Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez kasia gorska 27 lip 2007, 19:50
WITAM was wszystkich,wczoraj znalazłam to forum i poczułam sie duzo lepiej .Ja zaczełam wymyślać sobie rozne dziwne rzeczy jakis rok temu i nie moge przestac , u lekarza jestem przynajmniej 2 razy w miesiacu, moje przypadłości to żadna nowośc zaczynając od zawału serca, przez tętniaka i udar do schizofremi(w tej chwili mam coś z oczyma i juz sie boje ze bede miała jakiś wytrzeszcz albo co) byłam u okulisty i ten powiedział że jak pracuje w swoim zawodzie 20 lat to z takim przypadkiem sie jeszcze nie spotkał,ale mniejsza o to,dostałam lek homeopatyczny na nerwice Sedatif iodkad zobaczyłam to forum zaczełam z tym walczyc . raz jadac na oddział ratunkowy myślałam że umre nie mogłam iść ,a jak zrobili mi badania i powiedzieli ,że wszystko ok to wyszłam ze szpitala i pobiegłam na zakupy zapominając o moich zawałach ;) . pozdrowienia

przez Misiunia 29 lip 2007, 18:32
No to może ja dodam coś od siebie:

1.SM.Objawy to dretwienie rąk i nóg,zawroty głowy,oczopląs.Po zrobieniu badan i zapewnieniach lekarzy że nie mam SM wszystko przeszło jak ręką odjął.
2.Tętniak aorty.Nie mogłam sobie poradzic z pulsowaniem w brzuchu.Nie pomogły zapewnienia że tak ma byc i takie pulsowanie jest jak najbardziej normalne w miejscu gdzie jest aorta.Zrobiłam USG.Wynik ok.Przeszło po paru dniach.
3.Rak płuc.Ból pleców,suchy kaszel,powiększone węzły chlonne na szyi,zmęczenie.Zrobiłam rtg,poszłąm do lekarza.okazało sie ze to zwykła infekcja bakteryjna.
4.Niewydolnośc nerek.
5.łuszczyca
6.marskośc wątroby

....i wiele innych

Obecnie jestem na etapie choroby Crohna albo raka jelita grubego.Mam wrazenie ze boli mnie cały przewód pokarmowy od gardła po pupę.Jest mi niedobrze,mam kwas w ustach,boli mnie w lewym boku i bez przerwy latam do kibelka.Do tego ciągle mi bulgocze i burczy w kichach.Najgorsze ze jestem teraz za granicą i nie ma mowy o zrobieniu specjalistycznych badan.A do Polski jade dopiero we wrzesniu.

przez kasia gorska 31 lip 2007, 08:52
dzisiaj mam oczopląs i wytrzeszcz oczu i zaraz jade do lekarza -ciekawe co mi powie? ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Hipohondria

przez monikamc 31 lip 2007, 09:28
Witajcie jestem z wami po raz pierwszy. :roll: Nie wiem od czego mam zaczac. Od kiedy dowiedzialam sie od lekarza ze jestem chora na nerwice lękową bylam w szoku. Myślałam ze takie głupie mysli , jakis irracjonalny lęk to normalne a tu buuuu :? Ja tez dopisywalam sobie rozne choroby od goza mozgu po choroby serca....... jest mi z tym zle i boje sie tych atakow bo nie trwaja chwilke czasami caly dzien :oops:
monia :)))))

przez przemoo06 31 lip 2007, 17:14
No kurde!

W końcu znalazłem bratnie duszyczki.

Obecnie zastanawiam się czy nie mam: paranoi :twisted: , albo manii :D , a na koniec shizofrenii :shock: . I widzę, że nie jestemw tym sam. Kurde... A już myślałem, że to tylko moja przypadłość.

Wcześniej "miałem" raka węzłow chłonnych oraz jakieś guzy w ustach.

Juchu!!!! Mamy shizofrenię!!! Co lepsze... w życiu radzę sobię całkiem nieźle. Jedno przeczy drugiemu.

