Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez disgusted 10 cze 2010, 19:06
Nie no już zeszło to czerwone, na słońcu tylko takie było :D.
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

przez Monii 10 cze 2010, 19:46
disgusted masz bardzo wrażliwą cere i to dlatego. na słońce używaj jak największych filtrów, powiem Ci ,że mnie wczoraj tak spiekło ze dzis sie dotknąć nie mogę, a zawsze opalam sie na baaardzo ciemny brąz. to słońce jest koszmarnie mocne i trzeba sie dobrze chronić
jutro ma być jeszcze gorzej, przynajmniej u mnie ok 33-35 stopni

larynogologa mojego nie ma w tym tyg. a mialam byc juz po wizycie :(
gardło mnie boli, kicham, katar juz sama nie wiem co mi jest.skonczylam dopiero antybiotyk buu :(
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez disgusted 10 cze 2010, 19:54
Użyłam dzisiaj 15, bo tylko to miałam, a i tak mam twarz, plecy i dekolt czerwone jak burak :/

Ja ostatnio brałam antybiotyk 3 razy w ciągu 3 miesięcy... :/ Nie wiem czy to naprawdę wszystko wymaga tych antybiotyków, czy lekarze to tak sobie od ręki przepisują, ale nie wiem czy to dobrze. Boję się, że mam jakieś grzybice o których nie wiem...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lenka_Ln 11 cze 2010, 19:06
Obserwuję cały czas co piszecie i trochę mi pomaga, ze nie tylko ja mam takie myśli o chorobach. No ale oczywiście w ostatnim czasie nie wytrzymałam, tym bardziej, ze te bóle głowy są cały czas, niedługo będę obchodzić 2-miesięcznicę:(koszmar wyobraźcie sobie pobiegłam do onkologa. Pani doktor wysłuchała mnie bardzo uważnie, po czym powiedziała cyt"nie, no następna co się naczytała o objawach ziarnicy w internecie, pewnie pani myśli, że ma już przerzuty do mózgu"-powiedziała, ze przede mną była też dziewczyna, która to samo sobie wkręciła, Potem pani dr obejrzała moją szyję, pachy i pachwiny-powiedziała, że węzły które wyczuwa są mniejsze niż 1 cm, ale wysłała mnie jeszcze na usg (jak powiedział, jeśli ma mnie to uspokoić). Poleciałam wiec na to usg-pan radiolog robiac mi to badanie powiedział, ze w ogóle to on nie wie po co ja tu przyszłam, powiedział, że jakbym przyprowadziła kogoś z ulicy to u każdego znalazłby widoczne węzły, u mnie największy w pachwinie to 11 mm, kazał mi się uspokoić i nie szukac na siłe choroby. Muszę Wam powiedzieć, że chyba już w tej kwestii dam sobie spokój,ale ten ból głowy mnie wkurza... na wtorek jestem umówiona jeszcze na badanie TCD (usg doplerra) bo lekarz zasugerował, że jak ból nie przejdzie to trzeba by to badanie zrobić, no i znowu zonk-wkręcam sobie problemy z sercem:( nie wiem skąd u mnie to wszystko się wzięło, niech sobie pójdzie w cholere!

przez Monii 11 cze 2010, 21:51
[b][Lenka_Ln /b] witaj w "klubie" :mrgreen:

ja dziś mam mega katar do tego wszystkiego i bolała mnie głowa...wzielam tabletkę i wszystko przeszło. byłam rano na BPU ( fitness) to mi barrrdzo pomaga zapomieć o wszelkiego rodzaju dolegliwościach....

generalnie mam tak,że czuje bóle, wkręcam sobie chorobe, idę do specjalisty- on patrzy na mnie jak na wariatkę- wychodzę i wszystko mija....za dzień lub dwa mam inne dolegliwości i biegnę do innego specjalisty...................

