Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez sowaa 28 sty 2011, 20:49
Czy zauważyliście u siebie jakieś hmm etapy-tzn przez pewien okres bardzo często widzicie objawu jakiejs choroby, a po jakimś czasie na np 3 tyg nic nie doskwiera znów idzie to w przeciwnym kierunku czyli zupełnej ignorancji oznak faktycznych dolegliwości?

przez joakar4 28 sty 2011, 21:01
Mel na pewno nie masz raka piersi. Nikt w rodzinie nie chorował, więc masz mniejsze prawdopodobieństwo i do tego młody wiek. Więc na pewno nie jesteś na to chora. Nie martw się. Pewnie jakiś mięsień albo gruczoł czujesz. Nie macaj tego, bo jak jutro gin zobaczy że masz czerwone i obrzęk to tylko się na Ciebie wydrze. I będzie Ci wstyd. :smile:

sowaa Ja mam tak teraz. Jak przejrzysz poprzednie posty to zobaczysz, że "miałam" ziarnicę, białaczkę, toczeń, raka nosogardła i ostatnio mięsaka. A teraz mam w dupie moje guzki, wczoraj wyczułam taki bolesny guzek na głowie miedzy włosami. I mam go gdzieś. Ogólnie od tygodnia jest mi zdecydowanie lepiej. Mam nadzieję, że to się utrzyma. :D
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez sowaa 28 sty 2011, 21:07
No właśnie u mnie podobnie. Ja ogólnie bardzo długo byłam w ciąży. Wydawałam mase pieniędzy na testy, chodziłam po różnych ginekologach, usg, badania, jeden nawet tak się przejął tym że faktycznie moge być w ciąży- mimo że nic nie było czuć i widać że zaproponował ciąże poza maciczną. Okres moich ciąż wypadał na czas zupełnej abstynencji seksualnej. Ale co sie później pojawiło, czas totalnej ignorancji, mianowicie, skaleczyłam sobie nogę, olałam to i potem wylądowałam na pogotowiu bo miałam zakażenie. Tak długo niedbale chodziłam z dość pokaźną raną, że rana przybrała kolor zgnilizny -zielonkawy i ohydna ropa była w tej ranie. I wtedy mi to nie przeszkadzało, ba uważałam nawet że samo przejdzie. Ja tez wierze zawsze że to się utrzyma, ale wystarczy coś, taki pyk no i uruchamia się lawina chorób, lekarzy, leków, badań etc

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zetVi 28 sty 2011, 21:31
mel, biorąc pod uwagę Twój wiek, to, że chorujesz na nerwicę, to, że ogólne wyniki są w porządku i to, że masz skłonności do szukania nowotworu.. prawdopodobieństwo, że tam umiejscowił się rak jest wybitnie, skrajnie niewielkie. .
Oczywiście warto pokazać to lekarzowi - nie zaszkodzi. Niech wybada, czy nie jest to węzeł chłonny. Sama nie dojdziesz do tego czym to jest - i nie czytaj po forach tych złotych rad dot. twardości czy miękkości zmian, są głupie. Żadnym macaniem nie zdołasz określić czy jest to złe, bardziej złe czy dobre i normalne. :-) Od tego jest USG, biopsje etc. Mnie się jednak osobiście wydaje, że to cecha anatomiczna, np. mięsień - spójrz - obrazek po prawej, numer 12.

http://bat-smg.wikipedia.org/wiki/Ronka

Człowiek symetryczny nigdy nie jest - a co ciekawe, najmniej symetryczne są piersi i właśnie pachy (te dołki...).... ja nie sądzę, żeby było to cokolwiek poważniejszego.

przez mel89 28 sty 2011, 21:56
Zetvi, ale ja się nie boję już tego pod pachą, bo mi się wydaje że to mięsień, ale guzka na lewej piersi jakieś 3-4 cm od sutka na godzinie 10, od strony mostka. i to ten guzek opisywałam.. Cały czas ratuję się myślą że to byłoby wybitnie niefortunne - ze względu na wiek, nerwicę i brak obciążenia genetycznego... ale boję się, bo bałam się r szyjki i co - wyszło że coś tam nie halo, dysplazja, podejrzenie hpv, dlatego teraz boję się że to r piersi i że znów się sprawdzi i będzie niedobrze :why:

przez perla86 28 sty 2011, 22:07
melusia to napewno nie guzek jak ja schudlam choc troche to tez mi cos wyszlo z piersi wystraszylam sie poszlam na usg i sam radiolog sie pytal mnie czy czasem nie schudlam ostatnio bo tkanka tluszczowa sie zrobila bedzie dobrze :)

przez mel89 28 sty 2011, 22:24
Asia, miejsce nie jest czerwone, bałam się trochę że będzie siniak od tego wciskania palców wgłąb :shock: ale nic nie ma, trochę tylko obrzęknięte jest to miejsce, ale nie widać, raczej czuć. Poza tym okres mi się zaczął dzisiaj i boję się, że ten guzek nie zniknie i nie będę mogła powiedzieć czy nie zniknął przez to macanie czy przez to że jest niedobry :why:

