Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez mel89 29 sty 2011, 01:05
Zetvi, dziękuję. Asi też dziękuję :) Ja wiem, że w piersiach jest dużo różnych guzków,ja zwykle mam przed okresem boleśnie powiększone przy pachach, ale to mija. Ale ten jest większy i pojawił się przy mostku i jest jakby bliżej skóry (choć sięga tak głęboko jak reszta) i bardziej taki.. ja wiem, ruchliwy ? Szczerze mówiąc wyczułam go na leżąco, jak wstałam to go nie czułam, ale tak sobie macałam i dusiłam parę dni, że teraz jest wyczuwalny jak stoję.

Moja rodzicielka też mnie opitoliła przez skypa za macanie. Mój chłopina juz nawet nie chce w tym uczestniczyć, choć go jeszcze czasem zmuszę żeby mi łapę na cycku położył i zmacał :smile: . Ja też wiem, że już tam niczego nowego nie wymacam, a co gorsza, mogę tylko pogorszyć. Nie chcę też, żeby się ciągnęło miesiącami jak z tą szyjką - chcę jutro pójść do mojego gine i ubłagać go żeby mi usg zrobił (nawet nie wiem czy dysponuje takim sprzętem) albo zapisał gdzieś, gdzie mają. Swoją drogą - pewnie się facet zdziwi - przyjdę z wynikami wycinków szyjki z podejrzeniem hpv i CIN1 a będę o cyckach nawijać :smile:

Jeszcze raz dziękuję, ostatnie dwa dni były koszmarem, nawet nie miałam z kim się podzielić tym wszystkim bo forum nie działało :(
Trochę mi lepiej, jutro Wam zdam relację co i jak.

http://www.rakpiersi.pl/publication,id,28.html- tu nawet nie biorą pod uwagę kobiet <30..

przez mel89 29 sty 2011, 01:12
Asia, co do tego "mięsaka", znalazłam takie info: "Szacuje się, że ok. 1% wszystkich nowotworów złośliwych stanowią mięsaki.Mięsaki u ludzi występują znacznie rzadziej niż raki." I jeszcze że bardzo szybko rosną. Aleś sobie wybrała :smile: Słuchaj, ile ludzi w swoim wieku znasz z r ? Bo ja ani jednej. To co dopiero z mięsakiem jakimś. Nie masz mięsaka, piszesz, że od 2,5 miesięcy z guzkiem się nic nie dzieje, nie rośnie. Ja też miałam guzka na żuchwie, mój był bolący, myślałam że to ślinianka powiększona, no ale samo przeszło..

Aha, mam jeszcze pytanie. Bo miałam już dwa razy taką kuleczkę bolesną przy uchu i za każdym razem znikała, a teraz mam taką mniejszą, tylko że już nie boli i jest twarda - czy to pozapalne ?

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez spinoza1988 29 sty 2011, 01:43
Mel może nam tutaj przesyłać swoje zdjęcia, a postaramy się jej pomóc, uspokoić. Jeśli Cię denerwujemy to nie czytaj.

Przepraszam że się nie umiem bawić w zawracanie kijem Wisły ;(
ok nie będę Wam psuł radochy w tworzeniu pseudoproblemów. wybaczcie że nikogo nie pocieszyłem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez perla86 29 sty 2011, 01:49
zetvi a powiedz co to moga byc za kropeczki czerwone mam na rekach powyzej lokcia taki tryz wieksze i drobniutkie i te drobne jak przejade palcem mocniej znikaja i sa zpowrotem a te wieksze to nic sa tak samo boje sie ze to wybroczyny i to bial :(

przez joakar4 29 sty 2011, 02:25
Ewelina gg mi nie działa:( A czy Byłaś u tego lekarza?

