Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez joakar4 07 gru 2010, 23:31
Cholera tylko Was niepotrzebnie zdołowałam tą historią. Babcia miała 65lat.

mel89 nie martw się tą szyjką, przecież to od nadżerki. Jutro pójdziesz do lekarza i zobaczysz, że wszystko będzie ok. I już nie czytaj w necie i nie sprawdzaj sobie, daj jej "odpocząć" :smile: do jutra.
A mi się tak łatwo Wam radzi, żeby się nie macać a sama cały wieczór węzeł sprawdzam, czy aby na pewno się nie powiększył i sama nie wiem - ale raczej nie. :(
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez kitty341 07 gru 2010, 23:34
65 LAT???!!! to młoda kobieta jak na raka, i babcię zresztą też!!! nie no, masakra po prostu z tym rakiem, zbiera coraz większe żniwo :why:

rany, mnie też na 10000% weźmie.... mam takie przeczucie, swoją drogą ciekawe co który Polak statystycznie choruje na raka...?
Ostatnio edytowano 07 gru 2010, 23:35 przez kitty341, łącznie edytowano 1 raz
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez mateusz1010 07 gru 2010, 23:34
olinelka, mel89, joakar4, Dziękuje za wsparcie.

kitty341, moja mama ma umiejscowionego raka niżej w odbycie. Z początku myślała, że to hemoroidy, trochę bolało, brała jakieś czopki, nasiadówki etc. W kwietniu miała iść do lekarza, ale akurat moja babcia trafiła do szpitala, było bardzo źle, ale wszystko jest już Ok (wymiana zastawki i by-passy). Mama odżywiała się zawsze prawidłowo, piła różne herbatki itp. Mój dziadek (jej tata) miał raka jelita grubego i mama się bała się wcześniej iść do lekarza. We wrześniu powiedziała, że już nie wytrzyma no i po kolonoskopii była już diagnoza.
Jeśli martwisz się o swoją mamę, to możesz zaproponować jej badanie na krew utajoną w kale. Jeśli wyjdzie negatywnie, to raka nie ma na 100%. Jeśli wyjdzie pozytywnie (jak u mojej mamy) to znaczy, że coś jest, ale niekoniecznie nowotwór.
Przytoczę jeszcze historię wspomnianego mojego dziadka. Zmarł kiedy miałem roczek. On z nowotworem żył 12 lat bezobjawowo i mógłby żyć dalej, ale miał robioną operację na prostatę i moja rodzina podejrzewa, że wtedy raka podrażnili i zaczął szaleć. Lekarz operujący nic nawet nie powiedział, że coś jest nie tak, a zapewne widział.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joakar4 07 gru 2010, 23:37
tak, 65.
Mi się ostatnio wydaje, że ciągle słyszę, że ktoś nowy ma raka. Nawet seriale mnie przerażają (na wspólnej - jakaś mała dziewczynka, nie wiem kto, ma niewydolność nerek, w m - jak miłość -rak nerki, itp.)

[Dodane po edycji:]

mateusz1010 napisał(a):Przytoczę jeszcze historię wspomnianego mojego dziadka. Zmarł kiedy miałem roczek. On z nowotworem żył 12 lat bezobjawowo i mógłby żyć dalej, ale miał robioną operację na prostatę i moja rodzina podejrzewa, że wtedy raka podrażnili i zaczął szaleć. Lekarz operujący nic nawet nie powiedział, że coś jest nie tak, a zapewne widział.

Też gdzieś słyszałam, że jak raka ruszysz to szaleje. Ale Ci lekarze też się mylą w tych najgorszych diagnozach. Mojej cioci powiedzieli że ma ziarnicę i pożyje najwyżej kilka miesięcy a to było 20 lat temu. Teraz ma coś z płucami, ale podobno nie nowotwór tylko zwapnienie czy coś takiego.

przez kitty341 07 gru 2010, 23:43
mateusz1010, naprawdę bardzo mi przykro... tak się teraz przestraszyłam że nie wiem jak zasnę.. o Twoją mamę, moja i wszystkich chorych na raka :( tak strasznie nienawidzę tej choroby!!!!!

masz rację joakar4, to jest wszędzie!!! ostanio tak rozmawialismy tutaj o białaczce potem ogladam tv, a tam jakies ogłoszenie o o zeby zbierac pieniądze, profilaktyka, bla bla bla... można zwariować, gdzie sie nie spojrzysz tam RAK! jak tak dalej będzie to naprawdę oszaleję :why:

przez joakar4 07 gru 2010, 23:45
mel89 muszę Cię prosić o pomoc, bo posiałam gdzieś ulotkę od deprimu. Czy ja mogę przy nim brać inne tabl uspokajające jakbym miała atak lęku? Takie ziołowe - labofarm.

