Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 30 wrz 2016, 00:44
leniek644, prz ucisku to pewnie miesien, przy zakrzepicy bardzo puchnie noga i robi sie sina. nie panikuj a jak sie boisz to zrob sobie w poniedzialek d-dimery...:*
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez leniek644 30 wrz 2016, 08:46
Mili89 dziekuje za podpowiedz :-*Bylam juz dzis rano zrobilam morfologie i d dimery. Powinny byc jeszcze dzis. Teraz stresik do 15 ;)8

przez nefretis 30 wrz 2016, 09:13
Zazdroszcze ze z taka łatwością idziecie i robicie badania. Na morfologie zbieram sie od miesiaca:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 30 wrz 2016, 09:25
Ja dzisiaj znow kiepsko spalam, ale co gorsza, w nocy pojawil sie juz mega bol gardla. Jestem totalnie zmęczona, a musze isc na terapie niedlugo :(
No i nie wiem jak to bedzie, ciekawe jak sie bede czula pozniej, bo poki co nie wyobrazam sobie wysiedziec tam godziny.
A od tego gardla chce mi sie jeszcze wymiotowac. Goraczki nie mam, caly czas te 36,8 - chociaz czuje sie jakbym miala.
I rano zmierzylam tez cukier (bo malo wczoraj jadlam i w nocy nic) i bylo 81 - troche niski tez :-/
Wiec staram sie wmusic w siebie troche owsianki, bo już czuje tą "głodową" słabośc.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez hania33 30 wrz 2016, 09:33
Witam Was , dawno mnie tutaj nie bylo. staram sie zyc 8) Nerwa kochana co u Ciebie :?:
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez nerwa 30 wrz 2016, 09:38
oooo hania33, kope lat!!!! :) Ty pisz co u Ciebie! Jak się czujesz?

Ja mialam mega kryzys przez cale wakacje - przesiedzialam w domu, lęk + objawy somatyczne (zmeczenie, dusznosci). No i teraz , juz od miesiaca chodze na terapie i jakos powrocilam do zycia, chodze do pracy i jest w miare ok (w porownaniu do tego co bylo ostatnio), ale czasem kryzys się pojawi...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez hania33 30 wrz 2016, 10:16
Hej, u mnie dobrze , nadal biore paroksetyne, jakos zyje, korzystam z zycia ile sie da.Bylam nad morzem miesiac , jechalam motorem ponad 1000 km.
Nerwica jest , leki zmalaly, czasem sie pojawiaja , lecz staram sie zawsze przeczekac i zaczynam od nowa :D Lecz nigdy nie wiadomo kiedy to swinstwo wroci...wiec chce wykorzystac chwile normalnosci...Buziaki kochana... :angel:

Obrazek

przez Mili89 30 wrz 2016, 10:31
nerwa, kup sobie groprinosin- jest swietny jak tak zaczyna rozkladac na chorobe naprawde! od kiedy Rodzice mi go polecili zawsze jak moge to biore i infekcja sie nie rozwija...nawet jak juz drapie w gardle, lykne i na drugi dzien juz dobrze.
teraz nie mialam go i przeziebienie sie tak rozhulalo :/
nadal kaszle, synek tez- chociaz obydwoje jestesmy po antybiotyku, wiec to chyba wirusisko :/
Cora wczesniej tez byla chora i dluuugo miala pozniej ten kaszel :[

hania33, ile mg paro bierzesz? ja niedawno zwiekszylam z 10 mg na 20 i czuje ogromna roznice, zaczelam chodzic do pracy i do sklepow po 2 latach siedzenia w domu...nadal jestem w szoku :))

przez hania33 30 wrz 2016, 10:40
Ja bralam na poczatku 20 mg , obecnie 25mg, ja nie wychodzilam z domu przeszlo rok ...ale to bylo 3 lata temu.To dobry lek, zaczelam w miare funkcjonowac...i chce to wszystko wykorzystac..poki jest ok :smile:

Obrazek

przez Mili89 30 wrz 2016, 10:51
hania33, znam to uczucie, ja w sklepaach czuje sie teraz jak dzieci w sklepach z zabawkami, jestem wszystkim taka zafascynowana :D

przez leniek644 30 wrz 2016, 11:01
nefretis ja wcale tak latwo i chetnie nie poszlam na to badanie. Ale rano postawilam sobie ze albo teraz albo nigdy i poszlam. Teraz jestem w mega stresie a co jesli to zakrzepica albo co jesli morfologia wyjdzie strasznie itd

przez nefretis 30 wrz 2016, 11:20
nerwa 81 to dobry wynik, naprawdę. mnie diabetolog chwaliła za takie wyniki na czczo (jak bylam w ciązy). A miewałam po 74, 76. Współczuję, ze Cię jednak coś bierze...:( Ja też dzis zjadłam owsianke i zaczynam byc głodna, takie nieprzyjemne ssanie. Pamietam ze diabet. zabraniała mi jesc takie sniadania

