Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez PhilosophyOfLife 03 paź 2010, 18:16
milano3, podziwiam za odwage.Ja bym tam sie rozplakala.To jest straszne!choroba jest okrutna rzecza,a jeszcze gorsze jest rozstanie z bliskimi.Juz wyje:(
PhilosophyOfLife

przez milano3 03 paź 2010, 18:21
Ale losu nie da sie odmienić. Każdy z nas może za godzinę wykorkować. Tylko pomyślcie ... Ja też jestem strasznym hipo ... Ale zrozumiałem, że nie mogę marnować czasu na myślenie o tym jaki jestem biedy bo mam wezly powiekszone. Korzystajcie z życia. Śmierć nikogo z nas nie ominie. Show must go on ... Głowa do góry
Ja wyłem jak zwariowany pół nocy. Mała dziewczyna, która nie wiedziała, ze zostały jej jakieś 2 tygodnie życia, opowiadała mi, że jej marzeniem jest zorganizować urodziny w MC-Donaldzie. Popatrzcie jakie ludzie mają marzenia. A my ?
Jesteśmy zdrowi fizycznie a tak wielu z nas pragnęło by umrzeć . Ja miałem jedną próbę samobójczą . Nie udało się. Ciesze sie do cholery, że żyje i jestem z bliskimi, mogę przytulić psa, pójść do MC-Donalda, wyjść na imprezę. Im pozostaje leżenie w łóżkach i czekanie na ten moment. ;(
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez marcja 03 paź 2010, 18:35
Misiek, no niby tak...Ale ja, mimo zaleczonej aktualnie nerwicy, nie jestem w stanie spokojnie sluchac takich rzeczy. Musze byc jak najdalej od tematyki szpitali, chorob i smierci, zeby dobrze funkcjonowac.

milano3 napisał(a):Jesteśmy zdrowi fizycznie a tak wielu z nas pragnęło by umrzeć . Ja miałem jedną próbę samobójczą . Nie udało się. Ciesze sie do cholery, że żyje i jestem z bliskimi, mogę przytulić psa, pójść do MC-Donalda, wyjść na imprezę. Im pozostaje leżenie w łóżkach i czekanie na ten moment. ;(

Znaczy zalezy...Osoby z "czysta" nerwica, bez depresji wlasnie nie chca umrzec!!! Chca dobrze sie czuc i zyc pelnia zycia, bez lękow, atakow paniki i obaw o swe zdrowie. Ew. mysli o samobojstwie stanowia w nerwicy prawdziwy paradoks-czlowiek chce umrzec, bo nie moze zniesc mysli o tym, ze ktoregos dnia moze umrzec;) i wystepują wtornie - ilez mozna zyc w takim stanie, bojac sie wychodzic na dwor, wyjezdzac na wakacje, czy pojsc do pracy. Niektorzy przeciez te objawy maja latami...

Moim zdaniem Twoj post moze sprowokowac do bardziej pozytywnego myslenia ludzi z lekka depresja ( Jestescie zdrowi, a chcecie umrzec-zobaczcie,ile inni by dali za to,zeby zyc!) Ale mnie, jako nerwicowca, tez post po prostu wystraszyl...:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez milano3 03 paź 2010, 18:42
ALe ja też mam nerwice. Przez 2 lata byłem przekonany, że mam chłoniaka. Wizyty u lekarza, setki badań nic nie dawały. Zacząłem brać Anafranil, pomógł bardzo. Ale dopiero właśnie taka wizyta uświadomiła mi co znaczy być chorym i to ciężko. "W korowodzie zmysłów, możemy trwać niepokonani, nim się ogień w nas wypali ... " Carpe Diem
Pomyśl ile w życiu możesz osiągnąć. Pomyśl, że nawet jeżeli kiedyś dopadnie cie jakaś choroba to to nie koniec świata. Nikt z nas nie jest doskonały. Wiem jak to jest żyć w strachu myślać : BOŻE jeżeli u mnie podstępnie rozwija sie rak krtani przykładowo. Ale nie można myśleć tym tokiem. Trzweba życ
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez marcja 03 paź 2010, 19:01
Ale ja wlasnie staram sie tym tokiem nie myslec, tak jak napisales:) I dobrze mi to idzie, az do czasu, kiedy nie zetkne sie z tematyka chorob i zdrowia. Dlatego wiem, ze akurat mi wizyta w hospicjum, wyrzadzilaby wiecej szkody, niz pozytku i spowodowalaby nawrot nerwicy i to w tempie natychmiastowym.

