Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Misiek_NL 07 lut 2011, 23:06
togolina, Wydaje mi się że zemdleje zaraz... I tak dziwnie się czuję... Byłem na pogotowiu u neurologa, ale stwierdził że jestem zdrowy i nawet nie chciał mi dać skierowania na TK ale to na nim wymogłem ;) TK wyszło OK ale ja dalej czuję się tak nie swojo... tak jakbym nie nie mógł do siebie wrócić ;( Boję się ciągle i wydaje mi się że umieram... :( Byłem u psychiatrki mojej i ona twierdzi że to d/d. Ale mi zaiewsze wraca do głowy myśl " A jeśli to coś nie tak w głowie ?? " I zaczyna się nakręcanie od nowa... :( Że to już koniec... że umieram, albo trace kontakt z rzeczywistością.... Że poprostu zemdleje i już się nie obudzę, albo wpadne w śpiączkę itp. :(
Misiek_NL

przez ~Kasiek~ 07 lut 2011, 23:09
Misiek_NL, wydaje mi się, że uczucie tego, że zaraz zemdlejesz spowodowane jest nerwicą. Mam to samo robi mi sie słabo, brakuje powietrza, mam wrażenie, że za chwilę stanie mi serce i umre. Na całe szczęście jeszcze nigdy nie zemdlałam ale moja mama mająca kilka lat temu depresje mdlała regularnie i zawsze ja zabierało pogotowie a wszystko przez nerwy ;)

przez marcja 07 lut 2011, 23:14
Misiek, tez tak mialam, jak wychodzilam z domu to mnie sciagalo na jedna strone jakby, krecilo mi sie w glowie i bylo tak dziwnie "lekko" w glowie (nie wiem, jak to opisac) i bylam pewna, ze to guz...Ale minelo juz z 5 lat od tego czasu i mam sie dobrze, wiec sam widzisz :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ~Kasiek~ 07 lut 2011, 23:15
ok "nerwuski" czas na mnie, kłade się do łóżka i biorę się za oglądanie dr. housa jedyny serial związany ze szpitalem, lekarzami, chorobami który napawa mnie optymistycznie bo nawet jeśli ktoś choruje na coś poważnego co się za zwyczaj okazuje być czymś błachym to i tak go wyleczą ;) a że lubię dobre zakończenia to i ten serial też ;) wczoraj oglądałam seriale do 3 w nocy to taka moja metoda na zasypianie bez uprzedniego zadręczania sie myślami przed snem :D oglądać, oglądać, oglądać aż w końcu przestaje wiedzieć co oglądam i zasypiam :D dobranoc wszystkim i do jutra :zonk:

przez marcja 07 lut 2011, 23:16
A ja w ogole nie ogladam telewizji, zadnych seriali :) Net mi starcza, jesli chodzi o media :)

przez jakubkowa 07 lut 2011, 23:18
tez tak mam Misiek ale zaczynam z francą walczyć,pomału pokazuję jej że to ja rządzę, bo inaczej mnie zabije - i wiesz co? musisz uwierzyc ze to nerwica, bo poki nie wierzysz i mowisz sobie ze jestes na cos chory to ona nie zniknie tylko bedzie sie nasilać ...
im wiecej bedziemy wymyslac chorób tym dluzej i wiecej bedzie nas ta franca straszyc :(
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

przez Misiek_NL 08 lut 2011, 00:19
~Kasiek~, marcja, jakubkowa, Dzięki wam wielkie za te słowa :)
Misiek_NL

przez joakar4 08 lut 2011, 00:25
Misiek_NL napisał(a):Wydaje mi się że zemdleje zaraz... I tak dziwnie się czuję...

Też tak kilka razy miałam, bardzo często mi się zdarza np w autobusie miejskim. I wtedy liczę np czarne samochody. I mi to pomaga jakoś się doklepać do przystanku. A jak w domu to skupiam się na czymś innym i przechodzi. To nerwica. Bo przecież wszyscy nie mamy guza mózgu. :D

Ja też jakoś ostatnio nie mam przekonania do tv, oglądam tylko swoje stałe seriale (pamiętniki wampirów i the big bang theory). A wczoraj oglądałam przez przypadek house i się zszokowałam -podał kobiecie jakiś zastrzyk i powiedział, że idzie bo nie chce być przy tym jak on zacznie działać. Wstał i poszedł, jak się odwrócił ona dostała jakiejś padaczki (wszystko się działo na ławce w parku) wzruszył ramionami i poszedł dalej. :D
Pamiętam jak kiedyś w Housie laska miała sepsę i zaczęło się to od zadrapania zapięciem od stanika. Jak ja długo bardzo dokładnie stanik zapinałam. :lol:
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez mel89 08 lut 2011, 00:56
Dobra, dzisiaj zdjęcia gardła 8) Jeszcze się nie wybrałam do laryngologa, dopiero mi się sesja skończyła i w tym tygodniu idę na usg i na wymaz gardła. A na wizytę do lary mnie na razie nie stać, a publicznie musiałabym czekać, więc pewnie dopiero w marcu :(

No więc tak, pojawiła mi się taka czerwone plamka, zdjęcie pierwsze. Co to jest, do cholery?
Drugie - język, nie wiem czy tak powinien wyglądać???
Trzecie - na spodzie języka zrobiły mi się takie bąble, wiem, kiepsko widać, one są takie pomarańczowe..

