Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 02 paź 2016, 23:12
a ja mysle, ze Bezsilna dobrze zrobila piszac tutaj- musze sie przyznac, ze sama Jej tak doradzalam. chodzilo o to, ze nie wiem czy pamietacie, ale duzo osob po niej jechalo, ze przesadza itp itd...poprostu musiala to wyrzucic z siebie .
wiem, ze to u wielu spowodowalo lek, ale moze zaczeli na Nia patrzec w inny sposob.

Nerwa- zauwazylam , ze boisz sie brac leki ? tutaj groprinosinu pol dawki, benzo okruszek :D
groprinosin nawet dla dzieci ma podobne dawkowanie, nie boj sie ;) a musi byc odpowiednie stezenie zeby wybijalo wirusy .
no niestety katar musi troche potrwac- zapuszczaj krople zeby nos sie odtykal i go wydmuchuj regularnie .

ja kiedys mialam cloranxen- benzo na samym poczatku, moze i tlumilo w jakims stopniu leki, ale nie calkowicie i dalej mialam zawroty.
xanax balam sie brac np przed wyjsciem, bo myslalam, ze jak nie pomoze to juz oszaleje z nerwow (raz nieswiadomie wzielam przed wizyta w szpitalu z Corka xanax SR i bylam spanikowana majac zawroty glowy, ze nie przeszlo po leku )
ale wracajac raz z pracy na stacji autobusowej ogromnej, na ktorej bylam pierwszy raz dopadly mnie takie zawroty, nogi jak z olowiu i lyknelam cwiartke xanaxu i mi przeszlo... jaka to byla ulga...
i po tym zdarzeniu nie bralam go juz, ale mam w torebce zawsze tabletke i to mi daje taka pewnosc, ze w razie co moge zawsze po niego siegnac.

Nefretis moze naprawde pomysl o lekach SSRI i jak one zaczna dzialac to wtey bedziesz miala sile na psychoterapie :) nie daj nerwicy rzadzic, ja tez wzbranialam sie od brania lekow jak tylko moglam, ale przyszedl czas gdy powiedzialam moim Rodzicom, ze jak to mi nie pomoze to ja nie dam juz rady... i sie przelamalam...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nerwa 02 paź 2016, 23:21
Mili89, no ja wiem i rozumiem dlaczego bezsilna chciala to napisac. Bo jak sie okazuje, ze cos jednak dolega jak kazdy mowi, ze to tylko nerwica to jest duze poczucie niesprawiedliwosci. Ale z drugiej strony, dla nas taka informacja to jak woda na młyn :( Bo staramy sie tutaj pocieszac, ze to nic, to od nerwicy, a wychodzi na to, ze moze byc prawdziwe. I teraz kazdy moze pomyslec - jak u bezislnej się tak okazalo, to i u mnie pewnie bedzie to samo...

No ale ogolnie to wiadomo - najlepiej jest myslec racjonalnie. Czyli, wiadomo, ze ludzie czasem chorują i okazuje sie, ze dolega im cos powaznego - takie jest zycie. Ale wazne jest, zeby nie mysle co tym ciagle i sie nie wkrecac, bo jestna to mala szansa, a nasze zaburzenie polega na tym, ze wlasnie się tego boimy za bardzo.

Mili89, dokladnie - ja sie boje brac wieksze ilosci leków :) ALe wiesz dlaczego? bo naczytalam się keidys o nadwrazlwosci na leki, ze jest cos takiego. Ja waże 47kg przy wzrosci 170, wiec generalnie to malo, i boje sie, ze normalna dawka to dla mnie za duzo i dziala wtedy ze zdwojona silą. Nawet przeciwbolowe biore polowe tabletki i pomaga mi zawsze na bol glowy ;)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Mili89 03 paź 2016, 01:48
nerwa, zazdroszcze wagi, ja mam 171 i wazylam dokladnie tyle samo jeszcze 3 lata temu ... a teraz w ciazy przytylam do 60 kg :/ co dla mnie jest naprawde ogrooomna zmiana...
w zadne spodnie sie nie mieszcze :D ale zawsze bralam normalne dawki lekow, ale jak Ci pomaga to tylko sie cieszyc :):*
wlasnie teraz sobie pommyslalam jaka jestem gruba :D niby mam nadczynnosc tarczycy powinnam duzo schudnac, a tu nic :(
chociaz maz mowi ze wkoncu wygladam jak kobieta a nie szkielet... ja nie moge sie przyzwyczaic ... :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 03 paź 2016, 09:49
Mili89, nieee no, przy takim wzroscie to przecież nie wazysz za duzo! pewnie idealnie (o ile nadal nie za mało!) Ja to bym chciala przytyc, bo az sama widze, ze jestem za chuda :( Ale w sumie od zawsze, waze caly czas tyle samo, czyli 47-49.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez leniek644 03 paź 2016, 11:42
Rano odebralam d dimery wynik cos ponad 200 a granica max to do 500. Czyli bede zyc. Te nogi rzeczywiscie bolaly mnie od krzesla. Ale niestety ja zawsze szukam drugiego dnia tego gorszego :-)

