Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez Exsoldat 28 wrz 2010, 21:40
Mam pole do popisu. Wyobrażałem sobie już:
- raka żołądka,
- chorobę Leśniowskiego - Crohna,
- niedokrwistość,
- żółtaczkę,
- boreliozę,
- choroby serca,
- guza mózgu,
- raka węzłów chłonnych,
- stwardnienie rozsiane,
- raka jelita grubego,
- gronkowca,
- zawał serca,
- lambliozę,
- chorobę nerek.

I wiele innych, których nie pamiętam. Gdy udało mi się za pomocą badań wykluczyć jedno schorzenie, natychmiast wmawiałem sobie następne. W zasadzie nie pamiętam już, jak to jest się czuć zdrowym.

przez maniaa123 28 wrz 2010, 21:55
Ja też już nie pamiętam jak to jest czuć się zdrowa. Codziennie proszę Boga abym czuła się już dobrze, bo przecież co to za zycie w męce.

[Dodane po edycji:]

A ja myślałam, że dzisiaj będzie dobry dzień, już sie cieszyłam, ale zaczęło się. Jest mi niedobrze, bo zauważyłam że schudłam, ale fakt niewiele jem ostatnio. I już się boję, że mam raka. Co ja mam zrobić ze sobą ? To jest straszne.
maniaa123

przez marcja 28 wrz 2010, 23:19
maniaa123 napisał(a):
A ja myślałam, że dzisiaj będzie dobry dzień, już sie cieszyłam, ale zaczęło się. Jest mi niedobrze, bo zauważyłam że schudłam, ale fakt niewiele jem ostatnio. I już się boję, że mam raka. Co ja mam zrobić ze sobą ? To jest straszne.

Mam to samo. Wrecz panicznie reaguje na stwierdzenie znajomego: "Schudlas chyba!" Od razu mam skojarzenie z rakiem ;)

Jesli niewiele jesz, moze kup krople zoladkowe (wzmacniaja laknienie) lub popros lekarza o srodki na apetyt.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez disgusted 29 wrz 2010, 11:20
hahah, ja też panicznie reaguję na takie stwierdzenia :D dlatego jem jak dzika świnia byle nie było powodu do zauważenia, że schudłam :D.
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

przez fobia 29 wrz 2010, 11:33
wróciło mi wkręcanie sobie chorób serca... :roll: za tydzień wizyta u kardiologa.

przez maniaa123 29 wrz 2010, 12:41
Mówisz, że krople żołądkowe wzmacniają łaknienie? Nigdy tego nie próbowałam. Mnie wręcz odpycha od jedzenia :/ na sam widok czy zapach mam odruchy wymiotne. Czasami mam tydzień, że jem bez przerwy, opycham się a teraz to masakra. Staram się coś wmuszać w siebie na siłę. Jest mi tak strasznie źle. A jak ktoś mi mówi, że jestem chuda to szok. W głowie jedna myśl "rak". To na prawdę okropne. Przy wzroście 164 ważę 45 kg :/
maniaa123

przez Zachmurami 29 wrz 2010, 13:17
Monii napisał(a):a ja sie martwie moim półpaścem, bo gdzieś wyczytałam ze chorują na niego Ci z hiv i z nowotworem także..pocieszcie :uklon:

Babcia moja chorowała na to, nie miała HIV ani nowotworu. Nieprzyjemna choroba, fakt, ale na szczęście uleczalna. Chorzy z HIV łapią wszystkie chorobska jak leci, bo ich system immunologiczny jest mocno upośledzony, stąd pewnie wzmianka o półpaścu. Nie bój się, będzie dobrze :smile:

Mnie nadal boli żołądek, ale juz sobie nic nie wkręcam... przez kilkanaście miesięcy wkręciłam wszystko, co się dało: rak żołądka i trzustki, chorobę crohna, pasożyty itp... aż w koncu zabrakło pomysłów. Po wielu miesiącach tułaczki okazało się, że mam anatomicznie źle ustawioną przeponę, która uciska na jelito i zakłóca pasaż, a problem pogłebia się z wiekiem i wskutek siedzącego trybu życia.

Lekarzom zajęło 1,5 roku dojscie do przyczyny. Vivat nasza wspaniała służba zdrowia :x Dorobiłam się nerwicy i depresji.
A kiepska diagnostyka, wspierana przez doktora Google'a świetnie karmi hipochondrię...

przez maniaa123 29 wrz 2010, 13:24
Zachmurami, jak tylko nie wpiszesz doktor Google wystawi Ci diagnozę "rak". Pocieszające.
maniaa123

przez Mirabelkaa 29 wrz 2010, 14:15
maniaa123 napisał(a):Zachmurami, jak tylko nie wpiszesz doktor Google wystawi Ci diagnozę "rak"

albo stwardnienie rozsiane :(

u mnie pomalu lepiej, ale nadal noga rwie, jest jakby slabsza... jutro ide do internisty po skierowanie do ortopedy, mam nadzieje ze to tylko rozwijajace plaskostopie :( boje sie

przez Misiek_NL 29 wrz 2010, 15:13
Mi wczoraj w nocy coś cykło w głowie ( tak jak czasem w kręgosłópie cyka ) i od razu panika że udar, wylew, tętniak... Rano do lekarza i EEG. Na szczęście wyszło dobrze... :) Ale ja wciąż się zastanawiam co to mogło być :(

Z doktorem googlem potwierdzam co by nie wpisać to rak ;)
Misiek_NL

przez maniaa123 29 wrz 2010, 15:27
Misiek_NL, ja Cię bardzo proszę. Jeżeli dostał byś udar, wylew czy tętniak to do rana byłoby po Tobie, zapewniam Cię. Nie byłbyś w stanie o własnych siłach dojść do lekarza. Więcej optymizmu. Trzymaj się!
maniaa123

przez Misiek_NL 29 wrz 2010, 15:37
maniaa123, Dzięki za dobre słowo :) Ale cały czas mnie nurtuje co to mogło być, przeciesz tam nie ma żadnych stawów żeby coś mogło przeskoczyć... Masakra jakaś... Chociaż pani od EEG powiedziała mi że ona kiedyś miała takie uczucie jakby piorun ją czasnoł w środku głowy a potem miała napadowe bóle głowy... ale mnie nawet nie boli głowa tylko mi tam coś cykło i poczułem jakby mi prąd przeszedł po lewej nodze i popadam w panike :(
Misiek_NL

przez maniaa123 29 wrz 2010, 17:14
Misiek_NL, mój drogi zapewniam Cię, że jesteś zdrowy jak ryba :) I koniec ze złymi myślami :) heh, Ciebie tak pocieszam a sama nie jestem w najlepszym stanie :/ nawet nie mam na kogo liczyć :(
maniaa123

przez Misiek_NL 29 wrz 2010, 17:40
maniaa123, Z Tobą też na pewno wszystko OK... Ja Trzymam kciuki za Ciebie..
Misiek_NL

Sortuj wg