Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez sunflowerseed 18 lip 2010, 21:47
A ja podzielę się z Wami pewnym doświadczeniem. Otóż od wczoraj zamartwiałam się nieco miastenią, a poza tym coś użarło mnie w stopę i lekko jest ona teraz napuchnięta. Przerażona wizją rychłej amputacji zamartwiałam się coraz bardziej. Aż po południu uznałam, że dość tego wszystkiego - wsiadłam na rower i pojechałam do Dziadków w odwiedziny :) Niedawno dostałam nowy rowe i martwiłam się, czy będe potrafiła na nim jeździć, bo "zawroty głowy", "słabe mięśnie" i takie różne. A dziś tak śmigałam! Byłam zchwycona! :) Potwornie się zmęczyłam jazdą i wszystkie dolegliwości jakoś przeszły :) polecam więc wysiłek fizyczny! :) oczywiście nie przeszły mi od tego wszystkie głupie myśli, ale przynajmniej trochę się oddaliły. No i chyba nie mam tych wszystkich chorób - wątpię, czy potrafiłabym tak śmigać na rowerku w przeciwnym razie. Mam nadzieję, że czujecie się także nieźle :)

przez Monii 18 lip 2010, 22:01
sunflowerseed ja również polecam wysiłek fizyczny
chodze 4 razy w tygodniu na bpu,aerobox i czasem zdarza sie 2 razy dziennie..osotatnio przy tych upałam również chodziłam i dałam rade...wtedy mnie nic nie boli :)
ale mam ten etap ,że wracam do domu i wszystko powraca....myśle ze bez pomocy fachowej psychologa nie dam rady na dłuższą mete, tylko ciezko mi sie zmobilizować :(
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez sunflowerseed 19 lip 2010, 20:08
Monii mam tak samo :( jak tylko znajdę wolną chwilę na myślenie - zaraz to powraca :( dzisiaj siedziałam sobie z przyjaciółką w kawiarni i nagle jakieś ciepło w głowie, nogi jak z waty :( jak chodziłam po sklepach to samo :( grrr chyba muszę iść znów na rowerek :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monii 19 lip 2010, 21:20
jutro jestem umówiona z psychologiem- pierwszy raz w zyciu...jestem strasznie zestresowana na samą myśl:/

przez chojrakowa 19 lip 2010, 21:46
Nienawidzę psychologów - zupełnie nie potrafię odpowiedzieć nikomu takiemu na pytanie 'jaki masz problem?'.
Tymbardziej, ża zawsze węszę podstęp.

Warto być szczerym, w końcu idziesz tam po pomoc.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez sunflowerseed 19 lip 2010, 22:36
Monii trzymaj się! Jesteśmy z Tobą! Ciężko mi w to uwierzyć, ale FAKTY mówią, że samopoczucie psychiczne ma wpływ na samopoczucie fizyczne (=zdrowie), u Ciebie na pewno tak będzie! Trzymam kciuki, daj potem znać, jak się czujesz :)

przez sauvox 20 lip 2010, 19:01
Choroby jakie sobie przypisywałem hmm...

NOWOTWORY - płata potylicznego, czołowego, nerwu wzrokowego, skrzyżowania nerwu wzrokowego i móżdżku. Węzłów chłonnych i marskość wątroby. Nie pytajcie dlaczego takie, sam rozumiecie jak to jest. Dodam że o każdym byłem święcie przekonany średnio przez tydzień. Zwykły ból z prawej strony szyi gdzie są węzły chłonne dawał efekt przeszukiwania neta na temat objawów raka.

Stwardnienie rozsiane, zawał serca, wylew, tętniaki, naczyniaki, krwiaki w mózgu wszelkiej maści.

Najlepsze jednak... nie wiem czy taka choroba istnieje, ale ogolnie stwierdziłem że skład chemiczny mojego mózgu zmienił się diametralnie co powoduje takie a nie inne objawy nerwicy lękowej + hipohondrii.

Otóż to jak postrzegamy nasz otaczający świat wynika tylko i wyłącznie z budowy mózgu i neuroprzekaźników. Wywnioskowałem, że tak mi się tam pozmieniało że niedługo będę wszystko widział i czuł się jak po LSD. Bo skoro po LSD można mieć jazdy takie a nie inne, to mózg sam jednak też pewnie potrafi to wywołać ;)

