Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez sunset 19 sty 2011, 22:34
to wszystko typowe objawy nerwicy, wszystko to miałam. W nocy, zimą okno otwierałam i siedziałam w nim, bo miałam wrażenie, że się duszę i umieram. Z czasem to przeszło.
sunset

przez perla86 19 sty 2011, 22:44
tylko ja przed braniem lekow nie mialam tak czesto i dlatego sie martwie a jak tu sie polozyc jak zle wtedy bo wrazenie ze sie dusisz mi co trzy dni sie tak dziejea nie probowalas tego odchrzakiwac??

przez sunset 19 sty 2011, 22:47
perla86, oczywiście, że próbowałam, ale nic to nie dawało.
sunset

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez perla86 19 sty 2011, 22:48
poslalam ci cos napriva

przez zetVi 19 sty 2011, 23:02
sunset i tak trzymać. :D Z tego, co tu czytam nie sądzę, ba, jestem pewna, że nie dolega Ci żadna z chorób neurologicznych - daję 98%, że nie jest to guz ani tętniak tętnic. Mi to wygląda na typowe, napięciowe bóle głowy - przewlekłe, bo zwracasz na nie uwagę. Kiedyś już tu pisałam, że gdyby ode mnie zależało, gdybym była lek. neurologiem - nie wysłałabym Cię na żadne badanie obrazowe mózgu. :P Bo nie widzę podstaw.

tak sobie myślę właśnie.. że lekarze o różnych specjalizacjach i zwłaszcza neurolodzy - mogą mieć poważne dylematy, kiedy to do gabinetu zgłasza się osoba znerwicowana i wystraszona. Każdy neurolog wie - jakich symptomów, objawów potrzeba, by była potrzeba dalszej diagnostyki. Ale pacjent tego nie wie. Pacjent uważa, że skoro głowa boli, to z marszu trzeba wykonać przynajmniej Rezonans. Odmowa neurologa może skończyć się tym, że taki pacjent zatraci zaufanie do fachowców a swoje lęki będzie nadal pogłębiać. Dlatego TRZEBA wiedzieć, czego w wywiadzie potrzeba, by konieczne było dalsze "szukanie". W przypadku bólu głowy liczy się przede wszystkim to od kiedy występują (jeśli są "nagłe" i wcześniej nie występowały to trzeba "działać") i dopiero w dalszych punktach wywiadu "patrzy się" na intensywność bólu. Bóle przewlekłe - nawracające bez dodatkowych objawów jak chociażby oponowych czy nieprawidłowych odruchów - charakterystycznie umiejscowione, ze zmienną lokalizacją (jak w przypadku nerwobóli) nie muszą być dalej diagnozowane. Neurolodzy klasyfikują je jako napięciowe, ewentualnie przewlekłe migreny a czasem jako bóle "mieszane".

perla86, NIC NIE PRÓBUJ odkaszlnąć, bo jedynie podrażnisz sobie gardło! ja również znam to uczucie. Jak mówiłam, mam refluks, zgagę i tym podobne problemy - i to o czym mówisz znam świetnie. To jest moim problemem od wielu lat. Czasem dochodzi do tego nawet zarzucanie treści do góry i dość silny ból w okolicy "serca" - ale jakoś nigdy nie wpadłabym na to, że to może być nowotwór. Nabawiłam się takiego stanu dość intensywnie przeżywając sytuacje stresowe, także wiem o czym mówię.

przez sunset 19 sty 2011, 23:11
zetVi, złota kobieta z Ciebie :) dobrze, że tutaj jesteś :) z każdą minutą łeb zaczyna boleć coraz bardziej i katar się pogłębia :/
sunset

przez perla86 19 sty 2011, 23:13
zetvi ja zgage to mam sporadycznie bo ja odchrzakne to nieraz tak jakby flegma sie odrywala ja tak nie czuje zarzucania pokarmu znowu najgorzej sie lezy

przez joakar4 20 sty 2011, 14:14
Cześć Dziewczyny. :smile:
Jeden dzień mnie nie było, a tu tyle się dzieje.
U mnie ok, mamy jeszcze gości do jutra więc mam ograniczony dostęp do neta. Jakoś wczoraj przetrwałam, a dzisiaj to jakoś tak spokojnie. Jeszcze jedziemy zamek krzyżacki zwiedzać. :smile:
zetVi czyli jak radiolog przejeżdża tą sondą w okolicy ucha i tej żuchwy to zobaczyłby mięsaka nawet gdyby dokładnie po nim nie przejechał?
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez olinelka 20 sty 2011, 16:02
Macam sie po węzłach:( i spociłam się znowu w nocy :why: Znowu zaczełam się martwić węzłami. Tłumaczę sobie, że onkolog stwierdziła, ze to pozapalne a hematolog powiedział, że nie mam bial. chło, ani ziar. . Ale przypomniałam sobie opisy moich węzłów i te wszystkie badania jakie musiałam przejść i to jak internistka powiedziała , zebym poszła sobie do onkologa :why: Kurde, wszystko mi się przypomniało. :why: A myślałam , że już o tym zapomniałam i nie wroci :why:

[Dodane po edycji:]

Ale przecież morfo miałam ok....

