Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez joakar4 02 mar 2011, 12:09
Cześć :smile:

Monii, rotten_luck, na pewno nie macie raka jelita, przecież na to chorują głównie starsi ludzie. I ten nowotwór na pewno daje inne objawy niż "bóle jajnika". Krew w stolcu z tego co pamiętam itp.
Ewelina Ty też go nie masz :!:

U mnie ostatnio ok, ale cały czas siedzi mi w głowie ten mięsak. Tzn nie macam się, ani nie czytam na ten temat ale czasami mam jakiś lęk. Ale i tak jest lepiej.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez rotten_luck 02 mar 2011, 12:29
joakar4, mięsak to jakiś guz, nowotwór?

przez joakar4 02 mar 2011, 12:39
rotten_luck, tak. nowotwór kości i tkanek miękkich. Jeśli kości to boli, a tkanek miękkich jest bezbolesny i rośnie wolniej. A ja mam takie coś na żuchwie. :( No, ale pokazywałam to lekarzowi (4 :roll: ) i nikogo to nie niepokoi, tylko mnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monii 02 mar 2011, 17:44
a powiedzcie mi jak u Was z tętnem? Ja sie zmagam z nerwicą przeszło rok i dopiero teraz mam wysokie tetno..male zdenerwowanie i juz ok 110-120 ;/
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez perla86 02 mar 2011, 18:29
A ja mam problem kobiecy :( :why:

przez joakar4 02 mar 2011, 18:48
Monii ja sobie nie mierzę tętna, ciśnienia, temp. Bo tylko się tym nakręcałam. Ale na pewno mam wysoki, bo jak się zdenerwuję to mam takie kołatanie serca i napady gorąca i jednocześnie zimne poty :roll:

przez olinelka 02 mar 2011, 18:50
Cześć Dziewczynki i Chłopcy!
Co u Was? U mnie wszyscy zakatarzeni, chłop na zwolnieniu i burzy mi porządek dnia, czyli wszystko wywrócone do góry nogami i na nic nie mam czasu ;) ( "no weź się mną zajmij, bo chory jestem strasznie" :mrgreen: ). Czytałam sobie Was w wolnej chwili (bardzo krótkiej chwili :? ).
Mój niby-ganglion zmniejszył się do wielkości łebka od małej szpilki , więc to pewnie tylko ganglion :D . Przeczytałam ostatnio artykuł w gazecie o chorobie zakrzepowej, że to cichy zabójca i takie tam, no i teraz się boję :zonk: . Bo tam napisali, że człowiek może nawet nie mieć żadnych objawów i w ciągu kilku sekund po nim :why: . A do tego znowu pocę się w nocy. Zaczyna mnie to denerwować. I to bardzo :zonk: . Słowo daję, że jestem bardzo tym zaniepokojona.

Asia na pewno nie masz mięsaka, bo to co tam masz to tylko element żuchwy.Przecież ostatnio mnie nawet uspokajałaś, że ten mój niby-ganglion byłby już wielki jak kartofel, gdyby był mięsakiem. W takim razie Twoja kulka, która jest kością zwyczajną byłaby wielkości zmutowanego kartofla :mrgreen: , gdyby była mięsakiem.

Ewelinka a może zaciążyłaś ?? :mrgreen:

Monii właśnie mnie też od jakieś czasu boli jajnik i ja cały czas myślę , ze to jajnik tak po prostu pobolewa (na usg wszystko ok) , a jak to nie jajnik tylko to jelito?? :zonk:

-- 02 mar 2011, 17:53 --

O i jeszcze obejrzałam wczoraj "Chirurgów" , gdzie pacjentowi rozwarstwiła się aorta i niestety nie udało się go uratować... Szybko strasznie się to działo. I znowu się zdenerwowałam :zonk:

-- 02 mar 2011, 17:55 --

Ale najbardziej się martwię teraz o te poty w nocy :why: . A jak to płuca? Strasznie dużo kiedyś jarałam. Teraz już od 3 lat nie palę, ale wecie ...

przez perla86 02 mar 2011, 20:16
o witam cię Anetko :)
Wiesz sama nie wiem co otym myslec bo okresu nie mam tylko jakby ci to powiedziec śluz brazowy od wczoraj kurka cyc emnie bola ale okresu nie ma :(jak nie ciaza to znowu zaburzenie poprzednie 3 cykle mialam dobre :bezradny:

przez olinelka 02 mar 2011, 21:03
Ewelinka, zrób test jutro :D .

