Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez olinelka 10 lut 2011, 18:08
Cześć dziewczynki!
Nie mogłam się połączyć :( Wiecie jak mnie połamało? Że chodzić nie mogę, wyprostować się nie mogę, siedzieć też :why:
Na zebranie muszę pojechać, jak ja wytrzymam? :why: Podjadę do apteki wracając i kupię jeszcze sobie plastry ketonal i spróbuję a jak nie pomoże to pójdę do lekarza po zastrzyki :why: zetVi polecałaś,to spróbuję, tylko ciekawe czy przy przepuklinie i dyskopatii to się sprawdzi. Boję się , że mi nic nie pomoże i tylko operacja :why: :why: :why: :why: :why:

przez ~Kasiek~ 10 lut 2011, 18:14
olinelka, mnie tak ostatnio połamało jak mnie rwa kulszowa dopadła. Ruszyc się nie mogłam więc domyślam się co czujesz. Mi na to plastry rozgrzewające bardzo pomagały ale myślałam, że zwariuję tak piekło :D oprócz tego jakis mega mocny środek przeciwbólowy dostałam i jakies tabletki na rozkurczenie mięśni kręgosłupa. Po tygodniu przeszło na szczęście obyło się bez zastrzyków ;)
Oby i Tobie nie były potrzebne :smile:

-- 10 lut 2011, 18:11 --

joakar4, jakbyś mogła to powiedz mi jak Cię ta noga bolała wtedy co poszłaś do chirurga z tą kulką pod kolanem? Bo mnie czasem też boli np. dziś mnie zaczęło :-| i kiedyś jak mnie bolało częściej to myślałam, że może mi się tam jakieś węzły porobiły i dlatego :-| . Mnie boli po wewnetrznej stronie nogi tak mniej więcej wzdłuż ścięgna jakieś 5-10cm nad zgięciem kolana i jest to taki ciągnąco- kłujący ból. Jak siedzę to go nie czuję ale jak chodzę to zaczyna mnie boleć albo jak prostuję nogę :why:

przez joakar4 10 lut 2011, 19:34
Aneta nie zwlekaj więcej i idź do lekarza. Pamiętam jak miałam chore korzonki to tydzień z nimi łaziłam, aż pamiętam, że wychodziłam z seminarium i jak podniosłam nogę żeby wejść na krawężnik to miałam wrażenie, że mi się nogi od kręgosłupa odłączyły. Ale się przeraziłam. Wtedy już pędem do lekarza. Jak on mnie opieprzył za to odwlekanie wizyty. :D Ale wystarczył nimesil i zaraz pomogło. Jedyne co mi się nie podobało podczas wizyty to to, że ja tu ledwo żyję, a ten mi kazał skłony i przysiady tam roić. :D

Kasiek Ja wtedy chodziłam na kijki i po którymś razie strasznie bolało mnie prawe kolano. Ale tak dziwnie, bo bolało tylko po długim siedzeniu, albo jak rano wstałam z łóżka. A potem wydawało mi się, że mi doły kolanowe spuchły. Miałam wrażenie jak miałam zgiętą nogę, że coś tam z tyłu jest i przeszkadza. Uczucie jakby się dżinsy zrolowały i uwierały za kolanem. Pamiętam, że pokazywałam rodzinie i wszyscy mówili, że dziwne że boli mnie prawe, bo wygląda tak jakbym lewe miała spuchnięte. Myślałam, że po prostu je przesiliłam i dałam spokój. A potem wyczułam te kuleczki a ścięgnach (tak ok. 5cm nad zgięciem po wewnętrznej stronie) i wtedy już poleciałam do lekarza. Okazało się, że to torbiele bakera, one właśnie bolą po wysiłku. I jak urosną to trzeba będzie albo wyciąć albo zrobić biopsję i odessać. Ale moją są jeszcze małe i w niczym mi nie przeszkadzają. Zresztą nawet u ortopedy jeszcze nie byłam. Pewnie się wybiorę jak znowu będę chodzić na kijki i będzie bolało. :D
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ~Kasiek~ 10 lut 2011, 19:46
joakar4, o to ja mam takie nawet dość spore te kulki na ścięgnach i jest ich dużo. Ruszają się więc dlatego myślałam, że to węzły ale to dość niezwykłe miejsce dla węzłów bo one to chyba są w samych dołach podkolanowych a nie nad :bezradny: tak samo jak te pod pachą są tylko w dole a nie gdzieś obok.

