Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez polo 12 wrz 2010, 23:56
Ja na początku myślałem, że derealizacja ma związek z wadą wzroku itd; największe mam pretensje nawet nie do lekarzy, że mnie tak późno do psychiatry skierowali, ale do tego, że tak mało się mówiło i mówi w mediach o tym, że fizyczne objawy mogą być nastepstwem nerwicy i innych zaburzeń. Skróciłoby mi to męki o parę dobrych lat, gdybym zdawał sobie z tego sprawę wcześniej.
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

przez furrlady 13 wrz 2010, 23:04
Witam wszystkich:) jak to obrze spotkać takich ludzi jak ja, z takimi samymu problemami.
Ja równieżś mam stwierdzoną nerwicę lękową i zaburzenia hipochondryczne. Strasznie boje się śmierci a przy tym wmawiam sobie najróżniejsze choróbska. Oczywiście najczęstszym jest raczysko.
Przechodziłam już raka mózgu,krtani, jelit, białaczkę, raka kości, watroby itp. Do tego dochodziły choroby płuc, serca, krwi...teraz np. boje się, że zatrułam się grzybami bo jadłam 1,5 dnia temu. Sąsiad zbierał a ja się skusiłam na kilka i teraz się boję, czy aby napewno nie było tam jakiegoś muchomora!!!!!!!! Mam kręcenia w brzuchu i nie wim czy od grzybów czy z nerwów albo może odzywają się moje jelita, bo mam chore. zwariować idzie z tą głową!!

trzymajcie się towarzysze niedoli:)

przez disgusted 14 wrz 2010, 10:49
A ja ostatnio zaczęłam sobie wmawiać szpiczaka... tego jeszcze u mnie nie było ;].

Od jakiegoś roku mam pod jednym paznokciem takie jakby wgłębienie, w jednym miejscu po prostu wygląda to tak, że ta odstająca część wyrasta z trochę głębszej części niż pozostałe :D. czasem robi mi się tak też na innych, zwykle na kciuku. Postanowiłam się czegoś o tym dowiedzieć i dowiedziałam się, że to onycholiza i oczywiście poza banalnymi przyczynami jak urazy chemiczne czy mechaniczne, albo brak żelaza itp było też o tym, że to może być objawem szpiczaka.
No to ja hop - czytać o szpiczaku - oczywiście wszystkie objawy do mnie pasują... bóle kości, głowy, zmęczenie, osłabienie, stany podgorączkowe... jak ja tego nienawidzę :(
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zachmurami 14 wrz 2010, 15:13
gęsiorka napisał(a):Oprócz tego przerabiałam zakrzepicę żył głębokich gdy mi spuchła noga, gruczolaka przysadki mózgowej- po porodzie mam problemy z hormonami, psychozy- schizofrenię itp.
Bogaty wachlarz, nie ma co.... Trzeba wybrać się do specjalisty psychiatry i zacząć leczyć nerwicę na początek. He...

A ja miałam gruczolaka, pojawił się po suplpirydzie... ale zniknął po leczeniu lekami obnizającymi prolaktynę. Nie taki diabeł straszny, jest tyle groźniejszych chorób do wkręcania :twisted:

Wczoraj natomiast z moim wiecznie bolącym żołądkiem odwiedziłam chirurga naczyniowego. "Wkręciłam sobie" zwężenie pnia trzewnego, poczytałam w internecie, objawy się zgadzają - bo już gastrolodzy rozkładali ręce, nie widząc przyczyny bólu. I co? Szok! :shock: Facet nie wyśmiał mnie, nie wyzwał od hipochondryczek, powiedział, że to dobry trop... i dał skierowanie na usg z dopplerem. To zwężenie leczy się operacyjnie, ból ustępuje u 95% pacjentów.

I wiecie co. Tak bym chciała, żeby to bylo to! Ja już dam się pokroić, choćby jutro. Byle by to przeszło, przestało boleć :?

przez Monii 14 wrz 2010, 15:19
ja od dziś mam chorą trzustkę :(
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez Misiek_NL 14 wrz 2010, 15:45
Ja nie wiem co mam ale czasem mam troche nie równe zierenice i wkręcam sobie różne groźne rzeczy przez to... :( Już nie wyrabiam ze sobą :(
Misiek_NL

przez Zachmurami 14 wrz 2010, 15:47
Monii napisał(a):ja od dziś mam chorą trzustkę :(

Poważnie czy hipochondrycznie? ;)

A poważnie: łatwo to wykluczyć, że by się uspokoić: trzeba zbadac poziom enzymów trzustkowych: amylazy i lipazy, ewentualnie jeszcze glukozę we krwi.

