Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez zetVi 18 sty 2011, 13:12
perla, moim zdaniem w tym przypadku nie warto iść do lekarza. Nie warto - bo jak się domyslam, podstawowe badania masz prawidłowe a Twój profil psychologiczny (hipochondria, nerwica) wskazuje na somatyzację po prostu. Cóz z tego, że wykonasz kolejne niekoniecznie mało inwazyjne badania (jak choćby gastro)- i uspokoisz się, skoro takie uspokojenie zbyt długo trwać nie będzie. Czyż nie lepiej powalczyć z samym sobą i spróbować rozwiązać ten problem pokonując lęk? Jestem niemalże przekonana, że Twój problem wynika z głowy. Nie mówiłabym tak, gdybyś zgłaszała np. krew/śluz/tłuszcz w stolcu, krwiste, fusowate wymioty, czy bóle opasujące. Mówię tak, bo zgłaszasz biegunki, bóle spastyczne, zgagę - a więc wszystko to, co nie kwalifikuje się do poważnych objawów wartych dalszej diagnostyki a już na pewno tak dogłębnej diagnostyki, żeby wykonywać gastroskopie czy kolonoskopię czy co tam jeszcze.

przez perla86 18 sty 2011, 13:20
zetvi hmm ale ja n iemam problemow tylko z tym brzuchem jak wiesz mnie normalnie teznogibola nie rece czytalas juz chyba kiedys mojeposty ale ja chce jesc bobede jadla mniej to schudne a jesli chodzi o badania gastrologicznych wogole nie mialam ostatnia morfologie mialam koncem sierpnia wiesz co mnie zaniepokoilo najabrdziej w morfologii. W marcu jak robilammorfo na pogotowiu to mialam bialych krwinek 4 z czym w kwietniu 6 z czyms a sierpniu 8 z czym w normie ale czemu tak szlo w gore :( ja biore lek parogen od soboty poprzedniej ale bralam tak 3 dni polowke potemprzez 6 cwiartke i teraz 2 dzien polowke ale poki co nie dziala :(

[Dodane po edycji:]

a co to te bóle opasująće??

a jeśli chodzi o stolce to ja tak sie nieprzygladneczy matluszcz czy nieja nawet niewiem jakby to wygladaloserio

naczytalam sie duzo o trzustce i duzopasuje :( :why:

zetvi mnie prawie codziennie boli tylko z roznym nasileniem

przez olinelka 18 sty 2011, 15:14
Ewelinka, to na pewno nerwica.
Asia jak u Ciebie? Trzymasz się?

A ja w nocy się obudziłam i zaczęłam sie bać tego niby gangliona :? . Bo przecież nikt nie stwierdził , że to ganglion. Niby się zgadza, że ganglion może pojawić się na palcu i na jakiejś anglojęzycznej stronie były rysunki , gdzie się może pojawić i tak jak ja mam tą małą kulkę u nasady palca środkowego po wewnętrznej stronie dłoni to tam właśnie zaznaczyli, że tu może być. Ale nigdzie nie wyxczytałam, czy on ma się ry\uszać czy nie. Bo to moje coś sie nie rusza

:why: :why:

boję się, kurcze , że znowu będę musiała latać po lekarzach... :why: :why: :why:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mel89 18 sty 2011, 15:22
Aneta, nie, ganglion się nie rusza!!! Uszy do góry ;)

Ewelina - na efekty leków trzeba czekać przynajmniej 3 tygodnie, na początku terapii może być gorzej, to normalne, a Twoje bóle brzucha spowodowane są nerwicą!

przez perla86 18 sty 2011, 15:25
tak ael czemu jesc nie moge:(plecy z tylu jak to watroba albo co innego :why:

przez mel89 18 sty 2011, 15:26
Aaa.. moja dobra znajoma ma problemy zdrowotne - krew w moczu od piątku, pieczenie i sika co chwilę. Nigdy nie miała problemów z pęcherzem, dzisiaj idzie do urologa i czeka na wyniki badań krwi i moczu. Kurde, mam nadzieję, że to "tylko" kamica nerkowa. :zonk: Zetvi , krew w moczu to przy kamicy, no nie? Zwłaszcza że ta moja znajoma co weekend imprezuje w towarzystwie napojów wyskokowych i od zawsze pije mało płynów.

Ewelina, jeść nie możesz bo się denerwujesz, ja w najgorszym stadium mojej nerwicy schudłam 7 kilo i do tej pory nie wróciłam do swojej wagi, choć staram się jeść w miarę regularnie. A plecy też Cię z nerwów bolą, wątroba na plecach nie boli, mnie też bolą plecy.

przez perla86 18 sty 2011, 15:39
melka ty jestes moze na gg??

przez mel89 18 sty 2011, 16:21
jestem, ale zaraz przychodzi do mnie znajoma bo będziemy zakuwać do egzaminu. ale możesz się odezwać oczywiście :)

przez perla86 18 sty 2011, 16:22
pisze i nikt sie nieodzywa:)

przez mel89 18 sty 2011, 16:34
może wpisałaś zły numer, bo ja jestem na zaraz wracam: 9279563

przez perla86 18 sty 2011, 16:35
ten dalam i pisze do ciebie masz na zaraz wracam 4659784 moj to jest

przez olinelka 18 sty 2011, 17:54
Mel, no to może rzeczywiście jest ganglion. A Twój był miękki? Bo to coś mojego jest chyba twarde.Mówie chyba bo jest to małe i dokładnie nie moge tego obadać, ale twarde raczej napewno :zonk: Około 0,5cm ma .
Ewelinka, ja tez w najgorszym okresie nie mogłam jeść, miałam problemy żołądkowe i schudłam. A teraz przytyłam, bo jem jak głupia. Chyba muszę wywalić niektóre rzeczy z jadłospisu :roll: . Bo ja sie naprawdę się ucieszyłam , że mogę w końcu jeść po tym niejedzeniu i rzuciłam się na żarcie jak wygłodniały wilk :mrgreen: U Ciebie też Ewelinka tak będzie :D
Asia co u Ciebie? Jak się czujesz? Trzymasz się?

przez sunset 18 sty 2011, 17:58
O kurcze, znowu mam jazdy z głową :/ zetVi, mów mi częściej, że nic mi nie jest. Mam jakieś nerwobóle(?) głowy i niedługo wykończę się z tym. Raz z prawej strony, raz z lewej. Czasami jak nachylam głowę albo odchylam to boli mnie na dole z prawej strony... Mam już dość...
sunset

przez perla86 18 sty 2011, 18:40
oj Anetka nie pamietam zeby tak brzuch mnie bolal :( zjadlam troche zupki ciut lepiej ale jakas wode czuje cholewka wie

Sortuj wg