Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ~Kasiek~ 20 lut 2011, 20:25
joakar4, ja tez mam często tak, że robi mi się słabo. Bóle głowy i uciski tez miałam. Takie uciskowe bóle glowy jakby Ci ktoś obręcz zaciskał sa typowe dla nerwicy ;)

przez joakar4 20 lut 2011, 21:50
Nie wiem czy to obręcz, ale czuję taki dziwny ucisk w głowie. Jakbym coś tam miała i się rozpierało. Chociaż nigdy nie myślałam o guzie mózgu. :mrgreen:
Ale i tak najbardziej mnie martwi, że po tej stronie gdzie mam kulkę ciągle mam wrażenie zatkanego ucha i ostatnio jak wyjdę na dwór to czuję ucisk w policzku (na przemian z obu stron).

I jeszcze Wam powiem, że jak piszę to ostatnio przyłapuję się na tym, że wciskam literki w złej kolejności. :mrgreen:

-- 20 lut 2011, 21:32 --

Kn24 przecież masz niskie ob i crp i ogólnie dobrą morfo więc nie mam mowy o toczniu. A zresztą mówiłam Ci, że przy toczniu są albo plamy na całym ciele albo taki motyl.Wiem to od dziewczyny, która tocznia ma. I z toczniem się żyje, trzeba tylko słuchać zaleceń lekarza. Ta moja znajoma np to już na niego 15 lat choruje i w życiu byś nie powiedziała, że ona nie jest zdrowa.

Cholera pomacałam kulkę :why: Bo wydawało mi się, że jest większa. Ale chyba nie. Zresztą sama nie wiem. :zonk: Ale już jej więcej nie dotknę. :nono:
Szkoda, że nikogo tu nie ma. :(
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez Kn24 20 lut 2011, 22:40
joakar4 dzieki :):) :* od razu mi troche lepiej :):) co do takich uciskow w glowie ja tak mialam na samym poczatku jak mi sie zaczela nerwica wiem ze to dosyc wkurzajace jest bo czlowiek sie czuje jakby mial na glowie jakis kask ale to mija najlepiej sie tym nie przejmowac chociaz wiem ze trudno bo ja np czulam sie wtedy totalnie odrealniona jakbym zamiast glowy miala globus :D a co do tej kulki to gdzie ja dokladnie masz?? moze to zatoki albo od zeba madrosci?? poczytalam Twoje wczesniejsze posty i wnioskuje ze balas sie miesaka?? dobrze zrozumialam?? to na pewno nie to a jesli chodzi o wezly to z tego co wiem to nie powinno sie ich dotykac bo od samego dotykania potrafia sie powiekszyc. Ja mam pod lewa dolna zuchwa takie zgrubienie i w sumie nie wiem od czego na rtg zatok i na tomografi nie wyszlo nic oprocz tej torbieli wiec moze to od zeba madrosci albo mam po prostu taka kulke?? nie wiem sama co to ale na razie to zostawilam albo moze ta torbiel jest taka duza i tak uciska w kazdym badz razie ide ja usunac jeszcze w marcu :)
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joakar4 20 lut 2011, 23:39
Kn24, proszę bardzo. :smile: też miałam fazę na toczeń. Właśnie jak poznałam tą dziewczynę. Od razu zaczęły mnie boleć stawy i kości. Trwało to dwa tygodnie. Ale zrobiłam morfo i mi przeszło. A wtedy ona mi jeszcze o tych plamach powiedziała i mi przeszło. :smile:

Moja kulka (właściwie to nie kulka, tylko takie podłużne coś) idzie przez całą szerokość żuchwy z tyłu zaraz koło ucha. Najszersze jest koło samego ucha i ma tam ok. 3 mm. A tak to jest węższe. Byłam na usg lekarz mi tam przejechał sondą i powiedział, że to element żuchwy, moja pani dr twierdzi że to kość. Ale to jest dość miękkie. Może chrząstka. Ale ja nie wiem jaka jest chrząstka w dotyku. W każdym razie żaden z 4 lekarzy nie uważa, że to guz. I na bank nie jest to węzeł chłonny.Węzły mi przeszły, powiem szczerze, że wolę ziarnicę niż mięsaka. :smile: Jezu, ja sobie kiedyś coś wykraczę tym gadaniem. :nono:

przez perla86 20 lut 2011, 23:59
Asia to prawda że mozna sobie wykrakac jakas chorobe :mhm:

