Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez Honorata 16 sty 2011, 13:28
Nosz bez histerii! jak będziesz tak myślał, to na pewno się nie skończy! idźże do psychologa na terapię, albo do psychiatry. Tacy lekarze przydają się w naszych przypadłościach. A pani konsultant, jak robiłam sobie testy pewnego pięknego dnia, bo podejrzewałam u siebie aids (oczywiście dzięki mojej hipochondrii) powiedziała, że hipochondrię wbrew pozorom jest stosunkowo łatwo wyleczyć!
dopóki demon smutku śpi, niech żyją młode żądze, dopóki życie w nas się tli....

http://www.gifsoup.com/view/309384/pug- ... reen-o.gif

przez joakar4 16 sty 2011, 13:37
Honorata napisał(a):hipochondrię wbrew pozorom jest stosunkowo łatwo wyleczyć!

Mam nadzieję, że to prawda.

Dzisiaj w nocy zmarła moja babcia. :cry: :cry: :cry: I nawet nie wiadomo na co, bo w szpitalu jest nowy lekarz. Będzie wiadomo dopiero jutro.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez olinelka 16 sty 2011, 13:59
Asia, bardzo, bardzo mi przykro... Trzymaj się. Tule Cie mocno. Jak będziesz chciała pogadać to pisz.

Ewelina, nie przerywaj leczenia, bo nigdy z tego stanu nie wyjdziesz. Na pewno to uczucie w gardle to nie od leku. Pokłóciłaś się z mężem i masz efekt! Spocone dłonie, płacz, a później ataki lęku, gula w gardle, bezsenność, mdłości, wymioty, uczucie ciężkości w klatce piersiowej, uczucie, że zaraz się udusisz.To sa klasyczne objawy nerwicy!I nie możesz zwalać winy na lek i nie możesz się bać brać lekarstwa. Na pewno od tego leku nie umrzesz, nie zemdlejesz i nic Ci nie będzie. Kilka dni możesz się źle czuć ale musisz wytrzymać. A jak nie to idź do psychiar\tr i powiedz o wszystkim, ale zapewniam Cie , że to nie przez lek tak sie czujesz. NERWICA. To jest choroba, która Cie w tej chwili strasznie niszczy.Nie żaden guz, rak, białaczka, grypa. , tylko nerwica. I jeśli nie będziesz brać leku ZGODNIE Z ZALECENIAMI LEKARZA a nie tak jak Ty kombinujesz z tymi ćwiartkami to będzie z Toba coraz gorzej. Wiem co mówie. Przechodziłam przez to nie raz.Ewelinka, musisz wytrzymać!!!! Bierz leki i spróbuj się uspokoić. A jeśli nie możesz wytrzymać to idź jeszcze raz do psychiatry.

[Dodane po edycji:]

Napisz Asia jak sie trzymasz, daj jakiś znak

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joakar4 16 sty 2011, 14:12
Dzięki. Trzymam się. Na razie to jestem w szoku, czuję się taka otępiałą i zmęczona bardzo (poszłam spać o 1,40 a o 3,30telefon, że zmarła.)

Byłam u niej wczoraj i faktycznie źle się czuła, ale nie wyglądała na osobę, która zaraz ma umrzeć. :bezradny: Nie wiemy nawet co się stało, bo nie było lekarza, który miał wczoraj w nocy dyżur. Przez telefon wczoraj nic się nie dowiedzieliśmy, bo wszyscy byli strasznie zszokowani. A dzisiaj był tylko lekarz, który przyjeżdża z innego szpitala na dwa dni i wiedział tylko, ze w nocy był zgon na oddziale (Boże co za słowo :silence: )

przez olinelka 16 sty 2011, 14:25
No tak, sobota wczoraj była i tylko dyżurni lekarze..

przez perla86 16 sty 2011, 15:24
Asia przykro mi ale to ciekawe na co jak miala badania i nic nie bylo. MOze tez ze wzgledu na swoj wiek echh
A ze mna dzisiaj nawet nawet alepojawil mi sie siniak i sie boje coprawda n ie jest on granatowy ja niewiemcoto taki jasny cholera wie i jak zwykle w glowe bial:( ja juz nie wiem comyslec do tego wydaje mi sie ze schudlam niby waze mniej wiecej tyle samo raz w miesiacu musi mi sie cos takiego pojawiac:( i wiecie przez takluche to ino flegma mi sie zbiera ilekko gardlo bolalo kij wie same zmartwienia :(

przez joakar4 16 sty 2011, 15:38
perla86 napisał(a):ciekawe na co jak miala badania i nic nie bylo

Jak się jutro dowiemy, to napiszę.

