Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez mel89 10 gru 2010, 01:11
joakar4, no 1 nie mogę mieć przy nadżerce ;) ale dziękuję za wiarę !!! trafiłam na jakieś forum z laskami które mają III grupę i TO nawet nie oznacza że to koniec, grób, mogiła. jedne dostają leki i przechodzi, inne mają wycinki i wszystko wraca do normy, jeszcze inne mają zabieg i jest ok, a innym samo przechodzi. nie przeczytałam ani jednej historii która źle się skończyła. te 5 kobiet które umiera na raka szyjki macicy umiera przez zaniedbanie bo się LATAMI nie badają !!!!! więc jak jestem pod opieką lekarza to wszystko będzie pięknie. co wcale nie oznacza że nie chcę 2 zobaczyć, bo chcęęęęę baaardzoooo ;) ale odzyskałam wiarę, muszę zadbać o komfort psychiczny na ile się da, bo stres - wiadomo - do niczego dobrego nie prowadzi. (powtarzam się, wieeeem, że się powtarzam :P )

Jak Twój lekarz taki super to pewnie ma dużo pacjentów - więc może nie musi zdzierać bo ma pacjentów pod sam sufit :D Nie przejmuj się.

przez perla86 10 gru 2010, 01:43
witam
Jestem tu nowa borykam sie z podobnym problemem jak wy:( ja otoz boje sie ze mam bialaczke:(Mnie sie zaczelo odlutego br wracajac zpracy zabolala mni e lewa reka mialam zawroty przeszlo mi po paru dniach ale wrocilo wmarcu tylko juz pod inna postacia zaczely mi sie promieniowania do lewej nogi przebudzilam sie. Poszlam dolekarza lezalam w szpitalu raz na neurologi mialam chyba z 5 razy morfologie robiona pozniej i rezonans glowy i kregoslupa szyjnego ekg kilka razy przeswietlenie płuc badania sa ok ale mnie. dochodzily mi powoli objawy brzuch mnie boli nie raz glowa a przede wszystkim nogi boje sie i to strasznie niebylamjeszcze u psychiatry ale wiem wiem powinnam pojsc. doradzcie cos:(Ja zwariuje:why:

[Dodane po edycji:]

do mel: ja mam 1 grupe a mam mała nadżerke:) więc głowa do gory

Ja to ledwo wstane i odrazu zaczynam myślec to jest okropne :(ja chce zyc normalnie :why:

A i jeszcze mialam przeswietlenie kregoslupa lezdzwiowego i tam wyszlo przewezenie krazka miedzykregowego bylam z tym uneurologa i mowil mi ze to dyskpoatia jest :zonk: nie wiemczy to przez to mnienogi bola :( jest to taki bol ze nie musze brac leków przeciwbólowych. A co do wezłow ja tezmam dw amalutkie na szyji miekkie juz chyba z 5 lat je mamostatnio internistka mipowiedziala ze sa zwlokniale i jak ktosnie leczyl infekcji np ja nie bralamantybiotykow jak bylam przeziebiona malo co to mi zostaly:)bedzie oki dziewczynki hehe

przez mel89 10 gru 2010, 02:01
perla86, Witaj :) Tu jest parę kobitek co to "mają białaczki", ja trochę burzę koncepcję i "mam raka szyjki macicy" :smile: Słuchaj, po pierwsze to na pewno żadnej białaczki nie masz. Ja wiem, że Tobie się wydaje że badania mogły skłamać, albo od tego momentu się pozmieniało coś, albo lekarze nie sprawdzili dokładnie itd. ( bo my tu mamy to codziennie prawie niestety :( ) Twój mózg nauczył się żyć z tą podwyższoną dawką kortyzolu (hormon stresu) i cały czas każe Ci uciekać, bo wszędzie widzi zagrożenie. Teraz ten mózg trzeba oduczyć tego lęku, który jest irracjonalny - bo masz przecież dobre wyniki.

