Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez mateusz1010 15 gru 2010, 22:01
Mnie od poniedziałku boli pod łopatką. To chyba od wątroby :cry:

przez milano3 15 gru 2010, 22:02
Tak a ta wątroba ma drugie imię "Nerwica". Daj spokój !!!
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez joakar4 15 gru 2010, 22:05
Jutro idę do lekarza akademickiego niech to obejrzy i da mi coś na uspokojenie, bo do psychiatry idę dopiero w styczniu. I do tego czasu się wykończę nerwowo.

Mateusz - podobno wątroba nie boli.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sunset 15 gru 2010, 22:12
mateusz1010, to znaczy, że mnie też boli od wątroby?

To są zwykłe nerwobóle. Nie świruj :)
sunset

przez mateusz1010 15 gru 2010, 22:32
sunset, pewna kobieta opisała,że też miała bóle pod łopatką. Okazało się, że miała chorą wątrobą (ale nie żadne WZW). Jutro idę odebrać wynik EEG to poproszę o skierowanie na próby wątrobowe.

przez sunset 15 gru 2010, 22:46
mateusz1010, "pewna kobieta"... Wiesz ile takich historii jest w internecie? "pewna kobieta", "pewien mężczyzna" i z pewnością opowieści te nie mają żadnego pokrycia z rzeczywistością.
sunset

przez IwciaZeschizowana 15 gru 2010, 23:02
powiem Wam co ja sobie wkręcałam: standardowo zawał, już nawet nie pamiętam ile razy byłam z tym na pogotowiu. Było też kilka innych chorób serca, było zapalenie mózgu, guz mózgu, rak jelita, rak od powiększonych węzłów, problemy trzustkowe, udar, polipy zatok i wiele innych. Byłam około 6 razy hospitalizowana z podejrzeniem różnych chorób, miałam wielokrotnie robione w przychodni ekg, rtg, usg, kilka razy robiłam prywatnie echo serca i holter, eeg głowy, masa badań krwi. Miałam nawet robioną gastroskopię i pobierany płyn mózgowo-rdzeniowy z kręgosłupa, miałam również rezonans magnetyczny, tomografie nie raz. A to wszystko za sprawą nerwicy. Nie wykryto u mnie żadnej choroby a objawy były czasem na prawdę dramatyczne, pamiętam jak raz dostałam paraliżu, nie mogłam się kompletnie ruszyć, byłam wtedy w szpitalu 3 tygodnie. Mój chłopak śmieje się ze mnie, że jestem najlepiej przebadanym człowiekiem na ziemi. Ale czas hipochondrii już minął, mam nadzieje, ze bezpowrotnie. Od tego czasu dosyć dobrze poznałam się na medycynie, jak komuś w rodzinie coś dolega to zanim pójdą do lekarza pytają mnie co to może być :)
Twoja myśl kształtuje Twoją rzeczywistość. Uczę się optymizmu :D
Diagnoza: osobowość zależna, nn, dda.

Obrazek

przez Monii 15 gru 2010, 23:04
hejka :mrgreen: dawno mnie tu nie bylo..... disgusted żyjesz ?? :papa: ja miałam troszkę lepsze chwile ale powoli sie zaczynam nakręcam...generalnie mam stracha przed rakiem....boję sie, ze moge na niego zachorować albo ze juz go mam :( najgorzej - bialaczka, rak szyjki macicy i piersi ..... łeeeeeeeeeeeee :zonk:
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez Anna Maria 15 gru 2010, 23:06
a mnie boli żołądek,ale nic sobie nie wkręcam,trza było zadbać o siebie,a nie prowadzić samodestrukcje
Anna Maria

przez joakar4 15 gru 2010, 23:12
moni jak białaczka to ja jestem ekspertem, przechodzę ja średnio raz na pół roku :mrgreen: a z rakiem szyjki macicy to poczekaj na mel :D

Dobra najadłam się tabl uspokajających ziołowych, popiłam melisą i jakoś dotrwam do jutra. A zaraz po zaliczeniu pędzę do lekarza nich mnie ratuje, bo ja jestem święcie przekonana, ze mam raka ślinianki.
Czy myślicie, że gdyby radiolog coś podejrzewał, chociaż tylko tam dotknął a usg mi tam koło tego ucha przejechał to by mi kazał coś robić dalej? I za cholerę nie pamiętam nazwy tego co to wg niego jest. A on tylko powiedział, ze się tym nie zajmuje i dlaczego ja się tak stresuje?
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez zetVi 15 gru 2010, 23:14
joakar4 - heh, spokojnie kochana! Ucz się i przestań macać tą biedną śliniankę. Jestem przekonana, że nie chorujesz na raka, a już na pewno nie na nowotwór ślinianki. Gdyby było inaczej, zostałabyś jednym z skrajnie niewielu hipochondryków, którym udało się coś trafnie zdiagnozować. :)

Podejrzewam, że mówienie "nie masz raka ślinianki" niewiele da - więc może pomyśl inaczej. Znakomita większość zmian nowotworowych ślinianki (tej przy uchu) to niegroźne zmiany. Jakieś brodawczaki, może gruczolaki. Dosłownie kilka procent to nowotwory złośliwe. To jest raz. Dwa: wiek. Hipochondrycy często przypisują sobie choroby, które dotyczą ludzi starszych - i są przekonani, że są "wyjątkami" bo przecież wyjątki w kwestii wieku się zdarzają. Rak ślinianek (obojętnie których) to choroba osób koło 40-stki (podejrzewam, że jesteś dużo młodsza :) ). Do tego potrzeba jeszcze kilku innych czynników, by sobie na takie raczysko zapracować. Trzy: morfologia prawidłowa, bez większych odchyleń. Jeśli wiążesz (a wiążesz) kulkę z węzłami, to pamiętaj też, że na sprzeciw wysuwają się właśnie prawidłowe wyniki krwi.

mateusz1010, wątroba nie boli. Za to boli niewiedza. :) Objawy niewydolności, jakiejś choroby, zaburzenia etc wątroby są nieco inne i ciężko je przeoczyć.

Zrobiła mi się w buzi, na policzku afta w poniedziałek i dziś zacząłem myśleć że to może mięsak kaposiego

:D kurcze, ale Wy macie wiedzę medyczną! Prawdę mówiąc - chociaż mam w domu tony książek onkologicznych - to przyznaję, że o istnieniu mięsaka Kaposiego zapomniałam i zgłupiałam, cóż to takiego. Mam teraz trochę wolnego i chyba dużo się od Was nauczę. :)

przez perla86 15 gru 2010, 23:19
oj dziewczynki ale my biedne jestesmy sorki i chłopcy :) mnie cos wglowie sie dziwnie dzieje czuje te dziwne unoszenia głowa boli miałam dzien pełen wrażeń :(

przez Anna Maria 15 gru 2010, 23:20
no to ja sem zaczęłam wkręcać skręt jelit,ale to u mnie normalka :mrgreen:
znam swoje podejście do "chorób" i się nauczyłam ignorować,polecam
Anna Maria

przez Monii 15 gru 2010, 23:21
zetVi zapraszamy do lektury :mrgreen:
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

Sortuj wg