Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez Tornado 08 sty 2011, 20:30
kasiątko, mi magnez pomaga na takie dolegliwości. Chyba że akurat występują ze zwykłego przemęczenia. olinelka, też może mieć rację. Mój tato miał problemy z wiecznie cieknącą krwią z nosa. Miał ograniczać picie kawy. Receptą dla niego było "przypalenie naczynek" - strasznie brzmi, ale pomogło.
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

przez LukLuk 08 sty 2011, 21:15
Tornado,
Był taki czas, kiedy i mi leciała krew z nosa po kilka razy dziennie .. przez wiele lat.
Było przypalanie, były lekarstwa, ale nic nie pomogło. Tylko szkoda, że zaden lekarz przez tyle czasu nie zauwazył, że mam krzywą przegrodę nosową. Tylko operacja albo ktoś mi musi j****c z drugiej strony i się naprostuje. muaaaa

Kiedyś strasznie panikowałem, że zacznie mi lecieć w nocy i się uduszę własną krwią, bleeee. To było okropne bo bałem się zasnąć.

przez Tornado 08 sty 2011, 21:29
LukLuk, też mam krzywą, na szczęście nie powoduje to u mnie większych dolegliwości.
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LukLuk 08 sty 2011, 22:01
Tornado,
a Ja niestety mam problemy z zatokami, ciężej mi się oddycha na tą jedną dziurkę i piszczy mi w uszach .. prędzej czy później czeka mnie operacyjna korekta nosa xD, już nawet ponoć teraz moge czekać w kolejce do operacji, ale póki co nie dam Sobie łamać nosa :mrgreen:

przez mel89 09 sty 2011, 02:18
Asia, a wiesz, że spora część kobiet przechodzi CIN1 i nawet o tym nie wie, bo samo się cofa?:) To w sumie pokrzepiające.. więc chyba mogę spać spokojniej..

Aneta - wyniki za ok. 3 tygodnie.

Dzięki za słowa otuchy dziewczyny.

przez *Monika* 09 sty 2011, 02:58
mel89, Cofa się , albo i nie cofa się.
Ja regularnie robiłam cytologię. Pewnego dnia poszłam i .......zaczęło się. Po leczeniu przeciwzapalnym: pierwsza cytologia cin 1, potem leczenie p/zapalne i cin2, cin3/cis. Wycinki-cin2 i cin3, konizacja-wynik histopatologiczny cin2, cin3.
Poza tym należałoby sprawdzić czy nie jest się nosicielem wirusa HPV. On powoduje spustoszenia na szyjce m. i w większości przypadków nowotwora sz. m.
Ja teraz co pół roku robię cytologię. NIebawem się wybieram.
Żeby pozostać spokojnym, trzeba częsciej badać się.
To,że ktos gołym okiem stwierdzi,ze na szyjce nie ma zmian, nie oznacza to,że z szyjką wszystko ok. I na odwrót. Na szyjce mogą być widoczne zmiany, ale cytologia może nie wykazać niczego patologicznego. Dlatego wskazane są wycinki. A wycinki-to już historia. Też nie muszą być miarodajne bo zależy, z którego miejsca gin pobierze ów wycinek.Doświadczony lekarz nie powinien mieć z tym problemów.
Ale lepiej się nie nakręcać, tylko częściej się badać.
Obrazek
Główny Moderator

przez olinelka 09 sty 2011, 12:15
Monika1974 bardzo pokrzepiajace słowa dla Mel..... :( . Na pewno nie bedzie sie po tym nakręcać.

Melusia, będzie dobrze.Głowa do góry! Spokojnie poczekaj na wyniki i się nie przejmuj. Jak idzie leczenie?

przez joakar4 09 sty 2011, 12:27
Mel Nie martw się kochana, nic złego się u Ciebie nie dzieje wyleczysz infekcję i będzie dobrze. Nawet nie wiadomo jeszcze czy masz cin1. A gdyby nawet (w co wątpię) to nic strasznego nie znaczy. Zobacz Monika miała nawet cin3 i żyje. A ty badasz się wystarczająco często.

Aneta co tam słychać?
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez Anna Maria 09 sty 2011, 13:58
Wkręciłam sobie menopauzę :zonk:
ja mam 26 lat :why: to nie możliwe :?:
Anna Maria

przez perla86 09 sty 2011, 14:10
kasiątko no co ty menopauza w tym roku co ci przyszło do główki?

przez joakar4 09 sty 2011, 14:12
kasiątko no co Ty? Na 1000% nie masz kochana menopauzy, skąd Ci to w ogóle do głowy przyszło. :smile:
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez perla86 09 sty 2011, 14:13
sorki miało byc wieku nie roku haha

przez Anna Maria 09 sty 2011, 14:15
ale mam wszystkie objawy :why:
przeszukałam w necie i znalazłam inf o 21-niej
wiem,że to głupie,ale co ja mogę :bezradny: boję się
Anna Maria

przez olinelka 09 sty 2011, 15:07
O matko jedyna! kasiątko skąd Ci ta menopauza się wzięła? Za młoda jesteś! Nie czytaj internetu! my tu sobie zrobiłysmy zakaz czytania "zakazanych stron", żeby się nie nakrecać :smile: Na pewno nie masz menopauzy.Nie martw się!

Asia u mnie to tak: boli mnie głowa, mam katar prawie nie spływający(stąd ta głowa), ucho mnie pobolewa i w ogóle do d... :( .
Ale to jest przeziębienie i się tym nie przejmuję. Martwi mnie cały czas to kłucie pod żebrami. Dzis mnie kłuje z lewej i z prawej z przewaga lewej. A no i jeszcze sie spociłam dziś w nocy tak, że musiałam się przebierać dwa razy a nie mam gorączki :zonk: Wczoraj tez się tak spociłam. Na noc wziełam fervex i poprzedniego wieczoru też ale tam nic nie ma w ulotce , że działa napotnie więc się znowu zmartwiłam :zonk: :zonk: A co u Ciebie?
Ewelinka! Cieszę się , ze dziś sie dobrze czujesz(bo nic nie piszesz , że się źle czujesz i dla mnie to dobry znak :D ). Oby tak dalej!

Sortuj wg