Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez Shadowmere 08 sie 2010, 10:06
disgusted, zawiala Cię-ja mam często problemy z uszkami i wystarczy,że w samochodzie jest przeciąg,a pozniej mam identyczne dolegliwości.
Ew początki przeziębienia,masz katar?Mógł spłynąć kanalikami do ucha i stąd bolesność-choc raczej obstawialabym to pierwsze.
Shadowmere

przez disgusted 08 sie 2010, 10:20
O dzięki za odpowiedź! :)
Wczoraj lekko bolało mnie gardło, a dzisiaj faktycznie mam trochę kataru...
Ucho mnie już nie boli, ale ciągle mam takie uczucie cichego pisku, szumi jak ktoś głośnej mówi albo ja mówię i mam uczucie jakiegoś otępienia w tym uchu, inaczej nie potrafię tego opisać ;D. BARDZO irytujące uczucie...

[Dodane po edycji:]

Zauważyłam jeszcze, że jak zatkam sobie to ucho w którym NIE PISZCZY, to przestaje piszczeć w tym piszczącym...
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

przez isabella_28 08 sie 2010, 13:44
disgusted, mnie 2 tyg temu bolalo lewe oko.Nie moglam nim obracac w zadna strone,i takie uczucie obolalej galki.Bardzo nieprzyjemne agrhh.Zleklam sie troszke bo z okiem nie ma zartow.Zapodalam sobie kropelki i na noc smarowalam skron zelem rozgrzewajacym.Na drugi dzien ulga.Na trzeci dzien nic mnie nie bolalo.Chyba tez mnie przewialo;/ Kiedys z uchem tez mialam problemy.Nawet o tym pisalam gdzies luty-marzec:)Ucho tez lewe:)
isabella_28

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez disgusted 08 sie 2010, 20:05
No jak do jutra nie przejdzie to się wybiorę do lekarza chyba ;).

Przypomniała mi się dzisiaj głupia rzecz. Jak byłam w gimnazjum, to zapisując na lekcji datę jakoś z głupa nie myśląc wpisałam bodajże 15.09.10, wtedy był 15, ale chyba kwiecien, no nieważne ;p. Jakaś koleżanka powiedziała mi, że to "jakaś ważna data, albo wyjdziesz wtedy za mąż albo umrzesz". Mam nadzieję, że coś takiego się nie sprawdza i to była tylko jakaś głupia pomyłka? :D Bo za mąż się nie wybieram.

przez Monii 09 sie 2010, 07:40
Witajcie:) wróciłam z cudownych wakacji niestety....co dobre szybko sie konczy..
Przez jakieś dwa pierwsze dni miałam jeszcze duszności i ścisk gardła, potem przeszło niewiadomo kiedy! całe dwa tygodnie wypoczełam na maxa bez objawów chorobowych itp itd....;) no moze czasem tylko dotknęłam szyi zeby sprawdzić jak moje węzły :D
ale tylko wróciłam do Polski i sie zaczeło....dokładnie w tym samym dni pojawiła sie gula i jazda na całego
od wczoraj jestem na etapie wątroby, wydaje mi sie ze mnie boli non stop. mój chlop mnie "wybadał" :) i stwierdził ze mam zakwasy na brzuchu bo troche sobie pocwiczylam po długiej przerwie ale ja sie upieram ze to wątroba :/ znowu sie zaczeło :(
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez isabella_28 10 sie 2010, 12:12
Monii, ja na urlopie tez czulam sie cudownie.Nawet przez min nie pomyslalam o wezlach:)Z chwila powrotu do UK zaczelo sie gorsze samopoczucie;/
isabella_28

przez Monii 10 sie 2010, 14:48
mam takie pytanie do Was- otóż badania morfologie, próby wątrobowe, tarczyce robiłam na przełomie luty/marzec- dokładnie nie pamiętam..jak myślicie czy powinnam je powtórzyć juz teraz czy jeszcze poczekac?

