Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Elle 03 cze 2007, 10:53
GOJA, Będzie dobrze. Radze iść gdzieś do psychologa czy psychiatry. MUSI być dobrze. większość z nas ma lęk przed śmiercią, ja też , ale staram sobie tłumaczyć, że życie jest zbyt piękne, aby zamartwiać się tym, że umrzemy. Rozumiem Cię, że Twój mąż wcześnie umarł i stąd te obawy . Idź porozmawiaj z kimś o tym. POWODZENIA!!!!!!! trzymam za Ciebie kciuki
Elle

przez Róża 03 cze 2007, 12:42
Gojabardzo ci współczuję,nic dziwnego,że nie możesz dojść do siebie po tak bolesnym przeżyciu.Elle ma rację-koniecznie musisz zasięgnąć rady specjalisty.Poza tym musisz trochę zmienić tryb życia.Zacząć się częściej otaczać życzliwymi ludźmi.Jeśli nie masz takich,spędzaj czas z dziećmi,ale wśród ludzi.Np.jakieś wycieczki,chocby piesze po miłych,spokojnych miejscach,wyjazd na wakacje itd.Dzieci na pewno też przeżyły mocno tę tragedię i myślę,że wszystkim wam przydałaby się terapia i odrobinę sposobów na oderwanie smutnych mysli.Pozdrawiam cieplutko.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

Mój lek przed rakiem

przez Alexandra 03 cze 2007, 13:57
Już o tym pisałam wcześniej, ale odważyłam się zapisać do onkolga na zbadania i usunięcie znamion. Wizyta za 2 tyg a mnie już boli brzuch ze strachu..układam sobie scenariusz wizyty i boję się, że stwierdzi, że coś jest nie tak. Wiem, że profilaktyka przede wszystkim itd ale strasznie sie boję i snią mi się głupoty po nocach . Ech..... powtarzam sobie ze to czego się boje nie musi sie stać :D
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Greg271 03 cze 2007, 14:20
Witam. Nazywam się Maciek, mam 17 lat, i moje życie to tragedia. :( Może nie do konca, ale.... zaczne od początku. W zeszłym roku we Wrześniu zacząłem palić papierosy. Wszystko było w porządku, aż do Pazdziernika, gdy zaczęło mnie coś boleć w gardle , jak wciągałem dym. Byłem u lekarza i powiedział, że gardełko jest czyściutkie - nie ma żadnej infekcji. Poczatek Grudnia również nie zaczął się najlepiej, w pewnym momencie zaczęły mnie kłuć płuca, a potem przez dwa tygodnie bolały jak szalone :( Od razu pomyslałem, że to rak i bałem się, Uwierzcie to było okropne. :( Potem gdy przestały boleć mnie płuca, zaczęły mnie boleć plecy :( i znowu dwa tygodnie pobolały ... działo się tak , aż do marca ( naprzemian - plecy, płuca), lub konca lutego. I przestało !! przestało mnie boleć!!! Nawet tego nie zauważyłem, po prostu był okres , gdy czułem się genialnie. :D Ale niestety, dwa tygodnie temu, jak zapaliłem, to tak mnie zmuliło, że chciało mi się żygać, myślałem, że zemdleje, cały czas trzymałem się za serce, i bałem się. Potem czułem się jakby wyssali ze mnie ducha - zamuła, brak chęci do życia, uczucie, że ten świat nie istnieje, że to tylko iluzja, drętwienie palca.... i tak jest do dziś :( CO SIĘ ZE MNĄ DZIEJE? chcę iść do psychiatry, i do lekarza, bo się boje. Chciałbym normalnie żyć :(

To nie jest pierwszy taki objaw. Kiedyś jak byłem mały ( 10-13 lat) to wzięło mnie coś takiego, że myślałem,że nie moge oddychać i wydawało mi się że zaraz umre i przestane oddychać. :(

chory

przez szczupak 03 cze 2007, 20:21
ja na początku myślałem ze mam sm a teraz że jestem chory na sla

przez becia kroolik 04 cze 2007, 18:38
wiecie co.. takie myslenie o chorobach tez ma swoje negatywne skutki. dzieki wspanialym wykladom z onkologii na uczelni dowiedzialam sie, ze mobolizujac swoj mozg do myslenia i obawiania sie choroby nowotworowej, otwieramy organizmowi furtke do mutacji komorek i tkanek, co w efekcie moze byc poczatkiem choroby nowotworowej... niestety, sama mam leki o raka jelita grubego, bo kiedys bylam badana przez dlugi czas, myslano ze mam predyspozycje do tej choroby, a tu sie okazalo 4 lata pozniej, ze to nerwica :D :D
chyba bardziej od wszelkiej choroby boje sie jednak samotnosci.. :(