i
hematolog powiedział, żebym zapomniała....

ale i tak sobie przypomniałam... :(

przez joakar4 20 sty 2011, 16:51
Aneta internista Ci powiedział, żebyś poszła do onkologa i byłaś i nic nie stwierdził. I
hematolog też i radiolodzy. Więc nic z tymi węzłami nie masz. Nie martw się.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez zetVi 20 sty 2011, 18:33
joakar, ta okolica po prostu wchodzi w zakres USG szyi - to miejsce jest oglądane ze względu na węzły chłonne kątów żuchwy i ślinianki. Gdyby był tam mięsak, czy cokolwiek innego - byłoby to BARDZO widoczne, (dlatego wspominałam o echostrukturach etc.) Nawet najmniejsze torbiele - choćby i mające 2mm są widoczne w badaniu USG. To, co dopiero mięsak! :D USG jest badaniem dość dokładnym. Jeśli o szyję chodzi - nie ma lepszej metody diagnostyki na przysłowiowy "początek" niż USG. Daję swoją rękę uciąć za radiologów, gdyż wiem, że nawet radiolog pracujący na słabym sprzęcie - takie rzeczy widzi.

olinelka, :D Ty jesteś niemożliwa. :D być może źle zrobiłam mówiąc o węzłach - bo niepotrzebnie nawinęła się następna choroba. Masz na myśli chłoniaka hodgkina? Węzły przy tej chorobie - "ziarnicze" również są rozpoznawalne i bardzo różnią się od węzłów odczynowych. Radiolog takie węzły określa jako nieprawidłowe na podstawie kształtu, wielkości i tego jak prezentuje się na tle (echo). Są pewne cechy węzła podejrzanego - i jeśli takich u Ciebie nie stwierdzono, to choćby Twój węzeł miał 30mm - nie jest to początkiem chłoniaka. Ani żadnej innej choroby rozrostowej. OB jakie było? Morfologia w porządku - widzę, że konsultacja z lekarzem onkologiem również.. nie masz powodów do zmartwień. Widzę, że nawet
hematolog już był. Jak duże miałaś te węzły? Musisz wiedzieć, że każde macanie węzła powoduje jego obrzęk. NIE DOTYKAJ WĘZŁÓW!!!

przez perla86 20 sty 2011, 20:12
zetvi a co to znaczy jak jest troche śluzu w kale tzn zalatwilam siepierw normalnie apotem po jakims czasie nagle mnie wzielo i mialam papkowaty i chyba troche sluzu bylo takmi sie wydaje :(
Anetka napewno nic ci nie jest:)

przy wycieraniu troszku jkabym widziala sama nie wiem bo to byłluzny wiec ciezkomi powiedziec

i czemu po normalnym wyproznieniu nagle mnie tak wzielomartwie sie tym :(

przez olinelka 20 sty 2011, 20:30
zetVi moje dwa prawe podżuchwowe węzły obydwa mają całkowicie zatarte wnęki, w obydwu są obszary prawie bezechowe, jeden miał(bo to był listopad więc nie wiem jaki rozmiar maja teraz) 24mm a drugi 19mm. Były owalne.Reszta węzłów na szyjnych były niskoechogeniczne o bardzo wąskiej wnęce. A w tych bezechowych coś tam, że naczyń patologicznych brak. Obszary prawie bezechowe zostały opisane przez radiologa jako"raczej pozapalne zmiany martwicze niż ogniska meta do węzłów chłonnych-różnicowanie pewne w BACC" co też wykonałam prywatnie u p. dr.radiologa.Acha i jeszcze we wnioskach radiolog napisał, że :odczynowy obrzęk węzłów chłonnych bez patologicznych naczyń. Wynik BACC to- komórek nieprawidłowych nie stwierdzono, obraz odczynowego zapalenia węzłów chłonnych czy cos takiego bo nie chcę wyciągac teraz tych badań i opisywać dokładnie słowo w słowo. Potem p. doktor onkolog powiedziała, że nie ma potrzeby wycinania węzła do badania , bo to pewnie pozapalne takie wezły mam i tyle. Za 2 dni konsultacja z hematologiem i też powiedzioał, ze węzła pobierać nie będzie. Ale przyznaj sama zetVi , że jednak niepokojący jest obraz tych węzłów. Szczególnie te obszary bezechowe i zatarte wnęki.Chociaż hematolog powiedział, ze te obszary i wneki to po stanach zapalnych takie pewnie się zrobiły, bo miałam długotrwały problem z zębami po tej stronie. Teraz wyleczone ale po tej stronie tez mam kieszeń dziąsłową. OB najpierw 17, potem po tygodniu 12
Ewelinka moje dziecko jak miało śluż w kupce to wyszły bakterie w posiewie, dostała antybiotyk i jest ok. Dlatego Ci mówiłam , żebyś sobie posiew kupy zrobiła.
Asia co u CIebie?

przez perla86 20 sty 2011, 20:34
Anetka ale wiesz ja nie jestem pewna bo wiem ze przy IBS tez takie cos wystepuje i przy normalnym zalatwieniu nie zauwazylam zoabczymy nastepnym razem tylko jak wiesz ja mam dotego bole brzucha gazy wzdecia itp

Sortuj wg