przez perla86 02 mar 2011, 21:39
Anetka a ty jakie mialas objawy??Wiesz poczekam do soboty bo to roznie bywa moze sie okres rozwinac ale boje sie ze jkabym byla to cos nie tak :bezradny:

przez togolina 02 mar 2011, 21:56
olinelka - oglądasz Chirurgów????? Który sezon ????
Ja jestem uzależniona od tego serialu....

przez olinelka 02 mar 2011, 22:22
Ewelinka, ja przy pierwszej i drugiej ciąży czułam się tak, jakbym miała za chwilę dostać okresu a on jednak się nie pojawiał i nie pojawiał, ja cały czas, że zaraz pewnie będzie, bo brzuch boli i cycki a tu nic z tego , dwie kreseczki na teście :D . Dlaczego ma być coś nie tak? Z drugą córeczką miałam plamienia, poleżeć trochę musiałam i się oszczędzać (na samym początku), a potem wzorowo :D . E tam, nie czekaj, leki przecież bierzesz i lepiej dowiedzieć się wcześniej, żeby odstawić- ale tylko pod opieką lekarza to odstawianie w razie czego.

togolina, siódmy obecnie oglądam :D . Ja w ogóle jestem uzależniona od seriali. Najpierw Soprano, potem Sześć Stóp Pod Ziemią, Nip/Tuck, House, Dexter, Chirurdzy, Gotowe na Wszystko, Czysta Krew, a jeszcze kiedyś Ostry Dyżur :mrgreen: Oczywiście seriale medyczne w celach edukacyjnych oglądam :mrgreen:

Kurcze, zauważyłam, że w ogóle mam zwiększoną potliwość :zonk: , prawie cały czas jest mi gorąco i mam uczucie pocenia się , chociaż nie mam nigdzie mokrych plam. Ale w nocy mam mokrą klatkę piersiową i szyję. Czasem koszulka od tego jest mokra. Strasznie mnie zaczyna to martwić. Bo przecież przy strasznych chorobach to zjawisko występuje :why:

przez togolina 02 mar 2011, 22:37
togolina, siódmy obecnie oglądam :D . Ja w ogóle jestem uzależniona od seriali. Najpierw Soprano, potem Sześć Stóp Pod Ziemią, Nip/Tuck, House, Dexter, Chirurdzy, Gotowe na Wszystko, Czysta Krew, a jeszcze kiedyś Ostry Dyżur :mrgreen: Oczywiście seriale medyczne w celach edukacyjnych oglądam :mrgreen:J

Ja też oglądam 7 sezon na serialeonline.pl, ogladam jeszcze Prywatną Praktyke i Gotowe na wszystko.... ale Chirurdzy wymiatają wszystko...

Kurcze, zauważyłam, że w ogóle mam zwiększoną potliwość :zonk: , prawie cały czas jest mi gorąco i mam uczucie pocenia się , chociaż nie mam nigdzie mokrych plam. Ale w nocy mam mokrą klatkę piersiową i szyję. Czasem koszulka od tego jest mokra. Strasznie mnie zaczyna to martwić. Bo przecież przy strasznych chorobach to zjawisko występuje :why:[/quote]

Ja tez tak miałam ale jak zaczęłam zakręcac grzejnik w pokoju to minęło, może spróbuj wyregulowac temperaturę... Mnie to pocenie zaprowadziło na badanie HIV i jak wyszło ok to sie uspokoiłam więc może to tez pomogło... Myślę, że stany lękowe jakich doznajemy to niezły bodziec dla wszelkich dziwnych objawów, których doświadcza nasz organizm...

przez zetVi 02 mar 2011, 23:24
Dziewczyny, pocenie się - to po pierwsze - pierwszy dowód na stres i napięcie. Większość z nas w stresie czy lęku się poci. jeśli taki stan trwa dłużej - to i pocenie będzie twrało dłużej i będzie bardziej intensywne. Po drugie: takie pocenie się, nie ma niczego wspólnego ze "zlewnymi potami". Zlewne poty - jak sama nazwa wskazuje, zlewają dosłownie całe ciało. To nie jest tak, że ktoś ma przysłowiowe "kółka" pod pachami, czy pot na czole - i może powiedzieć, że ma zlewne poty. Takie poty - dla przykładu, "ziarnicze" - sprawiają, że całe ciało jest mokre jak po zlaniu ciała wodą z wiadra. :)

Sortuj wg