Dziś na przykład w robocie zastanawiałem się, czy nie mam manii prześladowczej, bo gdzieś o tym wczoraj przeczytałem.

przez Misiunia 31 lip 2007, 17:37
Jak sobie radzicie z takimi atakami paniki?U mnie jest tak,że jeśli tylko wbije sobie do głowy jakąś chorobę to tak się nakręcam,że po chwili jestem nie do życia.Chce mi się płakac,jestem przerażona,wydaje mi się,że na pewno umrę...Próbuje się czyms zając,nie wiem poczytac książkę,pójśc na rower czy rolki,ale mimo to prześladuja mnie mysli,że jestem bardzo chora.Ja nawet nie moge oglądac programów,oraz filmów w których bohaterowie są chorzy bo zaraz wydaje mi się,że ja mam tę samą chorobę.

przez Adiczek 10 sie 2007, 12:15
Witam, wiem dokładnie co przeżywacie moja matka mowi mi ciagle ze sobie cos urajam ja tez to wiem ale kazdy objaw czy bol i juz cos mi jest,
wlasnie za chwile wybieram sie do lekarza bo kluje mnie cos w plucu i bola kosci , nadodatek raz jest mi zimno a raz mam takie dusznosci ze pot sie ze mnie leje, dzis o 24;18 mialem taki atak -obudzilem sie bylem sam w domu strasznie mi duszno bylo az sie pocilem poszedlem do kuchni oczywiscie zachwianie rownowagi i mdlosci ochlapalem sie woda tak ze bylem caly mokry, wachlowalem sie bluzka wyszedlem do okna ale bylo coraz gorzej duszniej myslalem ze zaraz wykituje wziolem rozaniec i normalnie lazilem po mieszkaniu na kleczkach modlac sie, i myslac czy dzownic na pogotowie czy do matki do pracy (teraz wydaje sie to smieszne, sam sie z tego smieje ale w takich sytuacach ludziom odbija) :D :D-wkoncu doszlo do mnie ze musze sie uspokoic bo moje serce wlailo jak mlot usiadlem na lozku i zaczolem gleboko oddychac po chwili wszystko przeszlo i zasnolem. a ogolnie to przerabialem mase chorob najpopularniejszy rak- wezlow chlonnych, skory, pluc, oczywiscie serce tez juz mialo wiele zawalow itp ;) a ogolnie to boje sie spac ze zasne i sie nie obudze choc ze spaniem nie mam problemow szybko zasypiam
mieliscie tez takie cos ze jak jecie boicie sie przelknąć ze sie udlawicie ?? ja tak mam dosyc czesto, poprostu jeszcze jak weznie sie polyka wiekszy kawalek to juz panika kompletna,
a jesze kiedy zasypiam wydaje mi sie ze moj oddech sie splyca i ze zraz umre jakis bezdech czy cos wtedy szybko sie przebudzam i zaraz glebokie wdechy robie normalnie to cos co mi dolega jest blleeeehhh
PzDr 4 all

przez mundzia 10 sie 2007, 12:31
U mnie pierwszą wkrętką był zawał-nawet nie wiecie jakie było moje zdziwienie gdy przyjechało pogotowie i powiedzieli mi że nic mi nie dolega :? "Ja tu umieram a oni odjezdzają" :shock: Do dziś jak wspomne to śmieje sie z siebie :D
Ostatnio edytowano 10 sie 2007, 13:34 przez mundzia, łącznie edytowano 1 raz

przez .Tomek 10 sie 2007, 12:41
Ja kiedyś myślałem że mam jakiegoś guza mózgu. Było to spowodowane moimi dosyć częstymi bólami głowy i dodatkowo jakby "zaćmieniami" (kiedy bolała mnie głowa to mi się mroczki przed oczami robiły)
Ostatnio edytowano 10 sie 2007, 13:21 przez .Tomek, łącznie edytowano 1 raz
ExModerator