przez tajemniczyusmiech 10 sie 2010, 15:12
Hej kochani i kochane. Tak- wróciłam. Po długiej przerwie jednak wróciłam- zawsze wracam. :) Myślałam, że może będzie już dobrze, że zrobię przez ten czas coś kreatywnego- bo lęki się uspokoiły. Nie stało się tak- straciłam kolejne kilka miesięcy na tzn 'nic nie robienie' Każdy dzień taki sam, bez perspektyw i celów. Gdy coś innego idzie w zapomnienie przychodzi następne. Czy kiedyś lęki i myśli o chorobach miną? Wczoraj czytałam sobie swoje archiwum z przyjaciółką... i nie było jednej normalnej rozmowy bez wzmianki o chorobach- to mnie dobiło i spowodowało wstręt do własnej osoby. U psychologa byłam, niejednego a teraz mam traumę i nie chodzę, ciężko byłoby mi po raz kolejny opowiadać obcej osobie o tym co czuję... Teraz od kilku dni wstaję bardzo późno i na nic nie mam siły ani ochoty ale za zachowania pozorów wstaję i się ubieram...
Teraz jestem na etapie HIV, miałam kontakt, co prawda nie doszło do stosunku ale miałam- to był bardzo trudny dla mnie okres, mój związek już wisiał na nitce i się kończył i do tego masa innych problemów( na szczęście udało się nas uratować) tylko, że on też nie ma siły już słuchać o chorobach i go to męczy!
No ok 6 dni po tej syt. miałam infekcję... gardło katar a przecież to objaw! Potem miałam zajada, infekcję intymną- co prawda one mi wracają już od 3 lat ale czemu wróciła akurat w tedy? No i w tedy zaczęłam macać węzły i były powiększone(nadal są!) wcześniej tego nie robiłam bo maja faza na nie zaczęła się w lutym!Te duże i dobrze wyczuwalne to pacha, żuchwa i bok szyi, wiem, że już pytałam ale powiedzcie czy też macie takie, które czujcie normalnie? :( i ile ?:( nie wiem co mam robić:( nie chcę mieć Hiv:((( popełniłam taki błąd raz w życiu, i więcej go nie popełnię, każdemu się może zdarzyć, ale ja nie chcę przepłacić to życiem :(!
Apropo internetu-on mną zawładnął swego czasu, gdy wpisywałam objaw choroby trzęsły mi się ręce na myśl co mi wyskoczy. . .

[Dodane po edycji:]

Monii napisał(a):Witajcie:) wróciłam z cudownych wakacji niestety....co dobre szybko sie konczy..
Przez jakieś dwa pierwsze dni miałam jeszcze duszności i ścisk gardła, potem przeszło niewiadomo kiedy! całe dwa tygodnie wypoczełam na maxa bez objawów chorobowych itp itd....;) no moze czasem tylko dotknęłam szyi zeby sprawdzić jak moje węzły :D
ale tylko wróciłam do Polski i sie zaczeło....dokładnie w tym samym dni pojawiła sie gula i jazda na całego
od wczoraj jestem na etapie wątroby, wydaje mi sie ze mnie boli non stop. mój chlop mnie "wybadał" :) i stwierdził ze mam zakwasy na brzuchu bo troche sobie pocwiczylam po długiej przerwie ale ja sie upieram ze to wątroba :/ znowu sie zaczeło :(

ja czekam na swój wymarzony wyjazd jak szalona... to jest moje marzenie co roku- morze. Ale boję się, że zepsuję je sobie chorobami. Tobie było cudownie- bardzo się cieszę, masz na pewno bagaż wspaniałych wspomnień i chociaż na chwilę odetchnęłaś od natrętnych myśli. A gdzie Ty masz te 'cudowne' gule?
Fałsz, zawiść, płaskość, mierność, nikczemność, głupota: oto rafy, o
które łódź moja potrąca, płynąc przez życia mętne i cuchnące błotem pod
niebem zachmurzonym, bez gwiazd i bez słońca. Wiem, że błota nie
przepłynę.

przez disgusted 10 sie 2010, 17:53
tajemniczyusmiech, ja czuję je wszędzie tam, gdzie się tylko da :)) są różnej wielkości, od główki szpilki do fasolki :) na szyi, nad obojczykami, pod pachami, w pachwinach - też kiedyś miałam fazę, że to właśnie hiv :) teraz znowu macam i znowu się martwię, ale... ileż można? :) 22 sierpnia jadę na wakacje w moje ulubione odstresowujące miejsce i mam nadzieję, że tam mi się chociaż na chwilę o tym zapomni ;)

przez Zachmurami 16 sie 2010, 13:37
Monii napisał(a):mam takie pytanie do Was- otóż badania morfologie, próby wątrobowe, tarczyce robiłam na przełomie luty/marzec- dokładnie nie pamiętam..jak myślicie czy powinnam je powtórzyć juz teraz czy jeszcze poczekac?