przez tynka92 03 paź 2010, 21:44
marcja, zgadzam się z Tobą we wszystkim powyższym. milano3, Twój post mnie też bardzo wystraszył, ale rozumiem, chciałeś dobrze. Ja też już wyję, boję się :why: Kilka miesięcy temu moja koleżanka miała wycinanego guza piersi zupełnie niezłośliwego w szpitalu onkologicznym. Chciała, zebym ją odwiedziła, ale za nic nie dałabym rady milano3, dziwię się, ale podziwiam.

przez maniaa123 04 paź 2010, 09:31
No i ja też już się wystraszyłam :/ Teraz boję się jeszcze bardziej, że mam guza mózgu i padnę pewnego dnia. Mam zawroty głowy codziennie, choć wiem, że to objaw newicy to mimo wszystko nie potrafię przezwyciężyć swojego lęku.
maniaa123

przez Misiek_NL 04 paź 2010, 11:55
maniaa123 napisał(a):No i ja też już się wystraszyłam :/ Teraz boję się jeszcze bardziej, że mam guza mózgu i padnę pewnego dnia. Mam zawroty głowy codziennie, choć wiem, że to objaw newicy to mimo wszystko nie potrafię przezwyciężyć swojego lęku.

Mam identycznie....
Misiek_NL

przez maniaa123 04 paź 2010, 13:03
Lepiej chyba nie pisać o takich rzeczach. Powinniśmy tutaj wspierać się na wzajem a nie jeszcze bardziej dołować.
maniaa123

przez disgusted 04 paź 2010, 16:35
Oj na mnie źle działają takie miejsca, nawet jak słyszę "oddział onkologiczny", albo widzę chore dzieci w telewizji to mam wrażenie, że to znak, że to mam...

Od paru dni mam suche i przekrwione oczy, oczywiście przeczytałam sobie o zespole suchego oka, który występuje w chorobach autoimmunologicznych, AIDS, białaczce i ziarnicy złośliwej... Tak się ładnie skomponowało z moimi węzłami nadobojczykowymi :why:
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

przez Monii 04 paź 2010, 17:13
disgusted dziś czytałam dokładnie o tym samym!!!!!!! tylko ze ja to przypisuję guzowi mózgu bo taką mam wkrętkę ostatnio :roll:
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez disgusted 04 paź 2010, 17:20
:D Chyba też zacznę, bo fazę na guza mózgu też mam :D.
Już sama nie wiem czy to ziarnica złośliwa z przerzutami do mózgu, czy może guz mózgu z przerzutami do węzłów chłonnych naciekający gruczoły łzowe :D. Oczywiście jedno bądź drugie dało też już przerzut do kręgosłupa szyjnego, bo coś mi tam w szyi strzyka. Dzwoni mi też w uszach jak leżę w łóżku i jest całkiem cicho. To też na pewno GUZ MÓZGU naciekający na ucho :D. A, jeszcze przerzuty mam do kości udowych, bo nogi mnie coś bolą :bezradny:

Mam ochotę siarczyście sobie zakląć, może powinniśmy nakręcić serial medyczny :D.

przez maniaa123 04 paź 2010, 17:51
disgusted, doktor House miałby z nas niezłe pośmiewisko :D
maniaa123

przez disgusted 04 paź 2010, 17:53
Ja myślę, że każdy kto to czyta i nie wie przez co przechodzimy ma niezłe pośmiewisko z nas :D.
Znam ludzi, którzy na wyrażenie "węzły chłonne" robią wielkie oczy i "a cóż to? nie wiem czy to mam" :D a ja wyczuwam chyba wszystkie węzły obecne w moim ciele. Gdyby się dało wsadzić ręce we wnętrze ciała zapewne też bym wybadała :D.

Sortuj wg