Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez nunika 31 gru 2010, 13:40
olinelka napisał(a):Jak dziś się obudziłam to mnie mdliło.... I zaczęłam się zastanawiać dlaczego mnie mdli. I jeszcze te pobolewania pod lewym żebrem :why: Żołądka mi nie badali!

Mam to samo boli mnie pod lewym żebrem i mnie mdli do tego boli mnie cały brzuch i mam zawroty głowy .Boze ja sie sama wykończe ...tłumacze sobie że to tylko nerwy dlatego ten brzuch mnie tak boli ale jakos sama siebie niejestem w stanie przekonać :(
Chciałabym zrobić sobie usg brzucha ale boje sie że jak pójde znowu do lekarza to on pomysli że jakaś pomylona jestem i już wogóle poważnie niebędzie mnie traktował..

[Dodane po edycji:]

joakar4 myśle że masz racje wcześniej bolała mnie noga im bardziej myślałam o niej tym bardziej bolała a teraz boli mnie brzuch więc zapomniałam o nodze noga o dziwo nie boli mnie juz prawie wogóle ... co za masakra wcześniej miałam ucisk w gardle okropny tak jakbym miała się zaraz udusić i wiecie co pomyślałam sobie że już wolałabym żeby bolała mnie ta moja noga niz gardło i co gardło przestało boleć noga zaczęła jednak potęga ludzkiego umysłu jest nieodgadniona ...

przez joakar4 31 gru 2010, 13:45
nunika napisał(a):Chciałabym zrobić sobie usg brzucha ale boje sie że jak pójde znowu do lekarza to on pomysli że jakaś pomylona jestem i już wogóle poważnie niebędzie mnie traktował..

Mam to samo, poszłam bym jeszcze raz do lekarza (teraz do innego w przychodni) i sprawdziła co on na to. Ale też się boję, ze pomyśli, że wymyślam i zlekceważy. Bo za często chodzę. Zresztą mam mnie straszy, że jak będę tak często latać to jak będzie coś poważnego to lekarz pomyśli że wymyślam. :(

Ja z tym bólem to miałam tak z klatka piersiową. Najpierw bolała potem coś mnie ciągneło pod pachą, jak pacha wyjaśniona to klatka bolała a teraz jak przeżywam tą kulkę to klatka wcale nie boli. :D
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez nunika 31 gru 2010, 14:13
właśnie w końcu lekarze przestaną nas traktować serio ale ten ból jest naprawdę realny tylko to pewnie są takie bóle jak ma każdy tylko że my tak bardzo się w nie wpuszczamy i tak dokładnie analizujemy swoje ciała że urasta to do ogromnych rozmiarów . A ja i tak zrobie sobie to usg tylko że odczekam trochę bo jakiś tydzień temu byłam u niego

perła ja z tą terapia miałam tak że dostałam na nią l-4 szpitalne , również pracowałam pogadałam szczerze z pracodawcą uprzedziłam że będę na tak długim l4 i spytałam czy po terapi będę mogła normalnie wrócić do pracy i o dziwo nie robili żadnych problemów zresztą na l-4 nie mogli mnie zwolnić po terapii wróciłam normalnie do pracy na to samo stanowisko.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joakar4 31 gru 2010, 14:31
Ostatnio czytałam jakiś artykuł o nerwicy i tam było napisane, że hipochondryk błędnie zakłada, że zdrowego człowieka nic nie boli. A to nie prawda, bo każdego coś boli. I jeszcze tam było, że jak się widzi jakiś objaw to należy skonsultować z lekarzem i jeśli on mówi, że wszystko ok to uwierzyć i zapomnieć. Tylko ja się boje, że lekarz się nie zna i to będzie r. Bo przecież lekarz to tez człowiek i ma prawo się pomylić.

przez nunika 31 gru 2010, 14:46
Pewnie że może się pomylić ale jednak badania nie kłamią takie sprawy jak rak raczej szybko wychodzą i na usg i w morfologi to raczej człowiek zaniedbuje takie sprawy nie robiąc sobie badań no ale nas to chyba nie dotyczy bo my badamy się regularnie :mrgreen: :mrgreen:

przez perla86 31 gru 2010, 15:20
nunika to ciebie tez nogi bolały?? Mnie toprawie codziennie nie dawno bolały mnie tak jakby uda ale ja nie wiem sama czy to miesnie czy cos i przestalo to znowu co innego. Ja ide 2marca do gastrologa bo jeszcze u niego nie byłam.
Ja w tym roku miałam 5 razy morfologie kurka kto tyle razy morfologie chyba nikt.
MI znowu dziwnie w głowie jak chodze cholewka czy tonerwica czy cos :(

przez joakar4 31 gru 2010, 15:39
perla86 napisał(a):Ja w tym roku miałam 5 razy morfologie kurka kto tyle razy morfologie chyba nikt.