Mel prawdopodobnie węzeł Ci zwłókniał, nic strasznego. Pewnie taki zostanie. Nie znam nikogo z nowotworem w moim wieku, a już tym bardziej z mięsakiem. Ale to głównie choroba młodych ludzi. Chociaż nie, podobno chłopak z którym mieszkałam na pierwszym roku miał podejrzenie raka jelita (ale to były jakieś plotki, ten rak dot. głównie starszych:() Ale z rakiem piersi to już w ogóle, żadnej młodej osoby nie znam. A wiesz, że mężczyźni też mogą mieć raka piersi?
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez zetVi 29 sty 2011, 10:52
perla, ja mam od uciskania łokcia (jak korzystam z aparatu do obrazowania to odruchowo czasem podpieram się ręka o blacik, to samo z komputerem, jedną rękę zawsze mam na biurku) takie małe kropki, żywo-czerwone, zlewające się w większe plamki -jak nacisnę albo rozciągnę.. znikają. Zauważyłam też, że takie brzydkie łokcie mam, jak do pracy ubieram sweterki... i to są malutkie wybroczynki od ucisku tego miejsca. Normalne! Nic groźnego! Nie ma tu mowy o białaczce. Musiałaby być to białaczka objawiająca się tylko siniakami i wybroczynami a ja o takiej jak żyję nie słyszałam. A żyję już ładnych parę lat. :)

joakar, mówiłam Ci, to nie może być nic - czego być tam nie powinno, ani nic podejrzanie zmienionego. To może urosnąć! Ale wiesz od czego? Wiesz kiedy? Wtedy i tylko wtedy, kiedy będziesz to macała. Ja mam swoje podejrzenia, że jest to chrząstka (obszar biały na ultrasonografii) i zero nawet najmniejszych wahań, by mógł to być jakikolwiek mięsak. Mięsaki mają to do siebie, że rosną, rosną i rosną, przy czym są bardzo "brzydkie" i na przysłowiowe oko i na obrazie USG. Na obrazie USG ZWŁASZCZA. :)

mel, tak. Pozapalny - zwłókniały a więc w takiej postaci już pozostanie i "ani drgnie". :) Najwięcej pozapalnych węzłów, nawet do 18mm mamy właśnie za uszami, w okolicy żuchwy i jej kątów, w okolicy szyi w górnych jej częściach. Te węzły to często pamiątki na całe życie.

przez joakar4 29 sty 2011, 12:58
zetVi dzięki. Już tego nie macam dość długo - zawsze coś nowego sobie znajdę. :smile: Ale ta kulka to mnie najbardziej martwi.

No, ale teraz to mam prawdziwy powód do zmartwień. Całą noc miałam gorączkę, dzisiaj od rana stan podgorączkowy i kaszel. Boli mnie cała klatka piersiowa i chyba każdy mięsień i kość. Cała jestem w wybroczynach. I ten mój węzeł cholerny już był taki malutki (przedwczoraj go sprawdziłam i trudno było go wyczuć) a dzisiaj znowu duży się zrobił. A w środę mam egzamin i powinnam się uczyć, ale dzisiaj chyba nie ma na to szans. Mam nadzieję, że do jutra będzie trochę lepiej. :(

przez perla86 29 sty 2011, 16:40
zetvi wydaje mi sie ze nanodze na udzie mam trzy kropeczki to sa takie jakby od ukłucia on igły cholera wie:( boje sie ze przez to bial objaw bo i stawy bola mnie codziennie:( chociaz juz robilam morfo jakmnie nogi bolaly i jak od czasu do czasu sie siniak robil :(i byla dobra coto moze byc na ulotce gdzie biore leki pisze ze cos moze wyjsc ale po ponad 2 tygodnich brania by moglo.
Powiedz czy krwinki biale sie moga zmieniac bo za kazdym razem mialam inaczej kurka ale najlepsze to ze coraz wiecej w sierpniu koncem mialam 8.9 norma ale wczesniej 6.08 echh

