Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez leluchow 23 cze 2010, 18:42
witajcie!

u mnie obsesja wezłowa trwa. mam inf wirusowa i wyczułam na szyi/karku 2 wezełki wielkosci 2-3mm argumenty do mnie nie docieraja - obsesja ziarnicy mnie opanowała. wypiłam już ze 3 łyki mocnej wodki i czekam na poalkoholowe.... Dodatkowo dzieci przechodzą ze mną trzydniówkę a ja patrze na nich jakby umierały i czekam kiedy sie okaze ze to białaczka!
Kurde ! Musze isc do lekarza ale absolutnie nie chce trafic do konowała, no i oprocz psychiatry jeszcze psychoterapeuta - może ktoś zna w Toruniu / Bydgoszczy kogos godnego polecenia?
Już raz brałam leki i cholernie po nich przytyłam 20 kg w ciągu roku. Odstawiłam je, zrzuciłam już 6 kg ale z głową nie jest dobrze. Co wy bierzecie za leki? Tyjecie po nich?

przez tynka92 23 cze 2010, 20:51
Myślę, że mogę Ci polecić psychiatrę p.Dąbkowską z Bydgoszczy :smile:
Specjalizuje się w zaburzeniach lękowych.

przez leluchow 23 cze 2010, 21:01
A gdzie ona przyjmuje? Jakieś namiary? Jest możliwość na NFZ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tynka92 24 cze 2010, 12:18
Przyjmuje na ul. Gersona. Nie mogę teraz znaleźć numeru tel., ale myślę, że w necie wszystko znajdziesz :smile:

przez Monii 24 cze 2010, 14:31
hej :) ja byłam wreszcie u laryngologa i oczywiście nic złego nie wykrył ani z moją krtanią ani też z migdałami. ogólnie po powrocie wszystko mi przeszło ...najgorsze jest to,że ubzdurałam sobie teraz (bo od 2 dni mnie boli głowa) ze mam pewnie coś w mózgu i nastepna wkrętka.....:(
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez Gritss 25 cze 2010, 12:47
A Kamil dziś wkroczył w pełnoletnie życie :) Szczerze mówiąc nie pałam jakoś szczęściem, chciałem się pochwalić tylko :D
I wybaczcie moje nieobecności tutaj, ale zwyczajnie staram się zerwać raz na zawsze z nerwicą, poza tym brak czasu (prawko robię (:P), znajomi, kobieta itp.) Oczywiście codziennie tu wpadam, aby poczytać co u Was :) Pozdrawiam i wesołych i niehipochondrycznych wakacji życzę, nawet tym pracującym już :)

przez Kn24 26 cze 2010, 19:35
Gritss Wszystkiego Najlepszego :)sto lat :)

A ja dawno tu nie zagladalam jakos bo nie mialam czasu niestety ale nerwica oczywiscie byla ze mna caly czas nie zapomniala o mnie :)
Bylam wczoraj u pani neurolog oczywiscie z wielkim strachem ze to jednak SM bo to mnie meczy ta choroba przesladuje mnie od jakis 2 lat prawie, ale pani doktor po badaniu stwierdzila ze to nie to a te dolegliwosci co mam to w duzej mierze moga byc spowodowane kregoslupem i wlasnie nerwica :)
Kazala mi sobie wybic z glowy i zapomniec o SM- ciekawe na jak dlugo sie uda ale licze ze moze w koncu :) popatrzyla na moje badania ktore mialam robione niecaly rok temu i stwierdzila ze nie ma sensu ich powtarzac bo do tego czasu nie zmieni sie nic a jakby cos mialo byc to juz by wyszlo wiec chyba moge sie przestac martwic. Przy okazji dostalam od niej jakis fajny lek wlasnie dla nerwicowcow podobno dla mlodych aktywnych ludzi ktory nie powoduje sennosci itd wiec od jutra zaczynam go brac podam Wam potem nazwe bo teraz nie pamietam ale mam nadzieje ze beda efekty:)
Tymbardziej licze na to ze ten lek zacznie dzialac bo za pare dni mam wyjaz taki maly urlopik maz mnie zabiera i chcialabym cieszyc sie z tej podrozy a nie martwic tym czy nie dostane ataku :(
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez Monii 26 cze 2010, 22:00
A ja właśnie przechodze chyba najgorszy etap w mojej nerwicy. nigdy sie tak nie bałam , nigdy nie byłam az tak pewna, że mam raka :( wszystko zaczelo sie od jakiegoś babla/pęcherza w gardle przez którego ciężko mi przelykać sline. wpisalam w google i oczywiscie wyskoczył rak jamy ustnej/gardła.wszystkie objawy pasują. bylam wczoraj u rodzinnego , przepisał nystatyne do pedzlowania.po drodze obdzwoniłam wszystkich laryngologów w miescie i tylko do 1 udało mi sie dostać. pani powiedziala, że jej to wygląda na stary czop który musi pęknąć i tez przepisała coś do pedzlowania.to wszystko. nic groznego ale.........doprowadzilam sie do takiego stanu,że cały wczorajszy dzien przepłakałam, nic nie jadłam az do dziś do południa.dziś jest troszkę lepiej ale rodzina ze mną nie moze wytrzymać. mąż ma dość synek ciągle pyta co sie dzieje, mama wydzwania jak sie czuje....jest mi zle i mam nadzieje ze przejdzie. zdecydowałam sie, że ide do psychologa bo sama juz nie daję rady. tak zle jeszcze nie było...pójdę na leczenie..o ile dożyje......... :?
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez leluchow 26 cze 2010, 23:23
ja byłam na morfologii i jest bez zarzutu, a ja zamiast sie cieszyc zastanawiam sie czemuWBC 4.9 skoro norma do 10 , czemu nie np 7, czemu łytek 214 skoro norma do130- 440, moze jutro już bedzie 100 i jednak mam te ziarnice....
szok. nie wiem czy to sie kiedyś skonczy

