzorowe, to bedzie ok :D . Nie czytaj onko-forum, bo się będziesz niepotrzebie denerwować,Ewelinka, też sobie czytałam :D , Monii mnie często kłuło pod prawym i lewym żebrem. Zła dieta podobno :? . A jeśli węzły bolą to dobrze :D . Już to przerabiałam :roll: Mogło Cię zawiać, ale i od zęba też może tak być. Nie martw się , nic groźnego na pewno.
A mi walnęło ciśnienie :( . Jutro napiszę. Kolorowych snów :zzz:

przez furrlady 12 mar 2011, 21:20
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności.

Od trzech tygodni chodze na terapię dla nerwicowców. Narazie ciężko mówić o skuteczności, ale widzę jaki mam ogrom problemów. Terapia jest trudna, zwłaszcza dla osób, które sobie wszystko wmawiają. Ciężko jest słuchać o problemach innych ludzi, przeżywać to co oni, uczestniczych w ich dramach i przeżyciach. Czasami mam ochotę wyjść z sali i nie wracać. Codziennie rano muszę się zmuszać do wstania i powtarzam sobie, że muszę dać radę i chociaż jedną rzecz doprowadzić do końca.

Niestety, ataki mnie nie opuszczają. Ciągle męczą mnie bóle brzucha, głównie żołądka. Biegam do ubikacji, jest mi bardzo niedobrze, boli mnie głowa, jestem ogólnie do d...y i najchętniej bym poszłą spać...tylko że nie mogę zasnąc :(

Czasami mam już tego dość...dziś jest źle, bolą mnie plecy od kilku dni i brzuch...mam wzdęcia, jestem zmęczona i wmówiłam sobie raka trzustki. To się ciągnie i ciągnie...chcę iść do lekarza i nie mogę się do tego zmusić.
Coś sobie planuje i nic z tego nie wychodzi. Nie mogę się zmusić do większej aktywności. Też tak macie??

Szlak mnie trafia z tą nerwicą i zakichaną hipochondrią. Chyba moje leki nie działają.

przez zetVi 13 mar 2011, 12:35
furrlady, ból o którym mówisz jest opasujący? Boli na "przestrzał"? Tzn. ból brzucha promieniuje do tyłu? Może zjadłaś coś ostrego czy tłustego i podrażniłaś sobie trzustkę (jeśli to oczywiście ona boli), to się przytrafić może każdemu. O nowotworze bym nie myślała, bo podejrzewam, że jesteś młodą osóbką. :)

przez Kn24 13 mar 2011, 13:39
hej dziewczynki wrocilam tez:):) nie odzywalam sie bo strasznie ciezki mam okres w zyciu same nerwy placz i nerwy-problemy z mezem... momentalnie powiem Wam ze przeszlo mi duzo objawow i nagle poczulam totalnie ze to tylko nerwica mi dokuczala bo kiedy dopadly mnie prawdziwe problemy to te wszystkie dolegliwosci praktycznie zniknely same. Teraz mam tylko tak ze z nerwow nie moge nic zjesc bo mam zoladek zawiazany totalnie jak w supel i na sama mysl o jedzeniu bierze mnie na mdlosci i albo bym wymiotowala albo lapie mnie z nerwow biegunka tylko to mi sie dzieje. A oprocz tego poczulam ze mam wielka sile do tego ze sama sobie ze wszystkim poradze :):) duzo by pisac o problemach z mezem nie chce tu pisac ale zmierza na dobra strone aczkolwiek wole o tym po prostu nie myslec:) takze u mnie w maire ok oprocz tych mdlosci wlasnie :(:( nie potrafie nic zjesc pije wode tylko i ledwo cos tam zjem malego.
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez Smelka92 13 mar 2011, 15:48
Witam wszystkich , mam 18 lat z nerwicą zmagam się od czerwca .
Aktualnie jestem na etapie wkręcania sobie różnego rodzaju chorób. Zawału już się nie boję chociaż na początku byłam przekonana że jestem w grupie ryzyka i na pewno zaraz go dostanę. Teraz natomiast jestem absolutnie pewna że :
a). cierpię na jakąś śmiertelną chorobę [ Rak , SM itp ]
b). Będę mieć zator
Z 3 tygodnie temu przeczytałam że Kamila Skolimowska zmarła w wieku 26 lat na zator płucny i od tego czasu obsesyjnie o tym myślę. Nie mogę się wyzbyć uczucia że i ja zaraz taki zator będę miała i umrę . W dodatku dzisiaj musiałam wziąć lek escallpele [ tabletka72 po ] więc od godziny żyje w panicznym stresie .Miałam brać leki które przepisał mi psychiatra ALE nie jestem pewna czy na pewno mam nerwice obawiam się złej diagnozy taaaa^^ poza tym przerażają mnie skutki uboczne. Wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę i od razu źle się poczułam . Dzisiaj tabletki z obawy przed zatorem nie wzięłam...generalnie jestem młoda a czuję się jak stara baba i mam dość takiego życia ;// Eh dobrze że chociaż mam się gdzie wyżalić
Pozdrawiam