-- 10 lut 2011, 18:46 --

jak czytam słowa "wyciąć, biopsja, odsysanie" to mi słabo :D

-- 10 lut 2011, 18:48 --

a i te kulki pod kolanami to mam na obu nogach tylko na prawej więcej i właśnie prawa mnie czasem boli :-| a jak to cos złego :why: ?

przez joakar4 10 lut 2011, 20:03
~Kasiek~ napisał(a):[b][color=#112f55]

A myślisz, że dlaczego odwlekam wizytę u ortopedy? :mrgreen:

Ja tez mam takie kulki wydaje mi się że to tłuszcz.

przez olinelka 10 lut 2011, 20:15
Asia jeśli mi plastry nie pomogą to pójdę. Na pewno. Ja kilka razy byłam leczona na korzonki. Zazwyczaj zastrzykami. Ostatni raz 4 lata temu tak mnie złamało i potem zrobiłam rezonans i wyszło, że mam dyskopatię i przepuklinę. Dlatego się boję, że mi nic nie pomoże :why: :why: :why:

~Kasiek~ no mam nadzieję, że mi plastry pomogą. Kupiłam sobie plastry voltaren i jakieś jeszcze inne bo ketonalu nie było.Tylko, że nie można ich stosować na noc :( więc muszę poczekać do rana :( . Zrobię sobie gorącą kąpiel i poproszę małża o nasmarowanie maścią rozgrzewającą. Jutro przykleję i się pooszczędzam. Jak nie przejdzie do pójdę do lekarza. Tylko się boję , że jak pójdę to mnie na operacje skierują :why: :why: :why: .

-- 10 lut 2011, 19:22 --

~Kasiek~ napisał(a):

mi też :(
ja jeszcze dodam "zmiana", zmiana patologiczna", "nacieki", "guz", masa patologiczna"-jak gdzieś to słyszę, czy czytam to mi słabo potrójnie :(

przez ~Kasiek~ 10 lut 2011, 20:28
olinelka, to przyklej sobie ten plaster przed snem i trochę z nim pochodź ja tak robiłam bo też mnie jakoś na wieczór złapało i jak przeczytałam, że nie powinno się spać z plastrem to przykleiłam i chodziłam sobie z nim jakoś 2-3h i jak się kładalam to zdjęłam.
joakar4, no ja mam nadzieję, że to tłuszcz a nie żadne inne dziadostwo :why:

przez togolina 10 lut 2011, 20:58
A ja znowu mam wkręta na zmiany w mózgu :why: :why: :why: :why: :why:

Po tym wypadku zamiast lepiej jest coraz gorzej, nie pomagają mi już leki ( biorę Nimesil 2 x dziennie i jakies inne przeciw zakrzepom ) ... Czuję jakby mi ktoś wsadził pręta w szyję, boli, ciągnie, gniecie, DRAMAT :why: :why: :why:
Do tego promieniuje mi to na ucho, szczękę, boli mnie nad okiem, boli mnie oko, czuję takie odrętwienie..... i te zasrane źrenice chyba mi się powiększyła różnica.... :why: :why:
Mam dosyć !!!!!! Nic mi nie pomaga !!!!!

przez zetVi 10 lut 2011, 21:01
joakar4, węzły zwłókniałe również bywają twarde.. tak samo węzły zapalne w czasie zapalenia - jeśli w danej chwili coś się z węzłem dzieje, bo np. mamy zapalenie zatok, gardła czy okostnej zęba - to też ten węzeł będzie twardy i większy.. później może powrócić do swojej miękkości ale też nie musi i na pewno nie wróci, jeśli zwłóknieje w którymś momencie. Tak naprawdę po tym łatwo można rozpoznać, czy węzeł jest powiększony odczynowo, czy przez macanie. Te wymacane węzły są dużo bardziej miękkie, te zapalne: niekoniecznie.