przez Adiczek 10 sie 2007, 13:19
Wow właśnie wrocilem od lekarki zgadnijcie co powiedziala na moje bole kosci zapytala sie czy cos cwiczylem mowilem ze chodzilem przez tydzien na silownie co dzien wiec oki to z tego, na pluca stwierdzila ze wszystko okej choc mam kregoslup ciut skrzywiony i nie powinienem za bardzo sie obciazac, dostosowac wysilek do ciala np rower pozniej basen itp a na bol odpowiedziala ze sa to nerwobole dusznosci pewnie z emocji :D uspokoiła mnie ale cholera skad wie ze to nie np rak pluc czy chloniak?? na koniec poprosilem o skierowanie na morfologie wiec czekam do poniedzialku :) jestem dobrej mysli i humor mi sie poprawil choc i tak mam bole :P
PzDr 4 all

Panicznie boje sie SM

przez Andzia 15 sie 2007, 18:08
Witam, odkad pierwszy raz slyszalam o tej chorobie, panicznie sie jej boje. Zawsze, od dziecka mialam sklonnosci hipochondryczne, ale tak zle jeszcze nigdy ze mna nie bylo.
Odkad zaczela sie moja nerwica, najpierw calkiem niewinnie, zmecznie, dziwne uczucie w glowie, bol w okolicach serca, zaczelam sie obawiac, ze dopadla mnie SM, poniewaz jeszcze nie wiedzialam, ze to nerwica. Jak mnie pewnego dnia oko zapieklo to byl koniec, zaczelam sobie ta chorobe obsesyjnie wmawiac, zupelnie nieracjonalnie. i wtedy sie zaczelo na dobre, ataki paniki, nogi albo ciezkie albo jak z waty, uczucie jakbym miala obca reke przyszyta, wewnetrzne drzenie itd. Moja lekarka twierdzi, ze to raczej nie mozliwe i mowi ze mam ciezka nerwice wegetatywno-hipochondryczna, ale ja juz sama nie wiem. Nie potrafie o niczym innym myslec. Rano zawsze sprawdzam, czy sie ruszam, czy widze. Wydaje mi sie, ze mam takie dziwne uczucie w prawej rece, jakby byla z plasteliny i juz panika, kolotanie serca.
Mama mi zalatwila pobyt w szpitalu i calkowita diagnostyke neurologiczna, zebym miala czarno na bialym ze nic mi nie jest, ale ja sie strasznie boje, ze sie okaze ze jednak to mam. Ale chyba w koncu musze to zrobic, tak nie moge dalej zyc, co byscie zrobili na moim miescu?
Pozdrawiam

przez duskfall 16 sie 2007, 00:27
Nie masz sie czego martwic! Sam sie o to balem, straszliwie. To bylo dosc dawno, napadaly mnie dziwne skurcze miesni, ktore jak sie okazalo byly tezyczka. W kazdym razie praktycznie kazdy objaw sie pokrywal, a nawet dochodzilo pare. Momentami sobie myslalem, jaki ten swiat niesprawiedliwy, a w gruncie rzeczy, to nic mi nie bylo poza ta tezyczka. Czesc objawow sobie uroilem, przykladowo swedzenie calego dziala. Zapewniam, choc nie powinienem, ze SM to nie jest Twoj problem.

Pozdrawiam

przez mk_kulis 16 sie 2007, 00:34
dokladnie tak, dretwienia swedzsenia mrówki itd rozne gady :D to nie jest sm nerwica robi z nas oszolomów ...ale trzeba znia walczyc bo jak sie poddamy to kiszka bedzie....ja uciekam od tych spraw w plener i powiem Ci ze zaj....pomaga
:D
walka ! nie można sie poddac....to ciezkie:(

przez From_NewYork 09 wrz 2007, 10:05
Ja juz mialem Aids,Raka,Guza mózgu,Myslalem ze zmieniam sie w homoseklaliste chodz nim nie jestem,a teraz Shizofrenia
Szlachetne zdrowie nikt sie nie dowie jako smakujesz aż sie zepsujesz

Sortuj wg