Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Jordan87 29 sty 2007, 00:23
Witam serrdecznie, ja już nie wiem co mam robić, nie dawno to byłem na etapie HIV, a teraz to wylew, ja już nie potrafie tak żyć pomudszcie mi!!! Co robić aby się normalnie kłaść i wstawać!!! :(

[ Dodano: Nie Sty 28, 2007 11:23 pm ]
Pomóżcie mi bo nie wiem co robić jak można tak żyć bo ja nie potrafie nawet teraz mam schizy że dostane wylewu, że boli mnie tył głowy, jak mozna długo z tym zyć?? I ja z tym sobie radzić?? :(
"A miłości bym nie miał byłbym niczym..."

przez aftermath 29 sty 2007, 10:30
jordan, moje zdanie jest takie ... jesli boisz sie wylewu - idz do lekarza .. jesli boisz sie raka - idz do lekarza .. jesli jestes prawie pewny ze masz bialaczke - idz do lekarza :)

wiem, ze to moze byc rozwiazanie krotkotrwale, ale mi przynajmniej pomaga .. o ile nie dopadna mnie mysli typu:

a) a co jesli lekarz sie nie zna / pomylil sie ? (bylem tego prawie pewien p o gastroskopii, ktora wg. mnie trwala za krotko, a lekarz o zgrozo niczego nie wykryl, mimo iz bylem prawie pewny diagnozy w stylu "przykro mi ma pan pozne stadium raka okreznicy, nie mozemy nic dla pana zrobic :D"
b) po jakims czasie od badania - a moze powinienem je powtorzyc ? moze juz zdazylo mi sie pogorszyc ?

nie wiem naprawde co wam poradzic .. moze z biegiem czasu, kiedy czlowiek przebada sie juz 1000 razy w koncu do niego dotrze, ze nic mu nie jest :)

ps
dzisiaj ide do hepatologa, mam nieznacznie podwyzszony ALAT, wiec ide wykluczyc:

- wzw typu B
- wzw typu C
- encefalopatie
- marskosc
- zapalenie miazszu watroby

dodatkowo mam w planie badanie krwi na ferrytyne i cala palete innych :D

ps2
podczas pierwszego ataku (standard - dretwienie, bezdech, swiadomosc zawalu serca itp.) w oczekiwaniu na karetke byla u mnie znajoma pielegniarka, ktora kiedy krzyczalem ze umieram, powiedziala cos co rowniez bardzo mi teraz pomaga w ciezkich chwilach:

"tak latwo sie nie umiera"

pozdrawiam

przez Jordan87 29 sty 2007, 11:16
Masz racje Aftermath pójść do lekarza On już ma mnie chyba dość, co chwila przychodze z innym problemem, też miałem drętwienie i te sprawy, to w sumie minęło chociaż jeszcze nie raz przychodzi. Powiem Ci szczerze że chyba to się zaczęło jak moja koleżnaka z klasy zmarła na wylew po zabawie sylwestrowej, potem kolega po dyskotece, i teraz jak tylko zacznie mnie z tyłu boleć głowa to się zaczyna jazda, najgorzej jest po imprezie!! Chociaż w sumie to już zaczyna się przeradzać w codzienność, ale z tym się nei da żyć na dłuższą mete! Tak miz awsze mama mówi "tak szybko się nie umiera, na śmierć trzeba zasłużyć", tylko co zrobić jak mam takie przykłady. Mój tato miał to samo i wyszedł z tego a ja nie potrafie!!! Czy znacie jakieś dore metody!!! Pozdrawiam :? :?

[ Dodano: Pon Sty 29, 2007 10:15 am ]
Masz racje Aftermath pójść do lekarza On już ma mnie chyba dość, co chwila przychodze z innym problemem, też miałem drętwienie i te sprawy, to w sumie minęło chociaż jeszcze nie raz przychodzi. Powiem Ci szczerze że chyba to się zaczęło jak moja koleżnaka z klasy zmarła na wylew po zabawie sylwestrowej, potem kolega po dyskotece, i teraz jak tylko zacznie mnie z tyłu boleć głowa to się zaczyna jazda, najgorzej jest po imprezie!! Chociaż w sumie to już zaczyna się przeradzać w codzienność, ale z tym się nei da żyć na dłuższą mete! Tak miz awsze mama mówi "tak szybko się nie umiera, na śmierć trzeba zasłużyć", tylko co zrobić jak mam takie przykłady. Mój tato miał to samo i wyszedł z tego a ja nie potrafie!!! Czy znacie jakieś dore metody!!! Pozdrawiam :? :?

[ Dodano: Pon Sty 29, 2007 10:16 am ]
"A miłości bym nie miał byłbym niczym..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aftermath 29 sty 2007, 11:45
Niestety ale jak pewnie wiesz nie ma jednej, dobrej, uniwersalnej metody na pozbycie sie tych lęków.

Jezeli twoj lekarz ma cie dosc - zmien lekarza.

