Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez Lady_Makbet 21 gru 2010, 23:21
joakar4 napisał(a):Lady_Makbet a długo czekałaś na wizytę? Ja chyba też się zapiszę, bo do 25 stycznia czekam do psychiatry.

Na wizytę czekałam tydzień :) u psychiatry też już byłam. Idziesz do psychiatry ze względu na hipochondrie czy masz też inne problemy? Przemyśl sobie czy chcesz pakować się w leczenie farmakologiczne - czy Twój stan rzeczywiście tego wymaga. Piszę o tym ponieważ psychiatrzy (większość) lubią każdemu zapisywać leki.

A co do obgryzania paznokci - ja nigdy nie miałam długich, wiecznie poobrygazane ;p
Wiem, jak zimno potrafi być, gdy wszystko jest ze szkła...

przez mateusz1010 21 gru 2010, 23:32
joakar4, mel89, nie wiem jak wyglądają te badania, w internecie za dużo nie ma na ten temat. Jak będę mieć, to wam to oczywiście opiszę.

przez joakar4 21 gru 2010, 23:33
Lady_Makbet napisał(a):Piszę o tym ponieważ psychiatrzy (większość) lubią każdemu zapisywać leki.

Chce iść tylko ze względy na hipochondrię, bo już ze sobą nie wyrabiam. O nawet teraz taka jest mądra radząc Mel żeby nie macała, a sama sprawdzam swoją kulkę bo wydawało mi się jak naciągnę skórę to ona się z nią przesuwa i to nie kość. Ale chyba się nie przesuwa. Zresztą lekarz chyba wie lepiej jak twierdzi, że to kość(oby :uklon: ).

Ja ostatnio byłam u takiego psychiatry, że leków mi nie dał, bo stwierdził, że nie potrzebuje. I mam przyjść jak mi się pogorszy, a do psychologa też według niego nie mam powodu pójść. I teraz idę do drugiego 25 stycznia. I zastanawiam się nad psychologiem.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mel89 21 gru 2010, 23:42
Asia, jak pójdziesz tego 25 do psychiatry to on pewnie sam zaproponuje terapię u psychologa (albo i nie, jeśli nie będzie takiej potrzeby). Przynajmniej moja psych tak zrobiła, że po rozmowie ze mną przypisała leki i od razu zapisała na terapię indywidualną (4go stycznia idę).
I masz kategoryczny zakaz macania się. Bo po łapach dostaniesz. Musimy się trzymać w kupie:P

przez joakar4 21 gru 2010, 23:51
Już nie będę obiecuje :D mam nadzieję, że mi lekarz to zaproponuje. A nie jak tamten stwierdzi, że poradzę sobie sama. A ja wiem, że sobie nie poradzę. :(
Teraz oglądam na tvn pamiętniki wampirów.

przez mel89 21 gru 2010, 23:55
Ueee, nie mam telewizora 8)

przez joakar4 22 gru 2010, 00:28
Dzisiaj leciał pierwszy odcinek pierwszej serii. Ale aktorzy się zmienili.

Tak sobie rozważam, że chyba lekarz rozpozna kość, prawda? Bo lekarki spytałam wprost czy to nic złego ze ślinianką się nie dzieje i powiedziała, że nie.

przez sunset 22 gru 2010, 00:50
a ja się zestresowałam, bo brat mi powiedział, że boli go klatka piersiowa... i już się martwię.
sunset

przez mel89 22 gru 2010, 00:52
Asia, nikt z nas tutaj nie jest lekarzem. Więc jak lekarz Ci powiedział że to kość to na pewno jest kość!

sunset - każdego klatka boli od czasu do czasu.. nie ma się czym martwić :)

przez sunset 22 gru 2010, 00:58
mel89, i sama siebie zawiodłam. Weszłam na te zje*bane google i wpisałam o czym może świadczyć ból w klatce... niech to ch*uj wszystko strzeli! Jestem na siebie cholernie zła a mimo to boję się o swojego braciszka. On nigdy o niczym nie mówi, jest taki zamknięty w sobie. Ale modlę się tylko o to by nic mu nie było i żeby czasami nie miał nerwicy...
sunset

przez perla86 22 gru 2010, 00:59
dziewczyny to wy macie sama hipochondrie bo ja do tego mam nerwice lekowa :(

przez sunset 22 gru 2010, 01:04
perla86, byłaś u psychiatry lub psychologa? Wystawił Ci taką diagnozę?
sunset

przez perla86 22 gru 2010, 01:08
ide 7 stycznia ale neurolog mi mowil i ja towidze poniewaz mamnapady ataku paniki i lęku :(

[Dodane po edycji:]

mecze sie z tym juzod lutego ehh

przez olinelka 22 gru 2010, 12:04
Lady_Makbet napisał(a):Prywatnie. Wiesz, jeśli strasznie męczy Cię wmawianie sobie różnych chorób (a widzę, że męczy) to naprawdę warto skorzystać z pomocy psychologa :)

Męczy mnie nie tylko wmawianie sobie chorób(szczególnie jednej) i strach przed nią ale również mam silne stany lękowe i depresję. I nie jest to pierwszy epizod w moim życiu. Kazdy kolejny jest coraz gorszy. Niestety u mnie bez leków ani rusz :( . Ale teraz wybieram się równiez na terapię tylko musze coś znaleźć.
Mateusz trzymam kciuki za mame. I zaCiebie i brata(za negatywny wynik testu- czyli żeby wyszło, że nie jesteście obciążeni :D )
sunset nie czytaj ZAKAZANYCH STRON ! Nie i juz. Z bratem bedzie ok. Na pewno mu nic nie jest. Klatka moze bolec od kregosłupa.
Mel dobrze , że sie nie macasz. Naprawde te obrzęki powstają. Ja jak zaczęłam macać te węzły w pachwinach i potem poszłam na usg i mnie lekarz opieprzył, że można sobie krzywdę zrobić. A potem jak macałam ten miesień w zgięciu łokciowym to miałam obrzęk i zdarta skórę. I bałam się iść z tym do lekarza.Na szczęście Ci sąsiedzi mi się trafili :D
Asia jak lekarz mówi, że to kość to na pewno jest kość. Ja ogladam Dextera i wpatruje się w obojczyki i w szyje ale nic nie widzę. Pewnie dopiero bedzie widac w 4 sezonie. Całe szczęście, że facet pokonał chorobę :D
Ewelinka do siódmego juz niedaleko. A potem bedzie tylko lepiej :D

A co do badań genetycznych to odokładnie trzba sie dowiedzieć w najblizszym Centrum Onkologii. Albo wejść na strone takiego Centrum . Ja wysyłałam ankietę do CO w Warszawie, ale mnie nie zakwalikowali. Ale to było ok4 lat temu i po nowym roku wyślę jeszcze raz . Wiem , że lekarz, który w Polsce zajmuje się tymi badaniami nazywa sie Lubiński i przeprowadza te badania w Szczecinie. Tylko nie wiem czy wszystkie próbki DNA trafiają do SZczecina czy jak. Bo ja sie o tym dowiedziałm od kumpla ze Szczecina, którego mama miała nowotrór i on z bratem poddali sie takiemu badaniu i wyszło że on ten kumpel nie jest obciążony(nie posiada tego genu) a jego brat jest obciążony i musi częściej wykonywać pewne badania. Ale od tamtej pory jest pod opieka onkologów. Pamietam, że ja dzwoniłam do Poradni Genetyczne do Centrum Onkologii i miła pani powiedział mi co mam zrobić, gdzie znaleźć ankietę i gdzie ja przesłać.

Sortuj wg