Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez joakar4 27 gru 2010, 16:24
Ewelinka to pewnie ten kanalik zapchany albo jakiś pryszcz. Dziewczyny maja rację. a nawet jeśli to węzeł, w co szczerze wątpię, to nie masz się co martwić. Bo: nowotworowe węzły nie bolą, twój jest malutki i da się go podnieść ze skórą. Więc nie ma co panikować. :smile:

Aneta też mi się wydaje, że te bóle byłyby straszne. I takie bóle nie mijają jak nam tylko są ciągle, a podobno najgorzej w nocy. Te mięsaki to głównie kończyny atakują.Wprawdzie jakiś tam był na twarzy, ale my na pewno tego nie mamy. Ja sobie wytłumaczyłam to tak: nowotwory kości to przeważnie przerzuty, potem te mięsaki kończyn górnych i dolnych a twarzy to malutki odsetek więc mała szansa. Poza tym my jesteśmy przebadane. Ale taki głupi strach jest.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez perla86 27 gru 2010, 16:30
Sama nie wiem ale boje sie tak mnie trapi ze to wezeł :why: to jest glupie czerwone troche mam to nie wiem czy nie od dotykania

Pisze cie o jakis miesakach a mnie nie raz nogi bolą ehh co prawda w n ocy nie :( glupie to glupie

przez olinelka 27 gru 2010, 17:09
Ewelinka! Mówiłam Ci tyle razy , że mnie tez nogi bolą częto od jkręgosłupa. Pewnie Ciebie też bo masz dyskopatię!
Asia nie piszmy juz o tych mięsakach , bo Ewelinę nakrecamy. Ewelina! Zapytaj się Asi , że nie masz się czego bać , bo węzła nie nie można chwicić. Asia prawda?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez perla86 27 gru 2010, 17:29
Anetka a z tymi nogami to jest tak np boli mnie piszczel i to przechodzi po jakims czasie nie raz cale tylko tak dziwnie nie umie tego opisac. Ciekawe za ile mi zejdzie jesli to nie wezel :bezradny:

[Dodane po edycji:]

jeszcze mi sie powiekszy od dotykania :zonk:

przez joakar4 27 gru 2010, 17:32
Potwierdzam! Węzła nie chwycisz ze skórą. Więc się nie martw. :D

Właśnie się dowiedziałam, że zmarł ojciec mojej koleżanki ze szkoły na raka płuc. I to 25 grudnia. Najbardziej mnie przeraża to, że on był lekarzem. Nie wiem cholera czemu, przecież oni też mogą chorować. :(
Strasznie mi szkoda tej rodziny, jego żona jest daleka kuzynką mojego taty. I do tego jeszcze 7 lat temu adoptowali chłopca i on zachorował zaraz na tego raka. :(

Ewelina nie macaj tego, bo nie dość, że się powiększy to zrobi się bolesny i twardszy i dopiero będziesz miała.
Wiem co mówię, bo jak sobie pod pacha macałam to doprowadziłam do obrzęku i taki jakby siniak miałam. A jak macałam kulkę pod uchem, to tam pod samym uchem jest jakby więcej skóry i ja ją naciągałam, żeby zobaczyć czy to się ze skórą nie przesuwa. doprowadziłam do tego, że ta skóra jakby mi 'spuchła" i się zaczerwieniła i boli jak cholera jak dotknę.

przez perla86 27 gru 2010, 17:39
właśnie wiem ze tak sie moze zrobic ale kurka sprawdzam czy sie nie powieksza :zonk: juz boli troszku jak dotkne juz kiedys cosmi wyszlo za uchem i schodzilo po paru dniach

przez olinelka 27 gru 2010, 19:41
Ewelina nie macaj nie macaj nie macaj :nono: obrzęk Ci się zrobi i będzie schodzić nie wiadomo jak długo . A jak macać nie bedziesz to po kilku dniach śladu nie będzie.
Asia, lekarze przecież też ludzie i choruja tak jak ludzie nielekarze.
Też nie macaj tj kulki bo lekarz wie co mówi i jak mówi, że to kostka czy chrząstka to tak jest.