-- 20 lut 2011, 23:00 --

powiedzcie do ktorej spicie bo kurka ja nie moge zasnac w nocy zasne po 1 i spie do 11 ale nei chce mi sie wstawac i leze i zasypiam dalej do 12 szok

przez joakar4 21 lut 2011, 00:00
To już będę miała co najmniej 4 :smile:

-- 20 lut 2011, 23:02 --

ja miałam tak samo jak Ty, tylko że ja do 2 czytałam książki i wstawałam o 10.30-11.00. Ale się skończyło, bo od jutra mam zajęcia na 9.00 a spać mi się wcale nie chce :(

przez perla86 21 lut 2011, 00:19
to jest glupie bo w koncu bede musiala pojsc do pracy i bedzie mi ciezko echh jak siedze przed monitorem wniektorych momentach chc emi sie spac a poloze sie i koniec

przez ~Kasiek~ 21 lut 2011, 10:46
joakar4, takie uciski w policzkach, ból w uszach i z tyłu głowy po wyjściu na dwór to z zimna i wiatru ja mam tak zawsze jak wychodze ;) ta Twoja kulka to nic złego ;)
perla86, ja codziennie zasypiam koło 2-3 i staram sie zmęczyć czytając ksiażki, oglądając seriale itp bo gdybym położyła się np. o 22 to natłok myśli nie dałby mi zasnąć.

przez olinelka 21 lut 2011, 17:40
Cześć dziewczynki!
Właśnie chciałam Was zapytać, czy nie czujecie się zmęczone i senne? Bo ja mam kłopot od jakiegoś czasu z wstaniem z łóżka :zzz: i zmęczona jestem ciągle, nic mi się nie chce :? Zaczyna mnie to już poważnie martwić :( . Dodając do tego jeszcze moje "coś", niby ganglion, kulkę, na palcu, która sie teraz od masowania spłaszczyła ale nie zniknęła, powiększone węzły i czasem występujące poty nocne - naprawdę sie zaczynam bać :why: . I dziś mnie chyba trzustka bolała, ale potem juz nie bolała :roll:

Asia, ja mam podobnie z tymi literkami, jak Ty :D . A złe samopoczucie w autobusie to na pewno nerwica, nic groźnego :D . Uciski takie , jak 'ty masz w głowie, ja tez często mam i zauważyłam , że to jest związane ze zmianą pogody, spadkiem ciśnienia etc. Nie martw się :D A ta Twoja kulka jest tylko kością lub chrząstką. Lekarze 'ci to powiedzieli przecież.

Ewelinka, położyłam się wcześniej wczoraj, bo mi było zimno i w ogóle kiepsko sie czułam i córka wzięla ode mnie mojego laptopa , bo jej komp padł i mówiła, że pisałaś na gg :D

Kn24 ale sie uśmiałam :D , jak przeczytałam "pewnie i tak już po mnie :(" . Przecież , masz dobre wyniki badań, to nie możesz mieć tocznia. Moja córka choruje na MZS i często jest w szpitalu na diagnostyce i tam leżą też dzieci, chore na tocznia i po tych dzieciach na pierwszy rzut oka widać tego tocznia, bo maja "motylki"

przez perla86 21 lut 2011, 18:02
hej dziewczynki dzisiaj czuje sie tak sobie boje sie ze lek przestal dzialac :( :why: cos brzuch mnie lekko boli i tak glowa jakby a jutro chyba ide do dzieci na rozmowe bo chce si eopiekowac nie wiem jak dam rade :( sama wyjsc ech powiedzcie czy to leki przestaly dzialac czy co:(

