Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez tajemniczyusmiech 12 cze 2010, 23:16
o, widzisz :) pewnie nie taką dużą jak ja. Ja w ogóle w jamie ustnej mam dziwne rzeczy :/
Np. przy kącikach takie zgrubienie takie jakbym to gryzła i wyrzeźbiła :| fakt, gryzę... i za zębami tam gdzie trzymam język na śluzówce czuję( tzn pod skórą na śluzówce) kulki :| czytałam, że to objawy raka jamy ustnej więc fajnie mam :]
... i kilka lat temu odgryzłam sobie wargę i teraz mam tam zgrubienie... i w ogóle coś nie tak, ale rak jamy ustnej w tym wieku?... a u Ciebie to jest spore ?bo po jednej str mam dużo większe :| a oczywiście NIKT z bliskich tak nie ma :| co prawda zaciskam zęby, miewam szczękościski no ale...

oczywiście u mnie popadało 5 min i po burzy i deszczu -.- paruję.

Oj, z tym motorem to przykre... już nie pierwszy raz słyszę, że ktoś kupił motor a na następny dzień się zabił... jak wiadomo oni bardzo szybką jeżdżą ale chyba zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa...

Mam pyt, jaka była dla was najgorsza chwila w życiu (związana z hipochondrią) ?
Fałsz, zawiść, płaskość, mierność, nikczemność, głupota: oto rafy, o
które łódź moja potrąca, płynąc przez życia mętne i cuchnące błotem pod
niebem zachmurzonym, bez gwiazd i bez słońca. Wiem, że błota nie
przepłynę.

przez disgusted 12 cze 2010, 23:25
Ja na tej 'kresce' o której pisałam :) też mam grubą część w miejscu tylnych zębów - często to przygryzam i robi mi się tam paskudne zapalenie co jakiś czas :). Pod całą wewnętrzną skórą mam mnóstwo kulek (i na policzkach i pod wargami - czuć to językiem), a przy kącikach od wewnętrznej strony dolnej wargi pod tą 'kreską' mam takie dwa wystające 'cypelki' ;D które notorycznie przygryzam.
Myślę, że to normalne i taka po prostu jest anatomia jamy ustnej :).
U mnie niezła burza już od 4 godzin, a robi się coraz bardziej przerażająco.
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypis

przez pawel30 13 cze 2010, 04:50
Kurde zupelnie mi odwalilo z tym stwardnieniem rozsianym, od kilku dni boli mnie oko i to jeden z objawow SM. Mri glowy mam dopiero w w tym tygodniu i znow sie zestresowlem jak cholera a przez ostatnie 2 dni bylo zupelnie dobrze.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez disgusted 13 cze 2010, 08:51
Paweł, jestem przekonana, że wszystko będzie ok, już niejeden taki przypadek się tu trafił ;).
Ja mam ten problem, że boję się iść do lekarza ;)

przez Gritss 13 cze 2010, 08:59
Ja mam ten problem, że boję się iść do lekarza ;)

Ja też mam ten problem, nie mówiąc już o odbiorze wyników jakichkolwiek badań. Przykładem jest ostatnia moja morfologia i OB. Nogi jak z waty miałem..

przez sunflowerseed 13 cze 2010, 09:09
od kilku dni boli mnie oko i to jeden z objawow SM

Witaj serdecznie :) Jeśli Cię to pocieszy, to powiem Ci, że mnie też kiedyś przez miesiąc bolało prawe oko, najbardziej przy maksymalnie ostrym spojrzeniu w prawą stronę, pani okulistka powiedziała, że to nie jest na 100% zapalenie nerwu wzrokowego, bo wtedy za nic nie potrafiłabym przeczytać cyferek z tablicy, a szło mi to świetnie :) Ale też bym na Twoim miejscu zrobiła MRI, ja w każdym razie je wykonałam, choć wszyscy mi odradzali. Ale spokój wewnętrzny jest najważniejszy :)

przez tynka92 13 cze 2010, 11:57
Oczy mogą boleć z wielu powodów, np. przewlekłego zapalenia zatok, które groźne nie jest :P

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypis

przez pawel30 13 cze 2010, 14:23
Chyba raczej zatoki bo oczy mi puchna i lzawia tylko lewe bardziej ale wicie jak jest...bede mial z tym jazdy przez nastepny tydzien. Schizofrenii juz sie nie boje bo sprwadzilem objawy i rzeczywiscie poza deralizacja (ktora i tak powoli ustepuje) i atakami paniki nic wiecej nie pasuje.

Jak wszysko bedzie OK z glowa to uroczyscie przysiegam ze nie bede juz szukal zadnych chorob na necie.