p.s a nasza Isabelka w drodze do Polski :)

przez disgusted 11 cze 2010, 23:19
Echhhhh a mnie martwi to, że ostatnio przechodzą mi ciarki po jednej stronie ciała - lewej... To takie chwilowe jakby taki dreszczyk, jakby ktoś mnie głaskał, wcześniej miałam to na głowie, teraz mam też na całym ciele, ale częściej po lewej stronie. Oczywiście już wymyślam sobie jakąś chorobę układu nerwowego, ale nigdzie nie umiem nic o tym znaleźć w necie, może to i dobrze... :/
Mam też taką wizję, że mam guza mózgu który ciśnie na ucho (od czasu do czasu lekko zakłuwa mnie w prawym uchu jak mocno odchylam głowę do tyłu, ale to już od 7 lat chyba) i przez to, że jest po prawej stronie głowy powoduje ułomności po lewej stronie. Ech :why:

Ciekawe jest też to, że te ciarki mam jak się zmartwię, zdenerwuję (zwłaszcza) albo bardzo coś mnie cieszy czy podoba mi się... :| Nigdy tak nie miałam.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypis

przez pawel30 12 cze 2010, 04:45
Witam wszyskich ,jestem tu "swiezakiem" tzn zaostrzone objawy nerwicy pojawily sie u mnie ponad 2 tygodnie temu. Od tego czasu slecze na necie dopasowujac objawy do wszyskich mozliwych chorob.

kiedy rok temu zaczelo mnie sciskac w gardle -rak krtani
bol brzucha-rak
bole serce i zeber-rak ploc i zawal serca
bole glowy-rak mozgu

kiedy niecale 3 tygodnie temu wziela mnie nerwica i w jeden dzien zaczely sie problemy ze odrealnieniem , pamiecia i atakami paniki-schizofrenia , borelioza , stwardnienie rozsiane i .....zatrucie tlenkiem wegla :-) w ten sam dzien wymienialem zlewozmywak w kuchni i przerabialem troche hydraulike , tzn zgrzewalem rurki propanem. Nie znam sie na tym i zabralo mi to prawie 2 godz i tak sie nawku.....lem ze na drugi dzien od rana ostre odrealnienie i panika.

bol kolana-potrzebna bedzie operacja i wymiana kolana
wczoraj bol biodra bo naciagnolem miesnie-wymiana biodra, reumatoidalne zapalenie stawow

teraz jestem na etapie "stwardnienia rozsianego". Mam na razie nerwice zdjagnozowana przez ogolnego i jeszcze czeka mnie wizyta u psychiatry wiec nie jestem jeszcze pewien ostatecznej diagnozy. Neurolog skierowal mnie na MRI glowy zeby wykluczyc wszelkie przyczyny neurologiczne i cholernie sie boje tego badania. W sumie to sie uciesze jak mi powiedza ze to "tylko" nerwica

przez Monii 12 cze 2010, 07:48
hej Paweł :)

ja w dalszym ciągu mam etap węzłów szyjnych, myśle ze to od mojego bolącego gardła tylko dlaczego wciąż boli ? :( jestem pewna ze to jakiś rak :hide:

przez disgusted 12 cze 2010, 08:25
Monii, a nie masz może alergii, albo problemów z zatokami? Ja tak mam i od tego boli mnie gardło :). Mnie ostatnio bolało jak odchylałam głowę do tyłu i byłam niemal pewna, że mam tam jakiegoś guza i to on powoduje ten ból.

Cześć Paweł, nie jesteś sam, bo ja też jestem na etapie SM :D (przy tym też rak wątroby). A ZAWSZE zastanawiałam się jak to jest, że wszyscy hipochondrycy przerabiali SM, a ja nie, no ale jak widać i na mnie przyszła pora :D.

przez rudegirl 12 cze 2010, 15:00
Disgusted, z tymi ciarami mam dokładnie to samo! To jest rodzaj dreszczyku tylko taki jakby bardziej drobnofalisty,że się tak wyrażę :) I też po jednej stronie :) Pojawia mi się to czasem, już od dłuższego czasu :)) JAk miałam wkręty na choroby neurologiczne to też mnie wtedy to zjawisko zastanowiło ale teraz olałam i pojawia się to raz na ruski rok ;))Pozdrówki :))

przez pawel30 12 cze 2010, 15:17
Monii ja mialem sade w gardle, laryngolog powiedzial ze u mnie to kombinacja problemow z zatokami i kwasow zoladkowych a tez bylem pewien raka na 100% ,nawet z tego wszyskiego zucilem palenie. Tez mam problemy z wezlami chlonnymi ale to od zatok.