Jeżeli powtórzysz i sprawdzisz, że wszystko OK - byc może lepiej się poczujesz (ale tylko chwilowo, dopóki nie przytrafi się kolejna 'wkrętka' - wtedy uznasz, że nie jesteś dostatecznie 'przebadana' i dr Google zasugeruje Ci kolejne choróbska)

przez Monii 16 sie 2010, 15:30
:) dzięki za odpowiedz! badania wykonałam oczywiście jeszcze w piątek- wyniki książkowe...robilam morfologie, próby wątrobowe jakieś tam szczegółowe i cholesterol :)
oczywiście masz racje, dziś coś mnie zaczeło pobolewać coś jak jajnik ale jeszcze nie byłam u dr google choć mnie bardzo ciągnie, ale wiem ze wtedy sie zacznie od początku....cytologie mialam jakies 5 miesiacy temu i wszystko bylo ok...ale moze w miedzy czasie coś sie przyplątało ???

przez Gritss 16 sie 2010, 19:21
Witam, daaawno mnie tu nie było, pamięta mnie ktoś jeszcze? ;p Ale wiedzcie, że pamiętam o Was :P Dziś tak zajrzałem i postanowiłem napisać :) U mnie wakacje mijają, teraz klasa maturalna :P I o dziwo całe wakacje są bardzo spokojne, nie przejmuję się sobą :P na początku czerwca miałem iść do psychologa, ale na szczęście w połowie czerwca znalazłem własną panią psycholog :) I to chyba dzięki niej jestem 100% ogarnięty już :P Wybaczcie, że zmieniam Wam hipochondryczny wątek na wakacyjny, ale jestem ciekaw co u Was? Fakt faktem przeczytałem trochę, ale mimo to.. ;p
Iza, Monii, disgusted, milano i reszta - pozdrawiam :)

przez guaranka 17 sie 2010, 10:08
Pisałam niedawno o bólach, kłuciach w nogach. Od tego czasu byłam 3 razy u lekarza :/ pierwszy raz pani zasugerowała że brakuje mi witaminy B1 , drugi raz jak przyniosłam wyniki morfolofii wyszło że mam niedobory żelaza więc łykam teraz B1, Falwit ( bo ma duzo żelaza) i jeszcze magnez ( to już nie musze mówić czemu). Nie długo jadę na wakacje a że bóle nie ustają chciałam jeszcze przed wakacjami iść do lekarza żeby sie upewnić czy wszystko ok. Ale moja pani dr była na urlopie i poszłam do tej która ją zastępowała. Jak jej powiedziałam o moich dolegliwościach to powiedziała : w tym wieku takie dolegliwości ?? :/ Jedyne co to stwierdziła że może brakuje mi jakiś śladowych pierwiastków więc mam łykać witaminy i że mam pić dużo wody bo może za mało pije. A mnie cały czas wszystko boli, czuję już nawet takie delikatne drętwienia w rękach, nogach, palcach. A i jeszcze pani dr stwierdziła że cos mam z kręgosłupem, że nie mam skrzywienia bo za dużo siedzę przed kompem. Ale nie powiedziała co z tym robić ;( Po wakacjach pójdę jeszcze raz, teraz już do mojej pani dr i poproszę o skierowanie na usg żył, bo to może od żył mnie tak bolą te nogi.

przez gandzia40 17 sie 2010, 16:54
Pytam z ciekawości, czy boicie się siedzieć w nocy przy zgaszonym świetle?
Ja raczej nie, chyba że np. zaczynam myśleć o złych snach albo potworach, to wtedy przechodzą mnie dreszcze.
Ostatnio oglądałem w internecie bardzo drastyczne zdjęcia z wypadów drogowych, i przeraziło mnie jedno szczególnie.

Sortuj wg