:lol:
Ja miałam od sierpnia chyba też ok. 5 morfologii, 6 usg i prześwietlenie płuc. Wizyt u lekarza rodzinnego i akademickiego nie liczę, ale pochwale się, że przez dwa tygodnie codziennie byłam u chirurga :D A wcześniej tez z 3 razy na konsultacje. Poszłabym do niego jeszcze z tą kulką, ale muszę mieć skierowanie bo prywatnie nie przyjmuje, a rodzinny mi nie da.

Ale wyczytałam, że Durczok miał mięsaka tkanek miękkich i to wyglądało jak krwiak. Więc ja chyba tego nie mam, mojego nawet nie widać. Tylko można go wyczuć. :lol:

przez perla86 31 gru 2010, 17:09
echh ja ide na sylwestra mam nadzieje ze bedzie ok życie jest głupie

przez joakar4 31 gru 2010, 17:56
Ja też idę na 21.00. Nie wiem jak to będzie, nie mam wcale nastroju. Niech ten koszmarny rok się wreszcie skończy, mam nadzieję, że przyszły będzie lepszy.

przez olinelka 31 gru 2010, 17:58
Bawcie się dobrze i zapomnijcie o chorobach! :mrgreen: Będzie dobrze, zobaczycie! Życzę Wam dużo , dużo zdrówka i uśmiechu! :D :D :D
I szampańskiej zabawy!

przez joakar4 31 gru 2010, 18:06
Dzięki :D Ja też Wam wszystkim życzę spokoju, uśmiechu, radości, miłości, a przede wszystkim dużo zdrowia w 2011r. :smile:
I udanego sylwestra.

przez zetVi 31 gru 2010, 18:55
nunika, olinelka, a jak wygląda u Was mocz? Są jakieś odchylenia od normy (np. aceton/stwierdzone ketony w moczu)? USG brzucha było? Morfologia z rozmazem? Pytam w związku z kłuciem, bo jeśli te badania były prawidłowe - to problem może być jelitowy (nerwica!). Ponadto potrzeba też stwierdzenia kilku charakterystycznych objawów gastrycznych, trudnych do przeoczenia i niemożliwych do pojawienia się "tak nagle". :)

joakar, Ty jeszcze męczysz tą kulkę? :-) Uwierz radiologowi - to kompetentna osoba, podobnie lekarz. Nikt nie wypuściłby Cię z gabinetu z nieprawidłowością w USG - tak po prostu, bez dalszej diagnostyki.

Ale wyczytałam, że Durczok miał mięsaka tkanek miękkich

Wy jesteście niesamowite.. :mrgreen:

Nowy rok warto rozpocząć od decyzji: ZERO zamartwiania się. Zwłaszcza teraz. Starsi ludzie mówią, że jaki początek roku - taka reszta. Lepiej więc nie macać się po ciele. :D

Ja również - przede wszystkim ZDROWIA i SPOKOJU, równowagi, odwagi i odstresowania życzę Wszystkim. :-)

przez joakar4 31 gru 2010, 19:02
zetVi męczę tą kulkę, bo wiesz teraz mięsak na tapecie :lol:

Jeśli chodzi o mocz to chciałam zapytać o czym świadczą związki ketonowe. Bo ja miałam raz 15mg(nie pamiętam jednostki). Wtedy też miałam szczawiany wapnia. Czyli piasek w nerkach, ale lekarza ten keton zmartwił. Sprawdził cukier ale było ok. Potem znowu zrobiłam badania i tych związków było 5 (nie jestem do końca pewna ale coś koło tego).Czy to mogła być wina diety? Bo byłam na dość ostrej, potem przerwałam przed drugimi badaniami.

przez _asia_ 31 gru 2010, 19:36
joakar4, tak, dieta bardzo uboga w cukry oraz skrobię może powodować opisaną przez Ciebie sytuację.
"Dieta z niska zawartością cukrów lub skrobi, głodzenie lub uporczywe wymioty mogą również spowodować powstanie ciał ketonowych w moczu" (http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1014 ... &width=120)
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Sortuj wg