przez nerwa 03 paź 2016, 11:48
leniek644, hahahaha :pirate: no widzisz...
Ale wlasnie tak to u nas wyglada.. ehh

przez nefretis 03 paź 2016, 13:29
LENIEK :D :D :D musisz mniej siedzieć:)
dziewczyny, ja rozumiem, że bezsilna chciała udowodnić swoją realną chorobę ale kurde...czy musiała robić to tutaj? zresztą mogła po prostu napisać "pochorowałam się ale realnie" i tyle. Nie wiem po co udowadniać coś obcym. Ale OK nie bede psioczyć na nieobecną. Mam nadzieję, że się podleczy i będzie dobrze. Tego jej życzę.

Mili ja ważę 59-60 i mam 170cm. Kurcze i czuję się chuda! jakaś taka wątła:)) ciągle się waże czy aby nie chudnę. Niestety u mnie każdy ubytek wagi widac na twarzy i na cyckach szkoda, ze nie na bokach ud. WIem Mili, ciągle mysle o SSRI ale zwlekam z psychiatrą czekając niewiadomo na co??? tzn ja wiem na co...aż się rozwinie rzekoma prawdziwa choroba i wtedy psychiatra nie bedzie potrzebny. To jakieś chore błedne koło.

nerwa duzo wczoraj myslałam o tym co pisałaś i rzuciło mi to inne światło na moją przebyta psychoterapię.
Ja też mam problem z emocjami. Z wyrażaniem. Moje mocje były bardzo tłumione w domu. Miałam mega surowych rodziców gdzie ojciec był alkoholikiem (typu weekendowego, w tygodniu to bardzo szanowany pan). Bił nas (rzadko) ale okropnie po pijaku i matkę też, maltretował psychicznie, żylismy w lęku, wysmiewał, ignorował, poniżał, wstydziłam się mówic cokolwiek w jego obecnosci, matka była pod jego panowaniem. Nawet kazała nam spuszczac wpierd... jako niegrzecznym bachorom. Nie broniła. Zero oparcia w domu. Osmieszanie, traktowanie jak obcych...na ulicy potrafił przejśc obojętnie:( Echh duzo tego było... Teraz zyjemy dobrze. Ale i tak jestem wysmiewana za tą nerwicę. Dlatego milczę i jestem sztuczna przy nich chociaż odwiedzamy sie często i niby jest poprawnie to ja zawsze czuję napięcie.
terapia psychodynamiczna/analityczna byłaby rzeczywiscie dobra ale nie wiem jak pytać o nią psychologa, tak wprost? "jaka metoda pani pracuje?" i czy na początku przed wizytą? Bo szkoda mi wywalać 150zł zeby zapytać na pierwszej wizycie...

Dzis w nocy bardzo swędziały mnie dłonie ale to bardzo. Szczególnie na kciuku i tym duzym miesniu od kciuka. Podrapałam parę minut i przeszło całkowicie. Wybudziło mnie to ze snu. Ostatnio bardzo boję się nocy i spania. We wcześniejszych obj. nerwicy noc była spokojna. Zaczynało sie rano. A teraz doszły obj. nocne. Które sa dla mnie najgorsze, no przecież kiedys spię to nie generuję lęku. Zwykle mówi się, że objawy nerwicowe nie wybudzają ze snu. Co mam myśleć?:(((

przez nefretis 03 paź 2016, 13:41
Powiedzcie jeszcze czy zrobią mi tyle badan za jednym razem? czy beda pobierać kilka próbek? Bede musiała iśc i już mam sraczkę:((:
- morfologia
- ferrytyna
- B12
- TSH, FT3, FT4
- keratynina
- próby wątrobowe
- witamina D3
- jonogram (magnez potas)
- CRP
- OB

Chyba jeszcze poczekam bo jestem niedoleczona do konca, jak myslicie

przez leniek644 03 paź 2016, 14:17
Nefretis ja robilam teraz pelna morfologie ob i d dimery to do 3 probek rozlewali. Ale jedno uklucie bylo ;-) poczekalabym na Twoim miejscu bo ja rok temu po chorobie zaraz mialam robione to cuda wyszly.