Wiem, nie jest to normalne... ale ciężko to opisać w słowach dlatego narysowałam i opisałam.
http://img109.imageshack.us/img109/9382/guzek.jpg

przez mel89 28 sty 2011, 22:29
Ewelina, ale to tkanka tak się uformowała??? Zwariuję do jutra :zonk: Ale to moje jest wyczuwalne tuż pod skórą i sięga tak wgłąb..

przez Kn24 28 sty 2011, 23:18
zetVi i inni dzieki za wsparcie:):) tak badania krwi mam idealne ;) od dluzszego czasu juz OB i CRP tez caly czas w porzadku:):) wiec moze faktycznie musze myslec tylko o tej tarczycy:):) a badania krwi robie tak co 3 miesiace i wyniki sa naprawde dobre:)
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez spinoza1988 28 sty 2011, 23:36
@mel a myślisz że co Ci tutaj powiedzą :D
guzek to guzek. skoro jest wyczuwalny, to faktycznie jest :P
jak ma Cię ktoś zdiagnozować przez forum i rysunek w paincie czy to rak, czy może jakaś zwykła cysta :P
ludzie, ogar...

przez perla86 28 sty 2011, 23:40
takie coś powstałopo schudnięciu wystarczyło nie dużo:)

przez mel89 28 sty 2011, 23:40
Tonący brzytwy się chwyta.

przez zetVi 29 sty 2011, 00:03
Kn24, przy dobrym OB i CRP -- diagnostykę tocznia możesz sobie z pewnością odpuścić- tylko pamiętaj badać co jakiś czas TSH.. to w sumie jedyne badanie, które musisz wykonywać w ramach kontroli. Od czasu do czasu USG tarczycy też nie zaszkodzi :-)

mel, skopiowałam sobie Twój opis na dysk (świetny jest! Jest b. dokładny) i za chwilę poddam go głębszej analizie - bo mam gdzieś tutaj taką ciekawą książeczkę i muszę poszukać, "co każda kobieta o piersiach wiedzieć powinna" tam są obrazki - bardzo dokładne z resztą, takie tablice z anatomią piersi i tam też tak ładnie opisano sytuacje, kiedy do gabinetu lekarskiego zgłaszają się przestraszone, młode pacjentki, które wyczuły "guzki" w piersi i w 90% okazuje się, że są to zgrubienia tkanki gruczołowej albo zatkanie przewodu ml. Zauważ, że w całych piersiach jest mnóstwo malutkich "kuleczek".. czasem jedna taka może się powiększyć. Młode osoby przychodzą właśnie z takim problemem. Ewentualnie - ale to też rzadko - z torbielą. I tak w istocie jest, bo wszelkie choroby piersi dotyczą osób starszych. Przypadki raka sutka, piersi i tym podobne u młodych ludzi są rzadkie - i tu znowu kłania się to o czym czasem wspominam, że hipochondrycy lubią właśnie takie rzadkości. :-) Znowu muszę to powiedzieć, że uznałabym to za cud nadprzyrodzony, gdyby udało Ci się bezbłędnie zdiagnozować raka piersi i to w tak młodym wieku. Mogłabyś z powodzeniem wystąpić u Ewy Drzyzgi. :) I jeszcze jedno: nie dotykaj, nie macaj. Moja śp. prababcia mówiła, że nie wolno dusić się po cyt. "cyckach" ani uderzać w nie, ani narażać na nic - bo to "niezdrowe". Zawsze się z tego śmiałam dzisiaj jednak wiem o co mogło chodzić. To b. wrażliwe miejsca. Jak będziesz tam dusiła, doprowadzisz to konkretne miejsce do obrzęku - zrobi się czerwone, bolesne i jeszcze sobie wkręcisz, że "zapadnięte" albo broń Boże zaognione - i wtedy to dopiero będzie problem. :)

przez joakar4 29 sty 2011, 00:21
Nie chcę zapeszyć, ale forum w końcu sprawnie działa. :smile:

Mel na pewno nie masz raka piersi, ja tez tam mam pełno guzków i zgrubień. I o dziwo jakoś mnie to nie martwi. Bardzo ładny rysunek. Jak jutro pójdziesz do lekarza, to koniecznie napisz nam co powiedział. :smile:

zetVi Wiem, że jestem już nudna z tymi moimi "mięsakami", ale skoro ten mój guzek na żuchwie od ok. 2,5 m-ca nie urósł ( a jeśli tak to minimalnie i nie wyczułam) to czy to może być rak? Jak oglądałam sobie te mięsaki w necie to są potężne guzy i widać je gołym okiem, a mojego nie. Ale przecież kiedyś może urosnąć. :bezradny:

spinoza1988 Czy jesteś hipochondrykiem? Jeśli nie, to nie wiesz, że my wszędzie wyczuwamy guzy. A większości przypadków to są po prostu mięśnie, tkanki, ścięgna. Mel może nam tutaj przesyłać swoje zdjęcia, a postaramy się jej pomóc, uspokoić. Jeśli Cię denerwujemy to nie czytaj.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

Sortuj wg