Widoku migdałków nie mam, bo wieczorem robiłam zdjęcia i mi flesz z aparatu tam nie docierał, więc jutro zrobię.. Ale taką plamkę czerwoną też mam na języku przy migdałku jednym, jakby jeden z "porów" sczerwieniał..

Czy ktoś wie jaka infekcja daje takie objawy? Gardło mam czerwone, migdałki tak średnio powiększone, nie boli jakoś specjlanie, a za migdałkami mam takie duże bąble, po obu stronach; jeden jest większy i sporo takich mniejszych.

http://img89.imageshack.us/i/jama1.jpg/

http://img708.imageshack.us/i/jzor.jpg/

http://img833.imageshack.us/i/spdjzora.jpg/

przez Alienated 08 lut 2011, 01:36
Mel89, daj spokój ;). Nic Ci nie jest! Jedynym co dostrzegam jest dość spora jak na Twój wiek liczba wypełnień ubytków w uzębieniu ;). Zamiast wydawać na lekarzy, kup sobie może lepiej jakiś fajny ciuch, spotkaj ze znajomymi, zrób coś co zazwyczaj sprawia Ci przyjemność. Uwierz mi, szkoda czasu na takie pierdoły! Jeżeli nie masz konkretnych podstaw obawiać się o własny stan zdrowia, po prostu postaraj się o tym zapomnieć. Wiem, że czasami nie bywa to łatwe, ale z drugiej strony można w nieskończoność wynajdywać sobie jakieś problemy i do niczego zupełnie to nie prowadzi...
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez mel89 08 lut 2011, 01:45
Alienated, to nie wypełnienia, wszystkie zęby mam takie, nie wiem jak to się nazywa :P

A z tym gardłem na pewno coś nie halo bo od pół roku mam nieżyt nosa i problemy z gardłem..

przez Alienated 08 lut 2011, 01:56
Nie będę się z Tobą sprzeczał, ale prawdę powiedziawszy nie przypuszczam, ażeby coś Ci naprawdę dolegało. Po części znam problem z tzw. autopsji. Zgłaszałem się do lekarzy różnych specjalności sygnalizując wszelkie podejrzane objawy, a wyniki badań niczego nie wykazywały. W tej chwili również jest kilka rzeczy, które mnie niepokoją, ale na dobrą sprawę nie mam nawet czasu, by na poważnie się nimi zająć. Jeśli chcesz, zrób sobie te badania. Jeżeli uważasz, że będą one dla Ciebie w czymś pomocne... Często jednak wygląda to w ten sposób, że nawet jeżeli lekarz stwierdzi, iż wszystko z nami w porządku, nie bardzo jesteśmy skłonni mu zaufać... ;).
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez mel89 08 lut 2011, 02:06
Alienated, tylko że u mnie jest coś nie tak, bo mam hpv i dysplazję szyjki macicy, i też wszyscy mówili mi że nic mi nie jest, ale badania niestety wykazały pewne nieprawidłowości (na szczęście uleczalne wszystko). Gardło może mieć coś wspólnego z infekcją hpv albo z czymś innym, muszę to sprawdzić. Od czasu kiedy moje obawy względem choroby się urzeczywistniły (choć bałam się, że to rak, ale to nie rak) mam dosłownie obsesję.. było dobrze, ale teraz już po sesji, więc mam więcej czasu na kolejne choroby :D

przez togolina 08 lut 2011, 09:37
Misiek_NL - Twoje objawy są typowe dla nerwicy a nie dla zmian w mózgu... Jak dla mnie są to typowe lęki i napady panikowe i nie mają związku z chorobami mózgu.... :D
Myślę, że możesz spokojnie odpuścić sobie kolejne obrazowe badania głowy...

-- 08 lut 2011, 08:39 --

mel89 - jak dla mnie masz zdrowe gardło, czaerwone plamki to pęknięte pewnie jakies naczynko, ja też tak mam, język masz ładny, nie jest obłożony, moim zdaniem nie masz co doszukiwać w jamie ustnej....
Mam w tej materii lekkie doświadczenie.... kilka angin, zapaleń krtani, no i od roku chlamydia....

Sortuj wg