Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez olinelka 15 gru 2010, 18:56
zetVi ja to zgrubienie (wypukłość) to mam w lewej ręce tuż nad zgięciem po prawej stronie lewej ręki. A w prawej jest prawie płaskie. Co to jest??
sunset to na pewno nerwobole. Miałam takie same i żyję.
joakar4 a nie mówiłam Ci , że Twoje węzły są ok?

przez sunset 15 gru 2010, 19:04
olinelka, ja wiem, że to nic groźnego. Już przestałam się tym przejmować :)
sunset

przez joakar4 15 gru 2010, 19:05
qurwa co jest ze mną nie tak :why: teraz myślę, ze mam raka ślinianki przyusznej :why: Przez to moje cholerne zgrubienie na kości pod uchem - to właściwie z jednej strony jest taki guzek (z lewej) tam pod uchem gdzie jest kolczyk, tak na granicy szczęki. Tam pod tym gdzie jest takie wcięcie w uchu (jak do twarzy przyrasta). Z drugiej strony ma coś innego, też wybrzuszenie, ale nie taką kulkę. Ja zwariuję, a już się tak węzłem nie martwię. Byłam na usg to lekarz tylko pomacał i powiedział, że on tego na usg nie sprawdzi i powiedział mi, ze to nie węzeł tylko coś tam (za cholerę nie pamiętam nazwy). I wtedy się nie przejęłam bo tak się ucieszyłam, że to nie węzeł :(

I wyczytałam, ze to moze być nowotwór ślinianki przyusznej. :why:

Na poprzednim usg lekarz mi niby sprawdzał ślinianki, ale nie przyuszne wg mnie. :why:
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 15 gru 2010, 19:59
[
quote="joakar4"]qurwa co jest ze mną nie tak :why: teraz myślę, ze mam raka ślinianki przyusznej :why: Przez to moje cholerne zgrubienie na kości pod uchem - to właściwie z jednej strony jest taki guzek (z lewej) tam pod uchem gdzie jest kolczyk, tak na granicy szczęki. Tam pod tym gdzie jest takie wcięcie w uchu (jak do twarzy przyrasta). Z drugiej strony ma coś innego, też wybrzuszenie, ale nie taką kulkę. Ja zwariuję, a już się tak węzłem nie martwię. Byłam na usg to lekarz tylko pomacał i powiedział, że on tego na usg nie sprawdzi i powiedział mi, ze to nie węzeł tylko coś tam (za cholerę nie pamiętam nazwy). I wtedy się nie przejęłam bo tak się ucieszyłam, że to nie węzeł :(

I wyczytałam, ze to moze być nowotwór ślinianki przyusznej. :why:

Na poprzednim usg lekarz mi niby sprawdzał ślinianki, ale nie przyuszne wg mnie. :why:[/quot

dobre 8)
przepraszam,mam doła,ale tym rozłożyłeś mnie na łopatki :mrgreen:
Anna Maria

przez zetVi 15 gru 2010, 20:01
joakar4, widzisz jak to jest z tą hipochondrią, jak minie jedno - to ustępuje miejsca następnemu... czasem żeby to jedno minęło wprost potrzeba czegoś "nowego", bo życie hipochondryka bez żadnej choroby - to życie puste, jak jest za dobrze - to czegoś brakuje. :) Jak nie węzeł, to kulka za uchem. Wówczas węzeł schodzi na dalszy plan a kulka zapełnia tą "lukę". To taki bardzo dobry przykład działania hipochondrii. :)
Swoją drogą.. czasem przy uszach, za uszami albo nawet na uszach, na szyi, w okolicach węzłów (czasem z nimi mylone) - robią się takie "kulki", chociażby od przeziębienia. Bezbarwne (koloru skóry), bezbolesne, jak się dobrze przyciśnie to miękkie... podejrzewam, że są to podskórne zmiany ropne, niewinne i niegroźne. Nie szukaj co to takiego, bo łatwo możesz sobie coś wkręcić, od zapalenia zapalenia wyrostka sutkowatego po raka ślinianki (na pozór może pasować) - a przecież dobra morfologia wyklucza takie zjawiska. :)

olinelka - sprawdzałam u siebie (przy końcówce mięśnia dwugłowego ramienia) i też mam tam takie zgrubienia. One "znikają" albo zmieniają pozycję przy ruchach ręki (z wyjątkiem ruchów rotacyjnych) a to wskazuje na to, że są to zwyczajne mięśnie/ścięgna ręki. Jak mówiłam, ciało człowieka jest asymetryczne. Przyjrzyj się na przykład swoim dłoniom - czy są idealnie równe? Bynajmniej! Podobnie mięśnie ręki. Wielu sportowców i kulturystów ubolewa nad takimi nierównościami - zdarza się, że cały biceps jest wyraźnie większy od drugiego, co widać gołym okiem. Przeciętny człowiek nie zwraca na to uwagi, chyba że jest kulturystą albo... hipochondrykiem. :) Bez obaw.