Pozdrawiam

przez tajemniczyusmiech 13 cze 2010, 16:01
no ja też te jak to nazwałaś "CYPELKI" :D przygryzłam -.- , a u mnie też była spora burza wczoraj, siedziałam w koncie i się telepałam :/ , Grtiss ja mam to samo -.- lęk przed wynikami... nie umiem z tym wygrać... Pozdrawiam kochani :*
Fałsz, zawiść, płaskość, mierność, nikczemność, głupota: oto rafy, o
które łódź moja potrąca, płynąc przez życia mętne i cuchnące błotem pod
niebem zachmurzonym, bez gwiazd i bez słońca. Wiem, że błota nie
przepłynę.

przez togolina 14 cze 2010, 14:18
Witajcie
wracam znowu....przypomnę po skrócie swoja sytuację, od grudnia 2009 roku lecze Chlamydię Pneumonie, w styczniu pojawił mi się męt w polu widzeniu, byłam u okulisty, badanie dna oka ok, angiografia fluoresceinowa dna oka ok, ale pani okulistka zwróciłą mi uwagę na lekko nierówne źrenice. Jako ze jestem mega panikarą przegladałam sie codziennie w lustrze i faktycznie, te źrenice sa nierówne ale nie jest to cały czas bardziej okresowo w zamknietych pomieszczeniach ale są , różnica niewielka, obydwioe reagują na światło. W marcu zdiagnozowano u mnie również boreliozę i chlamydię trachomatis i od kwietnia leczę sie antybiotykami. Źrenice cały ten czas są tak jak w styczniu czyli sporadycznie nierówne. W zeszłym roku robiłam MRI głowy ale wtedy nie wiem jakie były te źrenice bo wtedy im sie nie przyglądałam. Badanie wyszło w porządku. Teraz byłam u 2 neurologów na przełomie miesiąca, jeden stwierdził że taka moja uroda, drugi nie widział różnicy ale dał mi skierowanie na EEG, RTG kręgosłupa szyjnego i ANGIO-MR- jak poczytałam do czego służy badanie to zaczełam mieć jazdę....
Bólów głowy jako takich nie mam czasami mnie boili ale wezmę Nurofen i zazwyczaj mija, czuję czasami jak schylam głowę do klawiatury ciągnięcie od kręgosłupa szyjnego promieniujące do ucha , takie ni to dretwienie.
Jestem mega panikara i zaczynam świrować. EEG i RTG mam za kilka dni, ale ANGIO MR dopiero w sierpniu, nie wiem czy czekac czy robić prywatnie???? Wiadomo jako że leczę boreliozę i 2 chlamydie to kasy za dużo nie mam.
To jest jakiś obłęd, doszło do tego że co chwilę przygladam sie w lusterku i robie zdjęcia oczu telefonem komórkowym.... Nie moge już z tym żyć, jestem załamana, wszelkie tętniaki, guzy , SM, SLA, malformacje naczyniowe mózgu mam przerobione w necie od A do Z.... I tak wmawiam sobie te choroby mózgu i wmawiam.....
M.

przez Monii 14 cze 2010, 19:12
Witajcie. Jak samopoczucie? u mnie nawet całkiem całkiem, pomijając fakt, że znowu mam chrype a gardło dalej boli....koszmar
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez disgusted 14 cze 2010, 19:25
U mnie tak średnio, znowu pogoda jaka jest każdy widzi i najchętniej ciągle by się spało...
Ciągle mam taki dyskomfort przy chodzeniu w okolicy mostka bardziej w prawo - oczywiście jestem pewna, że to wątroba :/ to taka jakby lekka kolka - nie przeszkadza bardzo, ale coś mnie tam gniecie jak za szybko idę albo biegnę... :/

przez Monii 14 cze 2010, 19:59
ja wpadłam w panikę, szukam w googlach juz wszystkiego na temat gardła, migdałków, krtani i oczywiście wyskakują mi raki, jestem załamana. mam dziś chyba jakiś kryzys :(
do tego ciągle boli mnie to gardło i wymacałam powiększone węzły z jednej strony szyi :(
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez Gritss 14 cze 2010, 20:12
ja wpadłam w panikę, szukam w googlach juz wszystkiego na temat gardła, migdałków, krtani i oczywiście wyskakują mi raki, jestem załamana. mam dziś chyba jakiś kryzys :(

Nie szukajcie w tych dziadowskich googlach, KURCZE MAĆ !! :D Mi już dwóch lekarzy powiedziało, żeby nie szukać w googlach, bo tam zawsze będą raki wyskakiwać. Nawet jak wpiszecie bąbel po ugryzieniu przez komara, to pewnie by się coś znalazło. Mi się udało przełamać i jeśli nawet coś nowego jest, to ignoruję to (nie szukam w googlach). Jak macie niepewność, to do lekarza iść. A uwierzcie, że lekarz to lepszy doradca niż wujo google. I gdyby było coś niepokojącego to lekarz to zauważy. Wiem sam po sobie, że ciężko się przełamać i iść do lekarza, bo może powiedzieć: "Przykro mi, ma pan(i) raka".
Także Monii, weź się w garść, nie wchodź w google, to najważniejsze :) A jak masz niepewność to idź do lekarza, a założę się, że wszystko będzie ok i to nie jest żaden rak. A gardła jak nie wyleczysz lekami, to samo tak szybko nie puści :)

Sortuj wg