Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 08 paź 2016, 14:41
nerwa napisał(a):nefretis, jeśli mialabys chorobe prawdziwą, to tym lepiej j.
atu

Boze nerwa nawet nie mow:((

przez amandia 08 paź 2016, 14:58
U mnie mrowienia ciag dalszy, mrowieje jedna stopa w okolicach palcow. Do tego sporadyczne ukłucia na wierzchach dłoni i palców dłoni. Zauważyłam ze jak ucisne na wierzch stopy to czuje wieksze mrowienie w palcach stop. Sama nie wiem czy sie wkrecam czy nie, bo przeciez faktycznie to czuje. Tylko czy to dzialanie umyslu pod wplywem nerwicy (nie wiem czy nerwica moze spowodowac mrowienia) czy jakas choroba. Zastanawiam sie i analizuje czy takie mrowienia i uklucia mialam juz wczesniej, ze moze zwyczajnie je ignorowalam a to cos strasznego.
Najgorsze ze juz od lat z tym walcze, ostatnio na tapecie były chloniaki i obsesyjnie macałam sobie szyję, a z każdym wymacanym węzłem biegłam na usg (miałam jakieś 10 w tym roku).

przez krzosl 08 paź 2016, 17:16
pytanie do bardziej doswiadczonych czy moge samowolnie sobie zwiekszyc dawke antydepresanta bo mam taka chec by zazyc troche wieksza nie wiem czemu ale korci mnie by to zrobic :bezradny:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amandia 08 paź 2016, 17:41
krzosl napisał(a):pytanie do bardziej doswiadczonych czy moge samowolnie sobie zwiekszyc dawke antydepresanta bo mam taka chec by zazyc troche wieksza nie wiem czemu ale korci mnie by to zrobic :bezradny:

Z jakiego powodu chcesz to zrobic? Czujesz ze aktualna dawka nie dziala? Ja na wyzsze dawki wchodzilam stopniowo. Najpierw cwiartke wiecej przez jakis czas, potem polowke, 3/4 itd

przez krzosl 08 paź 2016, 19:24
:bezradny: no wlasnie tak mi sie wydaje ze jest za slaba dalej odczuwam te cholerne mysli i leki

przez amandia 08 paź 2016, 20:55
krzosl napisał(a)::bezradny: no wlasnie tak mi sie wydaje ze jest za slaba dalej odczuwam te cholerne mysli i leki

A od dawna bierzesz leki? Ja tak naprawde to ze dzialaja zauwazylam po okolo 3-4 miesiacach (wtedy zdalam sobie sprawe ze lepiej radze sobie z natrectwami i zmniejszyla mi sie czestotliwosc atakow paniki).

przez krzosl 08 paź 2016, 21:29
od lipca a moja lekarka gdzies wyjechala i poki co nie moge sie zarejestrowac :bezradny:

przez Mili89 08 paź 2016, 23:28
krzosl, moze jeszcze poczekaj a jesli nie bedzie efektu to bardzoej zastanow sie nad zmiana leku a nie dawki , jednej osobie jeden lek moze pomoc a drugiej nie, ja np musialam zmienic lek na inny bo pierwszy nawet po zwiekszeniu dawki ne dzialal,

Jak sie czujecie? Ja chora, dzis ratowalam sie hroprinosinem i herbaka z imbirem bo w poniedzialek do pracy :(
Ale zrobilam 17 mielonych ysmazylam pozniej zrobilam nalesniki, nie chcialam soe klasc, mam nafzieje ze mi szybko przejdzie , bo nie znosze sie tak czuc:(
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez krzosl 08 paź 2016, 23:46
ja mam urlop czuje sie dobrze no :why: klamstewko nerwica :D ale nie daje sie nerwicy bylem na litwie w Wilnie w Niemczech w Berlinie i na dunskiej wyspie Bornholm przepiekne widoki z ruin tego zamku Hammershus :105: az sie wracac nie chcialo a dunczyki na wyspie nawet dobrze mowia w naszym jezyku takze z dogadaniem sie nie bylo problemu mialem taka cicha nadzieje ze ten morski klimat jak nawdycham sie jodu wyleczy mnie z tego cholerstwa niestety :bezradny:

przez nerwa 09 paź 2016, 08:56
Mi już sie chyba poprawilo. Kataru nie mam, jedyne co mnie męczy - to kaszel (i czasem drapanie w gardle, ale juz bez bolu). Czyli w sumie, taki najgorszy stan byl przez tydzien...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez amandia 09 paź 2016, 10:04
U mnie bez zmian, czyli nadal wmawiam sobie sm. Zastanawiam sie czy nie zrobic rezonansu prywatnie, bo neurolog nie widzi wskazan (tym bardziej ze na poczatku roku mialam tk). Ale cena mnie zwala z nog :/ Poza tym wiem jakby bylo, nagle poczulabym sie lepiej i objawy by zniknely, a zaraz wymyslilabym cos nowego.... No i panicznie boje sie wyniku, ze moze to jednak nie nerwica tylko cos tam jest....
Takze poki co staram sie nie myslec o tym mrowieniu i kluciu, ale jakos nie chce to zninkac. Czekam na wizyte u psychiatry, tyle ze pewnie znow da mi leki, ktorych chce uniknac, wiec moze jednak zrobic ten rezonans (choc wiem ze to rozwiaze problem na krotko). Bledne kolo.

przez nerwa 09 paź 2016, 10:27
amandia, no wlasnie, badanie się jest calkowicie bez sensu skoro nie tak dawno mialas tyle roznych badan. Tak jak mowisz - uspokoisz się pewnie na chwile, potem znow bedziesz miala wątpliwosci, a stracisz niepotrzebnie kase :(
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez krzosl 09 paź 2016, 11:41
:shock: nie wiem co to jest noc przespie super rzadko kiedy cos mi sie sni ale jak tylko sie przebudze to czuje taki straszny niepokoj jakby jakas katastrofa sie miala wydarzyc musze wstac pochodzic i wtedy to maleje :bezradny: niestety natrety dalej mi towarzysza i wiecie co mam pytanie wiem ze to caly czas analizuje bo wszedzie pisze ze niby osoba z natretami nie realizuje ich a ja znalazlem gdzies na forum wypowiedz dziewczyny ktora tez meczy sie z nerwica i tymi myslami pisala ze na lekcji cyrklem robila na dloni sobie rany a natrety dotyczyly leku przed ostrymi narzedziami :silence: leczyla sie brala asentre a pisala ze jednak poranila sie :bezradny: wiec czemu wszedzie pisza ze osoba z natrectwami nigdy ich nie realizuje ??

przez nefretis 09 paź 2016, 14:13
znowu mnie cos bierze (tak od kilku dni) suchośc w nosie i oczach, przewianie głowy, jakas opryszczka w nosie (cos bolącego)
poczucie choroby... Juz nie wiem co robić. Moze niedoleczyłam zatok...
a wy jak z infekcjami?

Sortuj wg