Asia nie bylambo musze zmieniac przez miasto lekarza

przez olinelka 29 sty 2011, 17:04
Cześć dziweczynki.
Najpierw problem z forum, potem problem z czasem i chciałam zapytać co słychać ale już poczytałam i już wszystko wiem. Wszystko po staremu tylko nowe problemy :smile:
Ewelinka,nie martw się, nie jesteś chora na biał., bo przy biał., ma się białych krwinek dużo, dużo powyżej niż Ty miałaś.Będzie ok. Jak idzie Twoje leczenie?
Melusia, moja bratowa też miała ostatnio problem z piersią i okazało się,że to kanalik poszerzony, więc nie bój się! I nie czytaj internetu! :nono:
daj znać co lekarz powiedział. Ale na pewno będzie ok. Zobaczysz. Poza tym masz zdolności plastyczne. Mogłabyś wykonywać ilustracje do encyklopedii medycznej :mrgreen:
Asia, jakąś infekcję paskudną złapałaś, teraz wszyscy dookoła chorzy, dawaj znać jak się czujesz.
oczywiście jak się lepiej poczujesz :D
A ja sie martwie źrenicami. Bo jakieś 15 lat temu zauważyłam , że lewa jest trche większa. Neurolog stwierdził, że nie ma powodow do niepokoju( a miałam wykonywany tylko rtg głowy i dno oka). No i zapomniałam o tych źrenicach. A teraz sobie przypomniałam.... No i się wpatruję kilka razy dziennie i chłopowi każę i przy sztucznym świetle widać , ze mam lewą trochę większą, a przy dziennym świetle nie widac różnicy. Nie chcę grzebać na zakazanych bo sie pogrążę..Nie wiem co to , czy to taka uroda czy mam coś w głowie :why: :why: :why: Martwię się jak cholera. :why: :zonk:
Poza tym mojemu chłopowi zrobiło się jakieś zgrubienie na kości przedramienia i od wczoraj chodzić nie może :zonk: , bo go tak biodro boli i jutro go siłą zawiozę na ostry dyżur ortopedyczny, bo dałam mu czas do jutra.Dziś za cholerę nie chce nigdzie leżć. Moja malutka ma powiększonych węzełków od cholery na szyi ale przeziębiona była i dwa tygodnie temu wyzdrowiała ale węzełki jeszcze są więc zaczynam sie denerwować :zonk: A starsza polazła na łyżwy i siedzę i się denerwuję żeby nie upadła i w głowę sięnie rąbneła bo wiadomo czym to grozi :zonk: Przy wszystkich powyższych przypadkach mam straszne, czarne wizje :why: :why: :why:

przez olinelka 29 sty 2011, 17:12
AAA no i chciałam Was poprosić, żebyście mi dały swoje gg na pw bo tak się wystraszyłam ostatnio,że już nigdy forum nie będzie , że awaria taka straszna i w ogóle i że z Wami już nie pogadam i tak się wystraszyłam , że wydzwaniałam co chwilę do małża jak go nie było w domu i mu kazałam przysiąc, że wrócicie razem z tym forum i na nic się zdawały jego tłumaczenia , że to tylko chwilowe i zaraz będzie działać bo ja mu tak trułam i trułam, że w końcu powiedział,że już wolał jak kazałam się macać co chwilę a nie mu truję :mrgreen:
No i w ogóle się straaasznie stęskniłam za Wami i Was pozdrawiam i buziaki przesyłam :papa: :D

przez joakar4 29 sty 2011, 18:05
Aneta Ja też za Tobą tęskniłam i za Wami wszystkimi tutaj :smile:
Nie martw się tymi źrenicami, tutaj kilka osób ma tak samo. A skoro badanie dna oka i rtg nic nie wykazało to na pewno taka twoja uroda po prostu.
Węzły u Twojej córki mogą się długo utrzymywać, nawet do kilku miesięcy po infekcji. Zobacz ile my je mamy. A męża to zmuś żeby poszedł z tym do lekarza. :smile:
Moje gg jest w moim profilu. Ale do wtorku na nim nie siedzę, bo mam awarię i dopiero we wtorek kolega mi to naprawi bo ja nie umiem. Chyba znowu jakiś sterownik usunęłam. :x

Już mi trochę lepiej, temperatura spadła, tylko kaszel się nasilił i boli mnie cała klatka piersiowa jak kaszlę. Czuję, że to zapalenie oskrzeli. :mrgreen:
Byłam w piątek u psychiatry. Miałam pójść umówić się na luty, a Pani dr przyjęła mnie od razu. :smile: Bardzo miła kobieta, wysłuchała mnie - wizyta trwała jakieś 50min. I mam nerwice lękową z kancerofobią. Powiedziała, że to częsta przypadłość ostatnio. Ale moja nie jest zbyt silna i nie potrzebuje leków. I mam się u nich w ośrodku zapisać na psychoterapię, ale na razie tego nie zrobiłam, bo nie znam planu na nowy semestr.

przez maksinek 29 sty 2011, 18:12
hej ja mam przepisane leki anafranil mam nn.mam w koncu to schizo czy nie????????????
maksinek

przez Anna Maria 29 sty 2011, 18:47
To nie leki powodują u mnie biegunki-to nerwica :silence:
Anna Maria

przez joakar4 29 sty 2011, 18:48
maksinek nie masz schizofrenii!!! Zapewniam Cię!!!:P

Sortuj wg