U mnie czesto skutkuje myslenie:

"Mam jedno zycie, jedna mlodosc .. czy chce ja stracic na lęki, zamartwianie sie itp. ? Czy jezeli jestem smiertelnie chory, to myslenie o tym i czekanie na 'nieuniknione' ma sens ? Czy ostatnie chwile w zyciu chce spedzic wlasnie w ten sposob ?"

moze i jest to trywialne podejscie, ale zauwazylem ze czasem u mnie skutkuje i przestaje o tym myslec, nawet kiedy zwalaja sie na mnie wszystkie objawy somatyczne nerwicy w jednej chwili, staram sie je po prostu olewac .. a ze nie zawsze wychodzi, coz .. z czasem bedzie lepiej, mam nadzieje :)

Czy to nerwica czy moze nowotwor...boje sie...

przez KtosNowy 31 sty 2007, 19:25
Hey! Trafilem na to forum i stwierdzilem ze napisze co mi jest...mam 22 lata i jakos od miesiaca mam cos takiego ze wstaje rano i czuje sie pijany!!!! nagle mndli mnie w brzuchu ,trace apetyt nie moge noic przelknac(po jakims czasie apetyt wraca) mam wrazenie jakbym tak tracil kontakt z rzeczywistosca jakbym odplywal po alkoholu...mialem robione badania krwi wykazaly ze wszytsko jest okej...tez mam cos takiego ze budze sie rano i w brzuchu mi sie wszytsko wywraca, ogolnei czuje sie oslabiony i caly czas jakby zmeczony, moglbym spac i spac, ostatnio czulem jakies dzine dretwienie reki...tak ze jak zacisnolem mocno piesc to jakby przez chwile bezwlad...nie moge sie na niczym skupic czuje sie poddenerwowany, jakby momentami gdzies odlatywal, i czuje tez czasami takei cisnienei w glowie, wtedy przychodzi taki dziewny lek , mdli mnei i nie wiem o co chodzi...czy ktos to moze jakos wyjasnic??? Czy przyczyną moze byc nerwica?

[ Dodano: Sro Sty 31, 2007 6:25 pm ]
zapomnialem oddac ze jakos od 7 lat mam kluske w gardle i tak jakbym problemy w przelykaniu...w srode przyszla ide do laryngologa juz mam schizy ze to rak:((:(:(

przez czarnykot 31 sty 2007, 20:55
Poczytaj sobie moje posty.Miałem tak samo skończyło się rzuceniem papierosów ze strachu przed rakiem krtani.
Przepraszam jestem dysortografem.

przez gore 31 sty 2007, 20:55
spokojnie, spokojnie i jeszcze raz spokojnie. To może być nerwica, jak najbardziej, ale idź do lekarza i nie katuj się dłużej

przez lidia_29 31 sty 2007, 21:13
powiem szczerze, ktosiu takich objawow , jak brak apetytu to nigdy niemialam, (chociaz niepogniewalabym sie jakbym miala) , ale zawroty glowy i jakby odjazd w inną rzeczywistosc, tak jakbym stala gdzies obok siebie, to miewalam, mi sie wydaje ze masz nerwice, tymbardziej ze badania wychodza ci ok, radze ci zapisz sie do psychiatry, to da ci pewnosc, a i leczyc sie czym predzej to lepiej, bo zapewniam watpliwe zeby minelo to samo, nerwica jak rzep , jak sie przyczepi to nietak latwo ja odkleic, wiec powodzenia ci zycze i pozdrawiam cieplutko, noi chyba witaj w "rodzinie"
konto zablokowane

przez bidziaq 31 sty 2007, 21:49
ja tez boje sie ze to rak a objawia sie to uciskiem z tylu glowy :/dostalem od babci tabletki ziolowe labofarm biore po jednej a pisze zeby brac po dwie , i po jednej czuje sie tylko troche lepiej , byc moze gdybym wzial dwie ucisk przeszedl by z miejsca ale z drugiej strony boje sie wziac dwoch , eh te paranoje , zaczynam chyba po malu wariowac na szczescie na poniedzialek mam moja pierwsza wizyte u psychologa byc moze wyjdzie na to jednak to nerwica nie rak bo rowniez mam dobre wyniki krwi , z tym ten ucisk w glowie mam praktycznie caly czas :/ by7c moze to juz naprawde gleboka deprecha lub cos a jesli jednak rak :(
Stop Paranoją !!

przez Wesnaa 01 lut 2007, 01:08
Też miewam schizy że rak, że guz mózgu,bo głowa często boli...podstawa to badania. One potwierdzą, że jesteś zdrowy ;)A nerwica ma to do siebie, że czujesz się tak jak opisałeś czyli m.in. osłabienie. Nerwy też potrafią nieźle wykończyć :?
Second Life Syndrome

przez Margaret 01 lut 2007, 19:21
O rany ja sobie wymyślałam najprzedziwniejsze choroby a najśmieszniejsza według mojej mamy to rozwiązanie pępka :roll: ja w tym nic śmiesznego nie widziałam...ja przez tą chorobę dostałam wstrząsu anafilaktycznego..
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
ExModerator

przez JanRO 02 lut 2007, 10:40
Witam.Tak ja Wy mialem te wszystkie choroby,przerabialem tetniaka mozgu ,zawał,udar,raka,wrzody,ostatnio nawet stwardnienie rozsiane i zakarzenie organizmu jakas bakteria,to jest normalne w nerwicy,poniewaz nasze lęki przybieraja taka wlasnie postac,a najgorsze ze po rozpoczeciu terapii te objawy przybrały na sile,ale to jest tez normalne.

Sortuj wg