przez joakar4 27 gru 2010, 20:03
Ja już po tej historii z obrzękiem się tam nie macam, żeby się nic nie powiększyło. Jedyne co mnie martwi to, że jak wychodziłam od tego radiologa to on mi powiedział, że on się m.... nie zajmuje (za cholerę nie pamiętam nazwy, coś po łacinie)a te cholerne mięsaki niektóre to zaczynają się na m. Wtedy się głupia tak ucieszyłam, że to nie węzeł kolejny, że wcale nie spytałam gdzie mam z tym iść. no ale byłam u dwóch internistów i żaden nie kazał iść do onkologa więc chyba dam spokój. Mam tylko nadzieję, że mi to nie urośnie.
Najgorsze jest to, że jak się raz naczytam stron medycznych to potem nawet jak już tam nie zaglądam to dalej wszystko pamiętam :(

przez sunset 27 gru 2010, 20:10
A mnie nogi nieraz bolą w nocy :/ ale to taki ból raczej jakby mnie skurcz złapał i boli wtedy gdy chcę ruszyć nogą. Skomplikowane, ale mam nadzieję, że zrozumiałyście o co mi chodzi :P
sunset

przez perla86 27 gru 2010, 20:45
Próbuje się nie macać ale to silniejsze od człowieka jest ech :uklon:
Anetka a czesto cie bola nogi? w jakich miejscach

przez olinelka 27 gru 2010, 20:47
Asia ja Cie bardzo proszę nie czytaj tych stron!!! Na pewno radiolog by Ci kazał iść dalej to badać to na m, gdyby to było coś złego. A przecież nie kazał.
sunset mnie nogi bolą i w nocy i w dzień, takie rwanie czuję. Ja mam te bóle od przepukliny w odcinku kręgosłupa L5 S1. Mam taka nadzieje, że to od tego ucisku tej przepukliny a nie co innego :why:

Ewelinka, nogi mnie bolą szczególnie w biodrach, udach, łydkach. Bardzo często mnie bolą.

przez joakar4 27 gru 2010, 21:00
Mnie tez często bolą nogi. chyba każdy tak ma, bo moja mama i siostra też się na to skarżą. Ten ból pewnie jest od kręgosłupa, ale przecież nogi maja prawo bolec - one muszą utrzymać nasz ciężar. Kiedyś słyszałam to w tv w jakimś programie o urodzie.
W nocy tez mnie czasami pobolewają.

Wczoraj wzięłam ostatnią tabl deprimu. I nie wiem czy kupić kolejne opakowanie bo na początku widziałam jakiś efekt, ale ostatnio nic nie pomagał.

Wiecie co ja ostatnio mam za dolegliwość? Czego się nie dotknę to jakby prąd mnie kopał - pralka, zmywarka, klamka od drzwi, okna, kaloryfer nawet psa głaskałam to iskra przeszła. Co to do cholery może być?

sunset pewnie źle trzymałaś nogę i Ci zesztywniała w czasie snu. Też tak mam i to nawet podczas siedzenia, łapie mnie skurcz i jak chce nogę wyprostować albo nią poruszyć to strasznie boli.

przez perla86 27 gru 2010, 21:06
Anetka mnie to znowu piszczel jak b y bo z przodu nie raz udo tez ale tez w kolanie zalezy a przepukline moze tylko rezonans pokazac nie przeswietlenie. Tylko nie wiem czy to kości nie bolą nie wiem jak to odróżnić

Asia to prawda ze nogi podtrzymuja ciezar ale kurka nie zeby codziennie bolaly nigdy tak nie mialam :bezradny:

przez joakar4 27 gru 2010, 23:18
Ewelina jesteś dokładnie przebadana, nic Ci nie jest. Nogi Cie codziennie bolą albo od kręgosłupa albo od nerwicy. Powiedz sama czy jak zajmiesz się innym bólem albo tą krostką pod pachą to nogi dalej bolą, czy może przestają?
Ja dzisiaj zauważyłam, że jak zajęłam się tą kulką pod uchem to przestała mnie bolec klatka piersiowa. Teraz skupiam się tylko na tym, że coś mnie tam uwiera i to na pewno ten guz :(
No, ale przetrwałam już tyle nowotworów to i ten przeżyje :smile:

Sortuj wg