Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez disgusted 14 cze 2010, 20:40
Monii, na gardło podobno dobrze działa płukanie solą - ja jeszcze nie zdołałam się przemóc :D ale podobno na prawdę pomaga :) Spróbuj i nie myśl o tym tyle!

Taaaaaa, ja już w ogóle nie wpisuję w google objawów, bo albo ciągle wyskakują te same strony, albo wszędzie jacyś głupi ludzie się wypowiadają. Jak wiadomo przez neta wszyscy są ekspertami od wszystkiego, więc tak jak i można było w kwietniu się przekonać - każdy polak to ekspert do spraw awiacji tak, szukając chorób można mieć wrażenie, że każdy polak to szanowany onkolog, bądź jakiś inny doktor house. Nie należy wierzyć we wszystko co wypisują w necie, bo to nie lekarze piszą te głupie komentarze typu "o nie, jak masz gulkę na szyi to idź do lekarza bo to NA PEWNO RAK!" tylko zwykli ludzie którzy naoglądali się chirurgów, house'a, emergency i na dobre i na złe.
Z tego samego powodu nie czytam też np. komentarzy na onecie - tam to sami dietetycy, prorocy, inżynierowie, eksperci od wszystkiego, kucharze, kierownicy firm i inni ważni, niezwykle wysoko postawieni ludzie, nie wspominając już o tym, że wszyscy są niezwykle zgrabni, nie mają grama tłuszczu i każdy ma na koncie co najmniej tytuł miss bądź mistera polski :). Lekarzy też nie brak - wszyscy wszystko wiedzą, wszyscy najmądrzejsi i wszystkie choroby już znają.
Owszem, można z ciekawości poczytać o chorobach, ale nie należy sobie tego brać zbytnio do serca :).
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

przez Gritss 14 cze 2010, 21:00
Dominika, mi właśnie lekarz powiedział bardzo podobnie o tych ludziach. I to on tak to zaintonował, że chyba już widział sporo wypowiedzi tych "specjalistów". I mówi do mnie: "Naczytałeś się i już wszystko przypisujesz do siebie?". Ale niektórzy ludzie naprawdę potrafią grube teorie wysnuwać :P

PS 100 post :yeah: :D

przez disgusted 14 cze 2010, 21:05
Potrafią, potrafią. Sama czasem zaskakuję samą siebie w kwestii wysnuwania różnorakich teorii na tematy zdrowotne :D. Ciekawe jest przy tym to, że innych uspokajam, a sama panikuję :D.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gritss 14 cze 2010, 21:19
Ciekawe jest przy tym to, że innych uspokajam, a sama panikuję :D.

Dlatego, że jako osoba zaangażowana czynnie w to, znasz ten problem :) To jest coś co Cię dotknęło w jakiś sposób, masz doświadczenie w tym i możesz coś racjonalnego powiedzieć na ten temat :) A sama panikujesz bo taki charakter i psychika już :) I tak jest w każdej innej dziedzinie życia: taniec komentują inni tancerze i choreografowie, prace dyplomowe i magisterskie i profesorowie, itp. itd. :P

przez Monii 14 cze 2010, 21:23
wow Kamil rozkręciłeś sie 100 stuknęła :great:

wiesz co, ja juz przechodziłam etap,że nie zaglądałam w google wcale, radzilam tak jak Ty,że to "cholerstwo" ale jak widać to wszystko nawraca , to takie błędne koło. mialam ostatnio ten lepszy okres ale teraz znowu załamka
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez disgusted 14 cze 2010, 21:32
U mnie to też tak etapami.
Ciekawe jak tam isabella się miewa :D

przez Gritss 14 cze 2010, 21:49
Cała hipochondria to jedno wielkie błędne koło ;)
Właśnie, ciekawe jak tam isabella, mogła by tu zajrzeć chociaż na moment z jakiejś kafejki :P
Monii, ja Ci piszę żeby nie wchodzić i nie wpisywać objawów, ponieważ mi samemu póki co udało się to ogarnąć. Więc wierzę, że Ty też z tego zrezygnujesz i już nie wróci :)

przez disgusted 14 cze 2010, 22:13
No dobrze by było wiedzieć czy dojechała i czy się dobrze miewa ;]
Dzisiaj jakiś zły dzień :) Ja jestem wściekła, znajomy mojego chłopa zgubił mój telefon (nie pytajcie... :/), moja firma wisi na włosku, mój ojciec rozwalił samochód, a wspólnik mojego chłopa rozwalił siebie na rowerze... Taki wkurzający dzień, w dodatku od rana leżę, bo po prostu nie wiedziałam gdzie się podziać... Ech. Nawet nie miałam zdrowia czytać o objawach chorób :D.