Zgłoś się do psychiatry. Im szybciej tym lepiej, bo nerwica zwykle z czasem się pogarsza i jest coraz ciężej znieść ten stan. Psychiatra przypisze Ci tabletki, które złagodzą objawy, a potem trafisz na terapię, która pozwoli Ci zrozumieć dlaczego tak reagujesz i jak z tym walczyć. Trzymaj się :)

ps. moja nadżerka niestety zajmuje 4/5 szyjki więc raczej nie będzie 1.. ale z 2 będę super szczęśliwa :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez perla86 10 gru 2010, 02:07
Tak co uslyszalam w telewizji to ja to samo mialam bez sens to jest. Bralam od neurologa xanax ale to jest dorazny i nie chcialam go brac dlugo ale pomagal niemyslalam tak ehh. To skad mam ten ból nog to jest okropne codziennie myslec o tym jakbymnie miala co innego na glowie a mam szukac pracy tylko jak:/ Napewno bedziesz miala 1 no badz 2 grupe ja tez mam problemy kobiecie ale juz bylam 3 razy w tym roku u gina i za kazdym razem usg bo ja zamiast normalnegookresu to jakie sbrazowe mam ale to chyba hormony no teraz mialam normalnie idzie glupiec :silence:

Nie potrzebnie ja kiedys czytalam o chorobachjak mi sie to zaczynalo boprzeciez jest 50 chorob albo i wiecej co moga byc te same objawy ale my zawsz eo najgorszym myslimy. Przyznam w dziecinstwie nie mialam wesolo tata pil zreszta teraz tez ale jestem na swoim i probuje nie myslec o tym tak co sie dzieje ale sama podswiadomosc mi mowi ze jednak cos nie tak.

przez joakar4 10 gru 2010, 13:28
Cześć Dziewczyny :smile:

Mel89 No i widzisz, że nic Ci nie jest. Rak Ci nie grozi, bo co jak co ale żadna z nas nic nie przegapi i każdy niepokojący objaw zauważy i zaraz zgłosi lekarzowi :D
Nie wiem, czy ten mój lekarz ma tyle pacjentów, pierwszy raz nie było nikogo jak przyszłam -fakt byłam 40min wcześniej niż on przyjmuje i jak zobaczył mnie na korytarzu to przyjął mnie wcześniej, za drugim razem było już kilka osób a za trzecim to mimo że przyszłam 30min wcześniej to byłam 10 w kolejce i po mnie kilka osób, a jak poleciałam z pachą to znowu nikogo nie było.
Ale myślę, ze skoro poleciła mi go ta Pani i powiedział, że tylko do niego chodzi i pokazuje te wyniki później innym lekarzom i oni się zgadzają to chyba ok.

Perła86 Na pewno nie masz białaczki, skoro masz dobrą morfologię. Jeśli leżałaś w szpitalu to problemy neurologiczne też można wykluczyć. Nogi mogą Cię boleć od tego kręgosłupa, teraz jest zimno mogło cię przewiać i gotowe. Możesz też sobie ból myślami nasilać (ja jestem w tym świetna :lol: ). Jeśli się niepokoisz to zrób sobie wyniki na czynnik reumatologiczny, może to być też to ale wątpię. Ja stawiam na kręgosłup :D

A moje zakwasy na szczęście przeszły, ale strasznie wczoraj zmarzłam i znowu mnie boli kręgosłup lędźwiowy i klatka piersiowa. Ahh, dzień bez choroby to dzień stracony. :D
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez beata27 10 gru 2010, 13:56
hej jestem nowa ale tez cierpię na hipochondrie zwiazana z wezlami chlonnymi powiedzcie mi jak sobie z tym poradzic

przez olinelka 10 gru 2010, 14:20
Dziewczynki! Stwierdziłam , że zetVi naprwdę ma rację a nasz strach jest irracjonalny. No ale wiecie jak to jest. Żeby nas przebano nie wiem jak i nie wiem jakim sprzętem i najlepsi na świecie specjaliści stwierdzą , że jesteśmy zdrowe jak konie to i tak sobie coś ubzduramy. Że np. paznokci i włosów nam nie przebadano :mrgreen: Albo, że w tej chwili nic nie ma ale za chwilę za tydzień za dwa za miesiąc może coś tam być.... Takie jesteśmy. Hipochondryczki z karcinofobią. Ale musimy się wziąć w garść, leczyć i wspierać.
Mel89 nie będziesz miała żadnej 3 grupy a sama widzisz , że nawet 3 grupa to jeszcze nie jest r.
joakar4, te grudki czy coś tam na podniebieniu to nic takiego. Ja też chyba to mam.Każdy chyba ma.
kitty341 wcale, że nie wszyscy mają r bo my tu wszystkie wcale nie mamy :mrgreen: Tylko się tego boimy.
perla86 przebadano Cię solidnie i nie mieli sie czego czepnąć wiec na pewno nie masz białaczki ani nic takiego. Nogi Cię pewnie bolą od dyskopatii. Ja mam dyskopatię odcinka lędźwiowego i od lat leczono mnie na zaalenie korzonków. Potem miałam jakieś dziwne drętwienia i bóle nóg. Myślałam że to jakiś zanik mięśni, SM czy coś takiego. Dostałam nawet skierowanie na oddził neurologiczny i nawet mnie nie przyjęli tylko neurolog mnie zbadał i powiedział, że to może brak magnezu,ale nic strasznego. Potem znowu prawie chodzić nie mogłam że niby korzonki i polazłam zrobić rezonans i wyszło że mam dyskopatię. Uwierz mi, że jak mnie te nogi bolą od tej dyskopatii bo to uciska na korzonki i powoduje ból. Jak po porodzie bolała mnie łydka to poleciałam do szpitala , ze pewnie zator mi się robi. A lekarze porobili badania i zapytali czy przypadkiem nie mam problemów z kregosłupem. O.