przez joakar4 13 mar 2011, 16:36
Cześć dziewczynki :smile:

U mnie wszystko ok, z tatą się wyjaśniło. :smile: Jak już pisałam morfologia ok (nic nie odbiega od normy), ob 11 na 20, crp 1,5 :smile: Pan dr powiedział, że ma już sobie dać spokój z tym rtg i na drugi raz grypę raczej przeleżeć w łóżku, a nie chodzić do pracy, na cmentarz itp. Plecy też już go nie bolą. :smile:
O matko czuję, jakby mi z 10kg ubyło :smile:

A to forum to mnie tak wkur.... Okazało się, że ta kobieta, która mi odp to jest prawnikiem. :evil: A jest w grupie lekarzy na forum. Owszem ma bardzo dużą wiedzę, ale jednak lekarzem to ona nie jest.

Smelka92, Witaj na forum. Tutaj spokojnie możesz się wygadać, na pewno Cię zrozumiemy. Na pewno nie będziesz miała zatoru. I jedz te lekarstwa od psychiatry, nic złego ci się po nich nie stanie. A na pewno pomogą, nie od razu, ale po kilku tygodniach zobaczysz, że będą rezultaty. :smile:

Ja obecnie żadnych chorób nie przeżywam, tak się skupiłam na tym rtg, że już nie miałam siły na nic innego. Dopiero teraz wracam do żywych :uklon:

Ewelina zrobiłaś test? Odezwij się.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez perla86 13 mar 2011, 16:53
hej Asia tak zrobiłam w środe ale wieczorem i jedna kreska al eokresu nie mam hmm zrobie jeszcze raz ale rano byc moze za wczesniej nie raz cyce mnie bolą ech
Wogole bylam u psychiatry i sie pytalam co by bylo gdybym zaszla w ciaze i on mowil zeby zglosic sie do niego i probowalibysmy stopniowo odstawiac ale jesli by sie ni eudalo to bym brala leki bo gorsze jest dla dziecka stres silne lęki

przez ~Kasiek~ 14 mar 2011, 11:05
hej dziewczynki ;)
teściowa w końcu pojechała :uklon: mam święty spokój i mogę teraz częściej tu zaglądać :smile: od kilku dni czuję się gorzej, jestem strasznie przybita i nic mi się nie chce :( wstaję codziennie z bólem kręgosłupa, boli mnie tak na wysokości nerek najbardziej jak skręcam się w bok to mnie tak kłuje :( jak siedzę w normalnej pozycji czy się rozruszam to mnie nie boli :| oczywiście pojawiły się myśli, że może nerka mi się powiększyła albo wątroba i to jest przyczyna bólu :why: kłuje mnie dalej w tych bokach pod żebrami a czasem czuje taki opasujący ból promieniujący do tyłu ale nie jest to ból ostry, raczej tępy i trwa chwilę nie wiem co to może być :why: na nodze pojawił mi sie taki mały krwiaczek, siniaczek nie wiem jak to określic :bezradny: no i powiązałam to z moimi bólami kręgosłupa i zaczęłam dodatkowo myśleć o białaczce :why: wstałam dziś z bólem głowy, od kilku dni jakoś tak dziwnie boli mnie w obojczykach i wydaje mi się, że to moje węzły :why: juz mam tego dość :why: dzwoniłam po ośrodkach żeby umówić się na terapię terminy mają wolne na jesień, zimę oszaleję :why:

-- 14 mar 2011, 10:07 --

perla86, mi to samo powiedział lekarz jak mu wspomniałam o tym, że myślimy o drugim dziecku ;) powiedział że właśnie branie leków jest mniej szkodliwe dla dziecka niż ciągły stres. Więc z dwojga złego branie laków jest lepsze... naturalnie najlepiej jest jeśli uda się je odstawić :smile:

Sortuj wg