-- 21 lut 2011, 17:08 --

Ja dzisiaj sie czuje jakas zmeczona spac mi sie chce echh

przez Kn24 21 lut 2011, 18:58
hej :) ja dzisiaj oslabiona jakas taka niewiadomo czemu ale daje rade :):) zauwazylam ze wiele z nas ma problemy ze spaniem ja tez niestety:( moj maz tego nigdy nie moze zrozumiec bo on ledwo glowe do poduszki przytuli i juz spi a ja nie :/ tak Olinelka ja jak juz zaczne rozpaczac to wszystko widze w najgorszych scenariuszach :D juz tak SM przerabialam ze az moja rodzina naprawde zaczela w to wierzyc i kazdy sie bal ale po wizycie w szpitalu na oddziale wykluczyli raz na zawsze ta chorobe a juz widzialam siebie w przyszlosci jak to bedzie wygladac mam taka sklonnosc niestety do dramatyzowania co nie jest dobre przy naszej nerwicy :( niedlugo jak w koncu znajde czas to pojde na psychoterapie mam nadzieje ze bedzie lepiej ;) macie tez lek przed braniem niektorych lekow?? kiedys pamietam jak bylam mlodsza i sie przeziebilam to potrafilam kilka roznych lekow typu paracetamol wit C itd na raz sobie dawkowac co pare godzin i nie uwazalam ze to przesada a teraz jak dostaje jakis nowy lek to od razu czytam ulotke co to jest i jakie sa skutki uboczne... szczegolnie jesli chodzi o leki uspokojajace i nasenne do tej pory pamietam fajne dzialanie relanium w szpitalu :D ale tego na dluzsza mete nie mozna stosowac :) a wracajac do tematu wstawania z rana to ja nie mam wyboru :D bo moj maluch mnie sciaga o 8 i dluzej nie pospie a zauwazylam ze najlepsze spanie mam wlasnie z rana :D
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez ewaryst7 21 lut 2011, 19:27
O matko.... I wy tak cały czas ? Rozchorowałam się od czytania Was..:)

przez joakar4 21 lut 2011, 19:35
cześć Dziewczyny :smile:

U mnie dzisiaj ok :smile:
Aneta moja koleżanka ma to samo co TY (takie coś na palcu) :!: :!: :!: Tylko, że jej jest większe. Bardzo łatwo można to wyczuć. Była z tym u lekarza akademickiego i podał jej nazwę po łacinie, ale ona nie zapamiętała. W każdym razie powiedział, że nic złego, jakby bardzo bolało to ma przyjść to da skierowanie do chirurga i on jej odessie. Bo to się nakłuwa. :smile:

Ewelina Musisz dać radę jutro pójść. Leki na pewno działają, każdy ma gorsze dni.

Kn24 Nie mam tak z lekami niestety. U mnie wręcz odwrotnie. :( A ulotek nie można czytać. Wiecie moja kuzynka tak robi: idzie do lekarza i jak on jej coś przepisze to ona pyta o skutki uboczne. Wtedy lekarz musi jej w książce pokazać ten lek. I jak jej nie pasuje to odmawia zażycia. A jak lekarz jej nie chce powiedzieć jakie są skutki uboczne to sprawdza w domu i nie wykupuje. I idzie znowu do innego lekarza. :lol:

Ja dzisiaj bardzo jestem zmęczona, w ogóle ostatnio to ciągle tak się czuję. Nawet po południu spałam. I nie macałam kulki :mrgreen:

przez ~Kasiek~ 21 lut 2011, 20:10
olinelka, ja tez jestem wiecznie zmęczona i nic mi się nie chce :D a ta kulkę na palcu to gdzie masz konkretnie :>? w którym miejscu:>? Ja się tez czasem pocę w nocy ale nie sa to takie poty, że można koszulke wyciskać i nie muszę jej zmieniać. To normalne, że człowiek się czasem spoci ;) wystarczy, że przyśni nam się np. coś strasznego i człowiek jest mokry. Może właśnie to przez to, że coś Ci się śni a później nie pamietasz bo przeciez nie pamietamy wszystkich swoich snów a śni nam się coś każdej nocy ;)

-- 21 lut 2011, 19:11 --

ja się schizuję tym swoim pękniętym kaszakiem bo niezbyt ładnie to wygląda :why:

Sortuj wg