Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez mateusz1010 02 paź 2010, 23:54
PhilosophyOfLife. U mnie też się pojawiło coś takiego białego, ale na dwóch policzkach takie białe smugi (nie bolą, są już chyba z 1,5 m.). Lekarz powiedział, że to może grzybica. Miałem robiony wymaz. Jeszcze wyniku nie ma. Ale oczywiście już mam moją diagnozę, że to leukoplakia. Aż się boję tego wyniku. Pocieszające jest to, że jeszcze nigdy nie sprawdziły się moje diagnozy. Zawsze wychodziło nic albo coś błahego. Oby i tym razem tak było.

przez Kn24 03 paź 2010, 02:31
dawno tu nie zagladalam:) kiedys ciagle mialam jazde na choroby neurologiczne teraz przyszedl czas na choroby reumatologiczne wlasnie jestem na etapie tocznia twardziny rzs itd mial ktos tak jak ja? zwariowac mozna a wyniki badan ciagle wzorcowe a czlowiek i tak dalej chce robic jakies inne bo nie wierzy skoro boli i czuje ten bol ma ktos tak??
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez PhilosophyOfLife 03 paź 2010, 09:21
mateusz1010, pewnie lekarz ma racje.Moja,,cos'' jest wypukle jak syfek:D Boli coraz mniej.Moze wkoncu jakis postep
PhilosophyOfLife

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez -asia- 03 paź 2010, 09:58
Kn24 napisał(a):dawno tu nie zagladalam:) kiedys ciagle mialam jazde na choroby neurologiczne teraz przyszedl czas na choroby reumatologiczne wlasnie jestem na etapie tocznia twardziny rzs itd mial ktos tak jak ja? zwariowac mozna a wyniki badan ciagle wzorcowe a czlowiek i tak dalej chce robic jakies inne bo nie wierzy skoro boli i czuje ten bol ma ktos tak??

Kn24, a byłaś u dobrego reumatologa? Badał Cię pod kątem fibromialgii? (wywiad i badanie palpacyjne) W jej przypadku właśnie wyniki badań wychodzą ok, żadnych odchyleń od normy (chyba, że są jeszcze jakieś dodatkowe choroby), a jednak ciągle boli całe ciało, mięśnie są naciągnięte jak struna, stawy sztywne, bolą, "strzelają", a jak się człowiek rozrusza to ciało zaczyna piec. Najgorzej jest do południa, po wstaniu z łóżka czujesz się wygnieciona. Dolegliwości nasilają się, gdy robi się zimno oraz przy zmianach frontów. Im zimniej tym bardziej się je odczuwa. Ale fibromialgia to nie tylko bóle, to szereg innych objawów ze strony organizmu...
http://p114962.typo3server.info/szczego ... /symptomy/
http://p114962.typo3server.info/szczego ... getatywne/
-asia-

przez Kn24 03 paź 2010, 10:48
Asia dzięki za ten artykuł poczytałam tak sobie i wiele rzeczy mi tam do mnie pasuje:) a tymbardziej ze badania mam dobre wrecz bardzo dobre wiec moze to właśnie to tak czy siak pewnie i tak się wybiorę na wizytę do reumatologa niech mnie zobaczy chociaż wszystkie badania jakie mogłam to robiłam na własny koszt zawsze , ostatnio robiłam przeciwciała ANA i przeciwciała anty CCP i sa w porzadku no i wiadomo liczne inne zaawansowane badania ktore juz kiedys tutaj wypisywalam a morfologia i takie inne to ciagle na biezaco sa wzorcowe:) Mimo wszystko wole miec ta cala fibromialgie :D
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez -asia- 03 paź 2010, 10:54
Kn24, koniecznie wybierz się do reumatologa, myślałam, że jak robiłaś badania to i konsultowałaś się właśnie z reumatologiem... Ja byłam, u dwóch, obydwaj (a właściwie obydwie) zdiagnozowały fibromialgię. :pirate: Tyle, że u mnie wyszły jeszcze dosłownie odrobinę ponad normę przeciwciała anty-CCP i pani reumatolog nie wiedziała co mi powiedzieć... Niektórzy uważają, że w ogóle ich nie powinno być, niektórzy, że są dopuszczalne normy... 14 października mam znowu wizytę, może dowiem się czegoś więcej... Fibromialgii mogą towarzyszyć choroby tkanki łącznej, więc martwią mnie te moje przeciwciała w kierunku RZS. :( Ale u Ciebie wyniki badań są dobre. A mimo to odczuwasz bóle. Więc naprawdę warto skonsultować to z dobrym reumatologiem.
-asia-