przez Monii 14 wrz 2010, 17:50
coś mnie tam pobolewa, a że próby wątrobowe robiłam jakiś miesiąc temu stawiam na trzustkę :mrgreen: , ewentualnie pęcherzyk żółciowy....zdagnozowałam za pomoca doktora google oczywiscie :)
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez hipochondryk 15 wrz 2010, 22:01
http://www.hipochondryk.bloog.pl

dopiero zaczynam, ale na pewno bede kontynuował a mam duuuzo do pisaniaa w tym temacie.
Ostatnio edytowano 15 wrz 2010, 22:02 przez hipochondryk, łącznie edytowano 2 razy

przez hipochondryk 15 wrz 2010, 22:01
http://www.hipochondryk.bloog.pl

dopiero zaczynam, ale na pewno bede kontynuował a mam duuuzo do pisaniaa w tym temacie.

przez Mirabelkaa 20 wrz 2010, 16:58
witam :) jestem tu zupełnie nowa,ale postanowiłam nie witac się w ogólnoforumowych powitaniach, poniewaz czuję ze tu sa ludzie, z którymi chcę się podzielic moimi odczuciami :)

nawet nie wiecie, jak mi ulzylo, jak przypadkiem wpadl mi link do forum. jakze lekko na duszy mi się zrobiło, gdy okazalo się, że nie tylko ja mam takie jazdy na temat własnego zdrowia! dzięki Wam z góry choc za te kilka chwil ulgi :):):)

no to teraz pora opisac, co mi już było: oczywiscie guz głowy, jako ze mnie w jednym miejscu miarowo bolalo-potem sie okazalo ze to najprowadopobniej na tle nerwowym (gdzies w czasach LO, mialam nawet EEG robione), zapalenia trzustki, jelit a teraz mam odjazd na SM :( mimo ze bylam juz u neurologa i powiedziala mi ze nie ma najmniejszych podstaw, by je podejrzewac to ja gdzies w głowie sie tym męczę :( zaczelo sie od bolu w stopie (ortopeda twierdzi ze to pewnie plaskostopie), potem jakos zaczela byc taka "slabsza" ta noga, potem zaczelam "czuc" reke... :( nosze od krótkiego czasu wkladki ortopedyczne-poki co nie pomagaja, a ja bym chciala JUZ! jakie macie sposoby na wykrecenie sie z wkretki? :( bo ja zwariuje, a razem ze mna moj narzeczony (niestety lekarz, wiec sami rozumiecie...)

przez Misiek_NL 20 wrz 2010, 17:00
Witamy na forum.... Ja to bym chciał żeby moja dziewczyna była lekarzem... :)
Misiek_NL

przez disgusted 20 wrz 2010, 17:05
cześć Mirabelka ;)
najlepszym sposobem na pozbycie się wkrętki jest zajęcie się czymś fajnym, najlepiej wymagającym zaangażowania fizycznego, bo siedzenie i czytanie czy robienie czegoś w domu sprzyja niestety potężniejszemu myśleniu o głupotach :( Najlepsze są spacery koniecznie ze znajomymi, zajęcia sportowe, dużo spotkań i wypadów z przyjaciółmi/chłopakiem/mężem. Bardzo pomocne są dzieci, bo są tak żywe, że nie ma czasu na myślenie o głupotach ;D. Ja się leczę młodszym bratem od czasu do czasu.
Chociaż to i tak chwilowa pomoc, do mnie zawsze coś wraca... ;/
Ostatnio często 'czuję' nogi, to nie ból nie do zniesienia, nie są to też zakwasy, po prostu czuję że mam nogi, zwłaszcza lewą. Już oczywiście podejrzewam raka kości :(( bo nie widzę innego wytłumaczenia dla bólu nogi i to w udzie, zwłaszcza jak siedzę i nic tą nogą nie robię... ;/
Co do głowy - ja tak mam czasem, że kłuje mnie jeden punkt w czole. Przez góra 2-3 sekundy, potem przerwa i co jakiś czas to wraca...
Ech. jesień sprzyja głupotom.
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

przez Mirabelkaa 20 wrz 2010, 18:19
ale szybka reakcja :D dziękuję :D

staram się "zagadywac" swoją głowę, żeby nie myślec o chorobach, ale nie potrafię się czasami przechytrzyc :(

a i zapomniałam dodac: wkretkę HIV tez mialam. zrobiłam badania i przeszło :D :D

czy dreszcze, takie przechodzenie dreszczy po udach albo plecach to moga byc objawy nerwow, stresu? :(

Sortuj wg