przez nerwa 03 paź 2016, 15:36
nefretis, dokladnie, poczekaj az sie podlecysz, bo teraz OB pewnie wyjdzie podwyzszone i w morfologii tez. A Ty bedziesz sie niepotrzebnie stresowac :)
Ja jak mialam badane za jednym zamachem:
- morfologia
- OB
- kreatynina
- TSH
- Glukoza
- cholesterol
- proby watrobowe
i jeszce kilka innych, to mialam normalnie z jednej probki, i pobierala max 10 sekund.

A co do psychoterapii - jak najbardziej mozesz zapytać wczesniej (jak np. bedziesz dzownic sie zapisywac). Wiekszosc w ogole pisze na necie, w jakim nurcie pracuje, wiec tak tez mozna wyszukiwac sobie.
No wlasniem, a takie przezycia bardzo wplywają na nas :( Ja np. czasem mam tak, ze jak jest jakas sytuacja ktora powinna wywolywac emocje (negatywne) to ja mam jakies wyparcie takie, i zamiast czuc, to bardziej mysle tak rozumowo i racjonalizuje wszystko. A potem np. zaczyna mnie strasznie bolec glowa albo mam dusznosci...
I w ogole, jak sie cos przezylo w przezlosci, to nawet jak teraz jest ok, i stosunki są dobre, to jednak te dawne urazy gdzies zalegają i czesto nei są tak uswiadamiane. Szczegolnie, jak np cos sie zdarzy jak jestesmy dziecmi, to dzieci stosuja jakeis proste mechanizmy obronne - typu wlasnie wyparcie emocji czy cos. I to potem w nas zostaje :(
Teraz mi tak tez przyszlo do glowy, ze moze byc tez taki powod, ze np. ciagle sie boimy i narzekamy na to zdrowie, bo wiemy ze jak jestesmy chorzy to ktos sie nami zaopiekuje, i jakos moze tego chcemy gdzies podswiadmie? No nie wiadomo, przyczyn moze byc wiele - tego, ze tak mamy. Dlatego zaden terapeuta nie powie od razu, skad to sie wzielo.

W ogole chyba psychodynamiczna jest troche lepsza od analitycznej. Bo tam jest wieksza interakcja, i bardziej odpowiadają jak zapytasz o cos. A w analitycznej niekoniecznie. Chociaz ja np poszlam na analityczna i ta terapeutka jest calkiem rozmowna - az sie zdziwilam :) Ale bywa tez tak, ze siedza i malo mówią :-/

przez nerwa 03 paź 2016, 15:40
A mnie ostatnio wybudzil ze snu atak paniki :-/

przez krzosl 03 paź 2016, 20:40
:shock: :shock: czemu my na to cierpimy ?? :hide:

przez Mili89 03 paź 2016, 22:04
hej Kochani!
bylam dzis na badaniach blednika, tych z tymi googlami na oczach i nie stwierdzono zadnych jego zaburzen-
wyszlam z diagnoza : zawroty glowy na tle nerwowym z agorafobia i atakami paniki ...
robili mi troche testow ... i mowia, ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku...
pozniej bylam z dziecmi i mezem w hipermarkecie - ogromnym, i w 3 troche mniejszych sklepach i wszystko bylo ok :)

wiecie moze czy jak dopiero jutro zajde do apteki po paroksetyne, a juz nie mam tabletek 20 mg to moge wziac 2x 10 mg ? chyba tak ?

Nefretis- odczekaj tydzien po infekcji i nie bierz zadnych witamin przez ten czas (jak bedziesz brac to wyjda zawyzone wyniki)
ja dzis mialam tez badania u endo i pobierali na 4 badania 2 probki, ale tak jak wczesniej ktos mowil robia jedno wklucie - nic sie nie stresuj :*

przez krzosl 03 paź 2016, 22:37
gdybym wiedzial ze wylecza mi ta nerwice to dalbym sie i 20 razy pokloc igla :bezradny: ale niestety ta nerwica ciagnie sie za mna jak cien :105: wiecie co dzis w wiadomosciach mowia o tej kobiecie co usmiercila dwojke swoich dzieci a na koniec sama sie powiesila i teraz nekaja mnie pytania co jak i dlaczego czy to moze byc jakies nieznane oblicze nerwicy ktore ja sklonilo do takiego czynu ?? :hide:

Sortuj wg