przez Monii 15 cze 2010, 07:10
dzień koszmarny był i noc tez. tak sie darłam,że aż sie obudziłam przez własne krzyki :/ chłop patrzy dziś na mnie jak na wariatkę hehe

przez disgusted 15 cze 2010, 13:52
Mój też uważa, że jestem wariatką jak budzę go w nocy i mówię, że się boję ciemności, albo burzy, albo że miałam koszmary :D.

przez Monii 15 cze 2010, 19:38
hehe u mnie to samo :) czasem budzę go,żeby poszedł ze mną do wc :mrgreen:

byłam u rodzinnego dziś, dał mi silny antybiotyk na 3 dni i jakieś leki wziewne, sprawdził węzły i nie odezwał sie słowem....:/
moze bede żyła hehehhehe :D

przez dejdłan 15 cze 2010, 22:57
HEj:) byłam na tym forum kilka razy, i pisałam o mojej hivofobii, zrobilam test na hiv i teraz mam jeden problem z głowy. Ale naszczęście mam jeszcze setki innych chorób żeby się martwić. Miałam urodziny w sobote i dostałam od znajomych książke :" Co mi dolega, 170 chorób, 100 objawów". Mam do Was pytanie, wydaje mi się że mam raka jamy ustnej i stąd moja prośba do Was ( pewnie troche głupia), moglibyście sprawdzić, czy tam na tylnej ścianie gardła, jakby zaraz pod podniebieniem miekkim macie taką jakby kość? jakby gulke? Byłabym wdzięczna, bo od tygodnia nie mogę o niczym innym myśleć, a sesja trwa

Disgusted: Mi też się wydaje że wszędzie mam jakieś kulki, i jak tylko jakąś kolejną wyczuje to od razu: RAK, co robić, ciśnienie skacze dwa razy. Mam mi już powiedziała że jak jeszcze raz zobaczy jak się macam po szyji, klatce, albo gdziekolwiek, to zwiąże mi ręce. Najgorsze jest to że to przejeło nade mną kontrole, nie zastanawiam się jak inni ludzie co będe robić za pare lat, nie planuję, myśle tylko na co będe chorować, czy dożyje wakacji, obrony itp...

przez disgusted 15 cze 2010, 23:13
Ja też się tak czasem zastanawiam!! To jest straszne!! Jak np. mój facet powie, że pojedziemy gdzieś za rok to w mojej głowie tylko pytania czy aby dożyję tego 'za rok' :/.

Ja tam w tym gardle widzę tylko ciemność, nie wiem jak ludzie potrafią sobie ocenić czy mają zaczerwienione gardło czy nie, więc niestety Ci nie pomogę :(.

przez dejdłan 15 cze 2010, 23:16
Tzn, ja nie widze tej gulki, tylko czuję jak wepcham tam palucha, bo jej nie widac, tylko czuć jak się przejedzie palcem po tylnej ścianie gardła:) Masakra, już mam tego dość, od roku szukam sobie tylko gulek, po 6 godzin dziennie siedze i czytam o chorobach...mam tego dość...
Moj facet to już nie ma do mnie siły, ciągle dzwonie do niego i :" ej sprawdź sobie czy masz takie coś w gardle, sprawdź czy masz taką gulke pod żuchwą, itp itd". Najbardziej go wkurza jak dzwoni do mnie, ja jestem smutna , w ogóle nie mam ochoty na rozmowe, a on się pyta co się stało a ja :" no bo mam taką kulke, to chyba rak" i płacz.

Sortuj wg