przez perla86 10 gru 2010, 14:39
do olinelka to niestety jest silniejsze ode mnie ciezko w to uwierzyc ja jeszcze mam problemy z brzuchem sama nie wiem czyto nerwy czy co boli mnie mam zmiane wyproznien jets tak ze mam spokoj dw atygodnie i na nowo i badz tu czlowiekumadry. Morfologia niby dobra ale co jest ale z akazdym razem mam inne leukocyty ale wnormie sa :zonk:

Zawiac mnie napewno nie zawialo bo tro juz sie ciagnie dosyc długo. Robilam testy z krwi na Walerego roose czyjak to siepisze ale nic :why:

NIe bola mnie cale nogi tylko raz kolano np a to kostka zalezy w nocy spie nie wiem :silence:

przez joakar4 10 gru 2010, 17:03
Jeśli boli Cię kolano lub kostka i nie jest to mocny ból to wg jest to psychosomatyka, bo jak mnie bolało kolano i polazłam do lekarza to stwierdził, że skoro nie jest spuchnięte, zaczerwienione i gorące to ok. I jak od niego wyszłam to wszystko mi przeszło.

Te moje grudki się powiększyły chyba i lekko bolą, popytałam rodzinę i pokazałam im to i moja mama to ma jak się przeziębi a mnie chyba coś bierze. Strasznie wczoraj zmarzłam. Już się nie macam po węźle bo jak jestem przeziębiona to one mogą się powiększyć i ja wolę tego nie wiedzieć. A taki zwłókniały też może się powiększyć?

beata27 Witaj. Nie wiem szczerze co Ci poradzić z węzłami chłonnymi. Bo ja sobie jeszcze z nimi nie poradziłam. Mam wrażenie, ze ten mój to jest taka bomba z opóźnionym zapłonem. :( Byłaś u lekarza, miałaś usg? Bo jeśli nie byłaś to radziłabym Ci pójść - tak dla świętego spokoju.

przez perla86 10 gru 2010, 17:21
NIO zalezy nie raz co innego boli to zalezy ale jest to przemieszczajace sie. do tego jeszcze nie raz czuje taka nie stabilnosc jkabym miala sie przerwocic :why: takie uczucie niestabilnosc :(
Masz racje nie macaj węzłow bo jakby było coś nie tak to i gorączka by była ja tak sądze :)

przez joakar4 10 gru 2010, 17:32
Czy to są takie bóle: boli kolano kilka sekund, potem nadgarstek, jak przejdzie to łokieć, łydka itp. Ja coś takiego miałam we wrześniu.Też miałam takie mrowienie, jakby drętwienie. I jedno kolano wydawało mi się słabsze. Ale nie wiem co to było. Jak to miałam to wmawiałam sobie toczeń. Ale zrobiłam crp i było niskie, tylko miałam lekkie odchylenia limfo i granulocytów - jakaś infekcja. A następnego dnia wymacałam węzeł i bóle kości mi przeszły. Więc jeśli to nie jest u Ciebie kręgosłup to może sobie to wmawiasz, a uwierz mi każdy objaw można sobie wmówić.

przez mateusz1010 10 gru 2010, 17:37
Aretha Franklin ma raka trzustki... :( Biedna, najgorszy raz. Najbardziej boli i małe rokowania, że wszystko się dobrze skończy. Patrick Swayze to miał...

przez joakar4 10 gru 2010, 17:40
Też słyszałam, że rak trzustki jest praktycznie niewyleczalny. Na pudelku czytałam, że lekarze dali jej rok życia, bo u niej to zaawansowane stadium.
To musi być straszne, taka świadomość, że zostało mi góra rok życia :(

przez paradoksy 10 gru 2010, 17:45
dzisiaj jestem przekonana, że mój palec powinien zostać amputowany :mrgreen:
paradoksy

Sortuj wg