przez Monii 03 paź 2010, 13:58
Witajcie :) Isabella miło Cie widzieć znowu. ja generalnie mam sie różnie, teraz etap guza mózgu :/ od tygodnia nie wychodze z domu bo dopadł mnie też półpasiec(stwierdzony :mrgreen: ), do tego mam mega katar i ledwie widzę na oczy..pobolewa mnie głowa, i mój stary problem z 1 okiem doprowadził do myślenia o guzie mózgu...nawet w nocy sie budze i sprawdzam czy jeszcze widze....
a co do tych jaskółek o których pisaliście, to robie co dzień kilka razy dziennie :D czasem sie juz moje dziecko dziwnie na mnie patrzy....omg.... :uklon:
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez maniaa123 03 paź 2010, 16:06
Misiek_NL, nie, nie byłam i nie pójdę, bo ile można latać po lekarzach. Sama z tym walczę, bo wiem, że nic mi nie jest.
maniaa123

przez milano3 03 paź 2010, 16:30
Cześć kochani hipochondrycy :)

Pisałem u was nie raz o swoich "chorobach". Mogę pocieszyć kilka osób ... Węzły chłonne mam wyczuwalne pod pachami, żuchwami, na szyi w pachwinach nad obojczykiem. Przez kilka miesięcy byłem przekonany że to ziarnica złośliwa. Robiłem setki badań. Wszystko ok. Ale ja wciąż robiłem swoje. Moją ostatnia urojoną chorobą była choroba parkinsona i czerniak. Wiecie zrobiłem ??? Pojechałem do hospicjum. Zobaczyłem tych wszystkich umierających ludzi, którzy walczą o każdą godzinę życia. Jedna dziewczynka z białaczką powiedziała mi, że chciałaby przeżyć ostatnią wigilię z rodziną. Lekarze dają jej kilka tygodni. Kolejna kobieta (30 lat) cierpi na raka skóry. I wiecie co mi powiedziała ? Że jej największym marzeniem jest to aby przeglądnąć się w lustrze i zobaczyć piękną, zdrową kobietę. Małe dzieciaczki mówią, że czekają na mamusie bo boją się iść same do Pana Boga. Ryczałem jak bóbr po wyjściu stamtąd. Teraz wiem jak cenne jest moje życie i zdrowie.
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez marcja 03 paź 2010, 17:40
milano3 napisał(a):Pojechałem do hospicjum. Zobaczyłem tych wszystkich umierających ludzi, którzy walczą o każdą godzinę życia. Jedna dziewczynka z białaczką powiedziała mi, że chciałaby przeżyć ostatnią wigilię z rodziną. Lekarze dają jej kilka tygodni. Kolejna kobieta (30 lat) cierpi na raka skóry. I wiecie co mi powiedziała ? Że jej największym marzeniem jest to aby przeglądnąć się w lustrze i zobaczyć piękną, zdrową kobietę. Małe dzieciaczki mówią, że czekają na mamusie bo boją się iść same do Pana Boga. Ryczałem jak bóbr po wyjściu stamtąd. Teraz wiem jak cenne jest moje życie i zdrowie.