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:39 pm ]
wiecie co.. takie myslenie o chorobach tez ma swoje negatywne skutki. dzieki wspanialym wykladom z onkologii na uczelni dowiedzialam sie, ze mobolizujac swoj mozg do myslenia i obawiania sie choroby nowotworowej, otwieramy organizmowi furtke do mutacji komorek i tkanek, co w efekcie moze byc poczatkiem choroby nowotworowej... niestety, sama mam leki o raka jelita grubego, bo kiedys bylam badana przez dlugi czas, myslano ze mam predyspozycje do tej choroby, a tu sie okazalo 4 lata pozniej, ze to nerwica :D :D mimo tej wiedzy, czasem mam wrazenie, ze moze jednak cos zlego sie tam dzieje, ale na szczescie to tylko glupie obawy.
chyba bardziej od wszelkiej choroby boje sie jednak samotnosci.. :(
nie ma tego złego, co by się w sanki nie zmieniło :D

Panika czy udar?

przez Moniczka 05 cze 2007, 11:27
Najczęstszymi objawami udaru mózgu jest nagłe wystąpienie:

niedowładu lub porażenia mięśni twarzy, ręki i/lub nogi, najczęściej po jednej stronie ciała

"znieczulenia" twarzy, ręki i/lub nogi, najczęściej po jednej stronie ciała

zaburzeń mowy, z trudnościami w zrozumieniu słów oraz w wypowiadaniu się

zaburzeń widzenia w jednym lub obu oczach

zaburzeń chodzenia z utratą równowagi i zawrotami głowy

silnego bólu głowy bez znanej przyczyny

A JA W SOBOIE MIALAM TAKIE OBJAWY-CZY TO PANIKA?????
Moniczka

przez DarkAngel 05 cze 2007, 14:34
O NIE!!!!!!!!!! POWRÓT MONICZKI W WIELKIM STYLU!!!!!!!

ODSŁONA 6 - UDAR MÓZGU.
Przepraszam za sarkazm ale już nie moge...zostane jasnowidzem
Obrazek
ExModerator

przez didado1 05 cze 2007, 15:23
xxx
Ostatnio edytowano 03 mar 2008, 23:03 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

przez becia kroolik 05 cze 2007, 19:28
w razie potrzeby służę pomocą fizjoterapeutyczną, która w przypadku udarów jest konieczna i skuteczna :) :D

przez CIALO liceum DUSZA muzeum 05 cze 2007, 21:44
a ja sie nieprzestaje bac, ze dostane zawalu, to idiotyczne, bo jakbym codziennie wyczekiwala go , jak goscia z ameryki :shock:
niewiem juz sama, czy nielepiej byloby go wreszcie dostac i miec problem z glowy :shock: :( :shock:
prosze o wasze opinie czy przypadkiem juz mi nieodbilo zupelnie :idea:
NIEMOGE ZMIENIĆ ŚWIATA, NIEMOGE ZMIENIC LUDZI......NIEPOTRAFIE TEZ ZMIENIĆ SIEBIE.....

przez MaRiAnEk 05 cze 2007, 22:13
...
Ostatnio edytowano 30 wrz 2007, 13:12 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 2 razy
konto zablokowane

re

przez AronFtv 05 cze 2007, 22:26
Wszystkie od A do Z z wielką Litera i Podkreśleniem Litery R z Wszystkimi podpunktami tej Litery
heh ale tak to już było ale teraz jest już ok :)
Podpis usunięty przez administratora.

hipohondria

przez angelika.b 06 cze 2007, 17:56
a ja sie boje juz wszystkiego normalnie:(boje sie tych wszystkich chorob ktore tu wypisujecie tez ale najbardziej boje sie ze oslepne i ogluchne jednoczesnie) i to mnie przeraza.Kto mi pomoze??Ratuuuunkuu!!!!!!!!!!!!!!boje sie tez astmy apropos bo mozna sie udusic:(
CO CIE NIE ZABIJE TO WZMOCNI!!!!

Sortuj wg