Ewelina co do siniaków - to ja mam non stop jakieś. Nie ma dnia, żebym nie miała na ciele siniaków. Jeden schodzi pojawia się nowy. I nawet nie wiem, czy się uderzyłam czy to samo się pojawia. I też się przestraszyłam, że te wybroczyny i siniaki to białaczka. Ale lekarz mi powiedział, że jakby siniaki były spowodowane morfologią to byłoby mało płytek krwi i anemia w morfologii, a tak to wina kruchych naczynek krwionośnych. A jak Tobie pojawił się jeden siniak to zero stresu. :smile:

przez perla86 16 sty 2011, 15:46
znowu dziwnie zaczynam sie czuc kurka mysle o twoje babci Asia co tak nagle dziwne skoro badania miala dobre echh:(
Tak pojawia mi sie raz na miesiac gdzies jeden przed robieniem morfologi tez mialam tak mi sie wydaje samanie wiem ja plytki mamniby rnomie ale nie duzo 160 tys mialam kurka

w gardle mi dziwnie cholera:( znowu

przez joakar4 16 sty 2011, 16:15
Ewelina moja babcia miała prawie 85 lat, jej po prostu serce mogło nie wytrzymać. Tobie to nie grozi, nie martw się. A co do tych płytek, to żeby były siniaki musi być ich bardzo dużo poniżej normy.

przez olinelka 16 sty 2011, 16:22
Ewelinka, nie martw się, ja wczoraj tez odkryłam siniaka na kolanie i nie wiem skąd sie wziął. I też wydawał mi się podejrzany:? , ale pewnie, gdzieś przywaliłam i nie pamiętam, tak samo Ty. Nie martw się tez tą kluchą, bo to na pewno albo od przeziębienia, albo od refluksu albo nerwowe. Bierzesz leki czy nie?

I właśnie chciałam dodać, ale Asia juz to zrobiła, że babcia Asi to miała powyżej osiemdziesiątki i w tym wieku to juz ludzie maja różne schorzenia.

przez perla86 16 sty 2011, 16:24
nio ja wiem wlasnie byc moze serce bo to j uz taki wiek i tak ladny wiek sama bym chciala tyle pozyc :) nio ale miala badania i cholerka tomnie dziwi
Biore Anetka jutro bed ejuz brala polowke ona na poczatku dala mi za duza dawke to trzeba stopniowo
Ja nigdy takich atakow nie miala caly dzien zeby trzymalo i przedwczorajsza noc szok

przez olinelka 16 sty 2011, 16:31
Na pocieszenie Ci Ewelinka napiszę , że na początku brania leków też nie mogłam spać. Ale u Ciebie to pewnie nerwy, bo i kłótnia i się cały czas boisz... Nerwy, nerwy. Zobaczysz , że będzie niedługo coraz lepiej :D I wcale leki nie muszą u Ciebie powodować bezsenności. U kazdego inaczej.
Jak się Asia trzymasz? Smutno Ci pewnie bardzo? :cry: Trzymaj się.

przez joakar4 16 sty 2011, 16:34
Lepiej dzięki, wzięłam sobie tabl uspokajającą i jakoś leci. Właściwie już wszystko mamy załatwione, więc teraz w środę pogrzeb. A najgorsze, że w piątek mam egzamin :shock:

przez perla86 16 sty 2011, 16:50
Anetka al eja mam straszne napady tych atakow niemialam tak przed braniem lekow przez to sie bardziej balam :(
Asia ech trzymaj sie ja swoja babcie pamietam ale bylam dzieckiem jak zmarla i nie za dzuo z nia rozmawialam

Anetka to jakie mialas jeszcze skutki po lekach??

Sortuj wg