Podziwiam odwage! Ja bym chyba nie dala rady odwiedzic takiego miejsca, jak hospicjum:/ Wlasnie wizyta uswiadomilaby mi jeszcze bardziej (bo obecnie tez to wiem), jak cenne jest moje zycie i zdrowie, i to zaowocowaloby kolejnymi lekami o moj stan zdrowia. Mialabym schizy, ze niedlugo tez wyladuje w hospicjum...

przez milano3 03 paź 2010, 17:59
Myślę, że trochę źle rozumujesz. Gdybyś zobaczyła jak ludzie potrafią walczyć o każdą minutę życia to twoje "dolegliwości", były by niczym w porównaniu do ich stanu zdrowia. Wyobraź sobie ile oni by dali aby być takimi jak my. Zdrowymi fizycznie. Wiem, że nasza hipochondria to także zaburzenie, ale mnie ta wizyta pomogła. Nie przejmuje się już tym, że mam powiększone wezły chłonne i przez to jestem brzydki. Ale żyje ! Do cholery, żyje i jestem zdrowy fizycznie. Chce mi sie płakać jak przypomne sobie te uśmiechy na twarzach tych ludzi, które być może byly ich ostatnimi uśmiechami. Sam przezylem męczarnie. Cierpie na ciezką depresje biore leki jest dobrze. Ale ta wizyta mną wstrząsnęła. Czy zdajecie sobie wszyscy sprawe, że każdy z nich idzie spać z myślą, że jutro już nie zobacze swojej mamy, swojego taty, brata, syna ... I wiecie co wzrusza mnie najbardziej ? To, że oni chca żyć. Mimo wszystko i przeciw wszystkiemu. Mieli marzenia, plany zawodowe, ale los nie dał im szansy. Jeden chłopak powiedział mi ...
-Tak jak ty chciałem być aktorem. Chodziłem nawet na warsztaty. Ale pewnego dnia upadłem. Rodzice myśleli, że gram, jak zwykle. W szpitalu stwierdzono guza mózgu wielkości orzecha włoskiego. Kilka tygodni później dowiedziałem się, że są przerzuty. Kolejno nerki teraz kości. Zostało mi jakieś 30 dni życia. Tobie los daje szanse (cytuje) ... więc jej /cenzura/ nie zmarnuj ...

Pomyślmy wszyscy nad sobą ...
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez marcja 03 paź 2010, 18:07
milano3 napisał(a): Do cholery, żyje i jestem zdrowy fizycznie.
-Tak jak ty chciałem być aktorem. Chodziłem nawet na warsztaty. Ale pewnego dnia upadłem. Rodzice myśleli, że gram, jak zwykle. W szpitalu stwierdzono guza mózgu wielkości orzecha włoskiego. Kilka tygodni później dowiedziałem się, że są przerzuty. Kolejno nerki teraz kości. Zostało mi jakieś 30 dni życia. Tobie los daje szanse (cytuje) ... więc jej /cenzura/ nie zmarnuj ...

Ja rozumiem o co Ci chodzi, ale przeciez osoby z nerwica lekowa i hipochondria, w gruncie rzeczy nie do konca wierza (przynajmniej emocjonalnie) w to, ze sa fizycznie zdrowe.
Nie wiem, na jakim etapie wyleczenia nerwicy akurat jestes, ale gdybym ja uslyszala taki tekst u guzie mozgu, jaki nam przedstawiles, wpadlabym w panike. Wszak ja (i wszyscy nerwicowcy) wlasnie tego sie boje, ze pewnego dnia upadne i okaze sie, ze mam guza mozgu/atak serca/tetniaka/wylew itp. Prawde mowiac, to co napisales, przerazilo mnie...Ze mozna jednak nie miec charakterystycznych objawow, nagle upasc i uslyszec, ze to wlasciwie koniec zycia :zonk:

przez PhilosophyOfLife 03 paź 2010, 18:13
a ja dzis juz sie zdenerwowalam leukoplakia;/;/chodze z lustrem i ogladam czy mi sie zmniejsza ehhh.Juz tydzien i tylko mniej boli,nadal jest rabek zapalny wokol i bialy nieregularny srodek;/

[Dodane po edycji:]

Monii, ja tez wpadam w panike jak w nocy jest ciemno:0 Mysle ,ze osleplam ,ale to fakt musi wygladac komicznie :mrgreen:
PhilosophyOfLife

przez Misiek_NL 03 paź 2010, 18:15
marcja, Spokojnie... Ja także się boję że nagle upadne i będzie po mnie, ale to się tak nie odbywa !! Nie dajmy się zwariować... popatrz na to w ten sposób że tek chłopak miał guza wielkości orzecha włoskiego i upadł ale się obudził...
Misiek_NL

Sortuj wg