przez sunflowerseed 27 cze 2010, 14:40
Kn24 jesteś pod stałą opieką neurologa, więc na pewno, gdyby działo się coś niepokojącego wykryłby on to :) gratuluję wizyty z tak pomyślnymi wiadomościami i pozdrawiam Cię serdecznie, jako, że też mam często wkrętki z SM :/
Monii, trzymaj się! to na pewno nie jest nic poważnego, "raki" mają to do siebie, że dają dużo różnych objawów, a nie jeden odizolowany :) łatwo mi mówić, wiem, ale może będziesz mądrzejsza niż ja... ;)
a teraz zobaczcie, z jakim problemem zmaga się modra Sunflowerseed. Z dawien dawna otrzymalam od neurologa skierowanie na rezonans głowy bo moich długich naleganiach.W szpitalu zostałam zapisana na wrzesień, więc zrobiłam to badanie prywatnie w marcu. Wyszlo w 100% bdb. Ale ten moj zapis a wrzesień jest nadal aktualny. I strasznie kusi mnie, żeby na to badanie pójść... Wiem, że wykonywanie MRI dwa razy w ciągu poł roku jest mało rozsądne, ale czasem tak mnie kuje w tej prawej skroni, bolą mnie oczy od środka i różne takie... :/ Gdyby moja neurolog się dowiedziała o tych rozmyślaniach, chyba by mnie prześwięciła... :D

przez Kn24 27 cze 2010, 18:36
sunflowerseed rozumiem Cie doskonale bo nawet teraz jak bylam u lekarki to sie zastanawialam czy nie zrobic sobie tego rezonansu ale wybila mi go z glowy a na jak dlugo to sie okaze:):) a moze ktos mi doradzi co mozna brac doraznie w razie atakow? zeby szybko zadzialalo? bo wyjezdzam niedlugo a na pewno dorwie mnie jakis atak to wiecej niz pewne a w tym momencie nie biore zadnych lekow i chcialabym cos miec pod reka co zadziala fajnie a mnie nie otumani i zebym sie dobrze bawila na tym wyjezdzie moze cos doradzicie:)

przez tynka92 28 cze 2010, 11:57
Mnie nie otumania Afobam :smile:

przez Kn24 28 cze 2010, 15:09
tynka92 a ten Afoban akurat cos mi zostalo z dawnych czasow to mozna np sobie wziasc polowke tabletki?

przez christina122 28 cze 2010, 16:53
Witajcie. Ja miałam kiedyś robioną tomografię głowy i wyszło wszystko dobrze, ale nie miałam zrobionego nigdy rezonansu i boję się, że mogę mieć guza. albo coś innego w mojej głowie;/ , bo mam bardzo dużo niepokojących objawów : moja głowa jest cały czas ciężka, jestem przez to niespokojna, coś mi w niej kłuje, uciska, gorąco przelewa itp..., zawroty, bóle głowy, ręce i nogi osłabione, senność, często jest mi słabo, jakbym nie wiedziała gdzie jestem. Jak myślicie powinnam zrobić ten rezonans czy nie ? bo się boje.

Sortuj wg