przez Monii 20 lip 2010, 21:16
hej.....byłam u tego psychologa i powiem....:/ nie jestem zadowolona, moze mialam inne oczekiwania....generalnie psycholog odesłał mnie do psychiatry hehe po powrocie dostałam takich nerwów ,że myslałam ze wybuchnie mi gardło:/ czułam uciks, skurcz, suchość, zarazem sie dławiłam jakąś kluchą itp itd.....po wyjściu poszłam do rodzinnego, powiedział ze w gardle nic nie widzi. w domu zadzwonilam do kolejnego laryngologa w mieście, bo dalej jestem przekonana ze mam coś z gardłem/przełykiem lub krtanią , i tak po poludniu poszlam na kolejną prywatną wizyte do kolejnego laryngologa , ktory po raz kolejny stwierdzil ze nic sie nie dzieje....przepisał mi coś na nerwy i jakies witaminy...teraz troszke mi przeszło ale jak pomysle to nadal czuje ucisk:/ ogólnie posumowując mój dzien= kupa nerwow, stracone pieniądze i praktycznie zero poprawy...a w piątek lece na wakacje i czuje ze zepsuje je sobie i swoim bliskim

przez *Monika* 20 lip 2010, 22:34
Monii, sama się nad sobą znęcasz, to autodestrukcja. Jakby lekarz powiedział,że jednak masz coś w gardle,że jest to nowotwór .....lepiej byś się poczuła?
Obrazek
Główny Moderator

przez Monii 21 lip 2010, 07:36
Nie.......

przez *Monika* 21 lip 2010, 12:06
Monii, no to przyjmij do wiadomości,ze w gardle niczego nie masz,że nic Ci nie urosło, Jesteś kompetentniejsza od laryngologa i skończyłaś medycynę?
Obrazek
Główny Moderator

przez Monii 21 lip 2010, 18:54
znowu nie....... mam zryty beret :mrgreen:
a tak poważnie to chyba wybiore sie do psychiatry ..:/

przez bergamotka76 23 lip 2010, 00:00
Ja wczoraj poczytalam o zakrzepicy...no i zaczelo sie ....jazda na calego, a choroba jest straszna dotyka wielu mlodych ludzi
Raz wmowilam sobie nawet AIDIS ze zarazili mnie w szpitalu w Anglii jak raz bylam podczas ciazy , a pojawilo sie to kilka miesiecy po porodzie, juz wyobrazalam sobie ze jestem chora i dziecko tez, i ile nam zostalo...zrobilam oczywiscie test i po tym sie uspokoilam
Bolala mnie glowa wiec poszlam do neurologa zeby dal mi skierowanie na tomografie bo obawialam sie guzow- zrobilam
Mialam klocia i bol w klatce nawet w nocy,wiec bylam na echu serca
Cytologie robie co roku
do gina chodze co pol
usg piersi robie co jakis czas bo akurat musze - mam zmiany
pozatym mam problem ze stawem biodrowym i kregoslupem bol sie lokalizuje w prawej stronie wiec nigdy do konca nie wiem czy boli mnie nerka ( mialam kamienia kiedys cos potwornego)czy boli jajnik ( mialam torbiele) czy wyrostek moze? czy biodro badz kregoslup gdzie promieniue bol rowniez w dol pachwiny :/
kiedys stracilam przytomnosc bo dostalam obrzeku naczynioworuvchowego - zaczynal sie wstrzas anafilaktyczny - dwa dni wczesniej wyskoczyla pokrzywka cos mnie uczulilo ale niewiadomo co boje sie od tamtej pory straszliwie- jestem sama z corka maz za granica a nerwica szaleje
" Uważaj na ludzi którzy nigdy się nie śmieją - sa niebiezpieczni"

przez dosia15 25 lip 2010, 22:10
witajcie:) nie wiem jak zaczac czy kogos zainteresuje moja historia? czytam to forum i nie moge uwierzyc ze ktos moze czuc to samo co ja nie widzialam nikogo z was a nigdy nie czulam zeby ktos mnie rozumial tak jak wy szok. od kilku lat jestem wiecznie chora nie wymienie chyba zadnej nieznanej wam choroby wiec napisze tylko ze bylo ich cala masa od nowotworow przez astme alergie do gnebiacej mnie od jakis dwoch miesiecy HIV objawy widze wszystkie nawet potówki mojego meza pezeobrazilam w polpasiec ktory jest objawem HIV chce krzyczec POMOCY jestem juz wykonczona tym wszystkim nie moge normalnie funkconowac czuje sie jak maszyna caly czas sprawdzajaca funkcje zyciowe moje i meza ogladam siebie i jego codziennie pytam jak sie czuje sama analizuje jak czuje sie ja obled jakis pierwszy raz spotkalam sie z takim forum internet mam zabierany w domu zeby nie wyczytywac sobie chorob co robic kochani jak zaczac isc w dobrym kierunku zeby nie zmarnowac reszty zycia? pomozcie

Sortuj wg