Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez sitsaluti89 16 lip 2010, 10:11
Hmm no buczy (szumi) mi często bardzo w głowie czasem u góry głowy kłuje i strzela w uszach :P, drętwieją nogi i ręce, ostatnio jak jechałem samochodem to tak miałem :P, a ataku dostaje z reguły jak mi się serce potknie jakby na chwilke zamierało i wtedy się nerrwuje. Często mi same palce u nog chodzą, nieraz mam tik nerwowy na języku nosie ustach itp.

Co do badań to od 13 r ż było USG serca EKG EEG jak miałem 15 lat miałem TK głowy.
Drętwienia mam od ponad roku, mialem robione 5 razy EEG i często występowały fale ostre rozsiane, 6 EKG było ok, oostatnio USG serca,trzustki,dwunastnicy,nerek,wątroby itp :P
Ostatnio edytowano 16 lip 2010, 10:15 przez sitsaluti89, łącznie edytowano 1 raz

przez panel 16 lip 2010, 10:14
sitsaluti89 napisał(a):Hmm no buczy (szumi) mi często bardzo w głowieczasem u góry głowy kłuje i strzela w uszach :P, drętwieją nogi i ręce, ostatnio jak jechałem samochodem to tak miałem :P, a ataku dostaje z reguły jak mi się serce potknie jakby na chwilke zamierało i wtedy się nerrwuje. Często mi same palce u nog chodzą, nieraz mam tik nerwowy na języku nosie ustach itp.

hipki maja czasem niezle jazdy wiem bo tez kiedys tak mialem czasem mi sie przypomina w ramach przerwy miedzy innymi jazdami. :D

przez sitsaluti89 16 lip 2010, 10:16
co to hipki xD

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez panel 16 lip 2010, 10:18
sitsaluti89 napisał(a):co to hipki xD

te co 1000 razy dziennie "umieraja" tylko zapomnieli powiadomic o tym kostuchy 8)

przez sitsaluti89 16 lip 2010, 10:23
Sądzę że czary goryczy dopełnił fakt, że ambitny czub (JA:P) chciał tak wykuć na egzamin materiał ze sie uczyl 12 h bez przerwy :D:D , za bardzo się wczułem, chyba nie powinienem się uczyć :D

przez panel 16 lip 2010, 10:27
sitsaluti89 napisał(a):Sądzę że czary goryczy dopełnił fakt, że ambitny czub (JA:P) chciał tak wykuć na egzamin materiał ze sie uczyl 12 h bez przerwy :D:D , za bardzo się wczułem, chyba nie powinienem się uczyć :D

uczyc tak ale systematycznie 8)

przez *Monika* 16 lip 2010, 10:57
sitsaluti89, w hipochondrii jest tak,że choćbyśmy codziennie byli przebadani od stóp do głowy, a wyniki byłyby książkowe....to i tak nie uwierzylibyśmy,że jesteśmy zdrowi. Już gdzieś napisalam,że to lęk nami kieruje. A to dlaczego sietak dzieje.....to może jedynie określić czy uswiadomić nam terapeuta, który spojrzy na nas obiektywnie.
Obrazek
Główny Moderator

przez panel 16 lip 2010, 11:01
Monika1974 napisał(a):sitsaluti89, w hipochondrii jest tak,że choćbyśmy codziennie byli przebadani od stóp do głowy, a wyniki byłyby książkowe....to i tak nie uwierzylibyśmy,że jesteśmy zdrowi.

dokladnie kiedys nosilem z soba caly pakiet wszystkich badan zeby byc pewnym ze "jakby co" :D . A czy umieranie musi byc nieprzyjemne ?

przez *Monika* 16 lip 2010, 11:13
Temat zwiazany ze smiercia w kazdym wzbudza strach, lęk. Zdrowi raczej nie myślą nacodzień o śmierci. Jest wiele terapii, które mówią o tym,że codziennie należy o tym przez chwilkę pomyśleć, żeby sieoswoić. Zdrowy moze o niej pomyśleć, może wtedy nawet docenic życie. Chory inaczej podchodzi do tematu, zwłąszcza gdy cierpi z powodu np. hipochondrii.....błędne koło sie zamyka, jego myśli oscylująwokól śmierci, myśli o niej co powoduje nakręcanie się. Dlatego,żeby przerwać te koło, należy zdecydować sie na zmiany w życiu, najlepiej pod okiem terapeuty.

[Dodane po edycji:]

*poprawka: nie terapii, a teorii*
Obrazek
Główny Moderator

przez panel 16 lip 2010, 11:14
Monika1974 napisał(a):Temat zwiazany ze smiercia w kazdym wzbudza strach, lęk..

a probowalas kiedy meto samodzielnego wysmiewania swoich objawo hipochondrycznych ? 8)

przez sitsaluti89 16 lip 2010, 11:16
hmm ja też jak byłem jakiś czas temu u neurologa to miałem całą teczkę swoją od 13 r ż ze sobą xD, Najbardziej mnie wkurzało że gdy praktycznie zawsze wpadalem ze złymi wynikami EEG to neurolodzy rozkładali ręce dawali tabsy np hydroksyzyna i następne badanie, a potem znowu znowu znowu :? aż w końcu przestałem robić te EEG bo po co, faza przeszła drętwienia też(to był lipiec tamtego roku), a w tym roku w kwietniu znowu jazda :D

przez *Monika* 16 lip 2010, 11:21
panel, Raczej hipochondrykiem nie jestem. Nie umieram codziennie w powodu objawów. Mi przeszkadza nacodzień inny objaw......napięcie, które wywołuje u mnie złość, a jednocześnie bezsilność. Może lenistwo powoduje u mnie brak chęci motywowania się,żeby to napięcie mi w jakiś sposób przeszło. A druga sprawa, mam w sobie konflikty, to oczywiste. Jestem w terapii więc mam swiadomość,że zmiana nie nastąpi samoistnie i z dnia na dzień.
Obrazek
Główny Moderator

przez gandzia40 16 lip 2010, 16:20
aby zdiagnozować hipochondrię to trzeba najpierw wykluczyć wszystkie podjerzenia somatyczne

przez sitsaluti89 16 lip 2010, 19:09
Czyli jak lekarze nie mają na mnie pomysłów to jestem hipochondryk? :P
Byłem tyle razy u lekarzy, 3 razy w szpitalu, i dopiero 3 dni temu koleś mi zalecił badania FT3 i FT4 bo NIGDY ich nie miałem tylko TSH, jakby im zależało... jakoś na TK mnie wysłali... :?

Sortuj wg