kitty341 nie przejmuj się tak bo oszalejesz. Twojej mamie nic nie jest.
apropo tej białaczki - oglądam ostatnio tvn style i leci reklama, coś tam, ze białe jest piękne i niewinne i myślę sobie - o jaka ładna reklama i aktorzy grają(wszyscy na biało) :smile: i potem pamiętaj o morfologii bo białaczkę może mieć każdy - albo coś w tym guście. MASAKRA

przez mel89 07 gru 2010, 23:51
Noo.. nadżerka.. ale nadżerka może być przed nowotworowa jeszcze.. :? poza tym dziwi mnie to, że przy okresie szyjka maleje, a potem od nowa szaleje... No nie czaję tego, nie czaję.. bo to by wskazywało moze na jakieś zaburzenia hormonalne, albo nie wiem już co. Bosz.. wykończę się..
kitty, seksu to już i tak nie ma od września :( nie, żeby mi się jakoś tęskniło bo teraz w nerwach jestem i to ostatnia rzecz o jakiej myślę, ale chłop mój to musi sobie radzić :D

Mateusz1010 Jak się Twoja mama trzyma? Grunt, to pozytywne myślenie. Pozytywnym myśleniem można naprawdę zdziałać cuda. Mam nadzieję że dbacie o to, żeby mama była otaczana pozytywnymi myślami!

joakar4 Wskazania: zalecany jest w łagodnych zaburzeniach nastroju typu depresyjnego. Przeciwwskazania: nadwrażliwo�ć na wycišg z dziurawca lub na którakolwiek z substancji pomocniczych; epizody dużej depresji z my�lami samobójczymi; wiek < 6 lat. (DEPRIM), wiek < 12 lat (DEPRIM FORTE); jednoczesne stosowanie indynawiru lub innych leków zwalczajšcych zakażenia retrowirusowe, digoksyny, teo_liny, irynotekanu, cyklosporyny, takrolimusu, symwastatyny, feksofenadyny, warfaryny i innych pochodnych kumaryny, trójcyklicznych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwpadaczkowych, selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, tryptanów, doustnych leków antykoncepcyjnych, zastrzyków antykoncepcyjnych lub wszczepów hormonalnych.

na stronie deprimu znalazłam:P

ale myślę że nie ma przeciwskazań, bo przecież kozłek (labofarm) i dziurawiec(deprim) czyli ziółka nie oddziałują na siebie. Chyba że bardziej Cię uspokoją.
Ostatnio edytowano 07 gru 2010, 23:57 przez mel89, łącznie edytowano 1 raz

przez mateusz1010 07 gru 2010, 23:54
kitty341, śpij spokojnie, a z mamą oczywiście o jej zdrowiu możesz porozmawiać :D

Moje liceum jest całe obklejone plakatami o HIVie i AIDS. Jeśli czytaliście moje pierwsze posty, to wiecie, że ja też miałem "hivofobie". Raz miałem nawet ochotę zerwać te wszystkie plakaty, ale teraz jakoś się przyzwyczaiłem.
Kiedyś pamiętam reklamę: "Codziennie 5 polek umiera na raka szyjki macicy".

przez joakar4 07 gru 2010, 23:56
dziękuję mel89, ale ja po przeczytaniu tego opisu to zrozumiałam tylko, ze przy antykoncepcji nie mogę :D

przez kitty341 07 gru 2010, 23:56
joakar4, jaaaaka MASAKRA z tą reklamą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!=( wiecie ze az mi się gardło zatkało i trudniej mi oddychać?? nie no, tragedia..
mel89, hmmm cierpliwy Twój facet!!!! mój gościu to by chyba nie wytrzymał!! :lol:

mateusz1010, dzięki! chciałabym zeby ten lęk wreszcie minął ale czekam, czekam i się doczekać nie mogę :(
z Twoją mamą na pewno będzie wszystko dobrze!:)

przez mel89 07 gru 2010, 23:59
mateusz1010 napisał(a):Kiedyś pamiętam reklamę: "Codziennie 5 polek umiera na raka szyjki macicy".
\

Moja ulubiona :D "Raz, dwa, trzy.. umrzesz TY!". Obejrzałam przypadkowo czekając na wyniki cytologii, dzień przed świętem zmarłych. Jeden z gorszych weekendów w życiu :great:

kitty341, A Ty nie chodzisz do psychiatry ? Bierzesz jakieś leki ?

przez joakar4 08 gru 2010, 00:00
ja z kolei pamiętam hasło z dkmsu - co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. A niby to nie jest często występująca choroba :( Czy myślicie, ze ja z tą moją nieszczęsną morfologią i węzłami mogę być tym dawcą - bo już dostałam te patyczki tylko nie wiem czy odesłać.

przez mel89 08 gru 2010, 00:04
joakar4,
No tak jak Ci napisałam, kozłek na dziurawiec nie będzie działał źle, gdzieś przed chwilą na google mi wyskoczył przepis na ziołową domową mieszankę gdzie w skład wchodzi kozłek (cojest w labofarmie) i dziurawiec. więc bierz śmiało. może Cię bardziej uspokoi. ja biorę deprim i melisę przed snem jeszcze dodatkowo, i nic się złego nie dzieje.

joakar4, Jak najbardziej możesz zostać dawcą.

przez joakar4 08 gru 2010, 00:10
Ja też na noc biorę ten labofarm - to wtedy jakoś taka zmęczona się czuję i zasypiam.

Chciałabym być tym dawcą, bo po mojej pierwszej histerii z białaczką, pomyślałam że jak ja jej nie mam (oby, oby, oby :uklon: ) to chociaż komuś pomogę.

Sortuj wg