Mili bierzesz paro? Kurczę mi się już myli kto tu co bierze a kto nie, sory. ile juz czasu bierzesz? kurcze zaczynam znowu marzyć o lekach. 10 lat temu brałam fluoksetyne i było wspaniale przez 1,5 roku. Objawy bardzo ignorowałam, pamiętam że wiele sie wtedy wydarzyło...poznałam fajnych ludzi, przefarbowałam sie z platynowego blondu na ciemny brąz, po prostu mnostwo znaczących wydarzen, takich które nie wydarzyły by sie normalnie. Tylko czy ja wtedy bylam sobą...;) Ale to niewazne, zyłam pełnią.
Niestety rok temu chciałam znowu ten lek i po 2 miesiacach odstawiłam z powodu niedziałania i ogromnych sk. ub.
Więc sie zniechęciłam i sie boje.

leniek wyniki beda dobre, zobaczysz. Napisz koniecznie. w sumie to mam podobnie z takimi porannymi decyzjami...teraz albo nigdy, niech sie dzieje co chce

Kurde nadal pobolewa mnie pod okiem i oko. takie rozsadzanie. katar ustał całkowicie i czuje sie troszke lepiej ale i tak jeszcze nie normalnie.

przez Psychotropka`89 30 wrz 2016, 14:10
Hej, przepraszam, że Wam się wbijam w wątek ale jestem strasznie osamotniona i boję się... Mam emetofobię, która sięga zenitu. Powoli znikam, waga leci, nie jem, mało piję, nie wychodzę z domu, panicznie boję się nowych leków. Byłam wczoraj u lekarki i bez leków ani rusz. Zapisała Efevelon rano i mianserynę na wieczór. Miansy w sumie się nie obawiam AŻ tak bardzo, bo brałam jakiś czas temu mirtagen, a to podobna grupa <NASSA o ile dobrze pamiętam>. Cholernie boję się jednak tej wenlafaksyny. Oczywiście boję się skutków ubocznych ze strony układu pokarmowego. Nie wiem już na prawdę gdzie prosić o pomoc... Wiem, że powinnam zacząć brać te leki ale strasznie się boję. Kiedyś zażywałam sertralinę i za miło nie było <mdliło mnie, miałam biegunki, itd.>.
Powiedzcie, czy ktoś miał styczność z tym lekiem i jak było?...
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez nerwa 30 wrz 2016, 15:01
Psychotropka`89, ja ogolnie bralam kiedys Efevelon, ale ja kiepsko znosze wszystkie takie leki, wiec srednio czulam się po połknieciu kapsulki. Ale... możesz zaczac brac od mniejszej dawki, akurat Efevelon ma kapsulke z malymi kuleczkami w srodku. Z tego co wyczytalam kiedys, mozna wiec otwierac kapsulke i sobie brac tylko część. I ja potem tak robilam - wysyypwalam i bralam np. 1/20 calosci. I tak coraz wiecej i wiecej. I wtedy się obywalo bez efektow ubocznych.
Potem w aptece dali mi w zamian cos innego, juz nie bylo kuleczek a nie mozna bylo leku dzielić, wiec odstawilam bo nie dalam rady łykać i tak calej wielkiej tabletki.

hania33, eeee to jak morze było grane i motor - to jest dobrze! :) Super! Faktycznie, trzeba korzystac jak jest dobrze! Wiadomo, ze czasem moze być jakis kryzys i moze byc gorzej, ale najwazniejsze to nie zastrzymywac się na tych zlych stanach i isc do przodu - zawsze w koncu przechodza. Extra, ciesze się bardzo :) Buziaki!

Mili89, kupilam ten gropsinosin! :) Oczywiscie od razu panika - bo w ulotce napisali, ze jak ktos uczulony na skladnik, to problemy oddechowe, puchniecie jezyka i gardla itd. Wzielam wiec 1/4 tabketki na poczatek, zeby sprawdzic. I w sumie chyba jest ok. Tzn gdybym byla uczulona to pewnie juz by sie cos dzialo? :)

nefretis, a dlaczego owsianka zla na sniadanie? W sumie ja myslalam, ze taka pozywna i dlatego nieraz jem. No i nie ma z nią za duzo roboty z przygotowaniem - to drugi powod :)
A mi się rozkręca katar , już tak na dobre. Kupilam wiec tez Wapno, mam Otrivin, no i tyle... bede musiala jakos to przeczekac.

Sortuj wg