Ziarnicze węzły powiększają się BARDZO. Co tu dużo mówić.. węzeł ziarniczy na pewno przekroczy 2cm.. i może urosnąć do rozmiaru małej śliwki. Ale nie tylko to odróżnia te węzły od odczynowych. Węzły ziarnicze mają swoje charakterystyczne lokalizacje i co ważne: najczęściej łączą się w pakiety. I najważniejsze: każdy sprawny radiolog odróżni podejrzane węzły od zmienionych odczynowo. :)

przez olinelka 10 lut 2011, 21:56
togolina, nie masz niczego złego w mózgu. Żadnych zmian. Przecież badania wyszły ok. Szyja Cię boli w wyniku urazu kręgosłupa, jakiego doznałaś podczas wypadku. Po kolizji też byłaś badana przez lekarzy prawda?Nie martw się, jesteś poobijana ale to przejdzie. :D

Ale mnie boli! Jutro jak mi nie przejdzie to pójdę do lekarza. Albo dopełznę :lol:

przez togolina 10 lut 2011, 22:07
olinelka - zdrowy rozsądek podpowiada mi że wszystko ok...
Ale skąd ten ucisk w oku, koło nosa, czuję że to idzie od kręgosłupa szyjnego ale jak to jest coś innego ?????? :why: :why: :why: :why:

przez jakubkowa 10 lut 2011, 22:12
~Kasiek~ napisał(a):jakubkowa, o matko masakra jak będę musiała tyle czekać to się wykończę :(

może u was są mniejsze kolejki ;)
ja dopiero mam termin na początek marca :(
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

przez joakar4 10 lut 2011, 22:26
togolina napisał(a):olinelka - zdrowy rozsądek podpowiada mi że wszystko ok...
Ale skąd ten ucisk w oku, koło nosa, czuję że to idzie od kręgosłupa szyjnego ale jak to jest coś innego ?????? :why: :why: :why: :why:

Na pewno po wypadku Cię przebadali i zapewniam Cię, że nic Ci nie jest. A te uciski, to kręgosłup +stłuczenia po wypadku + nerwica. I wydaje mi się, że nerwica ma tutaj największy wpływ. :D

zetVi Bardzo Ci dziękuję. Uspokoiłaś mnie :smile:

Znowu miałam jakieś lęki związane z węzłami. Ten twardy jednak nie zmalała, po prostu jak leże to go nie wyczuwam :bezradny: :smile: Weszłam tu sobie, żeby Wam ponarzekać, ale zetVi mnie trochę uspokoiła.

Wiecie jaka ja jestem głupia? :mrgreen: Kiedyś Wam pisałam, że zrobiłam sobie grzywkę i wyglądam jak pół dupy zza krzaka. No więc, wczoraj byłam u fryzjera zrobić odrosty. No i już po farbowaniu fryzjerka ułożyła mi włosy i patrzę w to lustro i sobie myślę: cholera jak mam jakiegoś raka to umrę z ta grzywką. Ale nie, przecież po chemii mi pewnie włosy wypadną :hide: :hide: :hide:

przez olinelka 10 lut 2011, 22:51
joakar4 napisał(a):
Wiecie jaka ja jestem głupia? :mrgreen: Kiedyś Wam pisałam, że zrobiłam sobie grzywkę i wyglądam jak pół dupy zza krzaka. No więc, wczoraj byłam u fryzjera zrobić odrosty. No i już po farbowaniu fryzjerka ułożyła mi włosy i patrzę w to lustro i sobie myślę: cholera jak mam jakiegoś raka to umrę z ta grzywką. Ale nie, przecież po chemii mi pewnie włosy wypadną :hide: :hide: :hide:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha!!!!

Asia po prostu mnie rozwaliłaś!Ha ha ha! Poprawiłaś mi humor na noc,ale się uśmiałam.masz pomysły! :mrgreen:

Sortuj wg