przez perla86 15 gru 2010, 20:05
nie chce post mi sie dodac :(

[Dodane po edycji:]

dziewczyny co ja dzisiaj przezylam :( poszlam na zakupy z mezemi sasiadka i sasiadka dostala pierwszy raz padaczki boze widzialam wszystko samej mi sie zrobilo slabo serce mi waliło :( okropne a nie chorowala ale coprawda lubiala wypic codziennie ale tak czy siak :(

przez joakar4 15 gru 2010, 20:15
Ale to jest w tym miejscu, gdzie jest ta cholerna slinianka. I wcale nie jest miękkie. :why: :why: :why: Nie da się tego rozdusić.

Ja się wykończę, jutro to zaliczenie, nic nie ruszyłam tylko się tam macam. I to jest oczywiście koło tego mojego węzła :cry: Płakać mi się chce, pamiętam, ze jak to wyczułam ok. 3 tyg temu to sprawdziłam na rodzinie i nikt tego nie ma :why:

[Dodane po edycji:]

Teraz to mi już obrzękło, ale to jest guzek, nie wybrzuszenie. :why: Bo z drugiej strony to jest takie wybrzuszenie pod uchem, a nie guzek. A tutaj to można go idealnie wyczuć. :why:

przez Anna Maria 15 gru 2010, 20:23
a może to świnka?albo od zęba?
ja niedawno miałam zapalenie zatok,zdiagnozowane przez lekarza ;) ,ta ropa osadziła Bóg wie w jakich miejscach,również przy zębie i uchu
Anna Maria

przez joakar4 15 gru 2010, 20:28
świnkę miałam, nic mi się z zębami nie dzieje. Z zatokami też ok. :zonk:

Boże, jak ja się boję. :why:
Niby miałam na usg sprawdzane te ślinianki, ale nie wydaje mi się, żeby przyuszne też to obejmowało.
Cholera jasna, w ogóle nie mogę się przez to uczyć.

przez milano3 15 gru 2010, 20:42
Dziewczyny ! A ja mam znów kolejny atak paniki. Zrobiła mi się w buzi, na policzku afta w poniedziałek i dziś zacząłem myśleć że to może mięsak kaposiego ...Aaa. Ja już nie wytrzymuje, nie nawidzę tej pier...... hipochondrii. Co za s..a !!! Niech się wreszczcie od Nas wszystkich odpie....iii. Musicie sobie uświadomic ze to z waszą psychiką jest problem. Wiem że jest ciężko bo ja też w to nie do końca wierze, ale tak jest !!!
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez perla86 15 gru 2010, 20:56
ja tez nie daje rady wydaje mi sie ze cos na szyji robi kurde to jest okropne ale to psychika mówi :(

Na szczescie z odruchami sie uspokoilo...

przez joakar4 15 gru 2010, 21:09
ja chyba zwariuję :zonk: :zonk: :zonk: A już sie tak ucieszyłam, że mi węzły zmalały. Ja nie chcę umierać :why:

A najgorsze, ze jutro mam to zaliczenie.

przez milano3 15 gru 2010, 21:23
Wiesz, mało kto z nas chce umierać. Ale zastanów się nad jedną rzeczą. Dlaczego uciekasz w objawy hipochondryczne ? Pamiętaj, że strach przed chorobą najczęściej jest wynikiem zupełnie innego problemu. Albo nie akceptujemy siebie, swojej rodziny, szkoły, otoczenia, albo boimy się podjąć wyzwać np. przysiąśc do ksiazek i pouczyć się na jutrzejsze zaliczenie. Nie zadręćzaj się. WIem że pewnie się śmiejesz bo ja robię to samo, ale ja na nerwice choruje juz 3 rok i znam ją dogłębnie.
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez joakar4 15 gru 2010, 21:29
Doskonale wiem, ze hipochondria z czegoś się bierze i powinnam pójść na terapię, ale teraz akurat ciężko mi jest to analizować bo cały czas się zadręczam tym guzkiem pod uchem, a jak nie płaczę to staram się powtórzyć materiał na zaliczenie.

do tego jestem sama w mieszkaniu i nawet nie mam u kogo sprawdzić, czy ma takie same. Dzwoniłam do domu to tylko mnie wyśmiali, że mam się nie macać bo nic tam nie ma. Ale ja to kurcze czuję i lekarz też to czuł. :why: :why: :why:

Sortuj wg