przez tajemniczyusmiech 12 cze 2010, 17:32
Witam kochane nerwuski :papa: :papa: :papa:
Ech, wiedziałam, że tak będzie. Miałam jeden spokojny dzień, aż NIE-DO-WIARY, od rana uśmiech, żadne macanki, smutki, refleksje. Ale u mnie takie nastroje są tak rzadkie, że jak już je miewam korzystam z nich pełną parą (jedynie jeszcze zakupy mnie od tego odrywają-wiem płytkie trochę) No i znowu, smutek. Dowiedziałam się, że tata mojej mamy zmarł na raka, więc ja też już na pewno go będę miała. Ten węzeł co mam pod pachą jest normalne wyczuwalny ;( Wiem, że pisaliście, że u was to tak, że wy czujecie a np rodzice już nie... a u mnie czuje każdy :( może hiv się zaraziłam... Dlaczego życiu muszą towarzyszyć choroby? czemu nie może być normalnie? po co nam śmierć? czemu to wszystko musi się kończyć... jak się cholernie kocha życie nie chce się by ono się skończyło :why: dlaczego ja tyle analizuję, myślę o tym, czemu nikt z moich znajomych sobie tym nie zawraca głowy... masę pytań, brak odpowiedzi... :( Boję się najbardziej straty bliskich, zwłaszcza swojego ojca, na samą myśl kapią mi łzy, NIKOGO tak nie kochałam jak jego. NIKOGO! piszę to tutaj bo nie mam komu... nikt z moich znajomych nie zwraca sobie tym głowy, nie zrozumieją mnie w tej kwestii... Smutne to wszystko i gówno warte... Buziaki kochani, miłego dnia, dobrze, że od jutra koniec upałów, bo nad morzem to rozumiem ale w mieście w bloku już mniej.[/size]

[Dodane po edycji:]

disgusted napisał(a):Monii, a nie masz może alergii, albo problemów z zatokami? Ja tak mam i od tego boli mnie gardło :). Mnie ostatnio bolało jak odchylałam głowę do tyłu i byłam niemal pewna, że mam tam jakiegoś guza i to on powoduje ten ból.

Cześć Paweł, nie jesteś sam, bo ja też jestem na etapie SM :D (przy tym też rak wątroby). A ZAWSZE zastanawiałam się jak to jest, że wszyscy hipochondrycy przerabiali SM, a ja nie, no ale jak widać i na mnie przyszła pora :D.

Oj kochana, skąd ja to znam! Miesiąc temu nie rozumiałam jak można przejmować się węzłami- teraz nie śpię po nocach :))) A mnie nie rusza na razie SM, ech...

,smutne jest to, że przeczytałam objawy SM i akurat każdą mogłabym mieć...

A mam pytanie nie czujecie w jamie ustnej na policzkach takich kresek? zgrubień? i przy ustach....? na śluzówce? nie wiem co to, pewnie rak albo coś złego właśnie np Leukoplakia od hiv... przy ustach czuję takie wybrzuszenie w jamie ustnej.... fajnie ;((((((((((((((((
Fałsz, zawiść, płaskość, mierność, nikczemność, głupota: oto rafy, o
które łódź moja potrąca, płynąc przez życia mętne i cuchnące błotem pod
niebem zachmurzonym, bez gwiazd i bez słońca. Wiem, że błota nie
przepłynę.

przez Monii 12 cze 2010, 21:15
tajemniczyusmiech widze, ze faktycznie masz ten gorszy dzien....ja tez sie boje smierci i to wlasnie najbliższych....zwłaszcza po ostatnim wypadku, w mojej miejscowości zgineło w głupi sposob dwoch mlodych mężów, ojców..jechali na motorze, bez kasku . w sobote kupili motor, w niedziele zgineli przed wlasnym domem. nie znalam ich,bo mieszkam tu stosunkowo nie długo ale uwierzcie mi, ze nie moglam spać po nocach....

najbardziej boje sie o syna i o rodziców....no i o męza :mrgreen:

a jeśli chodzi o mnie to zawsze wszystkim mówie, ze zgine w wypadku samochodowym :great:

a jezdzić uwielbiam i jestem doskonałym kierowca :8):

przez disgusted 12 cze 2010, 21:20
Tak, mam taką kreskę :) Od kącika ust wgłąb po obu stronach :).

Sortuj wg