Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez Monii 04 paź 2010, 18:00
dokładnie :mrgreen:
a wiesz,że mi też dzwoni w uszach ? o ranyyyyyy !!
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez disgusted 04 paź 2010, 18:14
no to witam w klubie dzwoniących uszu i suchych oczu :D

[Dodane po edycji:]

Naukowcy z uniwersytetu Rhode Island ustalili, że zbytnia fascynacja serialami medycznymi może sprzyjać rozwojowi depresji i paranoi - podaje agencja RIA Nowosti, powołując się na brytyjski dziennik "The Daily Mail".

W jednym z koledżów Alabamy przeprowadzono badanie sprawdzające stopień fascynacji studentów serialami medycznymi, takimi jak "Doktor House".

Okazało się, że systematyczne oglądanie takich produkcji prowokuje strach przed zapadnięciem na ciężką i rzadką chorobę. Ten dojmujący strach z kolei wywołuje u hipochondryków niezadowolenie z życia.

Według specjalistów, widzowie przykładają do swojego życia diagnozy, które usłyszeli serialowi pacjenci, i nagle zaczynają dostrzegać u siebie wszelkie możliwe objawy nieistniejących chorób.

Kierująca badaniem profesor Yinjiao Ye wyjaśniła, że podobna zależność została zaobserwowana u młodych ludzi w wieku do 18 do 31 lat. Twierdzi ona jednak, że negatywny wpływ seriali o lekarzach na jakość życia ludności może być znacznie poważniejszy, niż wynikałby to z przeprowadzonych badań.
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

przez Misiek_NL 05 paź 2010, 11:00
disgusted napisał(a):no to witam w klubie dzwoniących uszu i suchych oczu :D

Naukowcy z uniwersytetu Rhode Island ustalili, że zbytnia fascynacja serialami medycznymi może sprzyjać rozwojowi depresji i paranoi - podaje agencja RIA Nowosti, powołując się na brytyjski dziennik "The Daily Mail".

W jednym z koledżów Alabamy przeprowadzono badanie sprawdzające stopień fascynacji studentów serialami medycznymi, takimi jak "Doktor House".

Okazało się, że systematyczne oglądanie takich produkcji prowokuje strach przed zapadnięciem na ciężką i rzadką chorobę. Ten dojmujący strach z kolei wywołuje u hipochondryków niezadowolenie z życia.

Według specjalistów, widzowie przykładają do swojego życia diagnozy, które usłyszeli serialowi pacjenci, i nagle zaczynają dostrzegać u siebie wszelkie możliwe objawy nieistniejących chorób.

Kierująca badaniem profesor Yinjiao Ye wyjaśniła, że podobna zależność została zaobserwowana u młodych ludzi w wieku do 18 do 31 lat. Twierdzi ona jednak, że negatywny wpływ seriali o lekarzach na jakość życia ludności może być znacznie poważniejszy, niż wynikałby to z przeprowadzonych badań.

Dobre... Ja staram się unikać takich seriali jak "Ostry dyżur" i "Dr. House" bo zaraz jestem chory ;)

Mi też dzwoni w uszach ;)
Misiek_NL

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maniaa123 05 paź 2010, 11:07
Ja dostałam ataku i teraz cała się trzęse. A ręce to ani nie mówię. Masakra jakaś.
maniaa123

przez Kn24 05 paź 2010, 12:16
macie moze tez takie uczucie rozbicia jak przy grypie?? ze jestescie oslabienie bola Was miesnie / stawy a mimo to wszystkie wyniki badan sa bardzo dobre??
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez maniaa123 05 paź 2010, 12:49
Kn24, oczywiście, że wiem co to znaczy, mam to praktycznie codziennie. Czasami mam na prawdę dobry dzień, ale nie kiedy te wszystkie objawy tak sie nasilają. A szczególnie kilka dni przed miesiączką. Wtedy mam najwięcej ataków paniki.
maniaa123

przez Kn24 05 paź 2010, 12:58
ja tez tak mam wlasnie szczegolnie na pare dni przed miesiaczka:) no to jest najgorsze jak to wszystko sie nasila to mozna zwariowac...bo niewiadomo co z soba wtedy zrobic.

przez maniaa123 05 paź 2010, 13:10
Kn24, musimy wtedy walczyć ze swoimi myślami. A dzisiaj u mnie się zaczęło :/ Nie wiem co mam ze soba zrobić. Czy to musi być takie trudne?
maniaa123

przez Monii 05 paź 2010, 14:32
Ja tak mam. W ogóle to zaobserwowałam u siebie ,że niemal na zawołanie potrafie wmówić sobie w danej chwili jakiś ból... np. siedze i myśle- zaraz rozboli mnie głowa...pyk i boli....zaraz bede miała mgłę przed oczami- pyk i jest mgła....to jest niesamowite a z drugiej strony chore na maxa!! psychiatra potrzebny od zaraz.... :brawo:
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez maniaa123 05 paź 2010, 14:56
Monii napisał(a):Ja tak mam. W ogóle to zaobserwowałam u siebie ,że niemal na zawołanie potrafie wmówić sobie w danej chwili jakiś ból... np. siedze i myśle- zaraz rozboli mnie głowa...pyk i boli....zaraz bede miała mgłę przed oczami- pyk i jest mgła....to jest niesamowite a z drugiej strony chore na maxa!! psychiatra potrzebny od zaraz.... :brawo:

Mam to samo :/ bez sensu. Rano sie budzę i myślę czy boli mnie głowa i nagle zaczyna mnie boleć :/

Misiek_NL, co u Ciebie? Jak sie czujesz?
maniaa123

przez Misiek_NL 05 paź 2010, 15:37
maniaa123, Czuję się dobrze tylko cały czas męczy mnie myśl co to było ten pstryk w głowie i prąd w nodze... EEG na drugi dzień jak wiesz wyszło dobrze, psychiatra mnie przekonuje że przy nerwicy mogą się takie rzeczy dziać a nawet gorsze ( paraliż, utrata wzroku na pare minut itp. ) a ja dalej nie mogę sobie przetumaczyć że wszystko gra i wkręcam sobie jakieś guzy :hide:

Dziękuje że pytasz... a jak Ty się czujesz ??

Kn24 napisał(a):macie moze tez takie uczucie rozbicia jak przy grypie?? ze jestescie oslabienie bola Was miesnie / stawy a mimo to wszystkie wyniki badan sa bardzo dobre??

Też tak mam... co dzień jakiś taki brak energi i wogóle...
Misiek_NL

przez Kn24 05 paź 2010, 16:26
z tym mysleniem o chorobach i roznych objawach tez tak mam ze sobie pomysle tak np hmm dawno mnie nie bolaly stawy i zaraz w nocy mnie bola albo na 2 dzien i tak w kolko cos innego bledne kolo ktore sie powtarza...

przez maniaa123 05 paź 2010, 17:39
Misiek_NL, dzisiaj nie czuję się dobrze. Jak zapewne przeczytałeś miałam atak paniki i jestem strasznie rozbita. Cała się trzęsę, mam tiki nerwowe i ogólnie jestem jakaś taka spięta i osłabiona.
maniaa123

przez Misiek_NL 05 paź 2010, 17:40
maniaa123, To minie... Jutro juz na pewno będzie lepiej... ;)
Misiek_NL

Sortuj wg